Najczęściej zadawane pytania o Mavica Mini

Zebraliśmy listę najczęściej zadawanych pytań na temat Mavica Mini i szczegółowo na nie odpowiedzieliśmy, aby rozwiać Wasze wątpliwości na pewne tematy.

W październiku 2019 roku na rynku pojawił się najnowszy dron Mavic Mini. Ultralekki dron dla każdego. Wywołał on dużo szumu na całym świecie, a Wy zadawaliście nam wiele pytań na jego temat. Wybraliśmy więc te najczęściej zadawane. Poniżej znajdziecie odpowiedzi.

Czy Mavic Mini sprawi, że mój Mavic Air lub Spark stanie się bezużyteczny?

Każdy z tych dronów ma inne unikalne cechy i zalety. Spark jest dronem, który świetnie sprawdzi się u początkujących osób i tych, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z dronami. Natomiast Mavic Mini to ultra kompaktowy dron, który doskonale sprawdzi się u osób, które poszukują wyjątkowo łatwego w przenoszeniu drona, a przy tym takiego, który zapewnia długi lot i wysokiej jakości materiały. Z kolei Mavic Air oferuje szeroką gamę inteligentnych trybów lotu, jak Active Track, Asteroid, czy Boomerang.

DJI Spark i DJI Mavic Mini

Który dron jest dla mnie: Mavic Mini czy Mavic Air?

Mavic Mini oraz Mavic Air posiadają tę samą kamerę 1 / 2,3’’ CMOS 12MP. Mavic Mini oferuje rozdzielczość 2,7K przy 30 fps, a Mavic Air 4K przy 30 fps. Oba są doskonałymi dronami dla osób, które dużo podróżują i mają wysokie wymagania jeśli chodzi o łatwość przenoszenia drona.

Różnią się jednak pod względem wagi, czasu lotu oraz łatwości użytkowania. Mavic Mini jest mniejszy i lżejszy, ponieważ waży 249 gramów. Obsługiwany jest poprzez nową aplikację DJI Fly, która jest doskonała dla bardzo początkujących użytkowników, oferując łatwą edycję i pozwalając na stworzenie kreatywnych wideo, które można z łatwością udostępnić w swoich social media. Mavic Air pozwala na lot do 21 minut, a Mavic Mini do 30 minut. Jednak Mavic Air zachwyca swoimi inteligentnymi trybami lotu oraz czujnikami z przodu i z tyłu, zapewniając bezpieczniejszy lot.

Czy Mavic Mini podlega tym samym ograniczeniom lotu, co inne drony?

Tak. Jednak jego waga poniżej 250 gramów, pozwala na lot w niektórych w państwach bez konieczności jego rejestracji. 

Bezpieczeństwo lotu jest ściśle związane z bezpieczeństwem publicznym oraz narodowym. Dlatego prosimy wszystkich użytkowników Mavica Mini, aby zwracali uwagę na lokalne przepisy i ograniczenia lotu.

wielkość Mavica Mini

Na jakiej maksymalnej wysokości może latać Mavic Mini?

Domyślna maksymalna wysokość lotu Mavica Mini wynosi 120 metrów, jednak można ją zwiększyć w aplikacji DJI Fly do 500 metrów. Maksymalna wysokość startu to 3000 metrów. Należy jednak pamiętać, że maksymalna wysokość lotu może się zmienić w zależności od różnych zasad i przepisów, obowiązujących w różnych krajach i regionach. Zalecamy, aby przed każdym lotem sprawdzić wszystkie lokalne przepisy dotyczące lotów dronami.

Czy Mavic Mini naprawdę pozwala na lot do 30 minut?

Tak. Mavic Mini pozwala na lot do 30 minut, gdy leci ze stałą prędkością 14 km/h przy sprzyjających warunkach pogodowych. Niewielka waga Mavica Mini oraz jego inteligentny akumulator Li-Po 2400 mAh pozwalają na dłuższy lot niż przeciętny dron.

Skoro Mavic Mini jest taki lekki, jak radzi sobie z wiatrem?

