3 wskazówki, jak robić zabawne zdjęcia z powietrza

Życie jest pełne zabawy, więc Twoje zdjęcia lotnicze powinny być również! Trzech popularnych i niezwykle utalentowanych fotografów podzieliło się wskazówkami dotyczącymi robienia zdjęć z powietrza. Są nimi: Petra Leary, Martin Sanchez i Victoria Volchenko. Miłej zabawy!

1. Najważniejsze: eksperymentuj i baw się dobrze

Petra Leary: "Moja pierwsza wskazówka do tworzenia zabawnych zdjęć: BAW SIĘ DOBRZE. Jest to podstawowa, ale również najważniejsza rzecz. Kiedy wychodzę na zewnątrz, żeby robić zdjęcia z drona, zawsze szukam rzeczy, które przyciągają moją uwagę, i/lub wyróżniają się na tle innych. Uwielbiam szukać jasnych kolorów lub ciekawie ukształtowanych obiektów, wzorów w architekturze, geometrii i symetrii w przestrzeni publicznej".

Użyty dron: DJI Phantom 4 Pro

Petra: "Eksperymentuj z wysokością. Mimo, że latanie w powietrzu z dronem daje wspaniałe widoki na okolicę, czasami moimi ulubionymi (i najlepszymi) zdjęciami są zdjęcia zrobione zaledwie z kilku metrów nad ziemią.

Baw się ujęciami z różnych wysokości. To naprawdę może nadać zdjęciom niepowtarzalny wygląd, jest to również świetny sposób, aby naprawdę skupić się na temacie i tym, co starasz się pokazać.

Na przykład, podczas robienia zdjęć w czasie takich sportów jak koszykówka czy skateboarding często lubię zbliżać się do akcji, pozwala mi to naprawdę uchwycić ruch i język ciała moich bohaterów oraz to, co dzieje się w danym ujęciu. Połącz to z ciekawym miejscem i z pewnością stworzysz przykuwające wzrok zdjęcie".

Użyty dron: DJI Phantom 4 Pro

Martin Sanchez: "Najważniejsze: ciesz się lotem w powietrzu! Czasami najlepsze arcydzieła ujawniają się poprzez eksperymentowanie z nowymi rzeczami lub wypróbowywanie nowych metod, ale nie zapominajmy, że celem lotu powinna być dobra zabawa!

Użyty dron: DJI Mavic Pro

2. Szukaj ciekawych przestrzeni

Martin: "Znalezienie interesującej powierzchni do robienia zdjęć może dać Ci białe płótno, które otworzy Twoją wyobraźnię. Skorzystaj z tej możliwości, jeśli chodzi o ustawienie ujęcia. W tym miejscu znajdziesz zupełnie nową perspektywę".

Użyty dron: DJI Mavic Pro

Viktoria Volchenko: "Znajdź kilka linii i kształtów, które można znaleźć za pomocą Google Maps (tryb satelitarny) lub Google Earth. Zdjęcia z góry na dół, naturalne lub wykonane przez człowieka i niezwykłe kształty są zazwyczaj zabawne".

3. Dodawanie obiektów do kompozycji

Martin: "Dodaj przedmioty, aby zrealizować swoje pomysły. Dodawanie dodatkowych przedmiotów do kompozycji może pomóc w wizualnej prezentacji. Pomyśl o tym jako o dodawaniu szczegółów do obrazu, ale nie przesadzaj z tym".

Victoria: "Pobrudź się. Pamiętaj, że nie kręcimy dokumentu, więc nie bójmy się wyglądać śmiesznie przed innymi ludźmi. Zaangażuj swoich przyjaciół, tak wielu jak możesz! Musisz być częścią obrazu i ożywić go swoją obecnością.“

Użyty dron: DJI Mavic Pro

Petra: "Miałem szczęście, że niedawno udało mi się uchwycić zdjęcie przyjaciela i jego partnerki, którzy spędzili letni dzień w basenie. Brzmi to całkiem zwyczajnie, ale mój temat jest zakryty od stóp do głów w tatuażach leżących obok jego dziewczyny, bez tatuaży, co naprawdę stworzyło niesamowite zestawienie, a jasne kolory zabawki w basenie i wody stworzyły bardzo ciekawe ogólne zdjęcie".

Użyty dron: DJI Phantom 4 Pro

Istnieje milion sposobów robienia zdjęć z powietrza, ale korzystając z niektórych z powyższych wskazówek, można pomóc w tworzeniu obrazów, które są piękne, inspirujące i zabawne! 

pixel