WYBIERZ MODEL

Aparatura sterujaca

Jak rozwiązać problem źle skalibrowanych drążków aparatury?

Użyj aplikacji DJI GO do skalibrowania aparatury.

Jaki jest największy tablet, który zmieści się do uchwytu na urządzenia mobilne w aparaturze?

Zamontować można iPad Air lub inny tablet o podobnej wielkości. Szerokość tabletu nie powinna przekraczać 170 mm.

Jaka jest maksymalna dopuszczalna odległość pomiędzy aparaturą nadrzędną a aparaturą podrzędną? Czyli np. odległość pilota drona od operatora kamery.

Maksymalna odległość aparatur podłączonych do tego samego drona nie może przekroczyć 50m.

Jaka jest maksymalna liczba aparatur podrzędnych, które możemy podłączyć jednocześnie?

Możemy podłączyć maksymalnie 6 dodatkowych aparatur (3 w wersji japońskiej). Podstawowa aparatura podrzędna będzie mogła zmienić ustawienia kamery, a także nachylenie i odchylenie gimbala. Pozostałe aparatury podrzędne mogą być użyte tylko do zmiany parametrów kamery.

Czy te dwie aparatury są identyczne? Czy należy skonfigurować obie aparatury w aplikacji, aby niezależnie sterować dronem i kamerą?

Dwie aparatury są fizycznie identyczne. Kontrolery można ustawiać na "Master" lub "Slave" za pomocą aplikacji DJI GO.

Czy mogę w przyszłości kupić i sparować drugą aparaturę, jeśli teraz kupię tylko jedną?

Tak.

Czy uchwyt na urządzenia mobilne z DJI Phantom 2 może być używany z aparaturą od DJI Inspire 1?

Nie, nie może. DJI Inspire 1 posiada dedykowany uchwyt na urządzenia mobilne, dedykowany dla tej aparatury.

Jak długo trwa ładowanie aparatury?

Całkowite naładowanie aparatury DJI Inspire 1 zajmuje około 6 godzin. Po naładowaniu możemy używać jej przez około 4 godziny.

Czy mogę przewozić akumulator do DJI Inspire 1 w bagażu podręcznym samolotu?

Ograniczenia dotyczące akumulatorów umieszczanych w bagażu podręcznym mogą się różnić w poszczególnych liniach lotniczych i regionach. Aby uzyskać dokładne informacje i wytyczne, skontaktuj się z firmą lotniczą lub organem regulacyjnym kraju, do którego się wybierasz.

Jak sprawdzić poziom rozładowania akumulatora?

Naciśnij i przytrzymaj okrągły przycisk zasilania przez 5 sekund, aby sprawdzić stan akumulatora. Wskaźniki poziomu naładowania zapalą się i będą migały przez 10 sekund. Pozostały czas pracy akumulatora jest również wyświetlany w aplikacji DJI Pilot.

Czy jest dostępna funkcja automatycznego rozładowania akumulatora w DJI Inspire 1? W jakim stopniu należy rozładować akumulator?

Aby zapobiec pęcznieniu, akumulator automatycznie wyładowuje się poniżej 65% całkowitej pojemności, jeśli nie jest używany przez ponad 10 dni. Wyładowanie w pełni naładowanego akumulatora trwa około dwóch dni. Podczas tego procesu normalne jest odczuwanie umiarkowanego ciepła emitowanego przez akumulator. Stopień rozładowania może być też modyfikowany przy użyciu aplikacji DJI GO. Aby ręcznie rozładować akumulator, wykonaj następujące czynności:
Rozładowanie powolne: Umieść inteligentny akumulator w komorze DJI Inspire 1 i włącz go. Pozostaw go, dopóki nie zostanie osiągnięte mniej niż 8% energii, lub do momentu, kiedy akumulator się wyłączy. Uruchom aplikację DJI GO, aby sprawdzić poziom naładowania akumulatora.
Rozładowanie szybkie: Lataj dronem DJI Inspire 1 w powietrzu, aż pozostanie mniej niż 40% pojemności akumulatora.

Dlaczego po każdym cyklu pracy akumulatora potrzebne jest pełne ładowanie / rozładowanie?

