Nowe plany rządu brytyjskiego ws. rejestracji dronów 22-07-2017

DJI z zadowoleniem przyjmuje brytyjski plan rejestracji dronów. Nowa propozycja zapewnia ochronę oraz bezpieczeństwo w korzystaniu z dronów. 

22 lipca 2017 r. - DJI, światowy lider w cywilnych dronach i powietrznej technologii obrazowania, z zadowoleniem przyjął, nowe plany Departamentu Transportu Zjednoczonego Królestwa w sprawie rejestracji dronów oraz innych systemów, aby zapewnić, że statki bezzałogowe poruszają się bezpiecznie oraz zgodnie z prawem w przestrzeni powietrznej. 

"Technologia bezzałogowych statków powietrznych oferuje ogromne korzyści dla Wielkiej Brytanii, a propozycja Departamentu Transportu wydaje się mieć rozsądną równowagę między ochroną bezpieczeństwa publicznego a przynoszeniem korzyści brytyjskim przedsiębiorstwom i ogółowi społeczeństwa", powiedział Brendan Schulman, wiceprezes ds. Polityki oraz spraw prawnych DJI.

"DJI w znacznym stopniu zainwestowało w kwestie bezpieczeństwa oraz oczekujemy, że rząd będzie ściśle współpracował z liderami branżowymi w celu zapewnienia postępu i promowania innowacji technologicznych. Zachęcamy do uczciwego oraz przemyślanego podejścia przez rząd. Kluczem będzie utrzymanie tej równowagi z rozwagą dla obu stron." 

DJI wspiera proste schematy dla pilotów, aby mogli łatwo rejestrować swoje drony, a także inicjatywy edukacyjne, które mają edukować użytkowników jak bezpiecznie korzystać z dronów. DJI zdecydowanie potępia wszelkie niebezpieczne oraz nielegalne zachowania związane z dronami. Uważa, że edukowanie pilotów jest najlepszym sposobem na zapewnienie godnego poziomu bezpieczeństwa. Drony sprawiają, że niebezpieczne miejsca pracy stają się bezpieczne oraz pomagają ratować ludzkie życie na całym świecie, co sprawia, że staje się to dla rządu ważnym aspektem aby zapewnić korzyści z użytkowania dronów dla wszystkich. 

DJI rozwija technologie w celu zapewnienia bezpiecznej pracy dronów, w tym obowiązkowych limitów wysokości, automatycznego systemu powrotu do domu, gdy dron traci kontakt z aparaturą operatora. Wprowadzono również system Geofencing, który wykorzystuje nawigację GPS aby pomóc blokować dostęp dronów z obszaru lotnisk, więzień, elektrowni oraz innych lokalizacji. Plany stref zakazu lotów powinny być rozbudowane, aby były proporcjonalne do zagrożeń i nie nakładały niepotrzebnych ograniczeń. Najlepszą odpowiedzią na zagrożenia kolizją w pierwszej kolejności jest jej uniknięcie, a DJI jest dumny z bycia liderem w inicjatywach technologicznych w realizacji osiągnięcia tego celu.

Na całym świecie DJI oraz inne firmy z sektora technologii powietrznych bardzo szybko wprowadzają innowacyjne rozwiązania w kwestii bezpieczeństwa i ochrony. DJI niedawno przedstawił projekt systemu, umożliwiającego automatyczną identyfikację dronów podczas lotu i ogłosił, że doda ADS-B do nowej lini M200 profesjonalnych dronów aby ostrzegać pilotów o zbliżaniu się tradycyjnych samolotów. 

DJI pomogło wspierać badania naukowe w zakresie zagrożeń stwarzanych przez drony, w celu zapewnienia, że przepisy są oparte na najlepszych dostępnych dowodach, aby osiągnąć wysokie bezpieczeństwo. Gdy Wielka Brytania będzie kontynuować ocenę ryzyka dronów, DJI jest gotowe dostarczyć materiały do testów, ekspertyzy techniczne lub inną niezbędną pomoc.

pixel