Przygotuj się! Najlepsze akcesoria dla każdego operatora drona

Drony marki DJI są gotowe do lotu zaraz po wyjęciu z pudełka, ale dodatkowy sprzęt sprawi, że Twoje wrażenia z lotów wzniosą się na następny poziom. Wielu nowych operatorów często zapomina o dodatkowych akcesoriach, dopóki nie poczują, że czegoś brakuje w trakcie lotu. Producent DJI przygotował więc listę 10 najlepszych akcesoriów do dronów, aby pomóc w wyborze najlepszych i poprawić komfort latania. Będziesz pod wrażeniem, jak Twoja kolekcja dodatkowych akcesoriów zrewolucjonizuje czas spędzony w powietrzu.

10 najlepszych akcesoriów do dronów

Akumulatory

Dla wielu operatorów około 20 minut lotu nie jest definicją dobrej zabawy. Tym bardziej dla profesjonalistów trzymanie 3 lub 4 akumulatorów w zapasie jest koniecznością. Ostatnią rzeczą, jakiej byśmy chcieli to czas lotu ograniczony przez brak zasilania, dlatego zabierz ze sobą kilka dodatkowych akumulatorów i wznieś się w powietrze na dłużej.

Śmigła

Kiedy akumulator drona się rozładuje, możesz go zwyczajnie naładować i kontynuować latanie. Ale gdy śmigła ulegną uszkodzeniu, musisz natychmiast przerwać lot i je wymienić. Są one zazwyczaj pierwszą rzeczą, która ulega uszkodzeniu, z powodu ich delikatnej budowy. Podobnie, jak staramy się posiadać zapasową oponę w samochodzie, warto mieć przy sobie kilka zestawów śmigieł. Ich koszt jest niewielki, więc nie ma się nad czym zastanawiać! Pamiętaj, aby nabyć dodatkowe śmigła razem z dronem, dzięki czemu zaoszczędzisz na czasie, a czasem też na opłatach wysyłkowych.

Osłony śmigieł

Zastanawiasz się, czy istnieje prosty sposób na ochronę delikatnych śmigieł oraz własnej osoby? Po prostu zamontuj osłony śmigieł na dronie, a będą chronić Ciebie, Twój sprzęt i osoby w pobliżu. Każdy dron posiada specjalnie zaprojektowane osłony na śmigła, które są niezawodne i łatwe w użyciu. Produkt szczególnie przydatny dla wszystkich nowych operatorów!

Hub ładowania

Nie jesteś fanem czekania i ładowania akumulatorów jeden po drugim? Hub ładowania zrobi to za Ciebie. Jest inteligentny, szybki i niezawodny, ponieważ może jednocześnie ładować kilka akumulatorów. Jego inteligencja polega na ładowaniu akumulatorów w kolejności od najwyższego poziomu naładowania do najniższego.

Torby i plecaki transportowe

Wielu operatorów zabiera ze sobą drona wszędzie, aby nigdy nie zaprzepaścić okazji na lot. Jeśli jesteś jednym z nich, możesz mieć takie same obawy - uderzenia, zniszczenia i zadrapania podczas transportu. Chcesz się upewnić, że Twój dron jest bezpieczny? Specjalnie zaprojektowany plecak lub torba jest idealnym rozwiązaniem. Plecaki DJI mogą służyć za bezpieczne narzędzie do transportu drona i wszystkich jego akcesoriów; niektóre z nich mogą również pomieścić laptopa. Wszystko to zaprojektowano pod kątem wydajności, praktyczności, trwałości i wygody.

Karta pamięci

Po przygotowaniu wszystkiego do idealnego ujęcia i zorientowaniu się, że karta pamięci nie działa lub jest pełna możemy odczuć niemałą frustrację. Możemy jednak uniknąć tej sytuacji posiadając kilka kart pamięci w zapasie. Certyfikowana karta SD SanDisk pozwala zapisać każdą moment przygody i pozwala zaoszczędzić na czasie potrzebnym do przesyłania nagrań pomiędzy urządzeniami. Możesz nagrać do 40 minut materiału 4K przy użyciu karty o pojemności 32 GB i aż do 80 minut z kartą 64 GB.

