WYBIERZ MODEL

Produkt

W jakicj wersjach kolorystycznych występuję DJI Mini 2?

Obecnie jedynym dostępnym kolorem DJI Mini 2 jest jasno szary. Natomiast w sprzedaży dostepny jest zestaw DIY Creative Kit, za pomocą którego możemy spersonalizowac i udekorować DJI Mini 2. Zestaw DIY Creative Kit jest sprzedawany osobno, dostępny w sklepie internetowym DJI.

Ile waży DJI Mini 2?

Standardowa waga drona (wraz z akumulatorem, śmigłami i kartą mikroSD) to 242 gramy. Rzeczywista waga produktu może się różnić. Rejestracja drona w niektórych krajach i regionach nie jest wymagana. Przed użyciem zapoznać się z lokalnymi przepisami i regulacjami.

Jak włączyć DJI Mini 2 po wyjęciu z pudełka?

Aby zapewnić bezpieczeństwo, akumulatory do DJI Mini 2 są wprowadzone w tryb uśpienia przed wysyłką. Aby aktywować akumualtor należy podłączyć drona do ładowarki. Po aktywacji akumulatora, naciśnij raz przycisk zasilania, a następnie naciśnij i przytrzymaj, aby włączyć drona.

Jak aktywować DJI Mini 2?

Połącz urządzenie mobilne z aparaturą sterującą, następnie połącz się z dronem za pomocą aplikacji DJI Fly. Postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi w aplikacji, aby aktywować DJI Mini 2.

Jeśli jestem początkującym użytkownikiem, gdzie mogę znaleźć wskazówki dotyczące korzystania z DJI Mini 2?

W zestawie DJI Mini 2 znajduje się instrukcja obsługi i obszernymi samouczkami, które można pobrac z zakładki Flight Academy znajdującej się w aplikacji DJI Fly. Mozna śledzić wsparcie DJI za pomocą platformy Facebook i Twitter, aby uzyskać więcej wskazówek na temat korzystania z DJI Mini 2.

Czy DJI Mini 2 posiada wbudowaną pamięć wewnętrzną? Czy mogę użyć karty microSD? Jeśli tak, jakie rodzaje kart microSD są rekomendowane?

"Nie. W celu przechwytywania zdjęć i nagrań wideo wymagana jest karta microSD. Zalecane karty miroSD:
Pojemność karty / Model
16GB: SanDisk Extreme
32GB: Samsung Pro Endurance, Samsung Evo Plus, SanDisk Industrial, SanDisk Extreme V30 A1, SanDisk Extreme V30 A2, SanDisk Extreme Pro V30 A1, SanDisk Extreme Pro V30 A2, Lexar 633x, Lexar 667x
64GB: Samsung Pro Endurance, Samsung Evo Plus, SanDisk Extreme V30 A1, SanDisk Extreme V30 A2, Lexar 633x, Lexar 667x, Lexar 1000x, Lexar High Endurance, Toshiba EXCERIA M303 V30 A1, Netac Pro V30 A1
128GB: Samsung Pro Plus, Samsung Evo Plus, SanDisk Extreme V30 A1, SanDisk Extreme V30 A2, SanDisk Extreme Plus V30 A1, SanDisk Extreme Plus V30 A2, Lexar 633x, Lexar 667x, Lexar 1000x, Lexar High Endurance, Toshiba EXCERIA M303 V30 A1, Netac Pro V30 A1
256GB: SanDisk Extreme V30 A1, SanDisk Extreme V30 A2"

Czy można robić zdjęcia i nagrywać filmy bez karty microSD?

Tak. Natomiast jeśli nie korzystamy z karty microSD, zdjęcia i nagrania wideo będą zapisywane w niższej rozdzielczości (720p). Rekomendowane jest używanie karty miroSD.

Czy DJI Mini 2 jest wodoodporny?

Nie.

Czy DJI Mini 2 posiada system wykrywania przeszkód?

Nie.

Czy DJI Mini 2 wspiera automatyczną funkcję Return to Home (RTH)?

