DJI poszerza ekosystem dronów o nowy sprzęt, oprogramowanie i partnerstwa

DJI, światowy lider w dziedzinie dronów cywilnych i technologii obrazowania z powietrza, zorganizował trzecią konferencję AirWorks. Podczas konferencji zaprezentowany został nowy sprzęt, oprogramowanie i partnerstwa strategiczne, rozszerzające globalny ekosystem DJI, aby pomóc większej liczbie przedsiębiorstw w czerpaniu korzyści z dronów.

DJI ogłosiło ważne kroki mające na celu zwiększenie użyteczności dronów DJI:

  • DJI zaprezentowało Mavic 2 Enterprise - najnowszy i najbardziej przenośny komercyjny dron, który posiada funkcję zoom, modułowe akcesoria i wzmocnione funkcje bezpieczeństwa dla profesjonalistów gotowych do pracy z dronami.
  • DJI zaprezentowało nowy symulator lotu DJI, który pomaga nabyć cenne umiejętności w zakresie sterowania dronem.
    . DJI uruchomiło również oficjalną wersję DJI Pilot, aplikację do kontroli lotu przeznaczoną do użytku profesjonalnego, a także wprowadziło aktualizacje do swojego oprogramowania Ground Station Pro (GS Pro), które pomaga przedsiębiorstwom zarządzać flotami dronów.

Liderzy branży zademonstrowali wykorzystanie dronów DJI do inspekcji mostów kolejowych z Union Pacific i AutoModality, odrzutowców z American Airlines i linii energetycznych z Southern Company. 

Microsoft Windows Software Development Kit (SDK) umożliwia kontrolowanie niestandardowych aplikacji dronowych i ładunków przez komputery z systemem Windows 10.

Drony zmieniają codzienną pracę w takich branżach jak budownictwo, infrastruktura, energetyka i ubezpieczenia, a my z dumą przedstawiamy nowe narzędzia na AirWorks 2018, aby pomóc rosnącej liczbie osób i przedsiębiorstw, które wprowadzają drony do miejsc pracy” powiedział Mario Rebello, wiceprezes i Country Manager Ameryki Północnej w DJI. "Setki tysięcy profesjonalnych operatorów dronów na całym świecie ustanawiają nowe standardy dronów, a DJI i nasi partnerzy tworzą ekosystem wspierający przyszłość, w której każde przedsiębiorstwo rutynowoangażuje drony w swojej działalności."

Narzędzia, które zmieniają przemysł

Mavic 2 Enterprise został zaprojektowany z unikalnymi, potężnymi funkcjami, aby dać przedsiębiorstwom, rządom, nauczycielom i innym specjalistom niezawodne narzędzie, które usprawni ich prace w codziennych działaniach:

  • 12-megapikselowa kamera posiada możliwość 2x zoomu optycznego i 3x zoomu cyfrowego, co pozwala na precyzyjne monitorowanie niebezpiecznych, odległych lub trudnych terenów.
  • Technologia AirSense automatycznie alarmuje operatorów dronów sygnałem ADS-B z pobliskich samolotów i śmigłowców, zapewniając dodatkowy poziom bezpieczeństwa w zatłoczonej przestrzeni powietrznej lub podczas skomplikowanych operacji.
  • Wbudowane zabezpieczenie przed wyciekiem danych dla kluczowych misji lotniczych, ochrona hasłem dla przechowywania danych na pokładzie, znaczniki czasu GPS dla każdego zarejestrowanego obrazu oraz i tryb Local Data, umożliwiający zatrzymanie przesyłania danych internetowych.

Mavic 2 Enterprise posiada również niestandardowe akcesoria poszerzające jego możliwości, w tym potężny reflektor punktowy do oświetlania terenu podczas operacji nocnych; głośnik do nadawania instrukcji i komunikatów dla każdego, kto znajduje się w zasięgu słuchu; oraz lampa antyolizyjna do uwidocznienia drona innym operatorom i dronom z odległości kilku kilometrów.

