Phantom 4 Pro V2.0 vs. Mavic 2 Pro: Który model powinieneś wybrać?

Zintegrowanie najnowocześniejszych technologii oraz innowacji w wysoce wydajnych dronach jest stałym celem DJI. Dzięki takim produktom, jak Phantom 4 Pro V2.0 i Mavic 2 Pro, możliwości fotografowania z powietrza zostały zdefiniowane na nowo. Oba drony są wyposażone w niesamowite funkcje i trwałe konstrukcje, co sprawia, że wymagania operatorów dotyczące fotografii oraz filmowania będą zawsze spełnione.

Nadal jednak stoimy przed trudnym wyborem. Który z dwóch dronów najbardziej pasuje do Twoich potrzeb? W tym artykule porównamy najważniejsze cechy i zalety obu dronów i pomożemy Ci podjąć właściwą decyzję o zakupie. Zaczynajmy!

Najważniejsze parametry

Phantom 4 Pro V2.0 Mavic 2 Pro
Wygląd Kultowy wygląd serii Phantom Składany, przenośny
Waga 1375 g 907 g
Wymiary 251 x 398,78 x 172,72 mm 214 x 91 x 84 mm (złożony)
Stabilizacja 3-osiowy gimbal 3-osiowy gimbal
Wideo 4K/60fps 100 Mbps 4K/30fps 100 Mbps
Kamera 1’’ CMOS, 20 MP Migawka mechaniczna 1’’ CMOS, 20MP Kamera Hasselblad
Maks. transmisja 5 km 5 km
Maks. czas lotu 30 min 31 min
Wykrywanie przeszkód 5 kierunków Dookolne (6 kierunków)

Phantom 4 Pro V2.0

Phantom 4 Pro V2.0

Design

Kultowy wygląd serii Phantom
Jak wszystkie drony serii Phantom, Phantom 4 Pro V2.0 jest solidny i posiada niezawodną konstrukcję serii Phantom.

Parametry kamery

4k / 60fps przy 100 Mbps

Phantom 4 Pro V2.0 jest profesjonalnym dronem do zdjęć lotniczych wyposażonym w kamerę z mechaniczną migawką. Dzięki temu nie tylko zredukowany zostaje uciążliwy efekt rolling shutter, ale także możliwe jest uchwycenie szybko poruszających się obiektów w kadrze, gwarantując przy tym niezwykłą wyrazistość obrazu.

Fani krystalicznie czystych ujęć będą pod wrażeniem Phantoma 4 Pro V2.0. Operatorzy mogą filmować w rozdzielczości 4K/60fps i cieszyć się jeszcze większą swobodą dzięki regulowanej przysłonie f/2.8 - f/11.  Dzięki 1’’ sensorowi CMOS, zdjęciom 20 MP i trybowi zdjęć seryjnych 14 kl./s, tworzenie profesjonalnych filmów nigdy nie było łatwiejsze.

Parametry lotu

Maksymalny czas lotu - 30 minut

Dzięki możliwości lotu do 30 minut, maksymalnej transmisji 4 km dzięki OcuSync 2.0, oraz maksymalnej prędkości wynoszącej 72 km/h, Phantom 4 Pro V2.0 gwarantuje świetną wydajność. Niezależnie od tego czy fotografujesz szybko poruszający się obiekt, czy latasz wysoko nad pasmem górskim, dzięki najnowocześniejszym technologiom DJI, Phantom 4 Pro V2.0 zapewni Ci doskonałe wyniki.

Inne funkcje

Inteligentne funkcje

Kreatywne zdjęcia są w zasięgu ręki dzięki inteligentnym funkcjom. Za pomocą trzech opcji trybu ActiveTrack, użytkownicy mogą filmować obiekty w trybie Profile, Spotlight oraz Circle. Ulepszony tryb TapFly pozwala operatorom latać dronem Phantom w odwrotnym kierunku, co jest idealną opcją dla dynamicznych selfie z powietrza.

Czy jesteś zainteresowany kontrolą swoich kreatywnych ścieżek lotu? Teraz możesz to zrobić w trybie Draw. Po prostu narysuj trasę na ekranie wyświetlacza, a Phantom 4 Pro V2.0 będzie poruszał się po wyznaczonej trasie, utrzymując wybraną zablokowaną przez Ciebie wysokość.

Aparatura

Dzięki 5,5’’ ekranowi LCD 1080p (opcjonalnie, tylko w wersji Pro+) przy użyciu dowolnego z wyżej wymienionych trybów lotu obraz podczas transmisji na żywo, nawet w bezpośrednim świetle słonecznym, jest krystalicznie czysty. Aplikacja DJI GO 4 jest zintegrowana z aparaturą, co eliminuje potrzebę korzystania z urządzenia mobilnego podczas pracy.

