DJI otrzymuje nagrodę Emmy 2017 w kategorii Technologia i Inżynieria

30 sierpnia 2017 r. - DJI, lider dronów cywilnych i powietrznej technologii obrazowania wygrywa nagrodę Emmy w kategorii Technologia i Inżynieria, Narodowej Akademii Sztuki Telewizyjnej i Nauk. Technologia kamer dronów DJI została uznana za niezwykle kreatywną oraz przyczyniająca się do stworzenia “Zdalnie sterowanych platform dla telewizji z niskim opóźnieniem transmisji”.

Technologia DJI zmieniła wygląd nowoczesnej telewizji, udostępniając operatorom filmowym niedrogą platformę umożliwiającą wykonanie zdjęć z powietrza na niskich wysokościach. Kamery dronów DJI zostały wykorzystane do produkcji klipów nominowanych do nagrody Emmy: The Amazing Race, American Ninja Warrior, Better Call Saul, Game of Thrones i wiele innych.

“Od czasu wprowadzenia na rynek quadrocoptera Phantom w 2013r. a niedawno też Inspire 2, drony DJI konsekwentnie znajdowały się w czołówce urządzeń latających z kamerami tworząc bezpieczne, niezawodne i wysokiej jakości systemy wideo dla profesjonalistów z całego świata” powiedział Stuart Cam, menedżer ds. marketingu DJI. “Jesteśmy niezwykle zaszczyceni faktem, że Narodowa Akademia Sztuki Telewizyjnej i Nauk uznała wkład DJI w tę branżę.”

Inspire 2 jest gotowym do pracy urządzeniem, które szybko stało się kluczowym narzędziem dla operatorów na całym świecie. Posiada 360-stopniowy, obracany gimbal i kamerę zdolną do nagrywania obrazu w rozdzielczości 5.2K w formacie RAW. System transmisji Lightbridge HD zapewnia strumieniowa transmisję wideo podglądu do aparatury sterującej i operatora. Wydajny system napędowy umożliwia przyspieszenie od 0 do 90 km/h w zaledwie 5 sekund oraz do maksymalnej prędkości 96 km/h. Pozwala to na przemieszczanie się w sposób umożliwiający uchwycenie akcji w niemal każdych warunkach.

DJI zostanie uhonorowany na corocznym, 69-tym konkursie Technologii i Inżynierii Emmy, który odbędzie się przy współpracy z NAB (National Association of Broadcasters) w niedzielę, 8 kwietnia 2018 w Las Vegas, w stanie Nevada.

pixel