Kod produktu: 017616

DJI Ronin-S Essentials Kit

2 169 PLN
Dostępność
Wysyłka
Salon Warszawa
Salon Poznań
Salon Katowice

Powiadom mnie o dostępności

KORZYSTAJ ZE SPRZĘTU BEZ OBAW

Wymiana produktu w przypadku
uszkodzenia lub zalania*

Kolizja, upadek czy zalanie to nie problem. Gdy masz aktywowany DJI Care Refresh, za niewielką opłatą możesz wymienić produkt, jeśli ulegnie uszkodzeniu, na zupełnie sprawną jednostkę.*

Kod DJI Care Refresh - Ronin-S

209 PLN
DJI Ronin-S Essentials Kit

Essentials Kit

Zestaw podstawowy nie zawiera modułu Focus Wheel oraz okablowania do kontroli ostrości. Istnieje możliwość dokupienia opcjonalnych akcesoriów w naszym sklepie. Dostępny jest również rozszerzony zestaw stabilizatora - DJI Ronin-S Standard Kit. Przedłużenie rączki (statyw) w wersji Essentials Kit wykonane jest z materiału kompozytowego - zamiast aluminium.

RONIN-S

Dare to move

DJI Ronin-S Essentials Kit Zestaw DJI Ronin-S Essentials Kit

Bądź w ruchu

Ronin-S został zaprojektowany z myślą o lustrzankach oraz bezlusterkowcach, umożliwia on zaawansowaną stabilizację podczas wykonywania ujęć w ruchu.

Maksymalna prędkość robocza1

75km/h

Sprawdzona ładowność2

3,6kg

Maksymalna żywotność akumulatora

12godzin

DJI Ronin-S

Przenieś swoją wizję na ekran

Ronin-S daje niezależnym twórcom możliwość nagrywania spontanicznych akcji z niesamowitą przejrzystością i płynnością.

Funkcja SmoothTrack ma zastosowanie we wszystkich trzech osiach. Przytrzymaj przycisk trigger, aby przejść z trybu pionowego (Upright) do podwieszanego (Underslung). Co więcej, nowy tryb Sport w inteligentny sposób zwiększa czułość funkcji SmoothTrack, tak aby stabilizator DJI Ronin-S sprawdził się podczas każdej, nawet ekstremalnej aktywności.

Profesjonalna stabilizacja w każdych warunkach

Modularny design ułatwia transport gimbala. Dzięki nowemu standardowi mocowania płyty i zabezpieczeń poprzez szybkozłączkę, możesz z łatwością zamontować kamerę do gimbala, aby śledzić obiekt lub do statywu, aby urządzenie było w bezruchu.

DJI Ronin-S Essentials Kit

Łatwoosiągalna płynność

Operowanie Ronin-S jest łatwe i intuicyjne przy pomocy AutoTune, który optymalizuje moment obrotowy. Silnik o dużym momencie obrotowym, zamontowany do ruchomej platformy, skutecznie stabilizuje ujęcie przy prędkości nawet do 75 km/h.

Kompatybilność

Ronin-S Essentials Kit po zastosowaniu dodatkowego okablowania i modułu Focus Wheel wspiera niemal wszystkie modele popularnych lustrzanek i bezlusterkowców, oferując bezpośrednią kontrolę ostrości.

Lista kompatybilnych modeli

Kontrola ostrości

Skup się na wybranym obiekcie za pomocą pokrętła ostrości Focus Wheel. Jeśli kompatybilna kamera jest połączona z Ronin-S, możesz sterować pokrętłem za pośrednictwem zawartego w zestawie przewodu. Dodatkowy, zewnętrzny silnik może być również zainstalowany, zwiększając kompatybilność ze wszystkimi rodzajami soczewek, jednocześnie zapewniając precyzyjną kontrolę.

Zestaw Focus Wheel z okablowaniem do nabycia oddzielnie (dostępny w naszej ofercie).

Innowacyjny design

Innowacyjna konstrukcja modelu DJI Ronin-S umożliwia zamocowanie aparatu nad osią roll, co pozwala na wygodny podgląd wbudowanego wyświetlacza aparatu. Ponadto silnik osi roll zapewnia lepsze wyważenie przy zaawansowanych konfiguracjach.

