Jak korzystać z DJI Osmo Action?

Można by pomyśleć, że obsługa nowej akcji DJI Osmo Action jest nieco skomplikowana, ponieważ ta wysokowydajna kamera jest wyposażona w wiele funkcjonalności. Jednak obsługa Osmo Action jest dość prosta. Niezależnie od tego, czy poruszasz się po ekranie dotykowym czy aplikacji DJI Mimo, podstawowe operacje Osmo Action można łatwo opanować.

Przycisk sterujący

Przyjrzyjmy się funkcjom każdego przycisku w Osmo Action

Wyjmij akumulator

Jeśli nie jesteś zaznajomiony z tym procesem, wyciągnięcie akumulatora z Osmo Action może być trochę trudne. Naciśnij dwa przyciski zwalniające akumulator i wyjmij go.

Aktywacja

W celu aktywacji Osmo Action, będziesz musiał zainstalować aplikację DJI Mimo na swoim urządzeniu przenośnym. Po wykonaniu tej czynności należy wykonać następujące czynności

Włączanie/wyłączanie ekranu dotykowego

Gdy Osmo Action jest włączony, naciśnij przycisk zasilania, aby wyłączyć ekran dotykowy w celu oszczędzania akumulatora.

Tryby przełączania nagrywania

Naciśnij przycisk QuickSwitch i dotknij trybu fotografowania, z którego chcesz skorzystać.

Przełączanie ekranów

Możesz albo dwukrotnie dotknąć ekranu dotykowego Osmo Action dwoma palcami, albo nacisnąć i przytrzymać przycisk QS, aby przełączyć ekrany.

SnapShot

Nie przegap już nigdy więcej żadnego ujęcia dzięki funkcji SnapShot w Osmo Action! Ta funkcja umożliwia natychmiastowe rozpoczęcie nagrywania nawet po wyłączeniu kamery. Wystarczy nacisnąć spust migawki.

Włącz tryb Rocksteady

Przejdź do trybu wideo i przesuń palcem w górę na ekranie dotykowym Osmo Action. Dotknij symbolu w prawym górnym rogu, aby włączyć tryb RockSteady.

Obrazy z długim czasem naświetlania

Osmo Action zapewnia możliwość spowolnienia czasu otwarcia migawki nawet do 120 sekund, co jest idealne do uchwycenia nocnego nieba pełnego gwiazd.

Tryb niestandardowy

Aby uprościć użytkowanie i zwiększyć wydajność, tryb niestandardowy umożliwia zapisywanie, sporządzanie list i wybieranie często używanych trybów fotografowania i ustawień ekspozycji.

Sterowanie głosem

Nagrywaj w trybie głośnomówiącym dzięki funkcji sterowania głosem Osmo Action. Ta poręczna funkcja pozwala na wykonanie pięciu podstawowych funkcji poprzez głośne wypowiadanie poleceń.

Upewnij się, że funkcja sterowania głosem jest aktywna przed użyciem.

Perspektywa pionowa

Osmo Action jest w stanie przejść od pozycji standardowej poziomej do pozycji pionowej w celu wykonania zdjęcia z innej perspektywy. Inteligentny ekran dotykowy zmienia swój interfejs w zależności od pozycji kamery Osmo Action.

Playback

Tylny ekran Osmo Action oferuje łatwą w dostępie funkcję odtwarzania, umożliwiającą sprawdzanie zdjęć i filmów wideo po sesjach zdjęciowych. Wejdź do okna odtwarzania, przesuwając palcem w prawo. Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, aby dowiedzieć się więcej na temat elementów sterujących odtwarzaniem w systemie Osmo Action.

Aktualizacja oprogramowania

Jeśli dostępne jest nowe oprogramowanie sprzętowe, w aplikacji Mimo zostanie wyświetlona informacja o połączenie z Osmo Action. Proces aktualizacji oprogramowania sprzętowego jest również łatwy do przeprowadzenia; sprawdź go poniżej:

pixel