Po dłuższym użyciu progi wskaźników ładowania mogą stać się mniej dokładne. Wykonanie pełnego cyklu ładowania / rozładowywania może ponownie skalibrować parametry ładowania i przedłużyć żywotność akumulatora.

Jak mogę sprawdzić, że mój inteligentny akumulator lotu jest oryginalny?

Zarówno aplikacja DJI Inspire 1, jak i DJI GO mają możliwość identyfikacji kompatybilnych, oryginalnych akcesoriów. Jeśli uda Ci się włączyć DJI Inspire 1, akumulator jest najprawdopodobniej oryginalny. Aplikacja DJI GO wyświetli powiadomienie w zakładce "Stan ogólny", jeśli wykryje fałszywy lub wadliwy akumulator. Jeśli wystąpi problem z akumulatorem, aplikacja GO wyświetli ostrzeżenie podczas uruchamiania urządzenia. Problem z akumulatorem zostanie zasygnalizowany sygnałem dźwiękowym, a dioda LED umieszczona w tylnej części DJI Inspire 1 będzie świeciła się na czerwono.

Jak długo trwa ładowanie akumulatora? Czy ładowarka jest w komplecie z dronem?

Przy standardowej ładowarce o mocy 100W, akumulator TB47 4500mAh naładuje się w około 85 minut.

W jakich warunkach DJI Inspire 1 może transmitować podgląd obrazu na odległość 5 km? Czy to wymaga jakiejś konkretnej konfiguracji?

Transmisja wideo do 5 km może być osiągnięta, jeśli ustawimy rozdzielczość 720p lub niższą.

Czy podczas przesyłania obrazu na urządzenie mobilne służące do podglądu występuje opóźnienie? Ile wynosi maksymalne opóźnienie?

Obraz przesyłany na tablet lub inne urządzenie mobilne nie powinien mieć większego opóźnienia niż 220 ms.

Czy port HDMI i port USB mogą przesyłać obraz jednocześnie?

Tak długo, jak funkcja przesyłania obrazu jednocześnie jest aktywna, tak długo obraz będzie transmitowany przez te dwa porty.

Jak mogę wyeliminować efekt rybiego oka na zdjęciach i filmach?

Kamera DJI Inspire 1 ma bardzo mały efekt "rybiego oka", zwłaszcza w porównaniu do innych dronów. Dedykowane profile korekcji perspektywy dla produktów Adobe, takich jak Photoshop lub After Effects, zostaną wkrótce wydane. Uwaga: ogniskowa obiektywu DJI Inspire 1 jest równa 20 mm.

Ile megabajtów na minutę generuje obraz wideo 4K? Ile materiału wideo mogę nagrać na kartę SD o pojemności 16 GB?

Film wideo 4K generuje ok. 450 MB na minutę. Karta SD o pojemności 16 GB może pomieścić do 36 minut filmu.

Dlaczego film wideo czasem wydaje się rozmyty, nawet podczas fotografowania w normalnych warunkach oświetlenia we wnętrzach?

W aplikacji DJI Pilot sprawdź, czy nagrywasz w formacie PAL lub NTSC i upewnij się, że jest zgodny z formatem używanym przez urządzenie, na którym wyświetlasz obraz. NTSC (60 Hz) jest standardem w Stanach Zjednoczonych i Japonii. PAL (50 Hz) jest powszechnie stosowany w krajach UE i w Chinach. Film wideo może być rozmyty, jeśli nie jest poprawnie wybrany format odtwarzania dla Twojego urządzenia.

Dlaczego wydaje się, że niektóre klatki zostały utracone podczas filmowania w formacie 4K?

Materiał wideo w 4K jest nagrywany z prędkością 30 klatek na sekundę, niższy współczynnik ''bitrate'' może sprawić, że zostanie zaburzona płynność nagrywania, szczególnie podczas filmowania szybko poruszających się obiektów. Ewentualną przyczyną pominiętych klatek filmu może być urządzenie, odtwarzające materiał filmowy.

Jak mogę umieścić kamerę GoPro na Inspire 1?

DJI Inspire 1 nie przewiduje obecnie możliwości zamocowania innych kamer, takich jak GoPro. Gimbal jest przeznaczony wyłącznie do współpracy z kamerami DJI.

Czy ustawienia ekspozycji kamery są automatyczne?

