Zakochaj się w fotografii z powietrza: Kreatywne pomysły dla par

To właśnie dziś tysiące par będzie pstrykać zdjęcia z okazji walentynek (głównie selfie) i dzielić się nimi online. Dzięki nowym inteligentnym trybom lotu i prostemu sterowaniu, uchwycenie zapierających dech w piersiach zdjęć Ciebie z Twoim partnerem/partnerką jest łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Mamy wspaniałe miejsca do fotografowania z powietrza i kreatywne pomysły dla każdej pary. Przeczytaj artykuł, aby poznać nasze rekomendowane drony na tę okazję.

Love is in the Air

Praktycznie każde miejsce może stać się wspaniałym tłem do zdjęcia pary, gdy posiadasz drona. Niezależnie od tego, czy jesteś wakacjach nad morzem, na pikniku w parku, czy relaksujesz się w domu, dron wprowadzi nową perspektywę do Twojego ujęcia.

Weźmy na przykład podróżnicze pary. Nie ma lepszego sposobu na uchwycenie swojej relacji niż zdjęcie szczytu, na który właśnie wspięliście się razem ręka w rękę.

Użyty dron: DJI Mavic 2 Pro

Alternatywnie, spróbuj eksperymentować z kompozycją i pozwól, aby piękno natury mówiło samo za siebie. Umieszczając swojego partnera/partnerkę i siebie po jednej stronie kadru, otwarta przestrzeń doda do zdjęcia zapierającego dech w piersiach poczucia skali.

Użyty dron: DJI Mavic Air

Jeżeli wraz z ukochaną osobą nie jesteście typami ludzi, którzy lubią wspinać się na szczyty lub eksplorować dziką przyrodę, może polubicie eksperymentowanie z perspektywą z lotu ptaka podczas następnej wycieczki. Najbliższy park, pole lub plaża może posłużyć jako piękne tło, idealne dla jednej z naszych kreatywnych propozycji poniżej.

Nie zapomnij również, że dzięki osłonie śmigieł możesz wykonywać bezpieczny lot mniejszymi dronami w pomieszczeniach. Więc nawet jeżeli nie masz ochoty cieszyć się świeżym powietrzem razem, możesz wykonać kreatywne zdjęcie w domu.

Użyty dron: DJI Spark

Top 3 kreatywne pomysły dla par:

1) Zmiana perpektywy

Użyty dron: DJI Mavic Pro

Możesz tworzyć zdumiewające ujęcia, które dzięki widokowi z góry wyróżnią się na tle innych. Zabawa perspektywą i rekwizytami w kadrze może być skuteczną metodą na przyciągnięcie uwagi widza. Pomyśl nad kompozycją i obiektami lub scenerią, którą masz w pobliżu. Gałęzie drzew i rowery są świetne, jeśli chodzi o wprowadzenie unikalnej perspektywy do zdjęcia.

2) Rysowanie perfekcyjnego ujęcia

Śnieg i piasek są świetne do "rysowania" dodatkowych efektów na Twoich zdjęciach. Od śnieżnych aniołków po napis "Wyjdziesz za mnie?" wyryty na plaży. Te szczegóły dodadzą narracji specjalnym chwilą. Brak śniegu lub piasku? Zabierz ze sobą kredę i zamień ulicę w Twoje płótno.

3) Wyróżnij się zdjęciem sylwetki

Zdjęcie ożywa, gdy światło jest wykorzystane w unikalny i interesujący sposób. Sylwetki mogą stworzyć dramatyczny klimat i wzbudzić emocje. Uchwyć zachód słońca z sylwetkami ustawionymi naprzeciwko słońca, aby dodać magiczny efekt do już pięknego zdjęcia.

Użyty dron: DJI Spark

Rekomendowane drony

Budżetowe

Spark to świetny dron dla par, które dopiero uczą się latać. Jego niska cena i imponujące możliwości pozwolą każdej parze uchwycić swoje wyjątkowe chwile. Dron zapewnia wysokiej jakości zdjęcia w rozdzielczości 12 Mpix, wideo Full HD oraz wiele inteligentnych trybów lotu. Spark uchwyci perfekcyjne selfie za pomocą prostego gestu dłonią, a na dodatek wyląduje na Twojej dłoni po sesji zdjęciowej.

Moc i kompaktowość

Mavic Air to doskonały dron dla aktywnych par. Dzięki niewielkim wymiarom i lekkiej konstrukcji łatwo zmieści się w plecaku. Mavic Air oferuje imponujące osiągi, stabilizację 3-osiową, wideo 4K 30 kl./s i prędkość lotu 68,4 km/h.

Jakość obrazu

Pary, które poważnie podchodzą do tematu fotografii poważnie powinny zainteresować się serią Mavic 2. Zarówno Mavic 2 Pro, jak i Mavic 2 Zoom posiadają wyjątkową jakość obrazu, która daje niesamowitą elastyczność i potencjał twórczy. Dzięki wyjątkowym funkcjom, takim jak Hyperlape i Dolly Zoom, tylko niebo stanowi ograniczenie dla Twojej kreatywności. Czas lotu wynoszący 31 minut pozwoli Wam znaleźć idealną pozę.

Uchywycenie wspólnych chwil z powietrza to idealny sposób na tworzenie portretów, zdjęć ślubnych, czy nawet słodkich, wspólnych selfie.

pixel