Podróżowanie z Mavic Air: najważniejsze wskazówki

Wyjeżdżasz na swoje pierwsze wakacje z Mavic Air? Drony bez wątpienia są wspaniałymi towarzyszami podróży. Jednak wśród turystów istnieją obawy, czy mogą zabrać drona na pokład samolotu i czy możliwe będzie sterowanie dronem w danej destynacji.

Zanim wyjedziesz poznaj wszystkie wskazówki dotyczące dronów. Bądź w pełni gotów na niesamowitą przygodę.

Przygotuj się do wyjazdu.

Dowiedz się jakie prawa panują w miejscu docelowym

Przed podróżą należy sprawdzić jakie prawa dotyczące dronów obowiązują w miejscu, do którego wyjeżdżasz. Unikaj naruszania lokalnych praw i przepisów. Przed wylotem zerknij na nasze odlotowe wskazówki, aby dowiedzieć się wszystkiego na temat podróżowania z dronem.

Wakacje z mavic Air

Pakowanie

Spakuj swojego DJI Mavic Air w dedykowany pokrowiec. Można łatwo i wygodnie włożyć go do małej walizki, a nawet do plecaka.

Bądź świadomym przepisów celnych

Na ogół nie wymaga się zgłaszania dronów do odprawy celnej, jeżeli są one przeznaczone jedynie do użytku osobistego. Z kolei jeżeli mają one zastosowanie komercyjne, lub przeznaczone są do handlu, powinny zostać zgłoszone do odprawy zgodnie z prawem celnym danego kraju.

Zapoznaj się z przepisami danych linii lotniczych

Każde linie lotnicze wprowadzają swoje własne zasady odnośnie przewozu i transportu dronów oraz akumulatorów. Skonsultuj się zatem z odpowiednimi liniami lotniczymi przed swoją podróżą.

Zasadniczo nie zezwala się na przewóz akumulatorów w bagażu rejestrowanym, więc powinny znajdować się one w bagażu podręcznym.

Przygotowanie do lotu oraz inteligentne funkcje

Krok 1 - Sprawdź swojego drona

Przed lotem upewnij się, że:

1. Akumulatory są w pełni naładowane;

2. Przednie i tylne ramiona oraz rama są maksymalnie rozłożone.

3. Aplikacja DJI GO jest zaktualizowana do najnowszej wersji;

4. Obiektyw jest czysty. Upewnij się, że powyższe kroki zostały zrealizowane.

Krok 2 - Wybierz miejsce startu i lądowania.

Twój dron powinien wystartować i wylądować na płaskiej, nieruchomej powierzchni.

ActiveTrack

Mavic Air może samoczynnie podążać za Twoimi ruchami. Nie ważne, czy biegasz, wspinasz się po górach, czy surfujesz, Mavic Air pomoże Ci uchwycić każdy niesamowity moment.

Asteroid QuickShot:

Za pomocą jednego kliknięcia Mavic Air odlatuje i tworzy panoramę sferyczną ukazując świat, który Cię otacza, zupełnie jak planetoida. Wszystko to zamknięte jest w 10-sekundowym filmie. Ujęcia zrealizowane za pomocą tego trybu wyglądają najlepiej kiedy wykonywane są na plaży, na bezkresnych polach czy nad jeziorem.

Boomerang QuickShot

Za pomocą jednego kliknięcia Mavic Air może okrążyć Cię jak bumerang i uchwycić otoczenie wokół Ciebie w filmowym stylu. Tryb ten niesamowicie prezentuje się podczas wykonywania ujęć na szczytach gór.

Wybieranie miejsca do lotu

1. Sprawdź pogodę w pobliżu.

Nie operuj dronem w złych warunkach pogodowych, takich jak: silny wiatr (kiedy prędkość wiatru osiąga lub przekracza poziom 5), śnieg, deszcz, mgła itd.,

2. Sprawdź okolicę

Wybierz otwartą przestrzeń, w pobliżu której nie znajdują się żadne wysokie budynki. Nie podejmuj decyzji o locie w obszarze występowania linii wysokiego napięcia, telekomunikacyjnych stacji bazowych, czy wieży telewizyjnych, aby uniknąć zakłóceń sygnału pomiędzy dronem a aparaturą

3. Zachowaj bezpieczną odległość od tłumów.

Sterując dronem należy zachować bezpieczną odległość od skupisk ludzi.

4. Trzymaj drona w zasięgu wzroku

Sterując dronem należy zawsze mieć go w zasięgu wzroku.

5. Zwróć uwagę na ostrzeżenia o ekstremalnych miejscach.

GPS nie jest dostępny w obszarach Arktyki i Antarktyki, w zamian można użyć systemu wizualnego pozycjonowania. Należy zwrócić uwagę na fakt, że lot na wysokości powyżej 5,000 m znacząco wpływa na wydajność Mavic Air.

pixel