Czujniki przeszkód

Operatorzy mogą teraz latać komfortowo dzięki zaawansowanym czujnikom przeszkód. Dwa tylne czujniki wizyjne, czujniki z przodu, tyłu, dołu oraz czujniki podczerwieni, zapewniają niezawodne wykrywanie przeszkód w pięciu kierunkach. W przypadku utraty sygnału dron posiada funkcję Return to Home, która przywraca go do miejsca startu.

Powiązane: DJI Zaprezentowało Phantom 4 Pro V2.0

Mavic 2 Pro

Mavic 2 Pro

Design

Składana konstrukcja

Mavic 2 Pro ma składaną konstrukcję, dzięki czemu jest niezwykle mobilny i wygodny podczas podróży. Możesz zapakować go łatwo do torby i zawsze szybko wyjąć.

Parametry kamery

4K / 30fps przy 100 Mbps

Mavic 2 Pro, oferujący 10-bitowy profil kolorów Dlog-M, zapewnia użytkownikom doskonałą kontrolę nad zakresem dynamicznym obrazu. Ta dodatkowa elastyczność jest idealna do gradacji kolorów w postprodukcji, umożliwiając użytkownikom uchwycenie oszałamiającej scenerii z hipnotyzującą jakością. W połączeniu z 10-bitowym filmami HDR 4K, regulowaną przysłoną f/2.8 - f/11 oraz 1’’ sensorem CMOS 20MP, masz pod ręką wszystkie narzędzia, potrzebne do tworzenia znakomitych ujęć.

Parametry lotu

Maksymalny czas lotu - 31 minut.

Dzięki maksymalnemu czasu lotu wynoszącemu aż 31 minut, Mavic 2 Pro jest przeznaczony dla tych, którzy chcą jak najlepiej wykorzystać swój czas na wykonywanie ujęć. Dzięki OcuSync 2.0, Mavic 2 Pro zapewnia stałe połączenie z aparaturą sterującą w odległości do 5 km. Jego maksymalna prędkość lotu wynosi 72 km/h, co sprawia, że jego użytkownicy mają jeszcze większe możliwości uchwycenia niezwykłego momentu.

Inne funkcje

Inteligentne funkcje

Mavic 2 Pro ma również wiele inteligentnych funkcji, które pomogą każdemu operatorowi uwolnić swoją wewnętrzną kreatywność. Tryb Hyperlapse pozwala robić nie tylko niezwykłe ruchome ujęcia dzięki czterem opcjom fotografowania, ale także automatycznie stabilizuje obrazy podczas końcowego przetwarzania. Teraz możesz łatwo tworzyć profesjonalnie wyglądające nagrania i udostępniać je w swoich mediach społecznościowych.

Dzięki czterem trybom fotografowania panoram i mnóstwem trybów w QuickShots jak POI 2.0 lub Waypoint 2.0, różne tryby nagrywania są dostępne zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych użytkowników.

ActiveTrack 2.0

ActiveTrack 2.0 został znacznie ulepszony, co pozwala podnieść jakość śledzenia na wyższy poziom. Wszystko dzięki nowym funkcjom, takim jak precyzyjne rozpoznawanie, przewidywanie trajektorii, szybkie śledzenie i wykrywanie przeszkód. Mavic 2 Pro był pierwszym dronem DJI, który został wyposażony w dookolne czujniki przeszkód. Właśnie ta funkcja zapewnia użytkownikom najwyższy poziom bezpieczeństwa i wygody podczas lotu w różnych warunkach.

Powiązane: Prezentacje nowych dronów DJI Mavic 2 Zoom i Pro

Który dron jest dla Ciebie?

Zarówno Phantom 4 Pro V2.0, jak i Mavic 2 Pro są wyposażone w 1’’ sensor CMOS i wiele niesamowitych funkcji, które sprawiają, że oba drony są doskonałymi do wykonywania ujęć z powietrza.

Mavic 2 Pro oferuje doskonałe i zrównoważone połączenie mobilności, wydajności lotu i mocy. Jeśli przenośność drona, dookolne wykrywanie przeszkód i wideo w rozdzielczości 4K HDR są dla Ciebie ważnymi cechami, to Mavic 2 Pro będzie świetnym wyborem.

Z kolei dla użytkowników, którzy chcą, aby dron z mechaniczną migawką przechwytywał szybko poruszające się obiekty, nagrywał wideo w rozdzielczości 4K / 60 fps i posiadał profesjonalne opcje fotografowania, to Phantom 4 Pro V2.0 jest wyborem dla niego. Ostatecznie, jeśli szukasz drona zapewniającego doskonałą jakość wykonanych ujęć i wspierającego zaawansowane funkcje, nie popełnisz błędu, wybierając którykolwiek z nich.

pixel