DJI wprowadziło tymczasowe strefy zakazu lotów podczas szczytu ASEAN-Australia 2018

DJI, światowy lider w produkcji cywilnych dronów oraz powietrznej technologii filmowej, wdrożył tymczasowe ograniczenia w rejonie Greater Sydney na specjalny szczyt ASEAN-Australia 2018. Tymczasowe strefy zakazu lotów pomogły zmniejszyć prawdopodobieństwo przypadkowego wejścia w obszary lub miejsca, przez operatorów dronów. Strefy zakazu lotów obowiązywały na czas trwania szczytu.

“Bezpieczeństwo jest najważniejszym priorytetem DJI i zawsze podejmowaliśmy aktywne kroki, aby edukować naszych klientów, aby działali na podstawie prawa.” - powiedział Adam Welsh, szef działu polityki publicznej DJI ds. Azji i Pacyfiku. “W razie potrzeby wdrażamy tymczasowe strefy zakazu lotów podczas ważnych wydarzeń. Wierzymy, że ta funkcja pomoże zmniejszyć ryzyko przypadkowego wejścia operatora na obszar i powoduje obawy związane z bezpieczeństwem i ochroną.”

Jak działały strefy zakazu lotów?

Strefy zakazu lotów zostają uwzględnione w systemie geofencing DJI opartym na GPS, który zapewnia operatorom dronów DJI informacje, które pomagają im podejmować mądre decyzje dotyczące miejsca i czasu lotu. Współrzędne strefy zakazu lotów obejmowały większość obszaru Greater Sydney i opierają się na odległość zaproponowanej przez Urząd Lotnictwa Cywilnego Australii. Tymczasowe strefy zakazu lotów zostały uruchomione od 16 do 18 marca o północy czasu w Sydney. Użytkownicy DJI latający w Sydney mogli wyświetlać i lokalizować tymczasowe strefy zakazu lotów za pośrednictwem aplikacji mobilnej DJI GO 4, gdy tylko znajdą się w Internecie i połączą z dronem.

Czym jest szczyt ASEAN?

Szczyt ASEAN, który obejmuje udział przywódców Azji Południowo-Wschodniej i 500 australijskich liderów biznesu, jest największym międzyrządowym wydarzeniem w Sydney od czasu szczytu APEC w 2017 roku. Tymczasowe aktualizacje obecnego systemu strefy zakazu lotów DJI są podobne do tych, które DJI ustanowił wokół innych ważnych wydarzeń. W przeszłości ograniczenia podniosły już kwestie bezpieczeństwa, m.in. podczas konwencji partii politycznych w Stanach Zjednoczonych, szczyt G7 w Japonii, turniej piłki nożnej Euro 2016 we Francji, a ostatnio, podczas międzynarodowe zawody lekkoatletyczne w Korei Południowej.

pixel