Tak. Należy zawsze uważnie obserwować otoczenie i ustawić odpowiednią wysokość, aby dron uniknął przeszkód podczas korzystania z funckji Return to Home.

Czy DJI Mini 2 posiada funkcję śledzenia obiektów?

Nie.

Czy jest możliwość aplikowania o lot w stefie zakazanej?

Tak. Można aplikować o zgodę na odbywanie lotów w obszarze o ograniczonym dostępie za pomocą aplikacji DJI Fly. Złóż wniosek klikająć “Unlock GEO Zone” w aplikacji DJI Fly lub wypełnij wymagany wniosek na stronie internetowej https://www.dji.com/cn/flysafe/custom-unlock.

Jaka jest różnica pomiędzy wersją międzynarodową a Japońską DJI Mini 2?

Międzynarodowa wersja DJI Mini 2 różni się od Japońskiej wagą, czasem pracy urządzenia, akumulatorem i śmigłami.

Czy DJI Mini 2 jest dostępny w różnych wersjach obsługujących pojedyńcze i podwójne pasma częstotliwości ?

Nie. DJI Mini 2 obsługuje częstotliwości 2.4 GHz i 5.8 GHz jednocześnie. W obszarach, które obsługują obydwa pasma częstotliwości, DJI Mini 2 przełącza automatycznie pasmo częstotliwości i kanał w celu optymalizacji połączenia.

Jakie są główne ulepszenia w DJI Mini 2 w stosunku do Mavic Mini?

Silniki, transmisja obrazu, inteligentne funkcje oraz całokształt używania uległ znacznej poprawie. System transmisji obrazu jest znaczną różnicą, ponieważ został zaktualizowany z ulepszonego Wi-Fi do OcuSync 2.0. Zoptymalizowany proces obsługi, sprawia, że DJI Mini 2 jest bardziej intuicyjny.

Jakie są różnice pomiędzy DJI Mini 2 a Mavic Mini?

Design drona nie zmienił sie drastycznie. Główne różnice w DJI Mini 2 to pomarańczowe końcówki śmigieł, dodatkowe przednie oświetlenie, nadruk na kamerze ,,4K", dioda statusu drona, który można wcisnąć oraz płynniejsze połączenie pomiedzy tylnymi ramionami a ramą drona.

Czy aparatury sterujące do DJI Mini 2 i Mavic Mini są wymienne?

Nie.

Czy akumulatory do DJI Mini 2 i Mavic Mini są wymienne?

Nie. Mavic Mini nie będzie działał z akumulatorem z DJI Mini 2. Natomiast międzynarodowa wersja drona DJI Mini 2 może wykorzysytwać akumulatory z Mavica Mini, ale moc spadnie a masa całkowita drona będzie przekraczała 250g, co wymaga rejestracji w niektórych krajach i regionach. Przed użyciem należy zapoznać się z lokalnymi przepisami i regulacjami.

Czy aparatury sterujące do DJI Mini 2 i Mavic Air 2 są wymienne?

Tak. Należy zaktualizować DJI Mini 2 za pomocą aplikacji do wersji oprogramowania 1.1.0.0 lub wyższej; zaktualizować DJI Mavic Air 2 do wersji oprogramowania 1.0.4.60 lub wyższej. Po aktualizacji oprogramowania, aparatura sterująca może być podłączona do obydwu modeli.

Z jaką aplikacją działa DJI Mini 2? Gdzie można ją pobrać? Z jakimi urządzeniami mobilnymi jest kompatybilna aplikacja?

DJI Mini 2 może być używany tylko z aplikacją DJI Fly. Aplikację DJI Fly można pobrać z głównych sklepów z aplikacjami lub z oficjalnej strony DJI w zakładce Downloads (https://www.dji.com/mini-2/downloads). Sprawdź kompatybilność aplikacji na stronie internetowej.

Jakie są główne parametry kamery w DJI Mini 2?

DJI Mini 2 posiada matrycę 1/2.3'' CMOS z 12 milionami efektywnych pikseli.