DJI zademonstrowało uczestnikom wydarzenia nowy produkt - Mavic 2 Enterprise. Natomiast American Airlines, największa na świecie linia lotnicza, zaprezentowała film, pokazujący w jaki sposób dron może być wykorzystany do przeprowadzenia inspekcji samolotu w hangarze w sposób bezpieczniejszy, skuteczniejszy i szybszy niż przy użyciu tradycyjnych środków.

Integracja dronów w przedsiębiorstwach

DJI pozszerza również funkcjonalność swich urządzeń, ułatwiając przedsiębiorstwom zbieranie, zarządzanie, udostępnianie i ochronę danych drona. 

Symulator lotu DJI - Szkolenie dla nowej ery pracy

Ponieważ przedsiębiorstwa szybko przyswajają technologię dronów, muszą one opracować standardy szkolenia i zarządzania nowym odziałem operatorów dronów potrzebnych do obsługi ich flot.

Symulator lotu DJI Flight Simulator został zaprojektowany w celu stworzenia realistycznego doświadczenia lotniczego dla operatorów podczas szkolenia. Dzięki temu mogą oni doskonalić swoje umiejętności bez ponoszenia kosztów, ograniczeń i potencjalnych zagrożeń związanych z rzeczywistym lotem.

Symulator lotu DJI działa na komputerze i jest sterowany przez aparaturę sterującą DJI. Operatorzy startują i latają w środowisku, które może być manipulowane w celu zapewnienia różnych warunków wiatrowych i pogodowych, oświetlenia i widoczności. Otrzymują informacje zwrotne z otoczenia, podobnie jak podczas pilotowania prawdziwego drona, uczą się jak radzić sobie w skomplikowanych sytuacjach lotniczych i bezpiecznie wykonywać swoje zadania.

Symulator lotu DJI Flight Simulator pozwala operatorom ćwiczyć loty w różnych środowiskach (np. na wyspie, w mieście) , jak również szkolić się do konkretnych zastosowań, takich jak inspekcje linii energetycznych lub misje poszukiwawczo-ratownicze. Przedsiębiorstwa mogą również dostosować kursy szkoleniowe do swoich wymagań. Symulator lotu obsługuje większość dronów DJI, w tym Mavic 2 Enterprise, Phantom 4 Pro, Inspire 2 i Matrice 210 RTK.

DJI Pilot oficjalna prezentacja

Główna aplikacja DJI do sterowania lotem do profesjonalnej pracy, DJI Pilot jest dostępna na urządzeniach z systemem Android i iOS. Pilot DJI jest w pełni kompatybilny z dronami DJI, dając operatorom możliwości, które są im potrzebne do najbardziej wydajnego działania.

DJI Pilot jest zaprojektowany, aby zapewnić intuicyjną funkcjonalność, której wymagają przedsiębiorstwa, umożliwiając operatorom włączanie szczegółowych operacji w swoich planach lotu i generowanie półautomatycznych funkcji kontrolnych. Może tworzyć i kontrolować parametry lotu, a także operacje fotograficzne i wideo na trasie. DJI Pilot może obsługiwać szereg profesjonalnych ładunków, w tym kamerę termowizyjną Zenmuse XT2 i kamerę Zenmuse Z30 z zoomem; akcesoria dla nowego Mavic 2 Enterprise; oraz ładunki użytkowe innych firm zbudowane na DJI Payload SDK.

DJI Pilot współpracuje również z innymi systemami oprogramowania DJI dla aplikacji biznesowych. Umożliwia transmisję obrazu w czasie rzeczywistym z drona dzięki DJI FlightHub. Wspiera tryb Local Data, który zabezpiecza połączenia internetowe w celu zapewnienia ochrony danych.

Stacja naziemna Pro (GS Pro) - wersja 2.0

Usprawniona aplikacja GS Pro jest potężnym narzędziem do planowania trasy lotu, które zapewnia dodatkową dokładność i niezawodność w kluczowych misjach. Dzięki tej wersji, przedsiębiorstwa będą mogły teraz zarządzać flotami dronów, operatorami, którzy je obsługują, misjami, które wykonują oraz generowanymi przez nie danymi.

