Przedsprzedaż

PRZEDSPRZEDAŻ

DJI Mavic 3 Multispectral

Kod produktu: 040401X  
 | 
21 999 PLN

   PRZEDSPRZEDAŻ

   Produkt dostępny w Przedsprzedaży. Szacowana realizacja zamówień przypada na drugą połowę lutego. Realizacja zgodnie z kolejnością składanych zamówień. Uwaga: Dostawy mogą ulec zmianie!

   Potrzebujesz pomocy w zakupach?
   Zadzwoń do nas! 734 734 920

   Aby przeprowadzać skuteczne pomiary lotnicze, musisz widzieć to, co niewidzialne. Dlatego Mavic 3 Multispectral oferuje dwie formy widzenia. Łączy kamerę RGB z kamerą multispektralną, aby skanować i analizować wzrost upraw, zapewniając całkowitą przejrzystość. Zarządzanie produkcją rolniczą wymaga precyzji i danych, a Mavic 3M spełnia oba te warunki.

   Kompaktowy i przenośny

   Składana konstrukcja – łatwe przechowywanie

   Kamera multispektralna

   4 × 5MP G/R/RE/NIR


   Kamera RGB

   20 MP
   4/3 CMOS, migawka mechaniczna   Bezpieczeństwo i stabilność

   Wielokierunkowe unikanie przeszkód [1]
   Zasięg transmisji do 8 km [2]


   Precyzyjne pozycjonowanie

   Pozycjonowanie RTK z dokładnością do centymetra Synchronizacja czasu na poziomie mikrosekund

   Efektywne pomiary lotnicze

   Do 200 hektarów na lot [3]


   Obrazowanie multispektralne + RGB

   Wysoce zintegrowany system obrazowania

   Nowo ulepszony system obrazowania z jedną kamerą 20 MP RGB i czterema multispektralnymi kamerami 5 MP (pasmo zielone, czerwone, krawędź czerwieni i bliskie podczerwieni). Sprawdzi się w takich zastosowaniach jak na przykład precyzyjne pomiary lotnicze, monitorowanie wzrostu upraw i badania zasobów naturalnych.

   Kamera multispektralna 5 MP

   4/3 CMOS

   Czujnik 20 MP

   1/2000s

   Najszybsza migawka mechaniczna

   0.7s

   Szybka seria zdjęć przy użyciu
   kamery RGB

   Czujnik światła słonecznego

   Wbudowany czujnik przechwytuje promieniowanie słoneczne i zapisuje je w pliku obrazu, umożliwiając wyrównanie światła podczas rekonstrukcji 2D. W efekcie możesz cieszyć się dokładniejszymi wynikami NDVI, a także większą precyzją i spójnością danych pozyskiwanych na przestrzeni czasu.

   Moduł RTK

   Dokładne zdjęcia, które oddają każdy piksel

   Mavic 3M został wyposażony w moduł RTK, który zapewnia pozycjonowanie z dokładnością do centymetra. System kontroli lotu, kamera i moduł RTK synchronizują się w ciągu mikrosekund, aby precyzyjnie określać położenie centrum obrazowania każdej kamery. Dzięki temu Mavic 3M może przeprowadzać dokładne pomiary lotnicze bez użycia naziemnych punktów kontrolnych.

   Wydajny akumulator

   Niesamowicie długi czas pracy

   Nawet 43 minuty [4]

   Czas lotu

   Do 200 hektarów [3]

   Wystarczy jeden lot, aby przeprowadzić operację mapowania na obszarze 200 hektarów.

   Szybkie ładowanie

   Hub do ładowania 100 W

   Wysoka wydajność ładowania

   Szybkie ładowanie 88 W

   Dron

   Stabilny sygnał, płynna transmisja obrazu

   System O3 integruje dwa sygnały nadawcze i cztery sygnały odbiorcze, dzięki czemu może zapewnić zasięg transmisji do 8 km.

   Wielokierunkowe wykrywanie przeszkód [1],
   pomiary typu terrain-follow

   Dron został wyposażony w szereg czujników wizyjnych, które wyróżniają się szerokim polem widzenia, precyzyjnie wykrywają przeszkody we wszystkich kierunkach i umożliwiają ich płynne omijanie. Co więcej, Mavic 3M pozwala z łatwością wykonywać pomiary typu terrain-follow na obszarach o dużym nachyleniu.

   Zastosowania

   Mapowanie sadów

   Mavic 3M umożliwia przeprowadzanie pomiarów lotniczych typu terrain-follow w sadach – nawet na pochyłych terenach. Możesz też stosować go w połączeniu z DJI Terra lub DJI SmartFarm Platform [6], aby rekonstruować mapy o wysokiej rozdzielczości i korzystać z możliwości automatycznej identyfikacji drzew, odróżniania drzew od innych obiektów, a także generowania trójwymiarowych tras operacyjnych dla dronów rolniczych. Wszystko to przekłada się na większe bezpieczeństwo i wydajność pracy.

   Planowanie zmiennego dawkowania
   nawozów i środków ochrony roślin

   Nawożenie ryżu, regulacja wzrostu bawełny czy opryskiwanie ziemniaków nawozami dolistnymi – w każdym z tych przypadków DJI Mavic 3M pozwoli Ci uzyskać wielospektralne obrazy upraw. Następnie możesz użyć DJI Terra lub DJI SmartFarm Platform [6] do przygotowania map NDVI i innych indeksów roślinności, wychwytując różnice w potencjale upraw i generując mapy zaleceń, które umożliwią dronom rolniczym zmienne dawkowanie wybranych środków. Wszystko to pozwoli użytkownikom zmniejszyć koszty, zwiększyć plony i chronić środowisko.

