Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2020-03-25

DJI Mavic Mini – Poradnik dla początkujących

DJI Mavic Mini waży zaledwie 249 gramów, nie przeszkadza mu to jednak w wykonywaniu zdjęć w rozdzielczości 12MP oraz nagrywaniu filmów 2,7K. W poniższym poradniku przedstawiamy, w jaki sposób możemy rozpocząć korzystanie z tego drona w mgnieniu oka.

Jak latać dronem DJI Mavic Mini?

Dzięki poradnikom, które znajdziesz w aplikacji DJI Fly, możesz bez zbędnej zwłoki rozpocząć naukę latania dronem, nawet jeśli jesteś całkowicie zielony w tej materii. Dowiedz się najistotniejszych informacji z zakresu ustawień lotu, porad bezpieczeństwa oraz w jaki sposób najlepiej wykonywać podniebne zdjęcia i filmy. Możesz dodatkowo sprawdzić poradnik wideo, który pomoże Ci nauczyć się kontroli lotu, funkcji Return to Home oraz jak wylądować dronem DJI Mavic Mini. 

Jak zamontować osłony śmigieł?

Specjalnie dla początkujących operatorów dronów, oraz dla osób, które latają w wąskich przestrzeniach, zalecamy korzystanie z ochrony śmigieł, jako dodatkowej ochrony Mavica Mini. Żeby je zamontować, musisz najpierw przechylić drona, a następnie włożyć przednie podwozie drona do przedniej części osłony śmigieł. Następnie, utrzymując poziom drona, należy włożyć tylne ramiona do tylnej części osłony. Pamiętaj, żeby zablokować zatrzaski i to wszystko! Prosimy mieć na względzie, że przy zamontowanych osłonach śmigieł, dron waży więcej niż 250 gramów. Zawsze sprawdzaj lokalne przepisy przed lotem. 

Aplikacja DJI Fly.

Mavic Mini łączy się z Twoim smartfonem poprzez aplikację DJI Fly. Jest to całkowicie nowa aplikacja stworzona, żeby jeszcze bardziej poprawić doświadczenie z lotu. Elegancki, niezwykle intuicyjny interfejs wykorzystuje nowe funkcje, żeby pomóc Ci jeszcze szybciej tworzyć niesamowite filmy.

Jak wykorzystać funkcję QuickShots?

QuickShots to funkcja, która pozwala na tworzenie kinowych ujęć w łatwy i szybki sposób. Żeby wykonać QuickShots, wystartuj i zawiśnij dronem na wysokości co najmniej 2 metrów nad ziemią. Wybierz który tryb QuickShots chcesz wykorzystać, ustaw żądaną odległość lotu, a następnie wybierz obiekt poprzez jego naciśnięcie na ekranie. Możesz również zaznaczyć obiekt w prostokącie, przeciągając palcem po ekranie telefonu. Następnie naciśnij “Start”, a DJI Mavic Mini wykona ujęcie QuickShots według Twojego ustawienia. Kiedy zostanie zakończony, aplikacja DJI Fly automatycznie utworzy 15-sekundowe wideo, które możesz natychmiast udostępnić w swoich mediach społecznościowych.

Edycja i udostępnianie.

Jeżeli chcesz edytować swoje nagranie wideo, korzystając z aplikacji DJI Fl, wybierz zakładkę “Album” i następnie naciśnij ikonę edycji w lewej, dolnej części aplikacji. Na ekranie edycji będziesz miał dostęp do szerokiego wyboru szablonów, muzyki i efektów dźwiękowych, jak również do wielościeżkowej edycji wideo, dodania tekstów oraz wiele więcej. Z tego miejsca, możesz również z łatwością udostępnić swoją twórczość w mediach społecznościowych. Nowy edytor dostępny w DJI Fly jest świetnym narzędziem do szybkiej edycji i udostępniania, niezależnie czy jest to ujęcie na Instagrama, rodzinne zdjęcia na Facebooka, czy arcydzieło fotografii na SkyPixel. 

Jak zaktualizować oprogramowanie w DJI Mavic Mini?

Kiedy połączysz się z internetem, aplikacja DJI Fly automatycznie wykryje czy dostępna jest nowa wersja oprogramowania sprzętowego i wyświetli odpowiedni komunikat. Wejdź w zakładkę dotyczącą aktualizacji i naciśnij “Update”, aby rozpocząć. Upewnij się, że podczas ładowania nie wyłączysz zasilania drona ani nie wyjdziesz z aplikacji. DJI Mavic Mini automatycznie wyłączy się, kiedy aktualizacja zostanie zakończona. 

 

pixel