DJI Osmo Mobile 2 – Pierwsze wrażenia

Wiemy już zdecydowanie więcej na temat nowego stabilizatora do smartfonów Osmo Mobile 2 i powiemy, dlaczego jest on takim świetnym kompanem dla naszego urządzenia mobilnego. W dalszej części artykułu skupimy się na funkcjach i nowych cechach stabilizatora.

Co jest w pudełku

zestaw DJI Osmo Mobile 2

Zawartość zestawu DJI Osmo Mobile 2.

Po otwarciu paczki naszym oczom ukazują się:

  • Stabilizator DJI Osmo Mobile 2
  • Etui piankowe
  • Kabel zasilający
  • Dokumentacja
  • Instrukcja
  • Instrukcje bezpieczeństwa
  • Stabilizator DJI Osmo Mobile 2 w piankowym etui

Osmo Mobile 2 w etui

Osmo Mobile 2 opakowaniu

Osmo Mobile 2 w etui jest zabezpieczone do transportu i przechowywania.

Nowości

Składające się z silników osi tilt i roll, uchwytem na telefon i rączką, DJI Osmo Mobile 2 wygląda bardzo podobnie do swojego poprzednika. Jednak produkt ten, to nie tylko odświeżony kolor; DJI zadbało o nowy design i udogodnienia, co sprawa, że Osmo Mobile 2 jest idealnym stabilizatorem do smartfona, spełniającym wszystkie wymagania.

Design

Sterowanie manualne zostało uproszczone, aby mieć dostęp do wielu funkcji stabilizatora przy użyciu zaledwie kciuka. Przycisk włączania można wykorzystać również do przełączania między trybami Follow oraz Lock (jedno wciśnięcie), a także do wyśrodkowania gimbala (dwa wciśnięcia). Nowy wskaźnik poziomu naładowania akumulatora pozwala na kontrolowanie stanu akumulatora w każdej chwili.

panel sterowania osmo mobile 2

Nowy panel sterowania.

Suwak zoomu

Z panelem sterowania sąsiaduje nowy suwak zoomu. Użyj kciuka do płynnej kontroli przybliżeniem, zamiast posługiwać się drugą ręką i obsługiwać tę funkcję na ekranie smartfona.

suwak zoomu Osmo mobile 2

Nowy suwak zoomu.

Tryb Portrait

Uchwyt smartfona może zostać obrócony o 90° i utrzymywać urządzenie w orientacji pionowej. Robienie ujęć w trybie Portrait oznacza możliwość korzystania z zalet stabilizatora podczas wykonywania ujęć selfie i prowadzenia transmisji na żywo.

Smartfon podczas korzystania z trybu Portrait.

Smartfon podczas korzystania z trybu Portrait.

Lżejszy i mniejszy

Przy zaledwie 485 g stabilizator DJI Osmo Mobile 2 jest jak dotąd najlżejszym stabilizatorem do smartfonów marki DJI. Stało się to możliwe dzięki wykorzystaniu nowych materiałów do wykonania produktu.

Osmo mobile 2

Lekkość i mobilność umożliwia korzystanie ze stabilizatora przez cały dzień.

Wbudowany akumulator

W DJI Osmo Mobile 2 znajduje się wbudowany akumulator, który pozwala na pracę urządzenia aż do 15 godzin, co daje wynik trzykrotnie lepszy niż w przypadku poprzednika.

OM 2

Port Micro USB odpowiadający za ładowanie akumulatora.

DJI Osmo mobile 2

Port ładowania.

Funkcja powerbank

Akumulator o sporej pojemności nie służy jedynie do korzystania z urządzenia. Istnieje możliwość podłączenia kabla do wbudowanego portu USB w celu naładowania smartfona lub tabletu. Zgadza się, DJI Osmo Mobile 2 to również power bank.

Standardowy otwór montażowy

Gwintowany otwór montażowy znajdujący się na spodzie rączki jest niepozornym, ale bardzo przydatnym udogodnieniem. Jego standardowy wymiar (taki, jak w każdej kamerze) sprawia, że stabilizator DJI Osmo Mobile 2 jest kompatybilny ze statywami, monopodami i innymi narzędziami montażowymi, takimi jak nową podstawkę, która posiada śrubę usztywniającą i zapewniającą stabilność.

Osmo mobile 2 - DJI

Nowa podstawka.

Inteligentne tryby

DJI Osmo Mobile 2 odziedziczył wiele inteligentnych funkcji po swoim poprzedniku, takich jak: Slow Motion, zdjęcia z wydłużonym czasem naświetlania i automatyczne panoramy.

Osmo mobile 2 dji

Nagrywaj wyprawy jak prawdziwy filmowiec.

Hyperlapse

Oprócz trybów Timelapse i Motionlapse, DJI Osmo Mobile 2 posiada również Hyperlapse. Tryb ten pozwala na nagrywanie stabilnego i płynnego materiału timelapse podczas poruszania się.

DJI-osmo mobile

DJI OM2

ActiveTrack w trybie Portrait

Funkcja ActiveTrack, która pozwala na utrzymanie kadru na wybranym obiekcie jest dostępna również w nowym trybie Portrait. Twoje selfie oraz transmisje na żywo będą teraz wyglądać bardziej profesjonalnie.

Tryb ActiveTrack pozwala na utrzymanie wybranego obiektu w kadrze.

Dolly Zoom

Mając suwak zoomu na wyciągnięcie kciuka, jesteśmy w stanie uzyskać efekt znany z Hollywood, czyli Dolly Zoom. Utrzymuj obiekt w kadrze i wykonuj przybliżanie na suwaku, jednocześnie odchodząc do tyłu. Efekt można uzyskać, również wykonując czynności odwrotnie (oddalając kadr przy użyciu suwaka i podchodząc bliżej). Całość nagrania będzie stabilna, a obiekt pozostanie w kadrze, podczas gdy rozmiar tła ulegnie zmianie.

Dolly Zoom w akcji.

Dzięki wszystkim świetnym cechom, które sprawiają, że seria Osmo jest przydatnym narzędziem dla filmowców, stabilizator DJI Osmo Mobile 2 z nowymi funkcjami i designem poszerza możliwości foto-wideo każdego smartfona.

pixel