Osmo Action vs. Osmo Pocket

DJI Osmo Action podobnie jak Osmo Pocket, będzie idealnym towarzyszem Twoich codziennych przygód, umożliwiając Ci uchwycenie każdej porywającej chwili.

Ponieważ oba urządzenia Osmo są przenośnymi, wydajnymi kamerami wyposażonymi w inteligentne funkcje, nie jest łatwo zdecydować, które urządzenie wybrać. Każdy człowiek prowadzi inny styl życia i spotyka się z innymi sytuacjami. Aby dokonać właściwego wyboru, niezbędna jest znajomość różnicy między tymi dwiema kamerami. Dodatkowo, pomocne jest również określenie własnych preferencji podczas nagrywania. Ten artykuł pomoże Ci podjąć najlepszą decyzję.

Stabilizacja

Osmo Pocket wykorzystuje mechaniczny 3-osiowy gimbal jako system stabilizacji obrazu z kamery, natomiast Osmo Action dostarcza nagrania wolne od wstrząsów dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii DJI RockSteady, która wykorzystuje połączenie elektronicznego systemu obrazowania (EIS) i złożonych algorytmów. RockSteady zapewnia niesamowicie stabilizowany materiał filmowy, nawet w najbardziej dynamicznych ujęciach.  

Wydajność kamery

Zarówno Osmo Pocket, jak i Osmo Action posiadają bardzo wydajne kamery z 1/2,3-calowymi matrycami, które mogą wykonywać 12-megapikselowe zdjęcia i nagrywać video 4K z prędkością 60 klatek na sekundę. Zakres ISO obu kamer wynosi 100-3200, niezależnie od tego, czy robisz zdjęcia, czy też nagrywasz filmy. 

Osmo Action podnosi poprzeczkę dzięki możliwości nagrywania filmów HDR. Rozszerzony zakres dynamiki materiału filmowego zapewnia naturalne przejścia między jasnymi i ciemnymi obszarami, rejestrując bogate szczegóły, które często giną w środowiskach o złożonym oświetleniu. 

Tryby kreatywnego fotografowania

Timelapse

Osmo Action wspiera Timelapse, idealny do skondensowania czasu i ruchu dla każdej przygody. Wybierz interwał czasu i pozwól, aby urządzenie działało. Timelapse jest fantastyczną opcją uchwycenia Twoich chwil w niewiarygodny sposób.

Motionlapse

Oprócz Timelapse, Osmo Pocket posiada funkcję Motionlapse, pozwalającą na kręcenie niesamowitych filmów bez konieczności późniejszej edycji. Wystarczy umieścić ją na płaskiej powierzchni i wybrać Motionlapse. Następnie należy ustawić ścieżkę ruchu gimbala, odstępy czasowe i czas trwania. Osmo Pocket automatycznie kończy nagrywanie i przetwarzanie.

Slow Motion

Slow motion świetnie sprawdza się przy tworzeniu ujęć bardziej dramatycznych i uchwycenia szczegółów, które w innym przypadku zostałyby utracone. Osmo Pocket w trybie 4x slow motion rejestruje niuanse szybkich ruchów, których nie można docenić przy normalnej prędkości. Osmo Action, został zaprojektowany tak, aby uchwycić niezwykle dynamiczne ujęcia. W celu lepszego uchwycenia najbardziej intensywnych momentów, tryb 8x slow motion zapewnia rozdzielczość 1080p i częstotliwość odświeżania 240 klatek na sekundę.

Obrazy z długim czasem naświetlania

W przypadku wykonywania zdjęć z długim czasem naświetlania, czas otwarcia migawki w Osmo Pocket można ustawić na osiem sekund. Funkcja Osmo Action umożliwia spowolnienie czasu otwarcia migawki nawet do 120 sekund, co doskonale sprawdza się przy fotografowaniu nocnego nieba pełnego gwiazd.  

ActiveTrack vs. FOV 145°

W przeszłości, vloggerzy musieli wykonywać wiele zadań, aby skupić się na utrzymywaniu siebie w kadrze podczas rozmowy i tworzenia treści. Zwłaszcza dla początkujących, uzyskanie idealnego ujęcia było często czasochłonnym procesem. Osmo Pocket's ActiveTrack i FaceTrack to doskonałe funkcje ułatwiające ten proces. W trybie ActiveTrack, kamera Osmo Pocket podąża za wybranym obiektem płynnymi ruchami dzięki 3-osiowemu gimbalowi. Podczas korzystania z trybu Selfie, Osmo Pocket wykrywa ludzką twarz w kadrze i nieustannie ją śledzi. W ten sposób vloggerzy są w stanie skupić się bardziej na tworzeniu treści niż sprawdzanie obrazu z kamery na żywo. 

Jeśli korzystasz z Osmo Action, nie musisz się martwić o to, że wyjdziesz z kadru podczas nagrywania, ponieważ jego szerokokątny obiektyw ma FOV 145 °.

Niektórzy użytkownicy mogą mieć obawy dotyczące efektu rybiego oka podczas nagrywania za pomocą obiektywu szerokokątnego. Nie ma jednak powodów do zmartwień. Funkcja Osmo Action zawiera funkcję Dewarp, która eliminuje zniekształcenia podczas fotografowania zbliżeń. 