Kompleksowa kontrola

SmoothTrack pozwala na płynne i bezproblemowe przejście z nagrywania w ruchu do uchwycenia kadru przy użyciu tylko jednej ręki. Przełączaj między trzema trybami za pomocą przycisku M i uchwyć szybko poruszające się obiekty w trybie Sport, przytrzymując przycisk M.

Poręczny. Wszechstronny. Ergonomiczny.

Ergonomiczny design Ronin-S zapobiega niechcianym drganiom podczas przejścia z trybu pionowego do podwieszanego. Jego konstrukcja umożliwia wszechstronne zastosowanie. Zamotuj gimbal do zdalnie sterowanego pojazdu, aby wykonać ujęcia z niskiej perspektywy lub nawet wykorzystać go jako zdalnie sterowaną głowicę, po zamocowaniu do wysięgnika.

W zestawie z Ronin-S Essentials Kit przedłużenie rączki (statyw) wykonane jest z materiału kompozytowego.

Zautomatyzowane funkcje

Najciekawsze sceny powstają dzięki pomysłowym, starannie zaplanowanym ujęciom. Ronin-S oferuje zautomatyzowane funkcje, dostępne za pomocą aplikacji DJI Ronin. Za pomocą tych funkcji rozwiniesz swój potencjał filmowy, wykonując profesjonalne filmy.

DJI Ronin-S Funkcja Panoramy

PANORAMA

DJI Ronin-S Funkcja Timelapse

TIMELAPSE

DJI Ronin-S Funkcja Motionlapse

MOTIONLAPSE

Funkcja Track

TRACK

ActiveTrack 3.0

Technologia ActiveTrack pojawia się w serii Ronin po raz pierwszy. Smartfon zamocowany nad aparatem, aplikacja Ronin, jak i sam gimbal Ronin-S współpracują ze sobą, by osiągnąć jeszcze lepszą płynność i bardziej precyzyjne ruchy gimbala w każdej sytuacji, pozwalając skupić się na tworzeniu lepszych ujęć odpowiadających Twojej wizji.

Force Mobile

Ronin-S przedstawia Force Mobile, funkcję aplikacji Ronin opartą na znanym już systemie kontroli ruchów gimbala - Force Pro. Przechylając i obracając smartfona, można kontrolować ruchem gimbala z bardzo małym opóźnieniem, przynosząc płynne i ekspresyjne ujęcie.

Nowoczesny system

Czasami do projektu potrzeba czegoś więcej niż tylko samego gimbala. Dlatego na stabilizatorze DJI Ronin-S znajduje się szereg mocowań, które umożliwiają montaż różnego rodzaju akcesoriów np. mikrofonu, oświetlenia LED lub nawet bezprzewodowego transmitera wideo. Kompatybilność z urządzeniami sterującymi marki DJI takimi jak chociażby DJI Master Force zapewnia intuicyjną kontrolę. Ronin-S posiada także port S-Bus, umożliwiając kompatybilność ze zdalnymi sterownikami.

DJI Ronin-S Master Wheels Master Force DJI Ronin-S Master Wheels Master Force
  1. Przetestowane z aparatem Panasonic GH5 (obiektyw 50mm [odpowiednik formatu 35mm]) z dodatkową górną szybkozłączką.
  2. Sprawdzona ładowność przy optymalnej wydajności. W zależności od przypadku zastosowania, większe obciążenia mogą mieć negatywny wpływ na optymalne osiągi stabilizatora.
  3. Wsparcie aktualizacjami oprogramowania w przyszłości.

Często zadawane pytania

Gimbal

Jaki jest maksymalny udźwig stabilizatora DJI Ronin-S?

Przetestowany udźwig wyniósł 3,6 kg podczas optymalnego użytkowania.

Jaki jest zakres temperatury roboczej stabilizatora DJI Ronin-S?

Od -20°C do 45°C

Czy płyta mocująca kamery Ronina-S jest kompatybilna z jakimkolwiek systemem szybkozłączek?

