Nowe ręczne stabilizatory od DJI

Nowy stabilizator DJI Osmo Mobile 2 zamienia smartfony w steadicamy, a DJI Ronin-S jest pierwszym jednoręcznym stabilizatorem do lustrzanek cyfrowych i bezlusterkowców.

DJI, światowy lider kreatywnych rozwiązań foto-wideo zaprezentował dwa nowe stabilizatory ręczne podczas targów CES 2018 - DJI Osmo Mobile 2 oraz DJI Ronin-S. Zaprojektowane z myślą o smartfonach, lustrzankach cyfrowych i bezlusterkowcach, udostępniają hobbystom, jak i profesjonalistom nowe narzędzia do uchwycenia płynnych i stabilnych materiałów wideo, a także zapierających dech w piersiach zdjęć bez względu na to, gdzie się znajdują.

  • DJI Osmo Mobile 2: Ręczny gimbal do smartfonów zaprojektowany z myślą o opowiadaniu przeżyć każdego z nas. Nowy design sprawia, że Osmo jest lekkie i pozwala na dostosowywanie orientacji obrazu. Umożliwia także prostsze sterowanie zoomem, dłuższy czas pracy i posiada kilka nowych funkcji, które pozwalają na dzielenie się profesjonalnym materiałem z innymi.
  • DJI Ronin-S: Pierwszy jednoręczny stabilizator lustrzanek cyfrowych i bezlusterkowców. Zaprojektowany z myślą o wydajnej zmianie ustawień, jak i prostocie użycia dzięki zwartej konstrukcji i dedykowanych przyciskach sterujących ustawieniami kamery, oraz dzięki precyzyjnemu pozycjonowaniu. DJI Ronin-S posiada również inteligentne tryby do zaawansowanych ujęć stworzone, aby zapewnić stabilny materiał w każdych warunkach.

"Wraz z zaprezentowaniem tych dwóch stabilizatorów, marka DJI oferuje technologię, która umożliwia nam każdemu z nas opowiadanie przeżyć, bez względu na to z jakiego sprzętu foto-wideo korzystamy", powiedział Paul Pal, Senior Product Manager firmy DJI. "Osmo Mobile 2 oferuje najlepszą możliwą za tę przystępną cenę stabilizację dla smartfonów, natomiast Ronin-S pozwala na nowy typ nagrań, który doskonale nadaje się dla filmowców, którzy chcą nagrywać w ruchu swoją lustrzanką cyfrową lub bezlusterkowcem."

DJI osmo mobile 2

DJI Osmo Mobile 2 - obudzi reportera w każdym z nas

DJI Osmo Mobile 2 to stabilizator smartfona, który pomaga zarejestrować płynne materiały wideo oraz w sposób bardzo łatwy utworzyć panoramę wysokiej jakości. Nowy model trzyosiowych stabilizatorów do smartfonów niweluje drgania w trzech kierunkach, co sprawia, że nagranie pozostaje stabilne nawet, gdy ręce operatora trzęsą się lub drżą. Natomiast technologia SmoothTrack wykrywa i wygładza ruchy kamery, zapewniając zawsze płynne i profesjonalne nagranie.

Zaprojektowany, aby zredukować wagę do minimum i zapewnić mobilność, produkt DJI Osmo Mobile 2 został wykonany ze wzbogaconego nylonu o dużej wytrzymałości i posiada design umożliwiający składanie urządzenia. Dwustronny uchwyt zaciskający smartfona pozwala na zmianę orientacji z poziomej na pionową i z powrotem w prosty sposób. Dzięki temu, od teraz możliwe będzie dobranie odpowiedniego formatu wideo oraz zdjęć. Ponadto uniwersalne mocowanie na śrubę 1/4” zapewnia kompatybilność z Twoimi ulubionymi akcesoriami foto-wideo, co sprawia, że stabilizator DJI Osmo Mobile 2 jest bardziej wielofunkcyjny niż kiedykolwiek.

Łatwiejsze sterowanie pozwoli na korzystanie z kamery smartfona jak z profesjonalnej lustrzanki dzięki zintegrowanym funkcjom zmiany ISO, prędkości migawki i wielu innych. Nowy suwak zoomu pozwala na całkowitą kontrolę smartfona przy użyciu rączki DJI Osmo Mobile 2 i możliwe jest nawet uzyskanie efektu dolly zoom, który jest domeną profesjonalnych operatorów z planów filmowych.

Wbudowany akumulator o większej pojemności niż w poprzednim modelu pozwala na pracę przez 15 godzin. To wynik trzykrotnie lepszy niż w DJI Osmo Mobile. Nowy port USB umożliwia ładowanie smartfona podczas korzystania ze stabilizatora i pozwala na ładowanie również innych urządzeń (zupełnie jak powerbank).

Oprogramowanie aplikacji DJI GO otwiera przed użytkownikiem szeroki wachlarz inteligentnych funkcji foto-wideo, które pomagają w stworzeniu profesjonalnego materiału bez potrzeby ingerencji operatora. Dostępne są funkcje: ActiveTrack — pozwala na automatyczne podążanie za ruchem zaznaczonych obiektów, Motion Timelapse — narzędzie do tworzenia materiałów timelapse w możliwych aż pięciu różnych pozycjach, Hyperlapse — umożliwia nagranie materiału timelapse w ruchu. Istnieje także możliwość prowadzenia transmisji na żywo na popularne platformy społecznościowe takie jak Facebook czy YouTube. Dla bardziej kreatywnych użytkowników dostępne są także funkcje Panorama, Long Exposure (długiego naświetlania) oraz LightTrail (efekt smugi światła).

