WYBIERZ MODEL

Transmisja

Jaka jest maksymalna prędkość wiatru, której jest w stanie się oprzeć DJI Mavic 2?

DJI Mavic 2 może wytrzymać podmuch wiatru o sile 5 w skali Beauforta (ok. 35 km/h).

Czy można używać śmigieł z modelu DJI Mavic 2 w dronie DJI Mavic Pro Platinum?

Nie, nie można. Śmigła różnią się rozmiarem. 

Dlaczego maksymalny czas zawisu i maksymalny czas lotu różnią się w dronie DJI Mavic 2?

System silników drona DJI Mavic 2 został zoptymalizowany pod kątem lotu do przodu. Dzięki bardziej aerodynamicznej konstrukcji, DJI Mavic 2 zużywa mniej mocy przy konkretnej prędkości lotu do przodu niż w czasie zawisu. Stąd maksymalny czas zawisu wynosi do 29 minut, natomiast maksymalny czas lotu do 31 minut przy utrzymywaniu stałej prędkości i wykonywaniu lotów w bezwietrznych warunkach.

Jaki jest maksymalny zasięg lotu drona DJI Mavic 2?

18 km w wyjątkowych warunkach przystosowanych do testów, podczas lotu przy prędkości 50,4 km/h do całkowitego rozładowania akumulatora.
Upewnij się, że poziom naładowania Twojego akumulatora jest wystarczający do bezpiecznego lądowania.

Czym jest wielokierunkowe wykrywanie przeszkód?

Wielokierunkowy system wykrywania przeszkód analizuje otoczenie drona w wielu kierunkach (z lewej, z prawej, od góry, od dołu, z przodu i z tyłu). Wykrywanie przeszkód z lewej i z prawej jest możliwe tylko w trybach ActiveTrack oraz Tripod.


Uwaga: Wielokierunkowe wykrywanie przeszkód nie obejmuje pełnego zakresu 360°. Ponadto wykrywanie przeszkód z lewej i prawej działa tylko w konkretnych trybach i warunkach. Gwarancja producenta nie obejmuje żadnych wypadków, które miały miejsce podczas lotu na boki, nawet w trybie ActiveTrack i Tripod. Zwróć szczególną uwagę na otoczenie i powiadomienia z aplikacji podczas operowania dronem, aby zapewnić bezpieczny przelot.

Czy można ręcznie włączyć/wyłączyć dolny pomocniczy system świetlny?

Tak. Domyślnym ustawieniem DJI Mavic 2 jest włączony automatyczny system LED, który włącza/wyłącza oświetlenie w zależności od otoczenia. Można wyłączyć oraz włączyć tę funkcję ręcznie z poziomu aplikacji.

Jak został ulepszony system transmisji wideo Full HD technologii OcuSync 2.0 w porównaniu do starszego OcuSync?

Technologia OcuSync 2.0 obsługuje zarówno pasmo 2.4, jak i 5.8 GHz, co minimalizuje podatność na zakłócenia. Dodatkowo posiada automatyczne przełączanie pasma w celu zapewnienia lepszego zasięgu i transmisji w jakości 1080p.

Jakie jest opóźnienie technologii OcuSync 2.0?

120-130 ms, co daje wynik lepszy o 40-50 ms w stosunku do poprzedniej generacji.

Czy aparatura sterująca posiada gniazdo HDMI?

Nie, nie posiada.

Czy można używać aparatury sterującej drona DJI Mavic Pro z dronem DJI Mavic 2?

Na chwilę obecną nie, jednak będzie to możliwe w przyszłości.

Czy istnieje możliwość połączenia smartfona z aparaturą sterującą przy użyciu standardowego kabla USB?

Można użyć standardowego kabla USB do połączenia smartfona z aparaturą sterującą przez gniazdo znajdujące się u dołu aparatury (upewnij się, że wyciągnięty został kabel z portu Micro USB). Może to jednak przysporzyć pewnych kłopotów podczas operowania dronem. Różne kable zostały zawarte w zestawie, więc można wybrać ten odpowiedni do Twojego smartfona.

Czy DJI Mavic 2 pozwala na sterowanie przy użyciu tylko łączności Wi-Fi?

