Osmo Pocket vs. Osmo Mobile 2 – Którego wybrać?

W tym roku DJI zaprezentowało Osmo Mobile 2 i Osmo Pocket. Oba urządzenia dają możliwość uchwycenia codziennych chwil w filmowe przygody, ale są między nimi pewne różnice. Porównamy te dwa urządzenia, skupiając się na ich kluczowych cechach, aby pomóc Ci zdecydować, który produkt jest dla Ciebie bardziej odpowiedni. Zacznijmy od początku!

Łatwość użytkowania

Przenośność

Przy wadze zaledwie 116 g, DJI Osmo Pocket jest wyraźnym zwycięzcą w kategorii wagowej. Zgodnie ze swoją nazwą, Osmo Pocket jest niezwykle łatwy w transporcie. Wystarczy wsunąć go do kieszeni, by móc go wszędzie zabrać.

DJI Osmo Mobile 2 jest nieco cięższym urządzeniem ważącym 485 g, ale dzięki składanej konstrukcji pozostaje kompaktowy i mobilny.

Samodzielna obsługa

DJI Osmo Pocket jest 3-osiową stabilizowaną kamerą ręczną, która nie wymaga do pracy smartfona. Urządzenie posiada zintegrowany 1,08-calowy ekran dotykowy, który może być używany do nawigacji w różnych trybach fotografowania.

DJI Osmo Pocket może być obsługiwany samodzielnie, dodatkowo jego uniwersalny port pozwala na podłączenie go również do smartfona. W tej konfiguracji ekran smartfona może być używany z aplikacją DJI Mimo w celu rozszerzonego oglądania nagranych materiałów, udostępniania i opcji edycji.

DJI Osmo Mobile 2 jest potężnym narzędziem, ale nie może funkcjonować samodzielnie. Użytkownicy muszą podłączyć swój smartfon i otworzyć aplikację DJI GO, aby móc z niego korzystać.

Sposoby połączenia

DJI Osmo Mobile 2 łączy się ze smartfonem przez Bluetooth. DJI Osmo Pocket natomiast oferuje pełną funkcjonalność zarówno jako samodzielne urządzenie, jak i po podłączeniu do smartfona. DJI Osmo Pocket można podłączyć do telefonu za pomocą Wi-Fi*, Bluetooth lub poprzez uniwersalny port. 

*Maksymalna odległość robocza wynosi 10 metrów po podłączeniu urządzenia Osmo Pocket do smartfona przez Wi-Fi.

Ustawienie

DJI Osmo Pocket można włączyć lub wyłączyć w kilka sekund za pomocą przycisku zasilania, a urządzenie nie wymaga wyważenia przed użyciem. Aplikacja DJI Mimo otwiera się automatycznie po podłączeniu DJI Osmo Pocket do smartfona poprzez Universal Port.

DJI Osmo Mobile 2 wymaga połączenia się ze smartfonem przez Bluetooth, a urządzenie musi być wyważone, zanim będzie można z niego korzystać. Pomimo tych dodatkowych kroków, urządzenie jest nadal niezwykle łatwe w konfiguracji.

Płynny materiał filmowy

3-osiowy gimbal

Oba urządzenia posiadają 3-osiowy mechaniczny gimbal, który w każdej sytuacji tworzy płynny materiał filmowy.

DJI Osmo Pocket jest oficjalnie najmniejszą kamerą z 3-osiową stabilizacją obrazu i posiada zaawansowane algorytmy, które zapewniają wyjątkowo płynny ruch gimbala.

Obrazy o wysokiej rozdzielczości

Jakość obrazu na DJI Osmo Mobile 2 różni się w zależności od typu używanego smartfonu. Jednakże daje to również swobodę eksperymentowania z różnymi modelami smartfonów, wykorzystując zalety precyzyjnego nagrywania.

Z drugiej strony DJI Osmo Pocket posiada dedykowaną kamerę, która robi zdjęcia w oszałamiająco wysokiej rozdzielczości. Nie daj się zwieść małym rozmiarom; kamera jest wyposażona w 1/2,3-calową matrycę, szerokokątny obiektyw 80° i przysłonę f/2,0. Dzięki temu Osmo Pocket może nagrywać wideo o ultrawysokiej rozdzielczości 4K/60 kl./s z prędkością 100 Mb/s i wykonywać 12 MP zdjęcia.

Wydajność

Żywotność akumulatora

W pełni naładowany DJI Osmo Pocket może nagrywać 140-minutowe wideo 4k/60 kl./s*. Ponadto, dzięki jednogodzinnemu, szybkiemu ładowaniu, akumulator może być w 90% naładowany w krótkim czasie. DJI Osmo Mobile 2 naprawdę wyróżnia się w tej kategorii, z 15 godzinnym czasem pracy akumulatora!

*Tylko wtedy, gdy używasz DJI Osmo Pocket jako samodzielnego urządzenia.