DJI Ronin S

Ronin-S - Wykonaj stabilne ujęcie w każdych warunkach

DJI Ronin-S to pierwszy jednoręczny stabilizator dla lustrzanek cyfrowych (DSLR) oraz bezlusterkowców. Dostępne są dwa różne mocowania dla dwóch typów kamer wspomnianych w poprzednim zdaniu. Ten trzyosiowy gimbal zapewnia materiał wysokiej jakości zarówno podczas robienia zdjęć, jak i kręcenia filmów. Materiał jest płynny i pozbawiony drgań, natomiast zdjęcia nie są postrzępione. Wszystko to sprawia, że projekty wykonane za pomocą stabilizatora DJI Ronin-S wyglądają niezwykle profesjonalnie.

Silniki o dużej mocy są w stanie utrzymać i stabilizować większość popularnych lustrzanek, w tym: Canon 5D, Panasonic GH czy Sony Alpha. System stabilizacji radzi sobie z obiektywami (również zmiennoogniskowymi), a zaawansowane algorytmy stabilizacji współpracują z technologiami stabilizowania optycznego zarówno lustrzanek, jak i obiektywów.

Rejestrowanie stabilnego nagrania wideo nigdy nie było tak proste, gdyż gimbal DJI Ronin-S jest łatwy w ustawianiu i użytkowaniu. Nowy tryb Push pozwala na ręczne sterowanie osiami tilt oraz pan podczas pracy gimbala, a blokada osi przyspieszy proces konfiguracji, dzięki czemu możesz więcej czasu poświęcić na nagrywanie, a mniej na przygotowanie wyposażenia. DJI Ronin-S posiada wygodny i ergonomiczny design, który pomaga w rejestrowaniu płynnego materiału zarówno w trybie pionowym (upright), jak i podwieszonym (underslung) bez blokowania dostępu do wyświetlacza lustrzanki. Stabilizator posiada również funkcję szybkiej podmiany akumulatora, co pozwala na tworzenie nagrania, które nie będzie posiadać przerwy.

Dedykowane przyciski operacyjne gimbala pozwalają na przełączanie pomiędzy ustawieniami SmoothTrack, nagrywaniem i zatrzymaniem lustrzanki, a bardzo precyzyjny joystick pozwala na dokładną zmianę położenia i uchwycenie doskonałego kadru. Nowy tryb Sport umożliwia szybsze poruszanie się ze stabilizatorem i dokładne podążanie za śledzonym obiektem nawet przy sporej prędkości.

Wykorzystaj inteligentne tryby nowego DJI Ronin-S przy użyciu aplikacji DJI GO, aby utworzyć bardziej złożone materiały przy użyciu funkcji: Panorama, Hyperlapse (nagranie materiału timelapse w ruchu), Track, czy CamAnchor (pozwala operatorowi na szybki zapis preferowanej orientacji gimbala w konkretnych pozycjach, a następnie odtworzenie ich za pomocą dotknięcia. Kamera będzie wówczas podążać od punktu do punktu). Steruj ustawieniami funkcji SmoothTrack bezpośrednio za pomocą dedykowanych przycisków, dostosowując wrażliwość każdej z osi. Ustawienia lustrzanki również mogą być zmieniane bezpośrednio przy użyciu stabilizatora DJI Ronin-S.

DJI Ronin-S jest kompatybilny z większością akcesoriów marki DJI, co pomoże zarejestrowanie materiału w niemal każdej scenerii i pozwala na wykorzystanie kreatywności operatora na planie filmowym lub w terenie. W skład obsługiwanych akcesoriów wchodzi między innymi DJI Focus, który posiada pokrętło i wyświetlacz, co umożliwia zaawansowaną kontrolę gimbala i ostrości bez potrzeby użycia urządzenia mobilnego. DJI Ronin-S jest również kompatybilny z mocowaniem na samochód, produktem DJI Master Wheels oraz uniwersalną płytą montażową pod akcesoria innych marek. Można także użyć dwuręcznego uchwytu, jeżeli chcemy jeszcze poprawić wygodę i stabilność.

Cena i dostępność

Cena nowego DJI Osmo Mobile 2 będzie się różnić w zależności od lokalnego rynku, a sam produkt będzie dostępny w przedsprzedaży już 23 stycznia 2018 wyłącznie na Apple.com. Na początku lutego pojawi się również na store.dji.com, salonach DJI, u sprzedawców detalicznych, jak i na DJI-ARS. Stabilizator ten pojawi się również pod koniec lutego w salonach Apple w wybranych lokalizacjach rozsianych po całym świecie. Więcej informacji na temat DJI Osmo Mobile 2 znajduje się na naszej stronie oraz na stronie producenta.

DJI Ronin-S będzie dostępny w drugim kwartale 2018 na stronie producenta, w salonach DJI, u sprzedawców detalicznych, jak i na ARS-Online. Cena zostanie ogłoszona po wprowadzeniu stabilizatora do sprzedaży. Więcej informacji na temat DJI Ronin-S znajduje się na naszej stronie oraz na stronie producenta.

Program Osmo Shield dla DJI Osmo Mobile 2

Osmo Shield jest programem, który wydłuża okres gwarancyjny jakiegokolwiek produktu z serii Osmo o dodatkowy rok i obejmuje również przypadkowe zniszczenia hardware w ramach jednej darmowej wymiany i umożliwia naprawę przez okres dwóch lat. Program ten jest na chwilę obecną dostępny w wybranych krajach, w tym w Chinach, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

pixel