Stacja ładująca DJI: Pierwsze wrażenia

Wszyscy doświadczeni użytkownicy zgodzą się ze stwierdzeniem, że wrażenia z lotu są bezpośrednio zależne od stanu używanych akumulatorów. Setki razy spotkaliśmy się z historiami, które zaczynały się od zdania: "Miałem szanse na świetne ujęcie, ale wtedy rozładował się akumulator...". Oczywiste jest, że aby przelot się opłacał, potrzeba akumulatorów w pełni naładowanych i skonstruowanych tak, aby nie zawieść w kluczowym momencie.

To właśnie daje nam nowa, wytrzymała, mobilna i pojemna stacja ładująca DJI. Zaprojektowano ją specjalnie z myślą o ładowaniu aż do ośmiu akumulatorów TB50 naraz. Stacja ta jest w stanie naładować cztery całkowicie rozładowane akumulatory do 90% naładowania w zaledwie 35 minut. Nigdy nie spotkaliśmy się z czymś podobnym i jesteśmy całkowicie przekonani, że nowa stacja ładująca DJI stanie się niezbędnym wyposażeniem każdego profesjonalisty.

Przyjrzyjmy się zatem uważniej stacji ładującej DJI.

Pięć najważniejszych funkcji stacji ładującej DJI

1. Ładowanie wielu różnych rodzajów akumulatorów i urządzeń jednocześnie.

stacja ładująca DJI

stacja ładująca z dronem

W jaki sposób?
Stacja ładująca DJI to potężna skrzynia do ładowania z dedykowanymi gniazdami, które pozwalają na ładowanie do ośmiu akumulatorów TB50 naraz. Można w niej ładować również akumulatory Ronina 2 oraz dronów serii Matrice 200. Dwa gniazda prądu stałego umożliwiają za to ładowanie aparatur sterujących serii Inspire, Phantom, Cendence oraz możliwość podłączenia huba ładowania akumulatorów WB37 (dla Cendence oraz CrystalSky). Natomiast dwa porty USB pozwalają na ładowanie urządzeń mobilnych.

Dlaczego to takie ważne?
Kompatybilność z szeroką gamą profesjonalnych produktów sprawia, że stacja ładująca DJI jest świetnym rozwiązaniem do ładowania wszystkich niezbędnych akumulatorów przy pomocy jednego źródła.

2. Szybkie ładowanie akumulatorów.

stacja ładująca w czasie pracy

W jaki sposób?
Stacja ładuje akumulatory TB50 w trzech trybach. Tryb normalny to świetny wybór do standardowego ładowania. W trybie cichym stacja ładuje wolniej, zużywając mniej energii i nie eksploatując tak bardzo wbudowanego wentylatora, co przydaje się szczególnie podczas ładowania w miejscu, gdzie hałas nie jest wskazany.

Dla użytkowników, których nagli czas przygotowano tryb szybkiego ładowania. Wybiera on dwie pary akumulatorów (stacja ładująca dzieli gniazda dla 8 akumulatorów TB50 na 4 pary) i przy maksymalnej energii oraz mocy wentylatora ładuje je od zera do 95% w zaledwie 35 minut!

Dlaczego to takie ważne?
Bez względu na to, jak dobrze byśmy wszystko zaplanowali, od czasu do czasu znajdziemy się w sytuacji awaryjnej. Zamiast tracić cenny czas, szybki tryb ładowania pomoże nam powrócić do akcji w trochę ponad pół godziny.

3. Rozładowywanie.

ładowanie stacją ładującą

W jaki sposób?
Stacja ładująca posiada wbudowane funkcje rozładowania. Możemy wybrać rozładowanie do poziomu 50% lub 25% naładowania. Stacja korzysta z energii akumulatorów włożonych do gniazd, dlatego nie ma potrzeby podłączać jej do żadnego zewnętrznego źródła zasilania podczas rozładowywania.

Dlaczego to takie ważne?
Funkcja rozładowywania to ważne udogodnienie, które zwiększa żywotność akumulatorów oraz umożliwia ich transport liniami lotniczymi. Kiedy akumulatory nie są używane, pozostawianie ich z pełnym poziomem naładowania może mieć na nie niekorzystny wpływ. Rozładowanie do 50% naładowania zwiększa żywotność akumulatora. Z uwagi na to, że akumulatory TB50 do najtańszych nie należą, to bardzo duży plus.

Dlaczego istnieje opcja rozładowania ich również do poziomu 25%? Wystarczy zapytać kogoś, kto podróżował i chciał mieć akumulatory w swoim bagażu podręcznym. Ze względów bezpieczeństwa większość linii lotniczych wymaga, aby akumulatory znajdujące się w bagażu podręcznym były rozładowane do poziomu mniejszego niż 30%. Rozładowanie do poziomu 25% umożliwi nam zabranie akumulatorów do następnego przystanku podróży bez większych problemów.

