WYBIERZ MODEL

Matrice 600 Pro

Matrice 600 Pro

Seria Matrice 200

Seria Matrice 200

Dron

Jakie kamery są kompatybilne z serią DJI Matrice 200?

Seria DJI Matrice 200 wspiera obecnie kamery DJI Zenmuse X4S, DJI Zenmuse X5S, DJI Zenmuse XT oraz DJI Zenmuse Z30.

Czy seria DJI Matrice 200 posiada system omijania przeszkód (Obstacle Avoidance) oraz system lotów autonomicznych (Flight Autonomy)?

Tak, seria DJI M200 posiada niezawodny system lotów autonomicznych wspierany łącznie 7 czujnikami. Przedni system wizyjny jest w stanie wykryć przeszkodę z odległości do 30 metrów, podczas gdy skierowane ku górze czujniki podczerwieni wykrywają przeszkody z odległości 5 metrów. Dolny System Wizyjny odpowiada za precyzyjny zawis oraz lądowanie.

Jakie są różnice pomiędzy DJI M100, DJI M200 i DJI M600?

Główną różnicą pomiędzy serią M200 a pozostałymi seriami jest to, że DJI M200 posiada zamknięty korpus, co daje nam zwiększoną mobilność, łatwość obsługi oraz wytrzymałość.


Dodatkowo model DJI M210 z łatwością obsłuży różne konfiguracje kamer i gimbali, czego wcześniej nie byliśmy w stanie osiągnąć.

Czy do serii DJI M200 jest dołączona walizka?

Tak, drony z serii DJI M200 są dostarczane w walizce podróżnej dostosowanej do bezpiecznego transportu Twojej platformy. Walizka poza dronem pomieści 6 baterii TB50 lub TB55, 2 zestawy montażu kamer, 2 zestawy śmigieł, kontroler, ładowarkę oraz hub ładowania, monitor DJI Crystalsky lub Apple iPad.

Co oznacza stopień ochrony IP43 i w jakich sytuacjach może być pomocny?

Stopień ochrony IP43 oznacza, że seria DJI Matrice 200 jest chroniona przed pyłem większym niż 1 mm i przed rozpylaniem wody poniżej 60 stopni w pionie. Stopień ochrony IP43 może chronić serię DJI Matrice 200, gdy jest używana w niekorzystnym środowisku z cząstkami pyłu lub lekkimi opadami deszczu.


Uwaga: W przypadku składanych ramion ramy, odsłoniętych portów, w wyniku otwartej pokrywy, luźnych, odpornych na czynniki atmosferyczne górnych zaślepek, zabezpieczenie może nie zadziałać.

Czy mogę używać serii DJI Matrice 200 w deszczowe dni? Jakie czynniki należy rozważyć podczas latania w deszczowej pogodzie?

Tak, możesz, stopień ochrony IP43 pozwala serii DJI Matrice 200 na utrzymanie stabilnego lotu w sytuacji słabych warunków pogodowych (poniżej opadów 10 mm/h). Biorąc pod uwagę składaną konstrukcję i różne porty serii DJI Matrice 200, należy pamiętać o następujących kwestiach:1. Nie wolno składać ramion podczas deszczu. Upewnij się, że pokrywy portów i pokrywa gniazda karty Micro SD są prawidłowo zabezpieczone.


2. NIE WOLNO odwracać drona do góry nogami. Kąt nachylenia korpusu drona i podłoża nie powinien przekraczać ± 60 ° podczas lotu w deszczowe dni.


3. NIE używaj zewnętrznego modułu GPS podczas lotu.


4. Przed włożeniem baterii upewnij się, że powierzchnie baterii i powierzchnie komory baterii są suche.


5. Użyj inteligentnych baterii Flight Batteries TB50-M200 lub TB55. Baterie zamontowane w Inspire 2 nie są wodoszczelne.


6. Tylko dron jest zabezpieczony ochroną IP43. Kamery nie są objęte ochroną.

Czy gwarancja pokrywa uszkodzenia drona wodą?

Nie, gwarancja nie obejmuje szkód spowodowanych przez wodę.

Czy mój dron serii DJI M200 powinien być regularnie sprawdzany przy lataniu w piaszczystym otoczeniu?

