Dron DJI Spark zapewnia jeszcze lepszą zabawę i nowe funkcje

2 sierpień, 2017 – DJI, światowy lider rynku dronów cywilnych i powietrznej technologii obrazowania, wdrożył nowe funkcje dla swojego drona DJI Spark, które sprawiają że uwiecznianie i udostępnienie ważnych momentów jest prostsze niż kiedykolwiek. Spark to najmniejszy i najbardziej inteligentny dron marki DJI, który umożliwia użytkownikom sterowanie za pomocą gestów. Najnowsza aktualizacja oprogramowania uwzględnia szereg poprawek oraz nowych funkcji takich jak:

- Nowy gest rozpoczynania i przerywania nagrywania wideo

- Ulepszona funkcja wideo QuickShot

- Tryb panoramy 180º z poprawioną rozdzielczością zdjęć

„Cieszymy się, że możemy wzbogacać Sparka o nowe funkcje i ulepszenia, większość z nich to rezultat wielu dobrych opinii oraz zgłoszeń, które otrzymaliśmy od klientów z całego świata.” powiedział Paul Pan, Senior Product Manager w DJI. „Aktualizacje te spełniają naszą wizję, aby Spark był łatwym i przyjaznym w użyciu dronem, którego może używać każdy, nawet jeśli nie robił tego nigdy wcześniej.”

Dzięki innowacyjnemu systemowi detekcji 3D, Spark posiada przełomowe funkcje, takie jak tryb gestów oraz kontrola ruchem dłoni. Użytkownicy mogą sterować Sparkiem gestami rąk, wydając polecenia aby podążał za nimi, tworzyć powietrzne selfie, wysyłać dona w dal i przywoływać z powrotem. Dzięki dodaniu nowego gestu nagrywania, użytkownicy mogą rozpocząć i przerwać nagrywanie wideo przy użyciu prostego ruchu ręką, dając im swobodę i elastyczność w przechwytywaniu ujęć. Sprawdź załączoną ilustrację zawierająca więcej informacji odnośnie nowego gestu nagrywania.

Udoskonalono także tryb QuickShot, który sprawia, że tworzenie profesjonalnych filmów wideo jest proste i przyjemne. Korzystając z trybu QuickShot, Spark automatycznie przemieszcza się wzdłuż wybranej trasy lotu podczas nagrywania krótkiego filmu, śledząc jednocześnie obiekt, za którym podąża. Użytkownicy mogą teraz kontrolować, jaki kierunek kołowy wybrać podczas ujęć Circle i Helix, aby podczas filmowania uzyskać ujęcie jak w filmie. Inne tryby QuickShot również zostały poprawione dzięki uzyskaniu większej wysokości w trybie Dronie i wygładzeniu ruchów kamery w trybie Rocket.

Spark uzyskał także nowe funkcje fotografowania, które zwiększają możliwości aparatu. Oprócz istniejących pionowych i poziomów trybów panoramy, dodano panoramę 180º, która łączy 21 indywidualnych ujęć, aby uchwycić zapierające dech w piersiach panoramiczne zdjęcia w 180 stopniach. Tryby Active Track oraz Gestur także zostały poprawione, aby móc wykonać zdjęcia w 12 megapikselach o rozdzielczości 3968 x 2976 pikseli.

Aktualizacja oprogramowania poprawiła również ogólną wydajność Sparka, w tym lepszą reakcję na polecenia aparatury sterującej oraz łączność między dronem a aparaturą, a także rejestrowanie danych akumulatorów w zapisach z lotu.

Aby korzystać z nowych funkcji, użytkownicy musza pobrać i zainstalować najnowszą wersję oprogramowania dla drona, aparatury sterującej oraz akumulatora. Niezbędna jest także najnowsza aplikacja mobilna DJI GO 4 dostępna na platformach Android oraz iOS.

Instrukcja

- Do wykonania gestu rozpoczynającego nagrywanie, stań w odległości 2 metrów od drona, podnieś jedno ramię na bok tak, aby utworzyć z podłożem kąt około 45 stopni.

- Przednie światła LED będą powoli migać na czerwono, gdy dron rozpozna gest rozpoczynający nagrywanie wideo. Gdy będą migać szybko, zasygnalizują gotowość kamery do nagrywania. Aby zakończyć nagrywanie wykonaj ruch ręką ponownie.

pixel