Mavic Mini – The Everyday FlyCam

Czy czekałeś na drona, który zapewni idealny balans między ceną, wydajnością i łatwością użytkowania? Jeśli tak, to Mavic Mini jest doskonałym wyborem!

Marka DJI całkowicie zmieniła współczesne drony. Otwierając świat fotografii lotniczej dla początkujących, jak i doświadczonych operatorów, Mavic Mini jest świetnym uzupełnieniem wyposażenia każdego twórcy wideo. The Everyday FlyCam - to hasło doskonale opisuje Mavica Mini, ponieważ jest to dron łamiący bariery dla osób, które uważały drony za urządzenia skomplikowane w obsłudze i bardzo drogie. Mavic Mini bazuje na wydajności serii Mavic i upraszcza latanie dzięki dedykowanej mu aplikacji DJI Fly. Przyjrzyjmy się temu, co naprawdę potrafi.

Design

Ważący zaledwie 249 gramów Mavic Mini jest mniejszy i lżejszy od wszystkich swoich poprzedników, co sprawia, że doskonale sprawdza się podczas podróży, jak i na co dzień, mieszcząc się nawet w małym plecaku, czy torebce. W przeciwieństwie do innych dronów DJI wyposażonych w system szybkiego montażu i demontażu Quick-Release, Mavic Mini posiada przykręcone śmigła, które pomogły w zachowaniu niewielkiej wagi. 3-osiowy stabilizowany gimbal znajdujący się z przodu drona, jest chroniony przez osłonę kamery. Gniazdo karty pamięci microSD znajduje się z tyłu, zapewniając wygodną lokalizację do szybkiej zmiany karty pamięci.

DJI Mavic Mini - wielkość>

Kamera

Kamera drona Mavic Mini posiada matrycę 1/2.3’’, który pozwala na nagrywanie wideo w rozdzielczości 2,7K przy 30fps oraz 1080p przy 60fps. Zdjęcia wykonuje w jakości 12MP, dzięki czemu możesz udostępniać je w swoich social media w niesamowitej rozdzielczości. Jeśli chcesz przygotować wideo w slo-mo, to 1080p przy 60fps jest najlepszą opcją. Materiały wideo stworzone za pomocą Mavica Mini są wyraźne i bardzo szczegółowe. 3-osiowy gimbal gwarantuje filmowe ujęcia, które wyglądają jakby powstały przy wykorzystaniu większych i droższych dronów.

kamera w dronie Mavic Mini

Łatwość użytkowania

Latanie dronem nigdy nie było łatwiejsze. Mavic Mini zapewnia czystą radość z latania każdemu użytkownikowi. Wszystko dzięki uproszczonemu lotowi. Pomimo tego, że jest znacznie mniejszy i lżejszy, lata tak samo dobrze, jak większe i cięższe modele serii Mavic. Dzięki GPS i czujnikom skierowanym w dół może precyzyjnie unosić się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Ze względu na niezwykle kompaktowy rozmiar, Mavic Mini może latać w mniejszych przestrzeniach łatwo i bezpiecznie.

latanie dronem w domu

Wydajność lotu

W zależności od Twoich potrzeb, Mavic Mini oferuje takie tryby lotu, jak Position, Sport i CineSmooth, które są dostępne w DJI Fly. Position to domyślny tryb latania, który wykorzystuje GPS i czujnik skierowany w dół. Tryb Sport pozwala na zwiększenie prędkości drona, ale należy zwrócić uwagę na ruchy gimbala. Tryb CineSmooth spowalnia ruch drona, dzięki czemu można stworzyć prawdziwie kinowe ujęcia.

Dji Mavic mini w locie

DJI Fly App

Jedną z głównych zalet Mavica Mini jest nowa, intuicyjna aplikacja DJI Fly, która zapewnia niezwykle łatwy lot. Zawiera ona kompletne przewodniki i filmy, które pomogą Ci w rozpoczęciu latania. Dodatkowo posiada również różne szablony z ciekawymi przejściami, tekstami i muzyką, dzięki którym możesz błyskawicznie stworzyć atrakcyjne wideo i udostępnić je w swoich social media. Nawet jeśli nigdy wcześniej nie nagrywałeś wideo, ani nie edytowałeś filmów, wszystkie te funkcje zainspirują Cię do tworzenia takich treści i udostępniania ich w swoich mediach społecznościowych. Nagrywanie, edytowanie i udostępnianie materiałów, można wykonać w aplikacji, co sprawia, że cały proces jest niezwykle łatwy.

aparatura sterująca do drona

QuickShots

Jeśli jeszcze nie opanowałeś ręcznych technik lotu, to dzięki QuickShots, możesz skorzystać ze wstępnie ustawionych trybów lotu, do których masz dostęp za pomocą jednego kliknięcia.

Rocket: Dron wzniesie się i utrzyma Cię w środku kadru.
Dronie: Doskonałe selfie z drona.
Helix: Sprawi, że dron okrąży Cię i będzie się odsuwał coraz dalej i pokazał większy obszar wokół Ciebie.

Te tryby są naprawdę niezwykłe. Z pewnością dodadzą kreatywności w Twoich materiałach.

Ujęcie z drona

Połączenie i żywotność akumulatora

Transmisja danych z drona do kontrolera odbywa się poprzez Wi-Fi. Mavic Mini oferuje transmisję w jakości HD na odległość do 2 km. Żywotność akumulatora jest doskonała, ponieważ zapewnia aż do 30 minut lotu.

Akumulatory do mavica Mini

Mavic Mini Fly More Combo

Zestaw zawiera trzy inteligentne akumulatory, trzy pary zapasowych śmigieł, osłonę śmigieł 360°, hub ładowania 2w1, ładowarkę USB DJI 18W oraz etui transportowe. Zestaw jest na tyle mały, że bez problemu zmieści się w plecaku. Dzięki całemu zestawowi i trzem akumulatorom możesz latać nawet do 90 minut. Akumulatory są ładowane poprzez Micro USB, które obsługuje szybkie ładowanie 18 W.

akcesoria do DJI Mavic Mini

Werdykt

Mavic Mini to dron łączący w sobie wiele zaawansowanych funkcji z niewygórowaną ceną. Niewielki rozmiar sprawia, że możesz go zabrać dosłownie wszędzie ze sobą. To świetny dron dla wszystkich twórców, którzy chcą łatwego w obsłudze drona, nie tracąc przy tym na jakości. Jest dronem nie tylko dla początkujących, ale świetnie sprawdzi się także jako dodatkowe urządzenie fotografów i kamerzystów.

pixel