SnapShot

Jeśli kilka sekund potrzebnych do aktywacji Osmo Pocket nadal nie jest wystarczająca dla Ciebie, funkcja SnapShot w Osmo Action może Cię zainteresować. Naciśnij spust migawki, aby włączyć zasilanie i rozpocząć nagrywanie w mniej niż 2 sekundy. 

Sterowanie kamerą i wyświetlacz

Osmo pocket

Osmo Pocket posiada 1,08-calowy ekran dotykowy, który umożliwia zmianę różnych ustawień. Przełączanie między trybami fotografowania, odtwarzaniem materiału filmowego i innymi funkcjami. Osmo Pocket jest wyposażony w przycisk migawki/nagrywania oraz przycisk zasilania/funkcji.

Przycisk zasilania

Przycisk zasilania służy do włączania i wyłączania kamery. W widoku kamery, naciśnij ten przycisk, aby uzyskać szybki dostęp do podstawowych funkcji, takich jak przełączanie między trybem fotograficznym i wideo oraz ponowne wyśrodkowanie i obracanie kamery.

Podczas dostosowywania ustawień, naciśnij przycisk zasilania, aby powrócić do poprzedniego widoku

DJI Mimo App

Aby uzyskać bardziej zaawansowane sterowanie, można podłączyć Osmo Pocket do smartfonu, albo poprzez uniwersalny adapter, albo za pomocą modułu bezprzewodowego. Pozwala to na użycie DJI Mimo do sterowania kamery, regulacji parametrów, zmiany ustawień i dostępu do zaawansowanych funkcji nagrywania.

Osmo Action

Podwójne ekrany

  • Jeden 2,25 calowy ekran dotykowy z tyłu, umożliwiający podgląd z kamery, regulację ustawień, trybów nagrywania i odtwarzaniem
  • Kolejny 1,4-calowy ekran przedni pokazuje podgląd z kamery na żywo, idealny do robienia selfie.

Na górze kamery znajduje się przycisk zasilania i spust migawki. Z boku urządzenia znajduje się wielofunkcyjny przycisk QS.

Przycisk QS

W widoku kamery naciśnij przycisk QS, aby szybko przełączać się między najczęściej używanymi trybami. Naciśnij ikonę w prawym górnym rogu, aby wybrać tryby i dodać je do interfejsu QS. W sekcji Settings lub Playback, naciśnij przycisk QS, aby powrócić do widoku z kamery. Naciśnij i przytrzymaj przycisk QS, aby przełączać się między dwoma ekranami. 

Sterowanie głosem

Nagrywaj bez użycia rąk dzięki funkcji sterowania głosowego Osmo Action. Ta przydatna funkcja pozwala wykonać pięć podstawowych funkcji, wypowiadając głośne polecenia.

Aplikacja DJI Mimo

Podobnie jak Osmo Pocket, Osmo Action jest również wspierane przez aplikację DJI Mimo. Możesz połączyć Osmo Action z urządzeniami mobilnymi bezprzewodowo przez Wi-Fi lub Bluetooth bez żadnych dodatkowych akcesoriów.

Wydajność

Przyjrzyjmy się specyfikacjom obu urządzeń.

Wytrzymałość

Mimo, że Osmo Pocket nie jest w żadnym wypadku urządzeniem delikatnym, to jednak jeśli chodzi o wytrzymałość, Osmo Action zdecydowanie ma przewagę. Obiektyw i tylny ekran dotykowy pokryte są powłoką chroniącą przed odciskami palców, która odpycha olej, wodę, brud i inne małe cząsteczki.

Dodatkowo może być stosowany na głębokościach do 11 metrów pod wodą bez dodatkowych akcesoriów.

Które Osmo jest lepsze dla Ciebie? 

Po dogłębnym porównaniu nadszedł czas, aby wybrać kamerę Osmo, która będzie najlepiej odpowiadać Twoim potrzebom. Obie kamery Osmo są urządzeniami przenośnymi, które zapewniają doskonałą jakość obrazu, ale jeśli jesteś uzależniony od adrenaliny, a Twoje życie jest nieco bardziej ryzykowne, Osmo Action będzie urządzeniem dla Ciebie. Dzięki niezawodnej wodoszczelnej konstrukcji, jest w stanie poradzić sobie w bardziej wymagających warunkach. Zdolny do pracy w niskich temperaturach do -10°C, Osmo Action jest idealnym towarzyszem dla miłośników podróży czy sportu.  

Osmo Pocket został zaprojektowany z myślą o twórcach, którzy chcą uchwycić swoje codzienne życie płynnym, filmowym materiałem filmowym z wykorzystaniem 3-osiowego gimbala. Osmo Pocket posiada również łatwe w użyciu tryby, takie jak Timelapse i Motionlapse, co pozwala na tworzenie filmów filmowych, idealnych dla kreatywnych operatorów kamer, osób mających wpływ na życie codzienne oraz blogerów.

Możesz być pewien, że uchwycone obrazy i materiały filmowe będą wysokiej jakości, bez względu na to, na jaką kamerę się zdecydujesz.

pixel