Jakie są maksymalne rozdzielczości zdjęć i nagrań wideo w DJI Mini 2?

Rozdzielczość zdjęć:
- 4000×3000 (4:3)
- 4000×2250 (16:9)

Wideo:
- 4K 24/25/30 fps
- 2.7K 24/25/30 fps
- 1080p 24/25/30/48/50/60 fps

Czy kamera DJI Mini 2 posiada funkcję zoom? Jak można jej użyć?

DJI Mini 2 obsługuje zoom cyfrowy:
- 4K: 2x
- 2.7K: 3x
- FHD: 4x
na ekranie głównym podczas podglądu nagrywania w aplikacji DJI Fly, naciśnij na ikonę zoom, dotknij ektranu dwoma palcami, lub użyj pokrętła, naciskająć przycisk FN na aparaturze sterującej, aby przybliżyć.

Jakie tryby zdjęć posiada DJI Mini 2?

Single Shot, Interval i AEB Triple Shot.

Czy DJI Mini 2 wspiera tryb portretowy?

Nie.

Czy DJI Mini 2 wspiera tryb panoramy?

Tak. Wspiera tryb panoramy Sferycznej, 180° i Wide-Angle.

Czy DJI Mini 2 wspiera zapis zdjęć w formacie RAW?

Tak.

Czy DJI Mini 2 obsługuję manualny tryb ekspozycji podczas robienia zdjęć i nagrywania wideo?

Tak. Można kontrolować ustawienia migawki, ISO, balansu bieli w trybie M.

Czy DJI Mini 2 obsługuję tryb QuickShots?

Tak. Dostępne tryby QuickShots w aplikacji DJI Fly to: Dronie, Helix, Rocket, Circle i Boomerang.

Jakie są zalety technologii OcuSync 2.0 w DJI Mavic 2 w stosunku do ulepszonego Wi-Fi w transmisji obrazu?

OcuSync 2.0 obsługuje pasma częstotliwości 2.4 GHz i 5.8 GHz. Cechuje się większą odpornością na zakłócenia dzięki automatycznemu przełączaniu się pomiędzy pasami częstotliwości, przesyłając transmisję wideo do 10 km (bez przeszkód, bez zakłóceń, w trybie FCC).

W jaki sposób DJI Mini 2 stabilizuje obraz?

Za pomocą 3-osiowej mechanicznej stabilizacji (tilt, roll i pan).

Czy można samodzielnie wymienic gimbala w DJI Mini 2?

Nie.

Jaka jest maksymalna rozdzielczość podglądu obrazu transmitowanego na żywo?

720p/30fps.

Czy aparatura wspiera HDMI?

Nie

Jaka jest największa szerokość obsługiwanego telefonu z aparaturą DJI Mini 2?

92 mm

Jak mogę polepszyć siłę sygnału?

Uchywt na telefon zawiera wbudowane anteny. Upewnij się, ze anteny są skieroane w stronę drona. Sprawdź instrukcję aby dowiedzieć się więcej o usytuowaniu i ustawianiu anten. Dodatkowo, urządzenia nadające na paśmie 2.4/5.8 GHz mogą powodować zakłócenia. Rozważ wyłączenie komunikacji Bluetooth w swoim urządzeniu lub urządzeń nadających w pasmach Wi-Fi w miejscu, w którym latasz.

Co to jest QuickTransfer? Jak z niego korzystać?

"QuickTransfer jest całkowicie nową funkcją DJI Mini 2. Pozwala użytkownikowi na szybkie zgranie zdjęć i filmów z aplikacji DJI Fly do urządzenia mobilnego. Dzięki QuickTransfer, użytkownik może wejść do albumu w dronie za pośrednictwem aplikacji DJI Fly na telefonie, bez łączenia z aparaturą i ściągać filmy i zdjęcia z prędkością 20 MB/S

