5 dronów idealnych na następne wakacje

Ilość zabawy, jaką będziesz miał latając dronem jest w dużej mierze zależna od tego, gdzie polecisz. Im bardziej atrakcyjne otoczenie, tym więcej radości sprawi Ci odkrywanie, fotografowanie i filmowanie okolicy.

Wiele osób kupuje drona fotograficznego tylko po to, by móc nim latać podczas podróży, co jest całkowicie racjonalną decyzją. Podróżowanie polega na poszukiwaniu i zwiedzaniu pięknych i ekscytujących miejsc, a zobaczenie tych miejsc z powietrza może być naprawdę ekscytujące. W tym artykule, zaprezentujemy pięć dronów, które idealnie sprawdzą się podczas podróży.

DJI Mavic 2

Dron DJI Mavic 2

DJI Mavic 2 Pro i Mavic 2 Zoom to drony z serii Mavic, pozwalające na łatwe uchwycenie wysokiej jakości ujęć. Składane i przenośne drony, Mavic 2 Pro i Zoom są fantastycznym wyborem na najbliższe wakacje. Obydwa są wyposażone w solidne gimbale, dzięki czemu nagrania są zawsze płynne i stabilne. Oba oferują transmisję 1080p w odległości do 8 km, wielokierunkowe wykrywanie przeszkód i cichszy lot. Z maksymalnym czasem lotu wynoszącym 21 minut i maksymalną prędkością 72 km/h, lataj szybciej i dalej niż kiedykolwiek wcześniej, przechwytując wspomnienia.

Zaprojektowany wspólnie z Hasselbladem, Mavic 2 Pro posiada całkowicie nową kamerę Hasselblad L1D-20c. Doskonała jakość obrazu i większa głębia kolorów sprawiają, że doskonale nadaje się do fotografowania naturalnych krajobrazów i miast.

Mavic 2 Zoom posiada 1/2,3-calową matrycę 12Mpix z 2-krotnym zoomem optycznym, co pozwala uzyskać doskonałe zdjęcia z bezpiecznej odległości. Dolly Zoom QuickShot jest również świetną funkcją do wykorzystania, jeśli chcesz uchwycić jakieś wyjątkowe wydarzenia. Mavic 2 Pro i Mavic 2 Zoom zapewnią profesjonalną jakość zdjęć i filmów, które będą wspominać przez długie lata

Mavic Air

dron dji Mavic Air

Cud inżynierii i designu, Mavic Air został zaprojektowany tak, aby mógł towarzyszyć CI podczas każdej podróży. Podobnie jak w przypadku Mavic Pro jego konstrukcja jest składana i kompaktowa. Jego rozmiar jest mniejszy niż w przypadku Mavica pro. Posiada dodatkowe czujniki wizyjne, tryby SmartCapture, QuickShoty i 8 GB pamięci wewnętrznej (oprócz gniazda na kartę microSD). Jego maksymalny czas lotu wynosi 21 minut i jest nieco krótszy niż Mavic Pro, ale Mavic Air jest nadal najbardziej mobilnym dronem DJI, który idealnie sprawdza się podczas podróżny.

Spark

Ten nieduży dron DJI dostarcza ogromnej zabawy podczas latania. W przeciwieństwie do innych dronów DJI, Spark został zaprojektowany tak, że potrafi wystartować z ręki, a obsługa gestami powoduje, że nie ma łatwiejszego sposobu na zrobienia zdjęcia z powietrza.

Powiedzmy, że właśnie znalazłeś się na szczycie góry, na którą wspinasz się na wakacjach, i chcesz uchwycić tę chwilę. Wyciągnij Sparka z torby, włącz drona i naciśnij dwukrotnie przycisk zasilania, a kamera będzie skierowana w Twoją stronę.

Spark wystartuje z twojej ręki, gdy rozpozna twoją twarz i będzie czekać na następne polecenie. Korzystając z gestów, możesz nagrać film wideo lub zrobić zdjęcie siebie bez użycia smartfonu lub aparatury sterującej.  

Dron DJI Spark

I chociaż Spark jest mały, ma on ogromne możliwości. Posiada 2-osiowy gimbal, kamerę o rozdzielczości 12 Mpix oraz wyjątkowe tryby fotografowania, takie jak Pano, ShallowFocus i QuickShot. Tryb QuickShot pozwala latać po wstępnie ustawionych ścieżkach lotu, podczas gdy kmaera śledzi użytkownika, co jest szybkim i łatwym sposobem na nagrywanie spaktakularnych filmów z podróży.

Mavic Pro

Mavic Pro jest kompaktowym, solidnym i doskonałym towarzyszem podróży. Jego kamera nagrywa wideo 4K i ma 3-osiowy gimbal, więc Twoje zdjęcia są zawsze najwyższej jakości. Lata tak stabilnie, że można nawet wykonywać długie nagrania nocą. Jest to idealne rozwiązanie do fotografowania krajobrazów miejskich lub ruchu ulicznego, które mogą tworzyć wspaniałe smugi świetlne. I wreszcie, co nie mniej ważne, pojedynczy akumulator pozwala latać nawet przez 27 minut. A jeśli kupisz wersję Platinum, możesz latać nawet do 30 minut.

Dji Mavic ProDJI Mavic Pro

Phantom 4 Pro

DJI Phantom jest chyba najbardziej ikonicznym dronem firmy DJI. Posiada on kamerę z 1" matrycą CMOS, pięć kierunków wykrywania przeszkód oraz inteligentne tryby lotu, takie jak ActiveTrack, Draw i TapFly.

Phantom 4 Pro waży 1388 g, co nie jest dużo, biorąc pod uwagę jego możliwości. Jednak w przeciwieństwie do niektórych dronów, nie ma możliwości składania się, aby zająć mniej miejsca. Jeśli wybierasz się na długie wędrówki, będziesz potrzebował dedykowanego plecaka. 

Jeśli jesteś wymagającym fotografem lub filmowcem i często wynajmujesz samochód podczas wakacji, jest to idealny dron podróżny.

Niezależnie od tego, którego drona wybierzesz, będziesz się świetnie bawił podczas lotu i odkrywania nowej części świata!

pixel