Podczas latania w piaszczystych warunkach, piloci powinni regularnie sprawdzać stan drona po locie, aby wydłużyć żywotność, ponieważ zamknięty korpus nie jest całkowicie zabezpieczony przed drobnymi cząstkami. Piloci powinni w szczególności sprawdzić mechanizm zamykania ramion oraz silniki.

Czy mogę wnosić baterie od DJI M200 na pokład samolotu?

Większość linii lotniczych pozwala na wnoszenie baterii TB50 na samolot. Prawdopodobnie napotkasz problemy podczas wnoszenia baterii TB55, ponieważ przekroczą ustaloną wielkość dla wielu linii lotniczych. Przed zaplanowaniem podróży zalecamy wcześniejsze sprawdzenie informacji bezpośrednio u przewoźnika. Podczas transportu baterii należy je wyładować poniżej 30% maksymalnej pojemności, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo.

Czy dla modelu DJI M210 RTK jest wymagana dodatkowa konfiguracja?

Ponieważ jednostka RTK jest wbudowana w drona, trzeba rozłożyć ramiona w celu uruchomienia jednostki i włączyć aparaturę sterującą.


Moja firma jest zainteresowana włączeniem dronów do oferty naszej firmy, gdzie możemy się dowiedzieć więcej?

Więcej informacji na temat komercyjnych zastosowań maszyn drones można znaleźć na stronie DJI Enterprise http://enterprise.dji.com/ Dodatkowo możesz skontaktować się bezpośrednio z firmą DJI Enterprise i / lub zarejestruj się tutaj http://enterprise.dji.com/contact-us

Czy drony serii DJI M200 są dostarczane z kartą Micro SD?

Tak. W zestawie znajduje się karta 16GB. Platforma wspiera karty do pojemności 128GB.

Jestem filmowcem, czy jest to najlepsza opcja dla mnie?

Pomimo tego, że wodoodporna konstrukcja serii DJI M200, długi czas lotu i kompatybilne aparaty fotograficzne mogą być atrakcyjne dla twórców filmów, DJI zaleca profesjonalnym filmowcom korzystanie z DJI Inspire 2 ze względu na dostępność gniazda SSD oraz system przetwarzania obrazu CineCore.

Jestem inspektorem linii energetycznych i wież telekomunikacyjnych i martwię się o zakłócenia mające wpływ na bezpieczeństwo mojej inspekcji. Jaki model i ładowność serii DJI M200 pomogą mi bezpieczniej działać?

Dla operatorów, którzy spodziewają się zakłóceń elektrycznych podczas lotu zalecamy użycie modelu DJI M210 RTK i/lub kamery z zoomem DJI Zenmuse Z30 w celu zapewnienia optymalnego bezpieczeństwa. Wbudowany moduł RTK w modelu M210 RTK umożliwia zawis z centymetrową dokładnością z powodu ulepszonych danych GPS, czyniąc niewielkie zakłócenia w układzie transmisyjnym mniej groźnymi. DJI Zenmuse Z30 pozwala inspektorom odlecieć dalej od swojego obiektu, co w efekcie zmniejsza ryzyko zakłóceń sygnału.

Co się stanie, jeśli jedna z baterii ulegnie awarii?

Drony serii DJI M200 w sposób ciągły sprawdzają stan baterii i powiadomią Cię za pośrednictwem aplikacji DJI GO 4, jeśli bateria działa nieprawidłowo. W takim przypadku należy niezwłocznie wylądować.

Czy można używać baterii naładowanych na różnych poziomach?

Seria DJI M200 będzie działać, jeśli rozbieżność mocy baterii wynosi do 13%. Jeśli nie można uruchomić drona, aplikacja DJI GO 4 poinformuje Cię, że "rozbieżność w obu bateriach jest zbyt duża".

Czy muszę parować baterie?

Nie, akumulatory nie muszą być parowane z konkretnym dronem serii DJI M200 przed lotem.

Jakie aparaty są kompatybilne z serią DJI M200?

