DJI powołało Roger’a Luo na stanowisko prezesa firmy

9 sierpnia 2017 r. - DJI, światowy lider w cywilnych dronach i powietrznej technologi obrazowania, powołał Roger'a Luo niegdyś zajmującego stanowisko wiceprezesa ds. Operacji na stanowisko prezesa firmy. Rola pana Luo skupi się na rozwijaniu działalności DJI na arenie międzynarodowej, na rynkach które odnotowały znaczny wzrost i popyt na innowacyjne zastosowania dronów i kamer. 

"DJI obecnie posiada swoje biura w 17 miastach wokół całego świata zatrudniając 11 tysięcy pracowników. Ponieważ nadal rozwijamy się globalnie, musimy wzmocnić nasze zarządzanie w dziedzinie operacji" - powiedział Fran Wang, założyciel i dyrektor DJI. "Umożliwi to również lepsze zrozumienie rosnącej bazy klientów oraz budowanie silniejszych relacji z naszymi partnerami. Roger wyróżnił się swoimi umiejętnościami zarządzania na stanowisku kierowniczym i wypracował liczne sukcesy w działalności operacyjnej. Od czasu dołączenia do DJI w 2015 roku, kierownictwo Rogera zwiększyło ogólne możliwości DJI w przemyśle powietrznej technologi filmowej." 

Przez ostatnie dwa lata, Pan Luo nadzorował zamówienia, produkcję oraz logistykę. W tej roli poszerzył kompetencje DJI w dostosowywaniu się do rosnących wymagań rynkowych dla naszych technologi. Wprowadził nowe innowacje, w tym dodając nowe warstwy w automatyzacji. 

Kompetentność pana Luo obejmuje wieloletnie doświadczenie w pracy z oprogramowaniem oraz sprzętem, dodatkowo zajmował się zarządzaniem produktami dla firm takich jak Apple, Foxconn i Siemiens. W InnoLux  oraz w firmie BenQ Corporation jego obowiązki obejmowały zarządzanie produktem, globalną strategię marketingową, zakup, sprzedaż oraz obsługę posprzedażną. Pan Luo posiada tytuł licencjacki inżyniera z National Taiwan University oraz magistra inżynierii komputerowej na Uniwersytecie Santa Clara w Kaliforni. 

Po powołaniu, pan Luo powiedział: "DJI jest szybko rozwijającą się firmą wysokich technologii i jest to bardzo ekscytujący czas naszej branży. Czekam na współpracę z utalentowanym zespołem w firmie, a także na wspólne zbadanie i zmaksymalizowanie kreatywnych możliwości w naszej technologii" 

Pan Wang nadal będzie nadzorował rozwój produktów DJI w celu zwiększenia potencjału z całego zakresu komercyjnego, rządowego, naukowego, artystycznego, badawczego oraz zastosowania rekreacyjnego.

pixel