Metoda 1:
a. Włącz drona. Kiedy dioda statusu drona zacznie migac na żółto, przyciśnij i przytrzymaj diodę przez dwie sekundy (upewnij się, ze dron został zaktualizowany do najnowszej wersji; jeśli wersja to 1.0.0.0, przyciśnij przycisk diody dwykrotnie by włączyć światło) aby przełączyć na kolor niebieski, a następnie do pulsującego światła.
b. Włączy komunikajcę Wi-fi i bluetooth na urządzeniu mobilnym, uruchum aplikację DJI Fly i czekaj na powiadomienie o połaczeniu z możliwością połączenia z DJI Mini 2.
c. Przyciśnij ""Connect"". Po połączeniu z dronem, możesz wejść do albumu zdjęć i filmów w dronie i ściągać pliki z prędkością 20 MB/s. Kiedy połączyć urządzenie mobile z dronem po raz pierwszy, musisz przycisnąć diodę statusu drona aby zaakceptować połączenie.

Metoda 2:
Kiedy dron jest połączony z urządzeniem mobilnym za pośrednictwem aparatury, włącz komunikację Wi-Fi i Bluetooth na urządzeniu aby połączyć sie z urządzeniem. Po wejsćiu w zakłądkę Playback w aplikacji DJI Fly, przyciśnik ikonę QuickTransfer w górnym prawym roku. Teraz możesz ściągać filmy i zdjęcia na telefon bezpośrednio z drona."

Jaki jest maksymalny lot DJI Mini 2?

31 minut (zmierzony w tracie lotu z prędkością 4.7 m/s w bezwietrznych warunkach)

Jaka jest maksymalna wysokość lotu DJI Mini 2?

Maksymalny lot jest ustawiony na 500 metrów od miejsca startu. Może się różnić zależnie od krajów ze względu na obowiązujące przepisy. Przed wylotem sprawdź obowiązujące przepisy.

Czy muszę zdjemować śmigła do transportu?

Nie. Nie zginaj śmigieł, gdyż może to mieć wpływ na stabiizację lotu. Zalecamy korzystanie z osłony na śmigła w trakcie przechowywania.

Jak często należy wymieniać śmigła w DJI Mini 2? Jak zmienić smigła w DJI Mini 2?

Przed każdym lotem, należy sprawdzić śmigła pod kątem pęknięć, zużycia, uszczerbień i poluzowanych śrub. Jeśli zauważysz coś niepokojęco, powinieneś wymienić śmigła. Postępuj zgodnie z zaleceniami instrukcji w trakcie wymiany śmigieł.
Korzystaj z dodanego do zestawu śubokrętu aby wymieniać śmigła. Zawsze usuń śruby i łopaty śmigieł z jednego ramienia jednocześnie. Dołączaj oznaczone śmigła do ramion z oznaczeniem i nieoznaczone śmigła do ramion bez oznaczeń. Przed wylotem sprawdź czy śmigła zostały poprawnie zamocowane.

Jaka jest największa odporność DJI Mini 2 na wiatr?

DJI Mini 2 jest w stanie wykonywać stabilny zawis przy prędkościach wiatru sięgających 8.5-10.5 m/s

Jaki jest najwyższy pułap lotu DJI MIni 2?

Maksymalny pułap lotu wynosi 4000 m n.p.m.

Jak ładować DJI Mini 2?

Możesz podłączyć drona do ładowarki przy pomocy kabla USB-C lub korzystać z Huba do ładowania 2 w 1.

Czy DJI Mini 2 ma speclane wymagania jeśli chodzi o ładowarkę? Czy wspiera szybkie ładowanie?

DJI Mini 2 nie ma specjalnych wymogów dotyczących ładowarki. Możesz korzystać ze standardowej ładowarki USB. DJI Mini 2 wspiera Szybkie ładowanie i protokół USB-PD i ładowarki do maksymalnej mocy 29W

Jakie są funkcje Huba do ładowania 2 w 1?

Hub do ładowania 2 w 1 do DJI Mini 2 wspiera standard QC i protokół szybkiego ładowania USB PD, może przechowywać do 3 akumulatorów ładując je po kolei. Możesz również z niego korzystać jak z powerbanka, kiedy akumulatory są w środku korzystając z portu USB

Jak dbać o akumulatory DJI Mini 2?