Płyta mocująca kamery Ronina-S jest kompatybilna z szybkozłączką Manfrotto 501PL. Wystarczy zdjąć mocowanie wraz z kamerą z Ronina-S, a następnie zamontować kompatybilny statyw lub system typu fluid head.

Jak wykonać aktualizację oprogramowania firmware stabilizatora DJI Ronin-S?

Włącz stabilizator i połącz z komputerem, a następnie użyj programu DJI Pro Assistant for Ronin.

Czy DJI Ronin-S posiada w zestawie statyw?

Tak. Można go również złożyć i używać jako przedłużonego uchwytu dla lepszej stabilizacji.

Czy DJI Ronin-S posiada walizkę transportową?

Tak, posiada.

Czy mogę używać kamer Red lub Arri ze stabilizatorem DJI Ronin-S?

DJI Ronin-S nie obsługuje wspomnianych kamer.

Czy joystick stabilizatora DJI Ronin-S jest wielokierunkowy?

Tak, joystick jest wielokierunkowy, dzięki czemu można poruszać nim w górę, w dół, w lewo, w prawo, a także na skos.

Co robi przedni spust?

Spust umożliwia natychmiastowe wyłączenie funkcji SmoothTrack, ponowne wyśrodkowanie gimbala i obrócenie go o 180°. Na przykład przytrzymanie spustu
w dół umożliwia płynne przejście pomiędzy trybem pionowym (Upright) i podwieszonym (Underslung). 

Czy mogę przestawić gimbal ręcznie?

Tak, stabilizator DJI Ronin-S obsługuje tryb Push (pchnięcia) w osiach Pan, Tilt i Roll, co umożliwia zmianę położenia gimbala za pomocą rąk.

Jaka jest największa możliwa ogniskowa podczas używania stabilizatora DJI Ronin-S?

Testy specjalistów DJI dowiodły, że DJI Ronin-S potrafi uchwycić płynny materiał z kamery 5D Mk IV z obiektywem EF 85mm f/1.4L IS USM.

Jakie akcesoria wymagające zasilania są kompatybilne ze stabilizatorem DJI Ronin-S?

Gniazda 8-pin po obu stronach panelu kontrolnego mogą służyć do zasilania Ronin-S Focus Wheel. Podwójne gniazdo 4-pin CAN Bus poniżej uchwytu na kamerę zapewnia zasilanie o mocy do 24 W dla szerokiej gamy akcesoriów marki DJI. Przy użyciu dedykowanych do tego celu kabli, istnieje możliwość połączenia kompatybilnych kamer do interfejsu RSS i wykorzystania ich funkcji, jak chociażby: start/stop, nagrywanie wideo i dostęp do ustawień parametrów urządzenia. 

Z jakiego rodzaju akumulatorów korzysta DJI Ronin-S?

Ronin-S wykorzystuje inteligentny akumulator RB1 2400 mAh 14,4 V.

Jak długi jest czas pracy akumulatora w stabilizatorze DJI Ronin-S? 

W pełni naładowany akumulator może zasilać urządzenie przez 12 godzin, jeśli gimbal jest odpowiednio wyważony.

Jak długo trwa pełne ładowanie akumulatora?

Pełne naładowanie akumulatora przy użyciu ładowarki z adapterem USB o mocy 24 W trwa około dwóch godzin.

Jak naładować akumulator?

Podłącz uchwyt do gimbala Ronin-S i naładuj wbudowany akumulator przez złącze USB-C. Dostępny jest również opcjonalny zasilacz, który umożliwia ładowanie/rozładowywanie akumulatora bez konieczności bezpośredniego podłączania do gimbala.

Co to jest strojenie automatyczne Auto Tune?

Funkcja Auto Tune pozwala na automatyczną kalibrację sztywności silnika na podstawie zamontowanego ciężaru i rodzaju wybranej intensywności. Funkcja Auto Tune jest dostępna w zakładce "Configuration - Motor Parameters". Przed wykonaniem automatycznego dostrajania za pomocą wspomnianej funkcji, niezbędne jest wykonanie mechanicznego wyważenia sprzętu. Trzy przygotowane ustawienia intensywności spowodują zmianę sztywności. Ustawienie Low zostało zoptymalizowane do wykonywania powolnych ruchów. Gdy DJI Ronin-S jest zamontowany w pojeździe lub używany do nagrywania dynamicznej sceny, optymalne osiągi gimbala może zapewnić ustawienie High. Domyślnym ustawieniem jest ustawienie Mid, które zapewnia zadowalający wynik w większości przypadków.