   Inteligentny zwiad terenowy

   Mavic 3M może przeprowadzać automatyczne zwiady terenowe i przesyłać obrazy z obserwacji pola do DJI SmartFarm Platform [6] w czasie rzeczywistym przez sieć 4G. Umożliwia szybkie wykrywanie nieprawidłowości takich jak braki wschodów, zagęszczenie chwastów czy wyleganie upraw. Pozwala także przeprowadzać inteligentne analizy, na przykład identyfikację siewek bawełny i testowanie produkcji ryżu. Dron wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby w czasie rzeczywistym udostępniać informacje o wzroście upraw, ułatwiać kierowanie działaniami agronomicznymi i umożliwiać bezproblemowe zarządzanie nawet 70 hektarami ziemi przez jedną osobę.

   Monitoring środowiska i zasobów naturalnych

   Mavic 3M znajdzie zastosowanie również w badaniach środowiska i zasobów naturalnych, na przykład podczas monitorowania wzbogacania wody lub sprawdzania rozmieszczenia lasów, kontroli miejskich terenów zielonych i nie tylko.

   Otwarty ekosystem

   Cloud API

   Istnieje możliwość bezpośredniego połączenia drona Mavic 3M z platformą chmurową innej firmy za pomocą zintegrowanego z aplikacją DJI Pilot 2 interfejsu DJI Cloud API, który jest oparty na protokole MQTT. Nie ma potrzeby oddzielnego tworzenia aplikacji, aby pozwolić na przesyłanie informacji o wyposażeniu UAV, transmisji na żywo czy danych o zdjęciach.

   MSDK

   Mavic 3M obsługuje Mobile SDK 5 (MSDK5) z całkowicie otwartą próbką kodu produkcyjnego. W efekcie możliwe jest opracowanie autorskiej aplikacji sterującej dla patroli terenowych UAV, inteligentnych pomiarów geodezyjnych i innych scenariuszy. Dzięki temu jest to rozwiązanie bardziej przyjazne użytkownikom.

   Przypisy

   1. NIE NALEŻY latać w trudnych warunkach pogodowych takich jak silny wiatr (prędkość wiatru 12 m/s lub więcej), śnieg, deszcz lub burza. NIE NALEŻY latać w obszarach położonych na wysokości 6000 metrów lub wyżej nad poziomem morza. NIE NALEŻY latać dronem w środowisku, w którym temperatura wynosi poniżej -10°C (14°F) lub powyżej 40°C (104°F). NIE NALEŻY startować z ruchomych obiektów takich jak samochody i statki. NIE NALEŻY latać w pobliżu powierzchni odbijających światło takich jak woda lub śnieg. W przeciwnym razie wizyjny system pozycjonowania może nie działać prawidłowo. Gdy sygnał GNSS jest słaby, lataj dronem w środowiskach o dobrym oświetleniu i widoczności. System wizyjny może nie działać prawidłowo w warunkach słabego oświetlenia. Należy pamiętać o bezpieczeństwie lotu podczas latania w pobliżu źródeł zakłóceń elektromagnetycznych. Powszechne źródła zakłóceń elektromagnetycznych to linie energetyczne wysokiego napięcia, stacje przesyłowe wysokiego napięcia, stacje radarowe, stacje bazowe telefonii komórkowej, wieże nadawcze, hotspoty Wi-Fi, routery i urządzenia Bluetooth.
   2. W wypadku standardu CE zasięg transmisji wynosi do 8 km. Zasięg transmisji do 15 km może być osiągnięty zgodnie ze standardem FCC tylko w przypadku pomiaru w środowisku zewnętrznym bez zakłóceń. Standard SRRC jest przyjęty w Chinach kontynentalnych, a najdalszy zasięg transmisji w jego wypadku wynosi 8 km. Powyższe dane to najdalsze odległości komunikacyjne dla lotów w jedną stronę, bez powrotu, w ramach każdego standardu. Podczas lotu należy zwracać uwagę na komunikaty wyświetlane w aplikacji DJI Pilot 2.
   3. Szczegółowe warunki testu: w słonecznym otoczeniu bez wiatru ortofotomapę uzyskuje się przy prędkości lotu 15 m/s, wysokości lotu 217 m, odległości próbki gruntu (GSD) 5,73 cm dla widzialnego i 10 cm dla multispektralnego, współczynniku nakładania przód-tył 70% i współczynniku nakładania bocznego 60%.
   4. Zmierzono podczas lotu DJI Mavic 3M ze stałą prędkością 36 km/h, na poziomie morza, w bezwietrznym otoczeniu, aż do momentu, gdy poziom naładowania akumulatora spadł do 0%. Podane informacje służą wyłącznie jako punkt odniesienia. Podczas lotu zawsze należy zwracać uwagę na komunikaty RTH w aplikacji DJI Pilot 2.
   5. Akcesoria opcjonalne. Ta usługa nie jest dostępna w niektórych państwach. Aby uzyskać więcej szczegółów, skontaktuj się ze swoim lokalnym dystrybutorem. Nie instaluj modułu DJI Cellular, gdy używasz kamery multispektralnej do przechwytywania danych, aby uniknąć zablokowania czujnika intensywności.
   6. Platforma DJI Smart Agricultural Platform otrzyma wsparcie w drugim kwartale 2023 roku. Ta usługa nie jest dostępna w niektórych państwach. Aby uzyskać więcej szczegółów, skontaktuj się ze swoim lokalnym dystrybutorem.

   DODAJ OPINIĘ O PRODUKCIE

   Podziel się swoją opinią z innymi kupującymi. Zaloguj się lub zarejestruj