Użytkownik ma do wyboru dwa tryby pracy, automatyczny i ręczny. W przypadku nastaw manualnych możemy ustawiać przysłonę, czas naświetlania oraz wartość ekspozycji, a także ingerować w ostrość, kontrast i nasycenie barw.

Czy można sterować wychyleniem kamery za pomocą aplikacji DJI GO?

Tak. Wystarczy nacisnąć i przytrzymać palec w zakładce Kamera na aplikacji DJI GO przez kilka sekund. Pojawi się okrąg, który następnie można przeciągnąć, aby dostosować przechylenie kamery.

Czy DJI Inspire 1 może synchronizować zdjęcia i filmy z urządzeniem mobilnym za pomocą aplikacji, w taki sam sposób, jak DJI Phantom 2 Vision +?

Zdjęcia są dostępne, gdy urządzenie mobilne jest powiązane z główną aparaturą, wtedy można je pobrać.

Do czego służy ikona "gwiazdki" w zakładce ustawień kamery?

Ten przycisk służy do zapisywania filmów na urządzeniu przenośnym. Klikając ten przycisk, możesz szybko i łatwo zapisać ostatnie 5 sekund nagranego filmu bezpośrednio na urządzeniu przenośnym.

Czy muszę zalogować się w aplikacji DJI GO?

Aplikacja DJI GO może działać bez konieczności logowania się, gdy jest używana w trybie offline. Jeśli użytkownik chce używać jej w trybie online, musi się zalogować.

Czy mogę zobaczyć materiały podglądowe w niepełnej rozdzielczości zdjęć i filmów z poziomu aplikacji?

Możesz przeglądać obrazy lub filmy w niskiej rozdzielczości za pomocą aplikacji DJI GO.

Gdzie mogę szukać informacji o symulatorze lotu? Czy DJI proponuje taki symulator dla użytkowników DJI Inspire 1?

Nie ma możliwości podłączenia symulatora lotu dla DJI Inspire 1.

Czy po włączeniu urządzenia DJI Inspire 1 normalne jest włączanie i / lub zatrzymywanie wentylatora wbudowanego w kamerze?

To jest całkowicie normalne. Wentylator chłodzący jest wbudowany, by chronić czujniki oraz inne podzespoły, zapewniając utrzymanie normalnej temperatury i poprawne działanie kamery. Gdy temperatura czujnika przekracza 30 ℃, wentylator jest automatycznie włączany. Wentylator wyłącza się, gdy temperatura spada poniżej 20 ℃.

Podłączenie ramion DJI Inspire 1 do korpusu drona wydaje się trochę luźne. Czy to normalne?


DJI Inspire 1 charakteryzuje się zaawansowanym wzornictwem przemysłowym, dzięki elastycznemu połączeniu ramion wyeliminowano drgania występujące podczas lotu.

Jakie są wymiary DJI Inspire 1?

Jego długość x wysokość x szerokość bez dołączonych śmigieł wynosi 44 × 30 x 45 cm.

Które z silników i śmigieł pasują do DJI Inspire1?

DJI Inspire 1 jest kompatybilny z silnikami 3510H i śmigłami 1345T.

Czy DJI Inspire 1 zawiera kartę SD?

DJI Inspire 1 jest dostarczany z kartą microSD 16 GB. Obsługuje karty o pojemności do 64 GB.

Jakie jest maksymalne obciążenie DJI Inspire 1, nie licząc dedykowanej kamery?

Nie zalecamy latania z jakimkolwiek ładunkiem innym niż dołączona kamera DJI.

Jakie jest maksymalne obciążenie DJI Inspire 1, nie licząc dedykowanej kamery?

Nie zalecamy latania z jakimkolwiek ładunkiem innym niż dołączona kamera DJI.

Czy DJI ma w swojej ofercie monitor podglądowy dla DJI Inspire 1?

Nie, DJI nie sprzedaje monitorów LCD ani monitorów HD dla DJI Inspire 1. Można jednak użyć strumieniowania obrazu na monitor podglądowy, kompatybilny z DJI Inspire 1.

Kiedy będą dostępne funkcje stacji naziemnych?

DJI Inspire 1 nie obsługuje obecnie stacji naziemnych.