Lot DJI Spark w zamkniętych pomieszczeniach – istotne porady

Na rynku znajdziemy wiele dronów, jednak nie każdy został przystosowany do latania w pomieszczeniach. Latanie dronem to świetny sposób na zabicie czasu, jednak nie zawsze pogoda nam na to powala (burze, deszcz, wiatr). W takich sytuacjach mamy możliwość korzystania z drona w zamkniętych pomieszczeniach.

Wraz z upływem czasu,  powstają mniejsze i inteligentniejsze drony, zapewniające większe bezpieczeństwo podczas latania. Przykładem jest tutaj DJI Spark, dzięki któremu latanie w domu nigdy nie było tak zabawne i ekscytujące. Należy jednak pamiętać, że bezpieczeństwo jest najważniejsze. W związku z tym, korzystając z drona w zamkniętym pomieszczeniu musimy zachować pewne środki ostrożności.

Akcesoria DJI Spark

Jeśli zdecydujesz się na sterowanie dronem w zamkniętym pomieszczeniu, zapoznaj się uprzednio z poniższymi wskazówkami.  Stosując się do nich, zminimalizujesz ryzyko wypadków oraz doświadczysz pełnych wrażeń z zabawy.

1. Skalibruj kompas

Spark jest małym oraz zaawansowanym technologicznie dronem z czujnikiem wizyjnym. Należy jednak pamiętać, że kalibracja kompasu może zostać zakłócona przez metalowe przedmioty. W związku z tym bardzo ważne jest, aby przed startem upewnić się, że skalibrowaliśmy kompas w miejscu wolnym od zakłóceń.

2. Użyj osłon śmigieł

Oprócz przestawienia wszystkich przeszkadzających mebli (jeśli masz zwierzęta, to koniecznie zaprowadź je do osobnego pomieszczenia), ważne jest, by pamiętać o osłonach śmigieł. Wyglądają na trudne do zamontowania, ale w zasadzie takie nie są. Podnieś małe zatrzaski, aby dostać się do otworu mocującego i wsuwaj osłony jedną po drugiej. Wsuwając, obracaj je, aż do momentu osiągnięcia pełnego obrotu. Następnie przypnij je tak, aby były solidnie przymocowane. To wszystko, co musisz zrobić!

3. "Snatch & Flip"

"Snatch & Flip" to procedura awaryjnego wyłączenia DJI Spark. Wykonuje się ją poprzez złapanie drona w powietrzu i odwrócenie go "do góry nogami". Kiedy i dlaczego miałbyś to robić? Cóż, jeśli ktoś lub coś zbliży się do drona,  możesz przejąć nad nim kontrolę w ułamku sekundy. Podczas latania w zamkniętym pomieszczeniu warto pamiętać o tej wskazówce.

Zabawa DJI Spark w domu

4. Start z otwartej dłoni

DJI Spark daje możliwość rozpoczęcia lotu z otwartej dłoni. Nie jest to jednak zalecana metoda podczas latania w zamkniętym pomieszczeniu. Dron podczas startu może nieznacznie dryfować w powietrzu oraz nie zawsze uniesie się równo, w pionie. W związku z tym możemy niefortunnie uszkodzić sobie palec lub dłoń od wirujących śmigieł. Pamiętaj, bezpieczeństwo jest najważniejsze.

5. Tryb Tripod

Wydaje nam się, że najbardziej użyteczną funkcją, zaprojektowaną do latania w ciasnych pomieszczeniach, jest tryb Tripod (tryb statywu). Nachylenia drona przy zmianach kierunków lotu są mniejsze, a Spark znacznie zmniejsza prędkość. Można śmiało powiedzieć, że jest to przeciwieństwo trybu Sport. Wszystko co robisz na kontrolerze, jest takie samo jak zwykle, jednak dron leci wolniej, w znacznie bardziej przemyślanym tempie.

Nasza wskazówka? Wyłącz wykrywanie przeszkód po wybraniu trybu Tripod, w aplikacji DJI GO 4.
Teraz jesteś gotowy, aby opanować sztukę latania w pomieszczeniach!

pixel