DJI ubiega się o pomoc Kanadyjskiego Ministerstwa Transportu we wdrożeniu quizu bezpieczeństwa dla nowych pilotów

DJI ubiega się o pomoc Kanadyjskiego Ministerstwa Transportu we wdrożeniu quizu bezpieczeństwa dla nowych pilotów. Twórcy dronów podkreślają, że przepisy dot. bezpieczeństwa powinny być oparte na nauce, a nie serwisie YouTube.

7 listopada 2017 r. - DJI, światowy lider rynku dronów cywilnych oraz powietrznej technologii obrazowania, poprosił Kanadyjskie Ministerstwo Transportu o pomoc w poprawie bezpieczeństwa kanadyjskich operatorów dronów poprzez współpracę z firmą DJI w celu opracowania obowiązkowego quizu wiedzy dla ludzi przed pierwszym użyciem drona.

Quiz wiedzy DJI będzie wymagał od nowych pilotów poprawnych odpowiedzi na serię podstawowych pytań dotyczących bezpiecznego korzystania z dronów przed wykonaniem pierwszego lotu. Pytania pojawią się w aplikacji DJI GO 4, która działa na smartfonach i tabletach podłączonych do aparatury zdalnego sterowania. Quiz wiedzy jest wdrażany najpierw w Stanach Zjednoczonych, gdzie Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) pomogła opracować pytania oparte na regułach dronowych obowiązujących w tym państwie.

"Chodzi o to, aby nasi klienci zdali test pokazujący, że rozumieją zasady bezpiecznego działania" - powiedział Brendan Schulman, wiceprezes DJI ds. Polityki i spraw prawnych, na konferencji Unmanned Canada 2017 w Toronto. "Opracowaliśmy naszą amerykańską wersję dzięki wsparciu i współpracy FAA. Bardzo chętnie rozpoczniemy współpracę z Kanadyjskim Ministerstwem Transportu nad tym, jak powinny wyglądać pytania i odpowiedzi."

Schulman powiedział, że Kanada pozostaje w tyle za innymi krajami w zachęcaniu do innowacji dronowych i korzyściach, jakie przynosi na przykład pomaganie firmom w bardziej efektywnym działaniu, chroniąc pracowników przed ryzykownymi zadaniami, takimi jak kontrole wież, a także pomaganie policji i straży pożarnej chronić życie i mienie. Schulman wezwał Kanadyjskie Ministerstwo Transportu do ściślejszej współpracy z przemysłem dronów w celu opracowania rozsądnych przepisów i rozwiązań technologicznych, które będą promować bezpieczeństwo.

"Nie chcemy po prostu debatować nad podglądami. Chcemy ustalić na nowo, jakie ryzyko musimy ograniczyć i jakich informacji potrzebujemy aby osiągnąć ten cel? Jeżeli potrafimy dostarczyć takie informacji (i nie będą one poufne), z przyjemnością będziemy współpracować nad rozwiązaniem problemu", powiedział Schulman. "Robiliśmy już podobne rzeczy na całym świecie. Postaramy się zapewnić dane na temat systemów, które mogą dostarczać rozsądnych i rzetelnych informacji, a nie oparte tylko na przeglądaniu serwisu YouTube."

Kiedy Kanadyjskie Ministerstwo Transportu ogłosiło w marcu nowe przepisy dotyczące dronów, wzięło kilka dronów DJI pod lupę, ale nie zaprosiło marki DJI ani innych liderów branży dronów do wzięcia udziału w ich opracowywaniu lub upowszechnieniu.

"Kiedy twoje produkty są dokładnie badane, dobrze jest prowadzić rozmowy, zanim wyda się jakieś decyzje" - powiedział Schulman. "Wyrażamy uznanie dla Kanadyjskiego Ministerstwa Transportu i poprawy dotychczasowego stanowiska, co nieco poprawia sytuację. Z przyjemnością informujemy, że od marca odbyliśmy wiele owocnych dialogów ... i nadal współpracujemy, aby znaleźć właściwą równowagę między zasadami bezpieczeństwa, a także regułami, które pozwalają na rozwój innowacji."

Firma DJI pokrywa około dwóch trzecich całego rynku dronów, a system ich wykrywania i identyfikacji (jak i nakładanie na operatorów wymogu znajomości przepisów bezpieczeństwa), zapewniają nowy poziom bezpieczeństwa dla Kanadyjczyków. Unmanned Canada 2017 jest jedynym krajowym wydarzeniem w Kanadzie, sponsorowanym przez Unmanned Systems Canada (krajowe stowarzyszenie non-profit reprezentujące publiczną i prywatną innowację w systemach pojazdów bezzałogowych).

pixel