Return to Home (RTH): Istotna funkcja każdego drona

Dowiedz się w jaki sposób działa funkcja DJI Return to Home (RTH) i dlaczego jest tak istotna dla każdego operatora drona.

Funkcja DJI RTH jest bardzo przydatną funkcją pomagającą zachować bezpieczeństwo Twoich lotów. Ten artykuł pozwoli Ci dowiedzieć się, jak działa ta technologia i jak możesz z niej skorzystać.

3 tryby powrotu do domu

Smart RTH

Tryb ten pozwala użytkownikom na polecenie dronowi powrotu do Home Point po naciśnięciu przycisku RTH na aparaturze sterującej lub aplikacji DJI GO 4.

Low Battery RTH: Powrót do domu przy niskim poziomie akumulatora

Gdy poziom naładowania akumulatora drona DJI obniży się do określonego poziomu, na aplikacji DJI GO 4 pojawi się komunikat i dron powróci do Home Point.

Failsafe RTH – Powrót do domu przy utracie połączenia

Tryb ten przywraca drona do Home Point w przypadku utraty sygnału po podłączeniu go do aparatury sterującej lub przez sieć Wi-Fi.

Jak działa RTH

Drony DJI ustawią swoją pozycję startową jako Home Point, gdy odbiorą cztery lub więcej sygnałów GPS. Dron będzie na bieżąco analizować współrzędne GPS w czasie rzeczywistym i używać kompasu, aby wspomóc swój lot powrotny. Wszystko, co zakłóca pozycję punktu początkowego, GPS lub kompas, może mieć wpływ na funkcję RTH.

Aby zapewnić bezpieczny powrót drona do Home Point, należy lecieć nim w otwartej przestrzeni wolnej od zakłóceń i pamiętaj o odświeżeniu Home Point przed każdym lotem.*

*Należy pamiętać, że obszary miejskie z dużą ilością wysokich budynków mogą zakłócać sygnały GPS. Pola magnetyczne, kable wysokiego napięcia i konstrukcje wykonane z metalu mogą również zakłócać pracę kompasu.

Przygotowanie drona przed lotem

Gdy dron zostanie wprowadzony w tryb Failsafe RTH, nie będziesz w stanie kontrolować drona, aby uniknąć przeszkód. Jednakże, ustawiając relatywnie wyższą wysokość lotu w aplikacji DJI GO 4, dron wzniesie się na tę wysokość przed powrotem do domu. Lecąc na większej wysokości, dron może ominąć większość przeszkód na swojej drodze, co jest prostym i skutecznym sposobem zapewnienia bezpieczniejszej eksploatacji drona.*

*Jeśli aktualna wysokość drona jest wyższa niż wysokość ustawiona w aplikacji DJI GO 4, powróci on bezpośrednio na swoją aktualną wysokość.

Po powrocie do Home Point, dron może wykryć przeszkody za pomocą czujników wizyjnych i wznieść się na bezpieczną wysokość. *

*Czujniki wizyjne mogą wykrywać przeszkody tylko z wyraźną kształtem w dobrze oświetlonym otoczeniu Uwaga: Mavic Pro, Mavic Air i Spark nie są wyposażone w górne czujniki wizyjne.

Inteligentne funkcje RTH

Tryb Failsafe RTH

Dron powróci do Home Point korzystając z oryginalnego toru lotu i jak najszybciej przywróci połączenie sygnałowe, umożliwiając użytkownikom kontrolowanie jego toru lotu.*

*Dron nie wróci do Home Point przy użyciu oryginalnego toru lotu, gdy jest używany w innych trybach RTH. Zamiast tego, wybierze najkrótszą trasę lotu, aby powrócić do Home Point. Uwaga: Spark zawsze wybierze najkrótszą trasę lotu w dowolnym trybie RTH.

Inteligentny tryb RTH

Kiedy dron dotrze powyżej Home Point, ochrona przed lądowaniem zostanie automatycznie aktywowana, a dolne czujniki oceniają, czy obszar pod dronem nadaje się do lądowania. Jeśli teren nie nadaje się do lądowania, dron zawiśnie na miejscu, czekając na polecenie użytkownika.*

*Uwaga: Spark jest w stanie wykrywać tylko powierzchnie wody i nie jest w stanie wykryć płaskich, równych powierzchni.

Ponadto należy upewnić się, że warunki oświetleniowe są odpowiednie podczas startu i lądowania.*

*Proszę zauważyć, że Inspire 2 nie obsługuje precyzyjnego lądowania.

pixel