Mavic Mini jest mały i lekki, ale może stabilnie unosić się w powietrzu przy wietrze nie przekraczającym 8 m /s (poziom czwarty)

Dron podczas lotu

Czy Mavic Mini posiada czujniki?

Mavic Mini posiada czujniki skierowane w dół, które głównie służą do precyzyjnego zawisu i stabilizacji lotu. Mogą one również skutecznie wykrywać przeszkody, które znajdują się pod dronem. Ze względu na to, że Mavic Mini nie posiada żadnych innych dodatkowych czujników, zalecamy stosowanie osłon śmigieł 360°.

Latanie dronem w domu

Z jakiej technologii transmisji wideo korzysta Mavic Mini?

Mavic Mini wykorzystuje ulepszoną technologię transmisji Wi-Fi.

Czy mogę używać akumulatora Mavica Mini w innych urządzeniach serii Mavic?

Nie. Inteligentny akumulator Mavica Mini nie jest kompatybilny z żadnym innym dronem, ani innym urządzeniem marki DJI. Zachowaj ostrożność i zawsze upewniaj się, że korzystasz z odpowiedniego akumulatora.

Akumulator do Mavica Mini

Czy Mavic Mini posiada funkcje, tj. Pano, Timelapse lub Zoom?

Nie. Na ten moment, Mavic Mini obsługuje tylko pojedyncze ujęcia. Jeśli chcesz stworzyć ciekawy materiał, zalecamy wypróbowanie czterech trybów QuickShots.

Czy Mavic Mini obsługuje ActiveTrack lub inne inteligentne tryby lotu?

Mavic Mini posiada cztery tryby QuickShots: Rocket, Dronie, Circle oraz Helix. Obecnie funkcja ActiveTrack nie jest dostępna.

lot dronem Mavic Mini

Mavic Mini posiada czujnik 1/2,3‘’ 12 MP, który pozwala na nagrywanie filmów HD w rozdzielczości 2,7K. Kamera Mavica Mini umożliwia stworzenie wysokiej jakości i ciekawych ujęć.

Czy Mavic Mini pozwala na nagrywanie filmów RAW? Czy mogę ustawić ekspozycję ręcznie?

Mavic Mini nie obsługuje formatu RAW. Tryb automatyczny jest jedynym trybem ekspozycji obsługiwanym do nagrywania wideo. Jednak podczas wykonywania zdjęć, możesz przełączyć się pomiędzy trybem automatycznym a manualnym, co zdecydowanie pomoże Cię podczas wykonywania ujęć nocą.

Jaka jest maksymalna prędkość lotu Mavica Mini?

Maksymalna prędkość lotu Mavica Mini zależy od trybu lotu, jaki jest ustawiony: Sport mode, Position mode, czy CineSmooth. Największa prędkość, jaką może osiągnąć to 13 m/s w trybie Sport. Bądź ostrożny! Mavic Mini bardzo szybko porusza się w trybie Sport, więc zacznij z niego korzystać dopiero po przywyknięciu do obsługi kontrolera.

Gdzie mogę pobrać aplikację DJI Fly?

Aplikację DJI Fly możesz pobrać z każdego sklepu z aplikacjami lub stąd: Pobierz

Czy aplikacja DJI Fly obsługuje również inne drony?

Obecnie DJI Fly obsługuje tylko Mavica Mini, jednak w planach jest włączenie do niej również innych dronów DJI.

Czy Mavic Mini obsługuje DJI Goggles?

Na ten moment Mavic Mini nie obsługuje DJI Goggles.

Jakie są dostępne akcesoria dedykowane Mavicowi Mini?

Wszystkie dostępne akcesoria do Mavica Mini znajdziesz tutaj: Akcesoria

Akcesoria do Mavica Mini

Czy waga Mini przekroczy 250 gramów przy użyciu karty microSD?

Nie. Waga Mavica nie przekroczy 250 gramów, jeśli skorzystasz z którejkolwiek kart SD zalecanej przez DJI.

pixel