Drony dla dzieci – wszystko co powinieneś wiedzieć

Drony stały się popularnym prezentem dla dzieci i nie bez powodu. Mogą zapewnić niezliczone godziny świetnej zabawy i sposób na polepszenie koordynacji ruchowej. Dodatkowo zabawy z technologią powietrzną rozwijają umiejętności w zakresie technologii, inżynierii i matematyki. Jednak nie każdy dron jest odpowiedni dla najmłodszych użytkowników. Zanim wprowadzisz dziecko w świat dronów, poświęć trochę czasu na wybranie odpowiedniego modelu.

Drony z kamerą vs. wyścigowe

Przyjazne dzieciom drony występują w dwóch rodzajach: drony z kamerą oraz drony wyścigowe. Drony z kamerą posiadają możliwość wykonywania zdjęć i filmów, które pozwalają dziecku uwolnić swoją wewnętrzną kreatywność. Drony wyścigowe są przede wszystkim zaprojektowane, aby zachęcić użytkownika do dostosowania i optymalizacji swojego drona dla maksymalnej prędkości. Te drony również mogą być wyposażone w kamerę, ale mogą wymagać znacznie wyższego poziomu umiejętności sterowania. Są odpowiednie dla nieco starszych dzieci, które wykazują pasję do nauki i szybkości.

Bezpieczeństwo to podstawa

Drony gwarantują wiele godzin zabawy (oczywiście z wieloma naładowanymi akumulatorami). DJI oferuje wiele świetnych poradników dla nowych operatorów, jednak oprócz zapoznania się z nimi, należy zaznajomić się z  lokalnym prawem i przepisami. Poświęć czas, aby nauczyć się ich z dzieckiem przed pierwszym lotem. Ze względu na potencjalne zagrożenie, drony są przeznaczone dla dzieci powyżej 14 roku życia. Dlatego to Ty jesteś odpowiedzialny, za przestrzeganie prawa i wytycznych dotyczących ograniczeń wiekowych.

Łatwość funkcji

Drony różnią się znacznie pod względem rozmiaru i metod działania. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę łatwość użycia drona przed zakupem dla swojego dziecka. Poszukaj drona, który ma funkcję łatwego startu, aby procedura uruchamiania nie była zbyt trudna. Funkcja powrotu do miejsca startu to także ważna cecha, dzięki której dron dziecka może do niego szybko i bezpiecznie wrócić. Drony z intuicyjnymi systemami kontroli sprawią, że Twoje dziecko będzie czerpało z drona wiele frajdy i zachęci je do nauki.

Wytrzymała konstrukcja

Podobnie jak wszystkie zabawki, drony muszą być w stanie wytrzymać ciężką zabawę. Ale nie wszystkie drony są tworzone jednakowo. Poszukaj drona, który posiada w sprzedaży części zamienne takie jak śmigła i akumulatory. Nie byłoby nic smutniejszego dla rodziców i dzieci, aby zobaczyć świeżo rozpakowany prezent roztrzaskany na kawałki podczas pierwszego lotu.

dron dla dziecka

Cena

Ostatnim aspektem do rozważenia przy zakupie drona jest cena. Porównaj jakość drona z jego ceną. Kupowanie sprzętu renomowanego producenta oznacza, że otrzymasz wsparcie techniczne nawet po zakupie. Co ważne, wybierz markę, która ma wsparcie posprzedażowe oraz w jasny i zrozumiały sposób komunikuje się z klientami. Oto kilka propozycji dla młodych użytkowników.

Tello

Chiński startup RyzeTech oferuje niedrogiego drona Tello z technologią Intel oraz DJI. Mini dron za 459 zł posiada kamerę, uwieczni 360-stopniowe wideo i przesyła na żywo bezpośrednio na urządzenie mobilne lub zestaw gogli VR innych firm. Dron Tello, który waży zaledwie 80 gramów, może wykonywać loty przez 13 minut i robić 5-megapikselowe zdjęcia - idealne dla początkującego fotografa, filmowca lub ambitnego młodego operatora dronów.

Nie musisz też być wykwalifikowanym operatorem, żeby robić świetne zdjęcia. Tello jest wyposażony w funkcję DJI EZ, która umożliwia wykonywanie niesamowitych filmów krótkometrażowych. Ustaw tryb drona na Circle, 360 lub Up&Away, a automatyczne oprogramowanie Tello pomoże Ci w realizacji materiału wideo. Gdy Twój młody operator rozpocznie trening w domu, możesz być pewien że Tello nie zrobi nikomu krzywdy. Jego lekka i wytrzymała konstrukcja zapewnia bezpieczne użytkowanie nawet przez dzieci.

Spark

Kolejną świetną propozycją przy zakupie drona dla młodszych członków rodziny jest DJI Spark. Jeśli Twoje dzieci nie są już tylko początkującymi entuzjastami dronów, a zapalonymi sportowcami, jest to doskonały wybór do uchwycenia rodzinnych aktywności. Spark wykonuje 12-megapikselowe zdjęcia i nagrywa filmy w rozdzielczości 1080p (30 fps). Może wznieść się w powietrze na czas około 16 minut na jednym ładowaniu akumulatora.

Funkcja ActiveTrack automatycznie rozpoznaje ruchome obiekty i podąża za nimi. To doskonały dron dla dzieci, który podąża za użytkownikiem, więc już nigdy nie przegapisz kolejnego zwycięskiego momentu. Spark jest intuicyjny w użytkowaniu i można obsługiwać go za pomocą gestów.

DJI Spark - dron dla dziecka

Ubezpieczenie

DJI Spark posiada możliwość dokupienia ubezpieczenia obejmującego przypadkowe uszkodzenia Twojego drona. DJI Care zapewnia spokój użytkownika oraz bezpieczeństwo. Dzięki ubezpieczeniu, sprzęt zostanie wymieniony na nowy, bądź na taki, w stanie, jaki mieliśmy przed wypadkiem. O ubezpieczeniu DJI Care Refresh można dowiedzieć się więcej pod tym adresem.

Zapoznaj się z instrukcją

Gdy jesteś już ubezpieczony, to czas na wykonanie Twojego pierwszego lotu wspólnie z Twoją pociechą. Poświęć trochę czasu przed pierwszym lotem czytając instrukcję obsługi. Będziesz miał bogatsze i przyjemniejsze wrażenia z lotów. Ważne jest, aby zapoznać z instrukcją również Twoje dziecko. Osłony śmigieł będą chronić zarówno drona, jak i wszelkie przedmioty, które mogą przypadkowo zostać uszkodzone, gdy nowi operatorzy uczą się sterowania.

Opieka dorosłych

Niezależnie od tego, czy zamierzasz wypuścić w powietrze Spark’a czy Tello, ważne jest, aby dzieci obsługujące drona zawsze były pod nadzorem osoby dorosłej.

Szczęśliwego dronowania!

Latające drony to atrakcja, którą może cieszyć się cała rodzina. Dzieci mogą używać swojego drona do pogłębiania wielu umiejętności i zainteresowań. Od twórczego robienia filmów, do nauki o inżynierii stojącej za tymi niesamowitymi maszynami.

pixel