Finały Robomaster 2017 będą transmitowane na platformie Twitch 2017-07-31

31 lipca 2017 r. - DJI, światowy lider w cywilnych dronach i powietrznej technologii obrazowania, ogłosił że finały konkursu RoboMaster 2017 będą transmitowane na żywo na platformie Twitch. RoboMaster 2017 to coroczny konkurs dla zespołów składajacych się z ambitnych inżynierów w celu projektowania i budowy robotów przyszłości oraz do rywalizacji z drużynami z całego świata. Finały konkursu będą udostępnione publiczności na platformie Twitch (www.twitch.tv/robomaster) od 31 lipca do 6 sierpnia z angielskimi oraz chińskimi komentatorami.

„RoboMaster to ekscytujące wydarzenie, łączące innowacyjną inżynierię, gaming i rozrywkę” - powiedziała Cinzia palumbo, Senior Brand Menager w DJI. „Cała rywalizacja rozpoczęła się w Chinach parę lat temu, teraz przyciąga drużyny z USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec oraz reszty Azji. Przez transmisję na żywo wydarzenia RoboMaster 2017 na platformie Twitch, będziemy udostępniać globalnej widowni transmisję, oraz będziemy starali się uświadomić fakt, jak robotyka może zmienić Świat w którym żyjemy.”

Palumbo kontynuuje „Roboty, zawiłość gry i zastrzyk adrenaliny zapewnią wysoce satysfakcjonujące widowisko dla ludzi na stadionie, rówież dla oglądających wydarzenie na platformie Twitch z każdego miejsca na ziemi.”

Sponsorowany przez DJI, RoboMaster stał się jednym z najbardziej zaawansowanych i wciągających robotycznych konkursów na świecie. Ponad 200 drużyn zarejestrowało się by uczestniczyć w tegorocznym wydaniu. 32 drużyny będą rywalizowały w finale od 31 lipca do 6 sierpnia w chińskiej stolicy technologii – Shenzen. Na największym stadionie sportowym, Shenzhen Bay, pod okiem tysięcy obserwujących na żywo i milionów ludzi oglądających online, najzdolniejsze drużyny będą rywalizowały ze sobą robotami własnej konstrukcji na skomplikowanym, futurystycznym polu bitwy.

Każda strona posiada pięć typów robotów: Hero, Infantry, Engineer, Drone i Base. Na początku każdego siedmiominutowego meczu, obie drużyny wyruszają z narożników, strzelając do siebie na arenie pełnej przeszkód. Każdy robot posiada czujniki, które zamieniają trafienia na zredukowane punkty zdrowia.

Gdy "Health points" robota spadnie do zera, zostanie on wyłączony, co pozwala drużynie na dalszy atak przeciwnej bazy. Drużyna wygrywa, gdy zniszczy robota „Base”, bądź która drużyna posiada więcej punktów zdrowia na końcu.

"Wspólnota Twitch wykazała wsparcie dla kreatywnych i rywalizujących materiałów, RoboMaster 2017 ukazuje oba te elementy,” powiedział Zachary Diaz, Partnership Manager w Twitch. „ Ponieważ DJI jest bardzo innowacyjną firmą i uwielbia widzieć roboty w akcji, nie możemy się doczekać rozwinięcia akcji”.

Zorganizowany i sponsorowany przez DJI RoboMaster stał się corocznie oczekiwanym konkursem robotycznym dla młodych inżynierów by projektowali i budowali roboty przyszłości i rywalizowali o intelektualną dominację na polu bitwy RoboMaster. RoboMaster zyskał popularność nie tylko w społeczności inżynierów w ostatnich latach, stało się ekscytującym i interesującym wydarzeniem dla publiczności. Pojemność stadionu podczas RoboMaster w tym roku przewidywane jest na 20 000 osób.

pixel