WYBIERZ MODEL

DJI Mavic 3

DJI Mavic 3

DJI Mavic 3 Classic

DJI Mavic 3 Classic

Produkt

W porównaniu do DJI Mavic 2, jakie główne ulepszenia posiada Mavic 3?

Seria DJI Mavic 3 obejmuje najnowsze flagowe drony konsumenckie firmy DJI. W porównaniu z Mavic 2, Mavic 3 ma znacznie ulepszoną wydajność kamery, integrując kamerę 4/3 CMOS Hasselblad i lekką telekamerę o ekwiwalencie 24mm. Mavic 3 jest w stanie przechwytywać filmy 5.1K/50fps i 4K/120fps, a Mavic 3 Cine obsługuje nawet kodeki Apple ProRes 422 HQ, Apple ProRes 422 i Apple ProRes 422 LT, oferując wyższą jakość obrazu i większą elastyczność podczas post edycji. Oprócz systemu kamer, seria Mavic 3 zapewnia również kompleksowo zmodernizowane wrażenia z lotu. Czas lotu został wydłużony do 46 minut, a O3+ zwiększa odległość transmisji wideo do 15 km.* Wykrywanie przeszkód zostało opracowane w prawdziwie wielokierunkowy system, z bardziej wydajnym APAS 5.0 i Advanced RTH, aby zapewnić użytkownikom większy spokój podczas lotu.

* Bez przeszkód, bez zakłóceń i po spełnieniu wymogów FCC. Specyfikacja maksymalnego zasięgu lotu jest przybliżeniem siły i sprężystości łącza radiowego. Zawsze przestrzegaj lokalnych zasad i przepisów i lataj swoim dronem w obrębie linii wzroku, chyba że jest to inaczej dozwolone.

Jaka aplikacja jest wymagana do korzystania z DJI Mavic 3?

Aplikacja DJI Fly.

Ile wersji ma seria DJI Mavic 3 i jakie są między nimi różnice?

DJI Mavic 3 występuje w trzech wersjach: Mavic 3 Classic, Mavic 3 oraz Mavic 3 Cine.

Mavic 3 Classic ma jedną kamerę 4/3 CMOS Hasselblad, a gimbal nie obsługuje blokady gimbala. Mavic 3 ma dwie kamery: oprócz kamery Hasselblad ma telekamerę 162 mm i obsługuje blokadę gimbala. Oprócz tych funkcji Mavic 3, Mavic 3 Cine obsługuje kodeki Apple ProRes 422 HQ, Apple ProRes 422 i Apple ProRes 422 LT i jest wyposażony we wbudowany dysk SSD o pojemności 1 TB do szybkiego przechowywania danych.

Ile wersji ma seria DJI Mavic 3 i jakie są między nimi różnice?

DJI Mavic 3 występuje w trzech wersjach: Mavic 3 Classic, Mavic 3 oraz Mavic 3 Cine.

Mavic 3 Classic ma jedną kamerę 4/3 CMOS Hasselblad, a gimbal nie obsługuje blokady gimbala. Mavic 3 ma dwie kamery: oprócz kamery Hasselblad ma telekamerę 162 mm i obsługuje blokadę gimbala. Oprócz tych funkcji Mavic 3, Mavic 3 Cine obsługuje kodeki Apple ProRes 422 HQ, Apple ProRes 422 i Apple ProRes 422 LT i jest wyposażony we wbudowany dysk SSD o pojemności 1 TB do szybkiego przechowywania danych.

Czy seria DJI Mavic 3 obsługuje DJI Goggles lub Kontroler ruchu DJI?

Nie.

Jakie są różnice pomiędzy kombinacjami DJI Mavic 3 Classic?

DJI Mavic 3 Classic (Drone Only) nie zawiera aparatury sterującej ani ładowarki. Możesz użyć już posiadanego DJI RC-N1, DJI RC lub DJI RC Pro do sterowania dronem. Pozostałe dwie kombinacje zawierają aparaturę sterującą i ładowarkę. Są to DJI Mavic 3 Classic, który zawiera aparaturę DJI RC-N1, oraz DJI Mavic 3 Classic (DJI RC), który zawiera aparaturę DJI RC. Możesz wybrać kombinację w oparciu o swoje potrzeby.

Na co powinienem zwrócić uwagę podczas korzystania z wbudowanej blokady gimbala w Mavic 3 i Mavic 3 Cine?