Inteligentne funkcje obu produktów

Active Track

Aby zapewnić lepszą jakość nagrywania, ActiveTrack automatycznie rozpoznaje i śledzi wybrany przez Ciebie obiekt. Na szczęście oba urządzenia posiadają tę zaawansowaną funkcję.

Timelapse/Motionlapse

Niezależnie od tego, czy próbujesz uchwycić ujęcia miejskie, czy spektakularny zachód słońca, zarówno DJI Osmo Mobile 2, jak i DJI Osmo Pocket mogą nagrywać piękne filmy poklatkowe.

Panorama

W przypadku większych ujęć, oba urządzenia są w stanie uchwycić panoramę 3×3, która łączy dziewięć zdjęć, tworząc jedno wyjątkowe ujęcie.

DJI Osmo Mobile 2 i DJI Osmo Pocket mogą również połączyć ze sobą cztery obrazy, tworząc oszałamiający obraz panoramy 180°.

Fotografowanie przy słabym oświetleniu

W celu zapewnienia doskonałego materiału filmowego w warunkach słabego oświetlenia oba urządzenia posiadają 3-osiowe gimbale, które eliminują niepożądane ruchy, zapewniając stabilność zdjęć bez użycia statywu.

Funkcje dostępne wyłącznie w Osmo Pocket

DJI Osmo Pocket z trybem FPV, pozwala nagrywać największe przygody z Twojej własnej, unikalnej perspektywy. FPV umożliwia podążanie za każdym pochyleniem kamery, co daje w rezultacie niewiarygodnie dynamiczny materiał filmowy.

Ultraszeroki kąt Selfie

Oczywiście, DJI Osmo Mobile 2 umożliwia robienie selfie, ale DJI Osmo Pocket idzie o krok dalej, pozwalając Ci uchwycić szerokokątne obrazy, aby uchwycić więcej w Twoim otoczeniu.

FaceTrack

DJI Osmo Pocket posiada również funkcję FaceTrack, która automatycznie wykrywa Twoją twarz, gdy robisz selfie, utrzymując Cię w centrum ujęcia. Tryb ten może być również używany do śledzenia obiektów z niewiarygodną dokładnością.

Dedykowane akcesoria

DJI Osmo Pocket posiada kolekcję idealnie dopasowanych akcesoriów, które pomogą Ci zrealizować materiał filmowy. Należą do nich moduł bezprzewodowy, który zapewnia łączność Bluetooth, Wi-Fi i transmisję, dzięki czemu możesz bezprzewodowo sterować kamerą za pomocą swojego smartfona. Wkrótce pojawią się dodatkowe akcesoria, w tym wodoodporne etui, które pozwoli Ci nagrać materiał filmowy na maksymalną głębokość 60 metrów!

My Story & Story Mode

DJI Mimo zostało stworzone dla każdego, kto ma do opowiedzenia jakąś historię. Ta dedykowana aplikacja otwiera się automatycznie po podłączeniu Osmo Pocket do smartfona. Rozszerza Twoje możliwości o narzędzia do edycji i stanowi platformę dla własnej społeczności fotograficznej.

My Story oferuje unikalny pakiet edycyjny, który zawiera gotowe szablony do edycji. Ta funkcja automatycznej edycji pozwala na szybkie tworzenie krótkich filmów, które można udostępniać na kanałach społecznościowych.

Story Mode to kolejna opcja edycji, która oferuje wiele ustawień, które pomagają modyfikować Twoje projekty. Zaprojektowany z myślą o początkujących i doświadczonych użytkownikach. Tryb ten oferuje profesjonalnie zaprojektowane szablony i ścieżki dźwiękowe, które podnoszą jakość nagrań.

Ocena końcowa

DJI Osmo Mobile 2 to doskonały wybór do nagrywania płynnych, stabilnych materiałów filmowych za pomocą smartfona. Urządzenie zostało tak skonstruowane, aby filmować w podróży, zamieniając każdą sytuację w chwilę wartą uchwycenia. Dzięki kreatywnym trybom fotografowania takim jak ActiveTrack i Motionlapse, możesz bez wysiłku tworzyć epickie sceny. DJI Osmo Mobile 2 jest również wyposażony w wydajny akumulator, który pozwoli Ci przenieść swoją historię jeszcze dalej.

Dla fotografów, vloggerów lub innych osób zainteresowanych tworzeniem treści z niepowtarzalnym wyczuciem i perspektywą, DJI Osmo Pocket jest niekwestionowanym zwycięzcą. Jest przenośny i włącza się w kilka sekund, abyś nigdy nie przegapił żadnego ujęcia. Może być również używany z różnymi akcesoriami, aby zaoferować jeszcze większy potencjał twórczy. A dzięki trybowi FPV, FaceTrack i ultraszerokokątnemu mechanizmowi selfie, Osmo Pocket otwiera drzwi do świata nowych możliwości filmowych.

pixel