Lądowisko

Czasami miejsca startu nie są idealne i trzeba pomyśleć o tym, jak chronić drona przed mokrym podłożem, piaskiem, śniegiem itp. Przenośna i łatwa do złożenia mata zmniejszy obawy o uszkodzenie gimbala lub kamery, kiedy start, czy lądowanie odbywa się na trudnym podłożu. W zestawie znajdują się kołki, którymi można zabezpieczyć lądowisko na ziemi nawet przy silnym wietrze.

Osłona przeciwsłoneczna na aparaturę sterującą

Światło słoneczne nie pomaga w zachowaniu wyraźnej widoczności ekranu. Możemy jednak cieszyć się dobrą pogodą i latać jednocześnie, używając osłony. Ochroni Twój tablet / smartfon przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, zapewniając wyraźny widok wyświetlacza. Co więcej, jest składana i łatwa w transporcie.

DJI Goggles

DJI Goggles (kompatybilne z serią Mavic, Spark, Phantom 4 i Inspire 2) są idealne w parze z inteligentnymi trybami lotu DJI, i zaprojektowano je z myślą o bezproblemowym lataniu w widoku pierwszoosobowym (FPV). Na przykład, w trybie Fixed-Wing, dron nie obraca się w lewo ani w prawo, ale zamiast tego leci do przodu z wystarczającym ruchem obrotowym, aby realistycznie symulować lot samolotem. W połączeniu z trybem Head Tracking istnieje możliwość sterowania dronem DJI Mavic Pro w sposób, który umożliwia uzyskanie realistycznych wrażeń. Najnowsza wersja DJI Goggles Racing Edition oferuje ulepszone doświadczenie FPV dla dronów wyścigowych. Istnieje też możliwość używania DJI Goggles do oglądania filmów lub grania w gry.

Ładowarka samochodowa

Ładowarka samochodowa to wygodne rozwiązanie, pozwalające na ładowanie akumulatorów lub aparatury sterującej za pomocą zapalniczki samochodowej. Ładowarka samochodowa DJI wyposażona jest w ochronę przed niskim napięciem i ochronę przed przegrzaniem, która automatycznie odcina zasilanie, jeśli napięcie akumulatora jest za niskie lub port zapalniczki przekracza określoną temperaturę. Kup jedną z nich i ciesz się bezpiecznym i szybkim ładowaniem.

Akcesoria DJI Spark

Osłony dłoni
Osłony dłoni są skutecznym sposobem ochrony palców podczas lądowania lub startu przy użyciu ręki. Są wytrzymałe, super lekkie i trwałe, a ponieważ zostały zaprojektowane specjalnie dla modelu DJI Spark, nie mają żadnego negatywnego wpływu na sam lot.

Przenośna stacja ładująca
Ta przenośna stacja ładująca o dużej pojemności będzie najlepszym towarzyszem podczas podróży. Nie tylko może ładować do trzech akumulatorów, ale port USB może również zasilać urządzenia mobilne. Co więcej, istnieje możliwość przechowywania w niej drona DJI Spark i akumulatorów.

Aparatura sterująca
Lataj dalej i szybciej! Aparatura sterująca drona DJI Spark ma zupełnie nowy system transmisji sygnału Wi-Fi, zdolny do sterowania dronem i gimbalem przy maksymalnym zasięgu transmisji 500 m. Dodatkową wygodą jest możliwość połączenia aparatury bezprzewodowo z urządzeniami mobilnymi. Około 2,5 godziny pracy zapewni długi lot.

Gamepad
Chcesz wykorzystać do latania dronem swoje doświadczenie zdobyte w grach wideo? Lataj więc swoim Sparkiem za pomocą gamepada! Najbardziej komfortowy sposób na latanie dla graczy może odbywać się za pomocą znanego im gamepada. Istnieje możliwość korzystania z kontrolerów Gamevice lub SteelSeries Nimbus, co zapewnia lepszą kontrolę za każdym razem, gdy używasz smartfona jako aparatury sterującej.