Nie. Można jedynie korzystać z drona sterując go przy użyciu aparatury sterującej.

Jakie urządzenia mobilne można włożyć do uchwytu w aparaturze sterującej drona DJI Mavic 2?

Urządzenia mobilne o grubości 6,5 - 8,5 mm i nie dłuższe niż 160 mm. Zaleca się, aby zdjąć etui z telefonu przed włożeniem go do uchwytu. Aby korzystać z tabletów o większym rozmiarze, należy zakupić uchwyt na tablet DJI Mavic 2 Tablet Holder.

Czy można używać huba ładowania, aby ładować cztery akumulatory jednocześnie?

Nie. Hub ładowania akumulatorów ładuje je w kolejności od najbardziej naładowanego, do najmniej naładowanego. Działanie huba w ten sposób umożliwia naładowanie akumulatorów najszybciej, jak się da.

Ile potrzeba czasu na pełne naładowanie akumulatora?

Około 1,5 godziny.

Jak magazynować akumulatory, kiedy nie są używane?

Zaleca się naładowanie akumulatorów do pełna przynajmniej raz na 3 miesiące.

Czy można używać innych aplikacji podczas wykonywania aktualizacji oprogramowania?

Nie. Jeżeli używane będą inne aplikacje, aktualizacja się nie powiedzie. Potrzebne wtedy będzie ponowne pobranie i aktualizacja oprogramowania.

Czy można wyłączyć połączenie z internetem po pobraniu oprogramowania?

Tak, można.

Co zrobić, jeżeli wersje oprogramowania drona i akumulatora się różnią?

Należy połączyć drona DJI Mavic 2 z aplikacją DJI GO 4. Aplikacja sprawdzi kompatybilność oprogramowania automatycznie. Można wykonać aktualizację zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami.

Czy aparatura sterująca drona DJI Mavic 2 pozwala na szybkie przełączanie podczas połączenia z programem DJI Assistant 2?

Nie. Trzeba połączyć aparaturę sterującą przy użyciu kabla USB, a następnie ponownie włączyć urządzenie, aby połączyć się z programem DJI Assistant 2.

Jakie czynniki mogą wpłynąć na niepowodzenie aktualizacji?

1. Niski poziom naładowania akumulatora.

Przed aktualizacją oprogramowania należy się upewnić, że poziom naładowania wynosi więcej niż 50%.


2. Wyłączenie drona DJI Mavic 2 lub aparatury sterującej podczas aktualizacji.

Jeżeli coś takiego będzie miało miejsce, uruchom ponownie drona DJI Mavic 2 i aparaturę sterującą i rozpocznij aktualizację ponownie.


3. Połączenie internetowe zostało zerwane podczas pobierania oprogramowania.

Jeżeli ciągle nie można zaktualizować oprogramowania lub aparatura sterująca nie łączy się z dronem, możliwe, że urządzenia mają różne wersje oprogramowania. W tym wypadku użyj programu DJI Assistant 2 na komputerze, aby wykonać aktualizację drona i aparatury sterującej do najnowszych wersji oddzielnie.

Jakie są główne różnice między DJI Mavic 2 Pro, a DJI Mavic 2 Zoom?

Główną różnicą pomiędzy tymi modelami to kamery.


Kamera w DJI Mavic 2 Pro, zaprojektowana we współpracy z marką Hasselblad, wyposażona jest w matrycę 1" 20MP i regulowaną przysłonę. Dzięki temu możesz cieszyć się wspaniałą szczegółowością obrazu, żywymi kolorami i mniejszymi szumami (nawet w słabych warunkach oświetleniowych).


Mavic 2 w wersji Zoom wyposażony jest w kamerę z matrycą 1/2.3" 12MP oraz obiektywem z 2-krotnym optycznym zoomem (regulowana długość ogniskowej: 24-48 mm). Z łatwością możesz uchwycić dosłownie wszystko, od szerokiego kąta przez średni kadr, aż po wiele innych kreatywnych zestawień.


Obie wersje Mavic 2 nagrywają wideo o rozdzielczości 4K i bitrate 100 Mbps.