Przed przechowywaniem, zaleca się naładowanie akumulatorów do około 72%. Zaleca się naładowanie i rozładowanie akumulatora przynajmniej raz na 3 miesiące dla podtrzymania jego żywotności. Jeśli akumulator jest naładowany poniżej 72%, zaleca się podładowanie go do tego poziomu przed przechowywanie. Jeśli akumulator jest naładowany powyżej 72%, automatycznie przejdzie w tryb przechowywania (72%) po 5 dniach.

Czy wymagana jest aparatura do aktualizacji DJI Mini 2? Czy mogę zaktualizować drona korzystając jedynie ze smartfona?

Aktualizacja wymaga podłączenia telefonu do aparatury. Możesz równieć pobrać program DJI Assistant 2 na swój komputer i łaktualizować osobno drona i aparaturę. Pobierz DJI Assistant 2 ze strony: https://www.dji.com/mini-2/downloads.

Czy mogę korzystać z innych aplikacji w trakcie aktualizacji DJI Mini 2 przy pomocy DJI Fly?

Nie. Jeśli włączysz inną aplikację, aktualizacja nie powiedzie się. Będziesz musiał ściągnąć i zainstalować oprogramowanie od nowa.

Czy mogę wyłączyć połączenie z internetem po ściągnięciu aktualizacji?

Tak.

Co powinno się zrobić jeśli dron i akumulator wykazują niekompatybilność wersji oprogramowania?

Podłącz DJI Mini 2 do DJI Fly. Aplikacja sprawdzi wersję oprogrmowania automatycznie. Powinno się aktualizować oprogramowanie zgodnie z instrukcją.

Jakie czynniki mogą wpływać na niepowodzenie aktualizacji?

a. Niski poziom naładowania akumulatora. Przed instalacją aktualizacji oprogramowania, upewnij się, że akumulator w dronie jest naładowany przynajmniej w 15% oraz, ze aparatura posiada przynajmniej 20%.
b. Wyłączenie DJI Mini 2 lub aparatury w trakcie aktualizacji. Jeśli zdarzy Ci się powyższa sytuacja, zrestartuj DJI Mini 2 i aparaturę i rozpocznij aktualizację od nowa.
c. Zostało zerwane połączenie z internetem w trakcie pobierania aktualizacji.
d. Jeśli błąd aktualizacji nie ustąpi a aparatura nie łączy się z drone, może być rozbieżność pomiędzy wersją oprogramowania drona i aparatury. W tym przypadku skorzystaj z DJI Aistant 2 na komputerze aby zaktualizować drona a nastepnie aparaturę do najnowszej wersji. Podczas aktualizacji, dron zrestartuje się kilkukrotnie a następnie sam się wyłączony po zakończonej aktualizacji.

Jakie akcesoria do Mavica Mini mogą być wykorzystywane z DJI Mini 2?

Mavic Mini DIY Creative Kit, Adapter Mavic Mini snap, Osłona na śmigła, Akumulatory międzynarodowej wersji Mavic Mini są kompatybilne z międzynarodową wersją DJI Mini 2. Jednak poimimo tego, ze międzynarodowa wersja DJI Mini 2 może korzystyać z baterii Mavica Mini, spadnie jego moc i waga przekroczy 250 g, tym samym zmuszając użytkownika do rejestracji w niektórych regionach. Proszę sprawdzić lokalne przepisy obowiązujące w Twoim kraju przed użyciem.

Czy Mavic Mini może korzystać z akumulatorów DJI Mini 2?

Nie

Czy HUB do ładowania akumulatorów 2 w 1 z DJI Mini jest zamienny z HUBem do ładowania od DJI Mini 2?

Nie. Hub do ładowania z Mavica Mini nie jest w stanie ładować akumulatorów do DJI Mini 2, jednak ten przeznaczony do DJI Mini 2, jest w stanie ładować akumulatory do MIni.

Czy akcesoria do aparatury DJI Mini są kompatybilne z akcesoriami do aparatury DJI Mini 2?

Tak