WYBIERZ MODEL

Ogólne

W porównaniu do DJI Mavic 2, jakie główne ulepszenia posiada Mavic 3?

DJI Mavic 3 to najnowszy flagowy dron konsumencki firmy DJI. W porównaniu do Mavic 2, ma znacznie ulepszoną wydajność kamery, integrując kamerę 4/3 CMOS Hasselblad i lekką kamerę tele o ekwiwalencie 24mm. Mavic 3 jest w stanie nagrywać filmy 5.1K/50fps i 4K/120fps, a Mavic 3 Cine obsługuje nawet kodowanie Apple ProRes 422 HQ, oferując wyższą jakość obrazu i większą elastyczność podczas post-processingu. Oprócz systemu kamer, Mavic 3 zapewnia również kompleksowo ulepszone wrażenia z lotu. Czas lotu został wydłużony do 46 minut, a nowy O3+ rozszerza zasięg transmisji wideo do maksymalnej odległości 15 km. System wykrywania przeszkód został rozwinięty do prawdziwie wielokierunkowego systemu, z bardziej wydajnym APAS 5.0 i Advanced RTH, aby zapewnić użytkownikom większy spokój podczas lotu.

Jaka aplikacja jest wymagana do korzystania z DJI Mavic 3?

Aplikacja DJI Fly.

Ile wersji ma DJI Mavic 3 Series i jakie są między nimi różnice?

DJI Mavic 3 występuje w dwóch wersjach: DJI Mavic 3 i DJI Mavic 3 Cine. W porównaniu do Mavic 3, DJI Mavic 3 Cine obsługuje kodowanie Apple ProRes 422 HQ i posiada wbudowany dysk SSD o pojemności 1TB do szybkiego przechowywania danych.

Czy DJI Mavic 3 Cine obsługuje aparaturę sterująca DJI RC-N1?

Tak.

Czy DJI Mavic 3 obsługuje DJI Goggles lub DJI Motion Controller?

Nie.

Na co powinienem zwrócić uwagę podczas korzystania ze wbudowanej blokady gimbala w DJI Mavic 3?

DJI Mavic 3 posiada wbudowaną blokadę gimbala, która zapobiega drganiom 3-osiowego gimbala i kamery, dodając dodatkową warstwę bezpieczeństwa podczas transportu i przechowywania.

Środki ostrożności dotyczące użytkowania:

1. Normalna temperatura pracy blokady gimbala wynosi od -10° do 40° C (od 32 do 104° F). Jeśli temperatura wykracza poza ten zakres, blokada lub odblokowanie może nie działać prawidłowo. Zostaniesz poproszony przez aplikację DJI Fly, aby używać jej w tym zakresie temperatur. Do użytku awaryjnego w szczególnych sytuacjach, możesz ręcznie przekręcić trzy osie bez uszkodzenia samego gimbala.

2. Wbudowana blokada gimbala może się odblokować w wyniku uderzenia. W takim przypadku należy włączyć zasilanie samolotu, a następnie je wyłączyć, aby ponownie zablokować urządzenie.

3. Po zablokowaniu gimbala mogą wystąpić wibracje w każdej osi.

Jaki jest najbardziej efektywny sposób eksportowania plików ze wbudowanego dysku SSD w DJI Mavic 3 Cine?

Użyj znajdującego się w pudełku kabla DJI 10Gbps Lightspeed Data Cable, aby podłączyć drona do komputera przez port USB-C. Upewnij się, że prędkość zapisu Twojego urządzenia pamięci masowej jest większa niż 700MB/s. Inne kable danych nie są zalecane, ponieważ przesyłanie plików może trwać dłużej.

Jak mogę używać kamery tele DJI Mavic 3?

Telekamera jest dostępna tylko podczas korzystania z trybu Eksploracji. Gdy tryb Eksploracji jest włączony, a zoom kamery przekracza 7x, Mavic 3 automatycznie przełączy się na kamerę tele.

Czy tryb Eksploruj obsługuje tryb Pro?

Nie.

Czy mogę robić zdjęcia RAW w trybie Eksploruj?

Nie.

Czy tryb Explore obsługuje wideo nagrane z kodowaniem Apple ProRes?

Nie.

Jaki jest zasięg transmisji DJI Mavic 3?

Podczas korzystania z aparatury sterującej DJI RC Pro lub DJI RC-N1, maksymalny zasięg transmisji wynosi 15 km. (8 km w Polsce)

Jak mogę ustawić transmisję wideo na 48/50/60fps?

Po ustawieniu nagrywania wideo na 30 klatek na sekundę lub więcej w dowolnej rozdzielczości, częstotliwość odświeżania transmisji wideo na żywo zostanie automatycznie przełączona na 48/50/60 klatek na sekundę w zależności od możliwości dekodowania telefonu komórkowego i szerokości pasma transmisji.

Czy któraś z wersji Mavic 3 obsługuje jednoczesne sterowanie za pomocą wielu aparatur?

Nie.

Czy śmigła stosowane w DJI Mavic 3 zostały zmodernizowane?

Konstrukcja śmigła została zaprojektowana w nowy sposób, z krawędziami wykonanymi z bardziej miękkiego materiału.