Co to jest SmoothTrack?

SmoothTrack to funkcja umożliwiająca stabilizatorowi DJI Ronin-S inteligentną reakcję na ruch operatora i podążanie za nim bez konieczności pomocy drugiego operatora. W stabilizatorze DJI Ronin-S można włączyć funkcję SmoothTrack dla wybranych osi Pan, Tilt lub Roll. Aby poznać więcej informacji na temat korzystania z SmoothTrack, zajrzyj do instrukcji obsługi.

Jak działają ustawienia sztywności silnika?

Wartości sztywności silnika określają moc silników stabilizatora, aby zachować pozycję kamery, co ma decydujący wpływ na zachowanie stabilności. Większy ciężar kamery zamontowanej w gimbalu wymaga większej sztywności. Wszystko po to, żeby osiągnąć oczekiwany efekt.
Nieodpowiednie wartości sztywności poskutkują brakiem optymalnej stabilizacji. Jeśli nie masz pewności, które wartości należy ustawić, po prostu użyj funkcji Auto Tune, aby DJI Ronin-S sam wybrał optymalną sztywność silnika.

Co to jest kalibracja systemu i kiedy należy z niej korzystać?

Kalibracja systemu ma na celu przeciwdziałanie dryfowania gimbala spowodowanego przez nawarstwiające się błędy czujnika. Przed rozpoczęciem kalibracji, DJI Ronin-S musi być umieszczony na płaskiej powierzchni pozbawionej zakłóceń i wstrząsów.
Użyj kalibracji systemu, jeśli zauważysz, że gimbal dryfuje lub gdy nie utrzymuje równego położenia w poziomie.

Do czego służy aplikacja na urządzenie mobilne?

Aplikacja Ronin umożliwia konfigurację i precyzyjne dostrojenie wydajności gimbala dzięki ustawieniom parametrów silnika, różnych inteligentnych funkcji oraz SmoothTrack.

Czy mogę używać ze stabilizatorem DJI Ronin-S pilota zdalnego sterowania innej marki?

Tak, istnieje taka możliwość. DJI Ronin-S jest kompatybilny z kontrolerem DJI Master Wheels oraz Force Pro, gdy jest podłączony z bezprzewodowym odbiornikiem DJI Pro Wireless Receiver. Stabilizator DJI Ronin-S można również połączyć z systemami zgodnymi z magistralą D-Bus, takimi jak seria Futaba, za pośrednictwem portu w urządzeniu DJI Focus Wheel.

Czy stabilizator DJI Ronin-S zawiera moduł GPS? Jaki jest jego cel?

DJI Ronin-S nie posiada wbudowanego modułu GPS. Dla montażu samochodowego dostępny będzie opcjonalny moduł GPS, który pomoże wyeliminować błędy położenia gimbala, jakie mogą wystąpić przy dynamicznych zmianach przeciążenia. 

Jakie inteligentne tryby obsługuje DJI Ronin-S?

Timelapse, Motionlapse, Panorama oraz Track.

Jaki jest zasięg bezprzewodowego sterowania stabilizatorem DJI Ronin-S?

W przypadku sterowania za pomocą aplikacji mobilnej zasięg wynosi około 10 m. Po podłączeniu do systemów sterowania innych marek zasięg może być różny. Szczegółowe informacje na temat zasięgu można znaleźć w dokumentacji producenta urządzenia zewnętrznego. Po podłączeniu do odbiornika bezprzewodowego DJI Pro Wireless Receiver, zasięg można zwiększyć do 3 km (w warunkach bez zakłóceń).

Ile punktów mogę ustawić dla funkcji Motionlapse?

W trybie Motionlapse istnieje możliwość skonfigurowania do pięciu punktów trasy.