Wejdź do gry i lataj swoim DJI Spark przy użyciu gamepada

Dobra wiadomość dla graczy!

DJI Spark obsługuje teraz gamepady innych firm

Wraz z rozwojem i postępem technologicznym smartfonów, sterowanie dotykowe jest coraz powszechniejszym rozwiązaniem, zarówno w grach wideo, jak i sterowaniu dronami. Jednak wielu z nas dorastało w klimacie gier na konsole i sterowanie na ekranie dotykowym nie jest w stanie dorównać fizycznym przyciskom na gamepadach.

Sterowanie dronem DJI Spark za pomocą wirtualnych joysticków w aplikacji DJI GO 4 jest zaskakująco intuicyjne. Na przykład urządzenie mobilne będzie wibrować po odpuszczeniu drążka, co zapewnia świetne fizyczne odczucie, a w dodatku można nawet sterować ruchami gimbala poprzez przechylanie urządzenia mobilnego. Jednak dla wielu zapalonych graczy te udogodnienia nie są wystarczające.

latanie dji Spark

DJI stworzyło dedykowany kontroler dla drona DJI Spark, który posiada joysticki oraz przyciski i pokrętła, ale dla niektórych graczy najwygodniejsze jest sterowanie za pomocą czegoś, co znają doskonale dzięki latom doświadczeń z rozgrywki.

Gamepad DJI Spark

W związku z powyższym w najnowszych aktualizacjach firmware oraz aplikacji DJI GO 4, DJI dodało kompatybilność z kontrolerami do gier innych firm, a także świetne gamepady do oferty w sklepie internetowym DJI. Poniżej przedstawiamy dwa gamepady innych marek, które powinieneś wziąć pod uwagę.

Gamevice

Kompaktowe, przenośne i składane gamepady Gamevice są doskonałym rozwiązaniem dla graczy i użytkowników Sparka, którzy stale podróżują. Kontrolery Gamevice są dostępne w kilku różnych rozmiarach, żeby spełnić Twoje konkretne wymagania i są niezwykle łatwe w konfiguracji. Wystarczy, że rozłożysz kontroler, podłączysz telefon lub tablet za pomocą złącza lightning bądź USB, a po chwili będziesz gotowy do gry lub latania.

Gamevice

Latanie dronem DJI Spark przy pomocy tego kontrolera, to na pewno spora poprawa względem sterowania przy użyciu samego urządzenia mobilnego. Przyciski A, B, X i Y można dostosować do własnych potrzeb, przyciski od czoła sterują migawką i nagrywaniem, a nachylenie gimbala możemy zmienić za pomocą D-pada (strzałek). Jeśli twoja bateria jest na wyczerpaniu, po prostu podłącz kontroler Gamevice do źródła zasilania i kontynuuj latanie! Nawet jeśli wszystkie akumulatory Sparka się wyczerpią, kontroler Gamevice jest kompatybilny z ponad tysiącem gier mobilnymi, więc możesz odłożyć drona i po prostu w coś zagrać.

DJI Spark - gamepad

SteelSeries Nimbus

Ten kontroler nie jest aż tak kompaktowy, jak Gamevice, ale za to nadrabia precyzją sterowania. Nimbus to pełnowymiarowy kontroler rodem z konsoli, który wygląda i sprawuje się wspaniale. Drążki analogowe zapewniają znaczny zakres ruchu, ułatwiający precyzyjne sterowanie. Urządzenie łączy się przez Bluetooth. Podobnie jak w kontrolerze Gamevice, możesz dostosować przyciski A, B, X i Y do swoich potrzeb.

gamepad Nimbus

Jednak Nimbus ma kilka wad. Po pierwsze, jest kompatybilny tylko z urządzeniami z systemem iOS, w przeciwieństwie do Gamevice'a, który jest kompatybilny również z Samsungiem S7 i S8. Ponadto Nimbus nie posiada uchwytu na telefon lub tablet, więc musisz go dokupić oddzielnie.

Nimbus

pixel