Uwolnij potencjał Osmo Pocket – 10 wskazówek

Dzięki kompaktowym rozmiarom, dużej wydajności, możliwości nagrywania filmów wideo w jakości 4k/60 kl./s oraz różnym funkcjom - ActiveTrack, Panorama i Timelapse - Osmo Pocket stał się najlepszym sprzetem wykorzystywanym do vloggingu.

Ten artykuł dostarcza nowym użytkownikom podstawowych wskazówek dotyczących obsługi, pomagając im lepiej zrozumieć możliwości Osmo Pocket.

Wskazówka 1: Sterowanie kamerą

Przeciągnij suwak znajdujący się po prawej stronie wyświetlacza Osmo Pocket, aby przechylić kamerę w górę i w dół.

Aby uzyskać zaawansowane funkcje sterowania, podłącz Osmo Pocket do aplikacji DJI Mimo. Możesz również wyłączyć funkcję Gimbal Easy Control w aplikacji, aby dokonać dokładniejszych modyfikacji.

Wskazówka 2: Wycentrowanie gimbala

Naciśnij dwukrotnie przycisku Power/Function, aby wycentrować gimbal lub naciśnij ikonę Recenter w aplikacji Mimo.

Wskazówka 3: Tryb Flashlight

Używaj trybu Flashlight aby wykorzystać kompaktowe rozmiary Osmo Pocket i nagrywać nawet w małych pomieszczeniach.

Wskazówka 4: Zapewnienie odpowiedniej jakości dźwięku.

Być może zastanawiasz się nad jakością dźwięku filmów, które zostały nagrane za pomocą Osmo Pocket. Upewnij się, że trzymasz Osmo Pocket prawidłowo podczas nagrywania dźwięku. Proszę nie zakrywać tych dwóch obszarów, aby zapewnić dobrą jakość dźwięku.

Wskazówka 5: Przełączanie między AFC i AFS

Przełączanie między funkcją Autofocus Continues (AFC) i Autofocus Single (AFS) w zależności od tego, czy nagrywasz ujęcie z czy bez ruchu. Tryb ostrości można zmienić bezpośrednio w ustawieniach Osmo Pocket, lub w ustawieniach aplikacji DJI Mimo.

Użyj AFC do nagrywania ujęć z dużą ilością ruchu.

W przypadku nagrywania ujęć z ograniczonym lub zerowym ruchem należy używać systemu AFS.

Wskazówka 6: Regulacja ekspozycji 

Istnieją dwa sposoby na uniknięcie prześwietlenia lub niedoświetlenia obrazów.

Podobnie jak w aplikacjach DJI GO i DJI GO 4, można ręcznie lub automatycznie dostosować ustawienia ekspozycji w aplikacji Mimo.

Wybierając opcję Manual, zmień ISO, prędkość migawki lub wartość ekspozycji, aż obraz nie będzie zbyt jasny lub zbyt ciemny.

Jeśli wybierzesz opcję Automatic, naciśnij w różne obszary ekranu smartfona, aż do uzyskania odpowiedniej ekspozycji. Przytrzymaj palec na obszarze z żądaną ekspozycją, aż w lewym dolnym rogu żółtej ramki pojawi się ikona blokady.

Wskazówka 7: Zmiana współczynnika obrazu

Różne współczynniki proporcji obrazu oferują większą elastyczność w komponowaniu zdjęć, dlatego Osmo Pocket obsługuje formaty 16:9, 4:3 i 3:2.

Współczynnik proporcji obrazu można zmienić podczas uruchamiania trybu Pro lub w aplikacji Mimo.

Wskazówka 8: Aktywuj linie siatki

Zasada tercji jest klasycznym przewodnikiem, aby znaleźć dobrą kompozycję do swojego ujęcia. Aktywuj linie siatki w aplikacji Mimo i umieść główny obiekt(y) obrazu wzdłuż linii lub w punktach przecięcia.

Wskazówka 9: Materiał filmowy w Galerii

W galerii można lubić zdjęcia i filmy, które będą wyświetlane w sekcji LIKE, oddzielone od zdjęć i materiałów wideo, które Ci się nie podobały. Funkcja ta przydaje się szczególnie podczas długich sesji zdjęciowych. Nawet jeśli masz w pamięci ogromną ilość zdjęć, w krótkim czasie znajdziesz te, które Ci się spodobają.

Wskazówka 10: Ładowanie podczas nagrywania

Jeśli zauważysz, że stan naładowania akumulatora Osmo Pocket jest niski, ale musisz kontynuować nagrywanie, podłącz urządzenie do powerbanku. Przenośne źródło energii umożliwia ładowanie Osmo Pocket i jednoczesne nagrywanie zdjęć i filmów.

Wskazówka końcowa

Dla wszystkich swoich niesamowitych funkcji i możliwości, Osmo Pocket został stworzony, aby być aparatem fotograficznym, wszystkie Twoje chwile zasługują na to, czy są one zaplanowane, czy zupełnie nieoczekiwane. Dlatego właśnie Osmo Pocket został zaprojektowany tak, aby zmieścił się w najmniejszej przestrzeni - dzięki czemu można go przechowywać w dowolnym miejscu i natychmiast rozpocząć nagrywanie.

Upewnij się, że za każdym razem, gdy wychodzisz z domu, sprawdź, czy masz wszystkie niezbędne rzeczy: klucze, telefon i oczywiście Osmo Pocket:)

pixel