Seria maszyn DJI M200 jest kompatybilna z aparatami DJ Zenmuse X4S, X5S, XT i Z30. Aby dowiedzieć się więcej na temat opcji ładowania i konfiguracji, odwiedź LINK

Jakie konfiguracje podwójnego gimbala są wspierane w serii DJI M200?

W poniższej tabeli znajdują się objaśnienia dotyczące prawidłowej instalacji konfiguracji podwójnego gimbala. Strona lewa i prawa jest określona z perspektywy patrzenia bezpośrednio na drona z przodu.

Lewy gimbalPrawy gimbal
XTX4S
X5S
Z30
Z30X4S
X5S
XT

Jak zamontować górny gimbal?

Przykręć mocowanie gimbala do górnej pokrywy drona, następnie wsuń kamerę w konektor i przekręć. W celu zapewnienia stabilnego połączenia GPS, zamontuj dołączoną zewnętrzną antenę GPS na boku drona. Bardziej szczegółowe wyjaśnienie znajdziesz w instrukcji obsługi.

Czy można latać jednocześnie z zamontowanymi kamerami DJI Zenmuse XT i DJI Zenmuse Z30?

Przy korzystaniu z modeli DJI M210 lub DJI M210 RTK można zamocować obie kamery z dołu.

Czy można jednocześnie zamontować kamerę na górze i na dole?

Seria DJI M200 nie obsługuje jednocześnie zamontowanej kamery na górze i na dole drona. Zamiast tego można zamontować kamerę od góry i polegać na wbudowanej kamerze FPV.

Jakie aplikacje mobilne są kompatybilne z serią DJI M200?

Aby lepiej kontrolować serię DJI M200, piloci mogą korzystać z aplikacji DJI Pilot lub DJI GO 4. Aplikacja DJI Pilot to nowa aplikacja na Androida przeznaczona dla użytkowników korporacyjnych, której celem jest pełne wykorzystanie potencjału komercyjnych dronów DJI. Interfejs użytkownika został usprawniony w celu uzyskania prostej obsługi, dzięki czemu operator może skupić się w pełni na swojej misji. Wbudowane są również dodatkowe funkcje - takie jak możliwość sterowania dwoma gimbalami w modelach DJI M210 i planowania lotu.

Jakie nowości pojawiają się w aplikacji Pilot DJI?

Aplikacja DJI Pilot opiera się na kontrolerze aplikacji DJI GO 4 z możliwością wymiany danych między kanałami z 3 ładunków (2 z podwójnej konfiguracji gimbali i kamery FPV) oraz możliwość zaplanowania i zautomatyzowania złożonych lotów wykorzystując technologię zastosowaną w aplikacji DJI GS Pro.

Jakich programów mogę używać do tworzenia powtarzalnych planów lotu dla misji autonomicznych?

Seria DJI M200 jest kompatybilna z aplikacją DJI GS Pro na tablety iPad, przeznaczoną do zaawansowanego planowania lotu. Użytkownicy Androida mogą znaleźć tę samą technologię wbudowaną w aplikację DJI Pilot.

Czy seria DJI M200 obsługuje formaty Adobe CinemaDNG i Apple ProRes?

Nie, seria DJI M200 nie obsługuje tych formatów.

Jak długo trwa ładowanie kontrolera? Na jak długo wystarcza?

Kontroler wyposażony jest w akumulator LiPo 2S o pojemności 6000 mAh. Pełne naładowanie kontrolera serii DJI M200 trwa około 3 godzin. Może być używany przez około 4 godziny po pełnym naładowaniu. Przy podłączaniu do Charging Hub pełne naładowanie 2 akumulatorów trwa około 90 minut i 180 minut trwa naładowanie 4 baterii.

Czy DJI M200 posiada funkcję RTH?

Tak. Podczas RTH, seria DJI M200 jest w stanie zebrać informacje o środowisku i automatycznie zaplanować najlepszą drogę do domu. Będąc w stanie wykryć przeszkody w odległości 200 metrów, przywraca również komunikację z pilotem podczas RTH po utracie sygnału tak, aby RTH było bezpieczne i skuteczne.

Jak włączyć autofokus?

Autofokus może być włączony w aplikacji DJI GO 4 lub DJI Pilot w ustawieniach aparatu.