Wbudowana blokada gimbala zapobiega wstrząsom 3-osiowego gimbala i kamery, dodając dodatkową warstwę bezpieczeństwa podczas transportu i przechowywania.

Środki ostrożności przy stosowaniu:
1. Normalna temperatura pracy blokady gimbala to -10°C do 40°C. Jeżeli temperatury są poza tym zakresem, może nie udać się prawidłowo zablokować lub odblokować gimbala. Zostaniesz poproszony przez aplikację DJI Fly o używanie produktu w zakresie temperatur pracy. Do awaryjnego użycia w szczególnych sytuacjach, możesz ręcznie przekręcić trzy osie, aby odblokować bez uszkodzenia blokady gimbala, ale ten środek nie jest zalecany.
2. Wbudowana blokada gimbala może odblokować się w wyniku uderzenia z zewnątrz. W takim przypadku włącz zasilanie drona, a następnie wyłącz zasilanie, aby ponownie zablokować.
3. Po zablokowaniu gimbala mogą wystąpić wibracje w każdej osi.

Jaki jest najskuteczniejszy sposób na eksport plików z wbudowanego dysku SSD w DJI Mavic 3 Cine?

Użyj znajdującego się w pudełku kabla Lightspeed Data DJI 10Gbps, aby podłączyć drona do komputera przez port USB-C. Upewnij się, że prędkość zapisu Twojego urządzenia pamięci masowej jest większa niż 700MB/s. Inne kable do transmisji danych nie są zalecane, ponieważ mogą nie obsługiwać szybkiej transmisji i przesyłanie plików może trwać dłużej.

Jak używać telekamery w Mavic 3 i Mavic 3 Cine?

Telekamera jest dostępna podczas korzystania z trybu fotograficznego (Single Shooting, AEB, Burst Shooting, Timed Shots), trybu Video i trybu Explorei, natomiast zoom telekamery jest obsługiwany tylko w trybie Explore.

Czy telekamera w Mavic 3 i Mavic 3 Cine obsługuje tryb Pro?

Tryb Pro jest obsługiwany w normalnym trybie Photo/Video, ale nie jest obsługiwany w trybie Explore

Czy mogę robić zdjęcia RAW telekamerą Mavic 3 i Mavic 3 Cine

Wykonywanie zdjęć w formacie RAW jest obsługiwane w normalnym trybie Photo/Video, ale nie jest obsługiwane w trybie Explore.

Czy DJI Mavic 3 Cine obsługuje wideo nagrane za pomocą kodeka Apple ProRes w trybie Explore?

Nie.

Jakie aparatury sterujące są obsługiwane przez DJI Mavic 3?

DJI RC Pro, DJI RC oraz DJI RC-N1.

Jaki jest zasięg transmisji w serii DJI Mavic 3?

Podczas korzystania z aparatur sterujących DJI RC Pro, DJI RC, lub DJI RC-N1, maksymalny zasięg transmisji wynosi 15 km.*

* Bez przeszkód, bez zakłóceń i w zgodności z przepisami FCC. Specyfikacja maksymalnego zasięgu lotu jest przybliżona do siły i sprężystości łącza radiowego. Zawsze przestrzegaj lokalnych zasad i przepisów i lataj swoim dronem w obrębie linii wzroku, chyba że jest to inaczej dozwolone.

Jak mogę ustawić transmisję wideo na 48/50/60fps?

Po ustawieniu nagrywania wideo na 30 klatek na sekundę lub więcej w dowolnej rozdzielczości, częstotliwość odświeżania obrazu na żywo zostanie automatycznie przełączona na 48/50/60 klatek na sekundę w zależności od możliwości dekodowania telefonu komórkowego i szerokości pasma transmis

Czy seria DJI Mavic 3 obsługuje jednoczesne sterowanie za pomocą dwóch aparatur sterujących?

Nie.

Czy aparatura sterująca DJI RC-N1 obsługuje transmisję O3+, gdy jest używana z dronem Mavic 3 Series?

