System DJI FPV – najważniejsze funkcje

DJI od nowa zdefiniowało wyścigi dronów za pomocą nowatorskiego systemu FPV. Produkt zapewnia mniejsze opóźnienia w transmisji, oszałamiającą rozdzielczość HD i wciągające wrażenia z latania FPV. To rewolucyjne rozwiązanie składa się z modułu DJI FPV Air Unit, kamery DJI FPV, gogli DJI FPV oraz pilota DJI FPV (RC). Każdy tych elementów posiada niesamowite funkcje.

Zaprezentujemy, co znajduje się w pudełku i omówimy funkcje, które czynią ten produkt idealnym rozwiązaniem dla FPV.

Unboxing

Jest wiele do omówienia na temat systemu DJI FPV, ale najpierw zajrzyjmy do środka!

W pudełku

System DJI FPV jest wyposażony we wszystko, czego będziesz potrzebował do następnej przygody z FPV. Wewnątrz standardowego pudełka znajdziesz:

Moduł DJI FPV Air Unit

DJI FPV Camera (4 śruby M2 w zestawie) × 1

Kabel koncentryczny × 1 

DJI FPV Air Unit × 1

Kabel 3-w-1 × 1

Antena × 2

Gogle FPV

Gogle FPV × 1

Kabel zasilający × 1

Antena × 4

Opaska na głowę × 1

Kabel USB-C × 1

Pokrowiec × 1

RC

DJI FPV RC (w zestawie bateria WB37) × 1

Nowa era wyścigów FPV

Nowa technologia transmisji DJI HD Low Latency FPV (DJI HDL FPV Transmission), jako pierwsza zapewnia operatorom niezwykłą rozdzielczość HD i opóźnienia niższe niż 28 ms, pomagając w podniesieniu wrażeń z lotu FPV.

4 kanały, 4 drony

Dzięki unowocześnionej technologii transmisji jednostka powietrzna DJI FPV Air Unit jest wyposażona w cztery kanały częstotliwości, co pozwala na jednoczesne latanie czterech dronów. Dzięki temu, że każdy z pilotów ma swój własny kanał, poziom zakłóceń jest zredukowany. *

* W zależności od regionu istnieje do ośmiu kanałów dla DJI FPV Goggles (FCC: 8, CE / SRRC: 4, MIC: 3). Każdy kanał ma pasmo 20 MHz. Domyślnym kanałem jest ósmy i tylko jeden pilot na raz może korzystać z tego kanału. Wszystkie kanały pracują z częstotliwością 5,8 GHz.

Technologia transmisji DJI HDL FPV wykorzystuje dwukierunkowy system komunikacji w celu ustabilizowania sygnału połączeń, zapewniając operatorom większą elastyczność podczas przelotów przez wymagające tereny.

Płynna jakość obrazu HD

DJI FPV Goggles obsługuje i nagrywa w rozdzielczości 720p/60fps oraz oferuje podgląd w jakości HD na żywo 720p/120kl./s. Ta wysokiej jakości rozdzielczość jest połączona z opóźnieniami poniżej 28 ms, zapewniając ostry obraz i szybką wydajność.

Materiał filmowy z powietrza w 1080p  

Nagrywaj zapierające dech w piersiach filmy wideo w malowniczych miejscach za pomocą modułu DJI FPV Air Unit, które zapewnia pilotom nagrywanie 1080p/60kl/s.

Mniejsze opóźnienia o 7ms

Opóźnienie pomiędzy jednostką powietrzną DJI FPV a operatorem DJI FPV może wynosić zaledwie 7 ms, co pozwala operatorom na szybsze wysyłanie poleceń lotu i wykonywanie trudnych manewrów lotniczych.

Zintegrowane sterowanie

Podczas pracy drona, pilot zdalnego sterowania DJI FPV może sterować urządzeniem powietrznym DJI FPV na odległość do 4 km, pozwalając operatorom latać dalej z niezmiennie stabilną siłą sygnału. *

* 4 km maksymalny zasięg transmisji; FCC: 4 km, CE: 0,7 km, SRRC: 4 km.

4-w-1 Sterowanie z pętlą zamkniętą (Closed-Loop Control)

Oprogramowanie aparatury sterującej DJI FPV pozwala użytkownikom na zdalne ustawianie parametrów gogli DJI FPV, modułu Air Unit oraz kamery DJI FPV, zwiększając stabilizację i zmniejszając liczbę błędów operacyjnych.

Dynamiczne możliwości filmowania

Kamera DJI FPV posiada ultraszerokokątny obiektyw 150°, który pozwala użytkownikom na uchwycenie w kadrze większej ilości krajobrazu. Operatorzy mogą również wybierać spośród trzech trybów pracy kamery (Racing, Standard, LED), aby sprostać wyzwaniom w różnych sytuacjach podczas lotu, jak również dostosować jasność i nasycenie ekranu w celu uzyskania żywego obrazu.

pixel