Skórki
Jednoetapowy proces spersonalizowania Sparka! Możesz wybrać jeden z dziewięciu unikalnych stylów, aby nadać dodatkowy unikalny wygląd. Skórka może również pomóc w ochronie przed wodą i uszkodzeniami wizualnymi obudowy.

Akcesoria DJI Mavic

Pokrowiec ochronny
Chcesz wrzucić drona DJI Mavic Pro do torby, ale martwisz się o jego zarysowanie? Warto zapewnić mu większą ochronę dzięki pokrowcu wykonanemu z miękkiego i odpornego na ścieranie materiału. Umożliwia on lepsze przechowywanie drona podczas transportu, chroniąc go jednocześnie przed kurzem i zużyciem.

Katana
Idealny sprzęt dla początkującego filmowca. Jednym z zadań, jakie wykonuje Katana jest wykorzystanie gimbala i dobrej kamery drona DJI Mavic Pro, dzięki czemu można wykonać płynne nagrania wideo na ziemi. Oprócz doskonałej jakości materiału, Katana pozwala również na wykonywanie precyzyjnych ujęć w ciasnych przestrzeniach, w których trudno jest latać dronem.

Uchwyt umożliwia również korzystanie z drona DJI Mavic Pro w strefach zakazu lotów, takich jak parki narodowe czy skupiska ludzi. Tak więc, mimo że nie ma tam możiwości wykonania latu, nadal możesz uwiecznić chwile jak profesjonalista. Od sportów amatorskich po małe produkcje wideo, możliwości twórcze, jakie oferuje Katana są ograniczone tylko przez wyobraźnię.

Skórki
Jednoetapowy proces spersonalizowania drona DJI Mavic Pro! Możesz wybrać jeden z pięciu unikalnych stylów, aby nadać dodatkowy unikalny wygląd. Skórka może również pomóc w ochronie przed wodą i uszkodzeniami wizualnymi obudowy.

Osłona gimbala
Kolizje podczas transportu mogą spowodować uszkodzenie gimbala i kamery. Osłona gimbala może zapewnić użytkownikowi więcej spokoju. Pył, woda i wstrząsy nie są już tak przerażające dzięki tej solidnej osłonie gimbala.

Seagate DJI Fly Drive
Niektóre ujęcia nigdy nie będą miały drugiej szansy na uchwycenie. Dlatego właśnie natychmiastowe tworzenie kopii zapasowych w terenie ma kluczowe znaczenie. DJI współpracuje z firmą Seagate w celu zbudowania tego dysku DJI Fly Drive, który umożliwia szybkie przesyłanie plików w polu do komputerów najnowszej generacji bez potrzeby używania wielu kart pamięci i czytników. Pojemność 2 TB pozwala na nagranie ponad 60 godzin materiału filmowego.

Akcesoria DJI Phantom

Osłona przeciwsłoneczna aparatury sterującej
Światło słoneczne nie pomaga w zachowaniu wyraźnej widoczności ekranu. Możemy jednak cieszyć się dobrą pogodą i latać jednocześnie, używając osłony. Ochroni Twój tablet / smartfon przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, zapewniając wyraźny widok wyświetlacza. Co więcej, jest składana i łatwa w transporcie.

CrystalSky
Ultra jasny ekran sprawia, że wszystko będzie widoczne nawet przy dużym naświetleniu. Jest to idealne narzędzie do robienia ujęć powietrznych, zaprojektowane od podstaw do bezproblemowej pracy z aplikacją DJI GO/DJI GO 4, co daje operatorowi pełną kontrolę.

Plecak wielofunkcyjny
Ten wytrzymały, uniwersalny plecak dla serii DJI Phantom mieści wszystko, czego potrzebujesz, również laptopa. Jest wytrzymały i wodoodporny, dzięki czemu możesz bezpiecznie zabrać swojego Phantoma wszędzie tam, gdzie chcesz.

Smycz aparatury sterującej
Chcesz odpocząć i skupić się na przyjemności z lotu? Użyj smyczy do odciążenia wagi aparatury sterującej. Jej ergonomiczna konstrukcja zmniejsza nacisk na kręgi szyjne.