Na co powinienem zwrócić uwagę podczas używania śmigieł DJI Mavic 3?

Wymieniaj śmigła w odpowiednim czasie, aby zapewnić bezpieczeństwo, zwłaszcza jeśli któreś ze śmigieł jest uszkodzone lub źle wyprofilowane.

Jak prawidłowo zamocować śmigła DJI Mavic 3?

Zamocuj śmigła z szarymi oznaczeniami na silnikach z takimi samymi oznaczeniami, a pozostałe dwa bez szarych oznaczeń na odpowiednich silnikach. Aplikacja DJI Fly wyśle również monit przed startem.

Jak mierzony jest czas lotu DJI Mavic 3?

Czas lotu został zmierzony w kontrolowanym środowisku testowym. Szczegółowe warunki testowe są następujące: Brak wiatru, na poziomie morza, stała prędkość lotu 32,4 km/h, APAS wyłączony, AirSense wyłączony, parametry kamery ustawione na 1080p/24fps, tryb wideo wyłączony i lot od 100% baterii do 0% baterii. Wyniki mogą się różnić w zależności od środowiska, scenariusza użytkowania i wersji firmware.

Jakie ulepszenia posiada ActiveTrack 5.0 w porównaniu z poprzednią wersją?

ActiveTrack 5.0 śledzi obiekty niezależnie od tego, czy dron porusza się do przodu, do tyłu, w lewo czy w prawo. Wbudowana w najnowszą technologię rozpoznawania obiektów, ActiveTrack 5.0 wykorzystuje wiele czujników wizyjnych jednocześnie, aby rozpoznać obiekt, odróżnić go od innych obiektów i zablokować w kadrze. Mavic 3 jest w stanie śledzić we wszystkich kierunkach i płynnie dostosowywać kąty śledzenia dla bardziej naturalnych rezultatów. Dzięki nowym algorytmom wyczuwania otoczenia i obiektu Mavic 3 wcześniej reaguje na ruchy obiektu i informacje o otoczeniu oraz z wyprzedzeniem planuje bardziej optymalną trasę śledzenia, aby nagrywać płynne i stabilne materiały filmowe.

Jakie ulepszenia posiada Advanced RTH w porównaniu do poprzedniej wersji?

W porównaniu do 20 metrów swojego poprzednika DJI Mavic 3 posiada maksymalny dystans wykrywania do przodu 200 metrów podczas RTH. Podczas lotu, Mavic 3 będzie mapował 3D otaczające środowisko w czasie rzeczywistym i użyje tej mapy do określenia najbezpieczniejszej, najbardziej energooszczędnej trasy lotu, aby powrócić drona do punktu macierzystego.

Czy są jakieś ulepszenia QuickTransfer w Mavic 3 w porównaniu do poprzedniej wersji?

Dzięki nowemu protokołowi Wi-Fi 6 transmisja danych jest jeszcze szybsza, z prędkością pobierania sięgającą do 80MB/s. Ponadto, w porównaniu do DJI Mini 2, Mavic 3 automatycznie wybiera najszybszy tryb transmisji w oparciu o środowisko bezprzewodowe, bez konieczności ręcznego przełączania się na tryb Wi-Fi, co czyni go łatwiejszym w użyciu.

Jak mogę używać przenośnej ładowarki DJI 65W?

Przenośna ładowarka DJI 65W jest dostarczana z kablem USB-C o mocy 65W do ładowania baterii Mavic 3. Dzięki innemu portowi USB-A i kablowi danych USB-C dołączonemu do zestawu może również ładować aparaturę w tym samym czasie. Zaleca się używanie standardowego kabla USB-C do ładowania inteligentnego akumulatora Mavic 3.

Jak długo trwa pełne naładowanie akumulatora DJI Mavic 3?

Około 96 minut przy użyciu przenośnej ładowarki DJI 65W.

Jakie są najważniejsze cechy torby transportowej DJI Convertible Carrying Bag?

DJI Convertible Carrying Bag może być przekształcony pomiędzy torbą na ramię i plecakiem, aby dostosować się do potrzeb użytkowników w zakresie przenoszenia.

1. Konfiguracja torby na ramię zapewnia wystarczającą ilość miejsca dla Mavic 3 i jego akcesoriów, oferując bardziej wygodny kształt, który sprawia, że przedmioty są łatwo dostępne.

2. Konfiguracja plecaka zapewnia wystarczającą ilość miejsca na Mavic 3 i jego akcesoria, wraz z 16-calowym laptopem i innymi małymi przedmiotami do codziennego użytku, dzięki czemu idealnie nadaje się na krótkie wycieczki.

Czy mogę używać innych ładowarek z portami USB-C do ładowania akumulatora Mavic 3?

Tak. Jednakże, aby zapewnić wydajność ładowania, nadal zalecamy korzystanie z przenośnej ładowarki DJI 65W. Inne ładowarki o mocy 60W lub wyższej obsługujące protokół PPS/PD są również zalecane.

Czy mogę ładować Mavic 3 bezpośrednio przez wbudowany port USB-C w korpusie drona?

Tak.