4. Ułatwiona podróż.

stacja ładująca

W jaki sposób?
Stacja ładująca wygląda jak zwyczajna walizka na kółkach. Posiada również wysuwany uchwyt do ciągnięcia. Od frontu znajdują się także dwa otwory na kłódki, aby zapewnić dodatkową ochronę. Stację wyposażono także w uchwyt do przenoszenia. Sama stacja wykonana jest ze specjalnego rodzaju bardzo wytrzymałego plastiku i spełnia wymóg IP67, co oficjalnie poświadcza, że jest zarówno wodoodporna, jak i zabezpiecza przed dostawaniem się zanieczyszczeń do środka.

Dlaczego to takie ważne?
Stacja ładująca została zaprojektowana tak, aby przetrwać uderzenia i móc utrzymać zawartość suchą, czystą i w dobrej kondycji. Stacja jest również świetnym towarzyszem podróży, gdyż spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa.

5. Utrzymywanie zawartości w optymalnej temperaturze.

stacja ładująca akumulator drona

W jaki sposób?
System wentylacyjny utrzymuje w optymalnej temperaturze akumulatory oraz samą stację w każdym trybie ładowania i w każdych warunkach, stale ją monitorując. Po wykryciu przegrzania, stacja automatycznie anuluje ładowanie lub rozładowywanie.

Dlaczego to takie ważne?
Akumulatory (a w szczególności profesjonalne, takie, jak TB50) magazynują ogromną ilość energii. Przydaje się to do dłuższego lotu drona DJI Inspire 2, ale tworzy też potencjalne ryzyko. W akumulatorach może wystąpić defekt albo po latach użytkowania mogą się zwyczajnie zużyć. Nastąpić mogą również nieprzewidziane zdarzenia, jak chociażby zatrzaśnięcie się stacji w czasie ładowania. Stały pomiar temperatury to bardzo ważna funkcja, która zapewnia bezpieczeństwo dla sprzętu, jak i użytkownika.

Dla kogo przeznaczony jest ten produkt?

stacja ładująca akumulatory

Jakiś czas temu producent DJI zaprezentował stację ładującą drona DJI Spark, która przydaje się użytkownikom do ładowania wszystkich akumulatorów nawet w podróży i bez dostępu do zewnętrznego źródła zasilania. Została ona zaprojektowana z myślą o użytku codziennym i hobbystycznym.

Stację ładującą DJI stworzono natomiast z myślą o profesjonalistach.

Ekipy filmowe

Możliwości stacji wspomniane powyżej są tym, czego potrzebują profesjonaliści, którzy nieraz potrzebują naładować akumulatory drona DJI Inspire 2 lub stabilizatora DJI Ronin 2 jednocześnie.

Użytkownicy produktów DJI Inspire 2, DJI Ronin 2 oraz serii DJI Matrice 200

Wspominaliśmy już powyżej jak świetnym rozwiązaniem jest stacja ładująca DJI dla użytkowników drona Inspire 2 oraz stabilizatora DJI Ronin 2, dwóch produktów, które z dużym prawdopodobieństwem zobaczysz na planach filmowych. Nie zapominajmy jednak, że akumulatory TB50 zasilają również serię Matrice 200, czyli drony o zastosowaniu bardziej przemysłowym (akcje poszukiwawcze, akcje ratunkowe, inspekcje budowlane, pomoc gaśnicza). Wszystkie te zastosowania sprawiają, że długie loty następujące jeden po drugim są obowiązkowe, więc posiadanie wielu akumulatorów o wysokim stopniu naładowania okazuje się doskonałym rozwiązaniem.

Podróżujący profesjonaliści

Profesjonaliści nieraz muszą bardzo szybko zmienić miejsce pobytu, więc każde z wykorzystywanych przez nich narzędzi musi być tak kompaktowe, jak to tylko możliwe. Stacja ładująca została zaprojektowana w sposób wytrzymały i jest wykonana z trwałego, niezwykle solidnego materiału przystosowanego do rejsów lotniczych oraz odpornego na uderzenia czy otarcia. Stacja zapewnia zawartości odpowiednią ochronę oraz uniemożliwia przemieszczanie się wyposażenia znajdującego się wewnątrz. Oprócz tego stacja posiada kółka transportowe jak każda walizka najwyższej jakości. Z uwagi na fakt, że tryb rozładowania działa bez żadnego zewnętrznego źródła zasilania, możesz rozładować akumulatory w mgnieniu oka, aby móc podróżować liniami lotniczymi.

Czy powinieneś nabyć Stację ładującą DJI?

Z uwagi na fakt, że stacja została zaprojektowana głównie z myślą o akumulatorach TB50 (potrzebnych do korzystania z produktów DJI Inspire 2, DJI Ronin 2 lub serii DJI Matrice 200) może nie przydać się ona każdemu. Jednak jeśli korzystasz z tego typu akumulatorów i zauważasz, że często trzeba je ładować, nagrywasz materiał całymi dniami, dużo podróżujesz, lub wszystkiego po trochu, powinieneś poważnie zastanowić się nad kupnem tego solidnego i gotowego do transportu narzędzia.

pixel