Tak.
1. Po połączeniu z dronem DJI Mavic serii 3, aparatura sterująca DJI RC-N1 automatycznie wykona odpowiednią aktualizację oprogramowania. Podobnie jak DJI RC Pro, RC-N1 obsługuje transmisję wideo w standardzie O3+.
2. W środowisku wolnym od zakłóceń, obie aparatury sterujące mogą obsługiwać maksymalny zasięg transmisji 15 km ze zgodnością FCC.*.
3. Obie aparatury sterujące obsługują transmisje na żywo w rozdzielczości 1080p/60fps.
Podczas używania z różnymi dronami, obie aparatury sterujące automatycznie wybiorą odpowiednią wersję oprogramowania sprzętowego do aktualizacji i obsługują następujące technologie transmisji umożliwione przez wydajność sprzętową połączonych modeli dronów:
a. DJI Mini 2 / DJI Mavic Air 2: O2
b. DJI Air 2S: O3
c. DJI Mavic 3: O3+

Jakie zalety ma DJI RC Pro w porównaniu do DJI RC-N1?

Porównując z DJI RC-N1, DJI RC Pro charakteryzuje się:
1. Łatwą konfiguracją i szybkim startem, co oznacza, że aparatura sterująca po włączeniu zasilania jest natychmiast połączona z dronem i nie trzeba się martwić o zakłócenia spowodowane rozmowami lub wiadomościami tekstowymi podczas lotu.
2. Wbudowanym ekranem o wysokiej jasności zapewnia stałe wyświetlanie obrazu przez cały dzień, bez ryzyka obniżenia jasności ekranu spowodowanego przegrzaniem.
3. DJI RC Pro jest również zintegrowany z potężną platformą przetwarzania dla bardziej stabilnego i płynnego działania systemu. Urządzenie również posiada doskonałą jakość dźwięku i obrazu oraz obsługuje rozszerzenie wyjścia wideo.
4. Dwusprężynowymi drążkami sterującymi dla płynniejszego i bardziej precyzyjnego doświadczenia sterowania.
5. Porównując z konfiguracją anteny 1T2R w DJI RC-N1, DJI RC Pro używa konfiguracji 2T4R, która jest bardziej odporna na zakłócenia i zapewnia bardziej stabilną wydajność transmisji w obszarach miejskich z zakłóceniami sygnału.
6. Pokrętło zostało dodane do DJI RC Pro wyłącznie do regulacji parametrów kamery, wspierając więcej dostosowywanych funkcji przycisków dla wygodniejszej obsługi.

Czy istnieją jakieś unowocześnienia śmigieł stosowanych w DJI Mavic serii 3?

W konstrukcji śmigła przyjęto nową konstrukcję, której krawędzie wykonano z bardziej miękkiego materiału. Nie tylko zmniejsza to hałas podczas lotu, ale także powoduje mniejsze ryzyko obrażeń ludzi lub uszkodzenia innych obiektów w razie wypadku.

Na co zwrócić uwagę podczas użytkowania śmigieł DJI Mavic 3?

Wymień śmigła w odpowiednim czasie, aby zapewnić bezpieczeństwo, zwłaszcza jeśli któreś ze śmigieł jest uszkodzone lub ma niewłaściwy kształt.

Jak prawidłowo zamocować śmigła serii DJI Mavic 3?

Zamocuj śmigła z szarymi oznaczeniami na silnikach z takimi samymi oznaczeniami, a pozostałe dwa bez szarych oznaczeń na odpowiednich silnikach.

Jak mierzony jest czas lotu DJI Mavic 3?

Czas lotu został zmierzony w kontrolowanym środowisku testowym. Szczegółowe warunki testu są następujące: lot ze stałą prędkością 32,4 km/h w bezwietrznym środowisku na poziomie morza, z wyłączonym APAS, wyłączonym AirSense, parametrami kamery ustawionymi na 1080p/60fps, wyłączonym trybem Video i od 100% poziomu naładowania do 10%. Wyniki mogą się różnić w zależności od środowiska, rzeczywistego użytkowania i wersji oprogramowania sprzętowego.

W porównaniu z poprzednią generacją, jakie unowocześnienia posiada system dookólnego wykrywania w DJI Mavic serii 3?

Seria Mavic 3 może wykrywać przeszkody we wszystkich kierunkach z niezwykłą precyzją. Wiele kamer wyczuwających z szerszym zakresem wykrywania pomaga dronowi Mavic 3 reagować na przeszkody wcześniej. W dobrze oświetlonym otoczeniu Mavic 3 może szybciej i płynniej unikać przeszkód, bezpiecznie rejestrując stabilny materiał filmowy nawet podczas lotu bocznego lub do tyłu

Jakie ulepszenia posiada ActiveTrack 5.0 w porównaniu z poprzednią wersją?

