Ronin-SC vs. Ronin-S

Ronin-S jest doskonałym gimbalem dla kamer DLSR. Oferuje kompatybilność z szeroką gamą kamer i obiektywów. Wydając Ronina-SC, zaoferowano jeszcze lżejszy i równie przenośny gimbal, który został zaprojektowany specjalnie dla kamer bezlusterkowych.

A więc który należy kupić? Dowiecie się tego w tym artykule, w którym porównaliśmy i przetestowaliśmy oba gimbale. 

Nowy Ronin-SC oferuje doskonałą, 3-osiową stabilizację, lekką konstrukcję i wiele dodatkowych funkcji. Jako najnowszy dodatek do serii Ronin, wzbudził wielkie zainteresowanie filmowców i twórców. W tym porównaniu przeprowadzimy Cię przez najważniejsze różnice, które możesz rozważyć, zanim zakupisz któryś z nich. 

Design

Ronin-S i Ronin-SC są przenośnymi, z odłączanymi elementami konstrukcjami, co czyni je bardzo wygodnymi w transporcie. 

Ronin-SC waży zaledwie 1,1 kg, dzięki czemu jest niezwykle wygodny, gdy przemieszczasz się w różnych miejscach podczas nagrywania. Mniejszy Ronin-SC ułatwia też przechowywanie go w torbie czy plecaku. 

Niezależnie od ustawienia osi, w łatwy sposób można powracać z Roninem-SC do pozycji przechowywania, co sprawia, że jest jeszcze wygodniejszy podczas podróży. Oznacza to również, że nie musi być za każdym razem wyważony. 

Kompatybilność

Kompatybilność to kluczowy aspekt, który musisz wziąć pod uwagę przed wyborem zakupu swojego Ronina. Podczas gdy Ronin-S jest kompatybilny z naprawdę szeroką gamą lustrzanek, jak i bezlusterkowców, tak Ronin-SC został specjalnie zaprojektowany dla kamer bezlusterkowych o wadze nieprzekraczającej 2 kg. 

Poniżej znajdziesz część listy kamer, kompatybilnych z Roninem-SC. 

Kompletna lista: link

Konfiguracja

Ronin-SC posiada blokady osi, które sprawiają, że konfiguracja i wyważenie jest znacznie szybsze. Płytka Quick-Release to kolejna przydatna funkcja do jeszcze szybszego fotografowania, umożliwiająca korzystanie ze wstępnie skonfigurowanych pozycji montażowych.

Wszystkie osie gimbala, mogą być zablokowane podczas transportu. 

Poniższe wideo pokaże Ci jak ustawić Ronina-S

Funkcje

Poniższe funkcje dostępne są w obu wersjach Ronina:

Panorama

Rób szerokie ujęcia FOV (pole widzenia) za pomocą funkcji Panorama

Timelapse & Motionlapse

Timelapse i Motionlapse to skuteczne techniki, ukazujące upływ czasu i ruchu w sposób, jaki widzimy w kinach. 

Tryb Sport

Tryb Sport daje możliwość jeszcze lepszej stabilizacji obrazów przedstawiających ruch. Pozwala tworzyć wyjątkowe przejścia z niezwykłą  łatwością.

Poniższe funkcje dostępne są jedynie w Roninie-SC:

ActiveTrack 3.0

Ronin-SC jest pierwszym gimbalem w serii Ronin, który ma tę funkcję. Korzystając z uchwytu do telefonu i zamieszczonego w nim smartfonie, połączonego z aplikacją Ronin, możesz dokładnie śledzić poruszający się w ujęciu obiekt. ActiveTrack 3.0 świetnie wybiera poruszający się obiekt, doskonale go śledzi i nagrywa. 

Force Mobile

Ta funkcja Ronina-SC oferuje zupełnie nowy sposób kontroli Twojego gimbala. Użytkownik może kontrolować pracę Ronina-SC poprzez poruszanie swoim smartfonem, oferując unikalną, instynktowną formę filmowania.

Wybór stabilizatora

Jeśli wykorzystujesz aparaty DSLR w swoich projektach i masz bardziej rozbudowane ustawienia obiektywu oraz trudniejsze warunki do robienia zdjęć, Ronin-S jest doskonałym wyborem. Ronin-S to wręcz obowiązkowy ręczny gimbal dla filmowców i twórców treści, oraz właścicieli aparatów DSLR.

Dla twórców, którzy potrzebują lżejszego i łatwiejszego do przenoszenia gimbala, Ronin-SC jest niezbędnym dodatkiem do ich sprzętu. Jest on jest idealnym rozwiązaniem dla vlogerów, oraz twórców wideo ślubnych, którzy często nagrywają w ruchu, dzięki czemu jest głównym wyborem dla posiadaczy aparatów bezlusterkowych.

pixel