Rozszerzona funkcjonalność GS Pro umożliwia przechowywanie i tworzenie kopii zapasowych danych w chmurze. Możliwe są również bardziej rozbudowane opcje udostępniania danych wraz z towarzyszącymi kontrolami, dla których tylko członkowie zespołów z niezbędnymi uprawnieniami mogą mieć dostęp i podgląd do misji lotniczych. Użytkownicy mogą wykorzystywać swoje dane uwierzytelniające konta DJI do przechowywania i śledzenia generowanych przez siebie danych za pomocą aplikacji.

Intuicyjny interfejs pozwala użytkownikom planować i wykonywać zautomatyzowane misje lotnicze za pomocą zaledwie kilku dotknięć. Operatorzy mogą tworzyć powtarzalne misje, zwiększając niezawodność i dokładność operacji lotniczych, jak również przegląd poprzednich lotów w celu optymalizacji przyszłych misji.

Partnerstwo z liderami w celu wzmocnienia współpracy

Jako że drony stają się standardowymi narzędziami służącymi do zwiększania produktywności w powietrzu, partnerzy strategiczni DJI podjęli aktywną rolę w demonstrowaniu, w jaki sposób DJI zapewnia im narzędzia i platformę do tworzenia niestandardowych operacji dronowych.

Na AirWorks 2018 niektórzy z tych liderów w dziedzinie innowacji lotniczych pokazali, w jaki sposób firmy mogą zaadaptować nowe technologie w celu usprawnienia swojej działalności, a także dostarczyli inspiracji dla innych przedsiębiorstw, rządów, środowisk akademickich i nienastawionych na zysk użytkowników, aby mogli wykorzystać tę technologię w swojej pracy.

Southern Company sformalizowała swoją bieżącą współpracę z DJI ogłaszając, że jest obecnie Partnerem Rozwoju Rozwiązań. Jako wiodący dostawca rozwiązań w dronach, firma będzie pomagać we wspólnym opracowywaniu i testowaniu możliwości dostosowanych do potrzeb przemysłu użyteczności publicznej, a także będzie nadal poszukiwać sposobów rozszerzenia zastosowania rozwiązań dronów, począwszy od podnoszenia ciężarów powietrznych, poprzez górną część słupów energetycznych, aż po rutynowe przeglądy konserwacyjne.

Microsoft opracowuje sposoby integracji swoich usług Azure IoT, edge computing i AI cloud services oraz narzędzi programistycznych z dronami DJI. Dzięki SDK programiści mogą bezprzewodowo przesyłać obrazy do urządzeń z systemem Windows. Dodatkowo mogą również integrować i kontrolować drony oraz ładunki innych firm za pośrednictwem aplikacji Windows.

Union Pacific, czołowy przewoźnik kolejowy Ameryki Północnej, współpracował z AutoModality, liderem w dziedzinie automatycznej kontroli lotem. Zademonstrowali, w jaki sposób zbudowali platformę dronową DJI, aby przeprowadzić zautomatyzowane inspekcję mostu Benicia-Martinez na północ od San Francisco, który jest drugim najdłuższym mostem kolejowym w Ameryce Północnej.

Firma Propeller Aero wprowadziła na rynek rozwiązanie Propeller PPK , które jest w pełni zintegrowanym systemem programowo-sprzętowym, wykorzystującym drona Phantom 4 RTK firmy DJI. Rozprowadzane za pośrednictwem partnerów dystrybucyjnych, w tym sieci SITECH firmy Trimble, zwiększy wydajność pomiarów o 70% w przemyśle cywilnym, górniczym, gospodarowania odpadami.

Skycatch ogłosił, że stacja bazowa Skycatch Edge1 GNSS jest już dostępna na całym świecie. Wyprodukowana przez DJI stacja Edge1 usprawnia obieg dokumentów z danymi wyjściowymi na poziomie centymetra w ciągu 30 minut lub mniej i zapewnia wszystkim użytkownikom DJI możliwość przetwarzania i odbierania danych bez potrzeby korzystania z Internetu lub łączności komórkowej.

Kespry wykorzystuje drona DJI Mavic 2 Pro w ramach pomiaru zapasów dla przedsiębiorstw górniczych i kruszyw.

pixel