ActiveTrack 5.0 śledzi obiekty w ośmiu kierunkach, dając więcej możliwości twórczych. Wyposażony w najnowszą technologię rozpoznawania obiektów, ActiveTrack 5.0 wykorzystuje wiele czujników wizyjnych jednocześnie, aby rozpoznać obiekt, odróżnić go od innych obiektów i zablokować w kadrze. Pozwala to użytkownikom na płynną regulację kątów śledzenia dla uzyskania bardziej naturalnych rezultatów. Dzięki nowym algorytmom wyczuwania otoczenia i obiektu, Mavic 3 wcześniej reaguje na ruchy obiektu i informacje o otoczeniu oraz z wyprzedzeniem planuje bardziej optymalną trasę śledzenia, aby nagrywać płynne i stabilne materiały filmowe.

Jakie ulepszenia posiada Advanced RTH w porównaniu do poprzedniej wersji?

W porównaniu do 20 metrów w Mavic 2, Mavic 3 ma maksymalną odległość wyczuwania do przodu 200 metrów podczas RTH. Podczas lotu Mavic 3 wykorzysta zaawansowaną technologię wykrywania środowiska, aby określić najbezpieczniejszą, najbardziej energooszczędną trasę lotu w celu powrotu drona do punktu początkowego.

Jaka jest różnica między normalnym trybem obejścia a trybem Nifty dla APAS 5.0?

W trybie Nifty czułość wykrywania przeszkód jest obniżona. Manewry omijania będą mniej zauważalne, co zmniejsza wpływ ruchów omijania przeszkód na materiał filmowy.

Jak długo trwa pełne naładowanie akumulatora z serii DJI Mavic 3?

Około 96 minut podczas ładowania za pomocą podłączonego kabla ładującego USB-C DJI 65W.

Jakie są najważniejsze cechy torby przenośnej DJI?

Dobrze zaprojektowana torba przenośna DJI może być przekształcona między torbą na ramię a plecakiem, aby dostosować się do potrzeb użytkowników w zakresie przenoszenia.
1. Konfiguracja torby na ramię zapewnia wystarczającą ilość miejsca dla Mavic 3 i jego akcesoriów, oferując bardziej wygodny kształt, dzięki któremu przedmioty są łatwo dostępne.
2. Konfiguracja plecaka zapewnia wystarczającą ilość miejsca na Mavic 3 i jego akcesoria, wraz z 16-calowym laptopem i innymi małymi przedmiotami do codziennego użytku, dzięki czemu jest idealny na krótkie wycieczki.

Jak mogę używać przenośnej ładowarki DJI 65W?

Ładowarka DJI 65W posiada podłączony kabel ładujący 65W USB-C do ładowania akumulatora Mavic 3 (zaleca się używanie tego kabla do ładowania Mavic 3). Jednocześnie możesz połączyć port USB-A na ładowarce DJI 65W z aparaturą sterującą za pomocą kabla typu-C (kabel do transmisji danych) znajdującego się w opakowaniu z Mavic 3, aby naładować aparaturę sterującą.

Czy mogę używać innych ładowarek z portami USB-C do ładowania Mavic 3?

Tak. Jednakże, aby zapewnić wydajność ładowania, nadal zalecamy korzystanie z przenośnej ładowarki DJI 65W. Zalecane są również inne ładowarki o mocy 60W lub wyższej obsługujące protokół PPS/PD

Czy mogę ładować Mavic 3 bezpośrednio przez wbudowany port USB-C w korpusie drona?

Tak.

Czy akcesoria Mavic 3 Classic można wymieniać z innymi akcesoriami serii Mavic?

Obecnie kompatybilne są następujące akcesoria:
1. DJI RC
2. DJI RC Pro
3. DJI RC-N1
4. Akumulator DJI Mavic 3
5. Śmigła DJI Mavic 3 o niskim poziomie hałasu (para)
6. Hub ładującyDJI Mavic 3
7. Ładowarka samochodowa DJI 65W
8. Ładowarka przenośna DJI 65W
9. Osłona śmigła DJI Mavic 3
10. Pokrowiec do przechowywania DJI Mavic 3
11. Torba przenośna DJI
12. DJI 10Gbps Lightspeed Data Cable
13. Etui ochronne DJI Mavic 3