Seagate DJI Fly Drive
Niektóre szanse na dobre ujęcie mogą już nigdy się nie powtórzyć. Dlatego właśnie natychmiastowe tworzenie kopii zapasowych w terenie ma takie kluczowe znaczenie. DJI współpracowała z firmą Seagate w celu zbudowania tego dysku Fly Drive, który umożliwia szybkie przesyłanie plików w terenie do komputerów najnowszych generacji bez potrzeby używania wielu kart pamięci i ich czytników. Pojemność 2 TB pozwala na nagranie ponad 60 godzin materiału filmowego.

Akcesoria DJI Inspire

Uchwyty
Uchwyty sprawiają, że dron DJI Inspire 2 staje się jeszcze bardziej przydatny, gdyż umożliwiają wykorzystanie go jako kamery ręcznej. Wykonywanie ujęć z ziemi dzięki tym uchwytom nie sprawia już większego problemu. Nadszedł czas, aby uwolnić kreatywność w innej perspektywie.

Mocowanie śmigieł
Mocowania do szybkiego montażu mogą skutecznie wydłużyć żywotność śmigła. Używaj ich, aby zniwelować zużycie gniazd i śmigieł.

Dysk Inspire 2 CINESSD
Korzystając z dysku CINESSD o pojemności 240 GB lub 480 GB, dron DJI Inspire 2 może nagrywać filmy wideo z prędkością zapisu do 4,2 Gb/s, zapewniając wystarczającą ilość danych, aby sprostać nawet największym potrzebom. Dysk DJI CINESSD wykorzystuje specyfikację logicznego interfejsu urządzenia NVMe, posiada cztery porty PCI Express i obsługuje formaty plików FAT32 oraz exFAT.

Aparatura Sterująca DJI Cendence
Oferuje do pięciu kanałów sterowania analogowego i ponad dziesięć konfigurowalnych przycisków, poprawiając ogólną wydajność sterowania. Konstrukcja DJI Cendence zapewnia możliwość wymiany anteny. Porty HDMI, SDI, USB i CAN oferują wiele możliwości rozbudowy urządzenia.

Stacja ładująca DJI
Profesjonalny gadżet do zarządzania inteligentnymi akumulatorami TB50. Ta wydajna stacja może ładować do ośmiu akumulatorów TB50 jednocześnie, a cztery z nich z poziomu naładowania 0% do 90% w ciągu zaledwie 35 minut. Konstrukcja na wzór walizki ułatwia jej przenoszenie i zapewnia wszystkie niezbędne zabezpieczenia. Ponadto nie musisz martwić się o przegrzanie. Wbudowany wentylator chłodzący gwarantuje, że każdy akumulator pozostaje w bezpiecznej temperaturze. Stacja ładująca automatycznie przerywa ładowanie i rozładowanie akumulatora, aby uniknąć zagrożeń bezpieczeństwa w przypadku wykrycia wysokiej temperatury.

CrystalSky
Dzięki DJI CrystalSky możesz cieszyć się lepszym komfortem użytkowania. Monitor jest jasny, a wyświetlacz ma znacznie mniejsze refleksy niż typowe urządzenie mobilne, dzięki czemu jest znacznie czytelniejszy w słoneczne dni. DJI CrystalSky posiada również ulepszone funkcje dekodowania wideo, co przekłada się na niższe opóźnienie i wyższą jakość obrazu — co jest kluczowe w profesjonalnym środowisku produkcyjnym. Nikt nie ma czasu na powtórne kręcenie ujęć z powodu złego podglądu wideo. Trzecim ulepszeniem w porównaniu z innymi dostępnymi na rynku urządzeniami jest monitorowanie temperatury DJI CrystalSky. iPady regularnie wyłączają się podczas pracy w chłodzie, pozostawiając operatorów lecących na ślepo i niezdolnych do kadrowania. DJI CrystalSky może pracować w temperaturze -20 stopni Celsjusza.

Czy znalazłeś coś niezbędnego do własnego użytku? Nie zwlekaj i kup to, co podniesie jakość i radość z wykonywanych zadań.

pixel