Czy DJI Mavic 2 został ulepszony w porównaniu do modelu DJI Mavic Pro?

DJI Mavic 2 został ulepszony niemal w każdym aspekcie. Posiada lepszą kamerę, transmisję wideo, czas lotu, maksymalną prędkość. Oprócz tego zredukowany został hałas, dodano wielokierunkowe wykrywanie przeszkód oraz nowe inteligentne funkcje (w tym wychodzącą poza szereg funkcję Hyperlapse).

Czy można połączyć drona DJI Mavic 2 z goglami DJI Goggles?

DJI Mavic 2 jest kompatybilnymi z DJI Goggles w wersji 01.04.0500 (lub późniejszej) i DJI Goggles RE w wersji 01.00.0600 (lub późniejszej). Należy zwrócić uwagę na to, że gogle DJI Goggles są kompatybilne wykorzystując pasmo 2.4 GHz, podczas gdy DJI Goggles RE pracują zarówno w paśmie 2.4, jak i 5.8 GHz.

Czy DJI Mavic 2 jest wodoodporny?

Nie, DJI Mavic 2 nie jest wodoodporny.

Jakie są główne zalety kamer w modelach DJI Mavic 2 Pro i DJI Mavic 2 Zoom?

DJI Mavic 2 Pro jest wyposażony w całkiem nową kamerę Hasselblad L1D-20c. Matryca 1" CMOS posiada czterokrotnie większą czułość niż ta zastosowana w starszym modelu DJI Mavic Pro. Duża matryca oznacza również lepszą wydajność w słabych warunkach oświetleniowych, dzięki zakresowi ISO zwiększonemu z 3200 do aż 12800.


DJI Mavic 2 Zoom stworzony został z myślą o dynamicznych perspektywach i wyposażony jest w 1/2.3" matrycę z 12 MP z czterokrotnym zoomem (w tym dwukrotnym zoomem optycznym) 24-48mm. Pozwala to na kreatywniejsze wykorzystanie drona w podniebnych ujęciach.

Dlaczego kamera L1D-20c drona DJI Mavic 2 Pro została zaprojektowana przez firmę Hasselblad?

Producenci DJI i Hasselblad spędzili ostatnie 2 lata współpracując przy tworzeniu kamery L1D-20c, ustalając wspólne założenia co do obiektywu, procesu przetwarzania obrazu i optymalizacji efektów. To wszystko sprawia, że kamera posiada jakość marki Hasselblad pomimo swojego małego rozmiaru, pozwalającego na zaimplementowanie jej w dronie marki DJI.
Kamera L1D-20c została również wyposażona w wyjątkową technologię HNCS (Hasselblad Natural Colour Solution), która pozwala na zapisanie przepięknych, 20-megapikselowych podniebnych ujęć z niezwykłą dbałością o kolory.

Jakie są zalety DJI Mavic 2 Pro w nagrywaniu filmów?

DJI Mavic 2 Pro może nagrywać filmy w rozdzielczości 3840×2160 przy schemacie kolorów Dlog-M 10-bit 4K i 4K HDR 10-bit przy 100 Mb/s.

Jaka jest ogniskowa kamery drona DJI Mavic 2 Zoom?

Kamera DJI Mavic 2 Zoom posiada regulowaną ogniskową w zakresie 24-48 mm z optycznym zoomem, dzięki czemu pozwala na nagrywanie bezstratnego wideo 1080p z czterokrotnym przybliżeniem.

Czy istnieje możliwość użycia aparatury sterującej w celu wychylenia gimbala drona DJI Mavic 2 o 75° od lewej do prawej?

Nie. Można tego dokonać w trybie Head Tracking podczas używania drona z DJI Goggles.

Dlaczego DJI Mavic 2 nie może wykonywać pionowych ujęć, tak jak robił to starszy model - DJI Mavic Pro?

Struktura gimbala w dronie DJI Mavic 2 została zoptymalizowana, aby osiągnąć większą sztywność, co oznacza, że nie może on się obrócić o pełne 90°. Istnieje jednak możliwość użycia trybu pionowego funkcji Panorama, aby uzyskać składane pionowe zdjęcie.

Dlaczego schemat kolorów Dlog-M jest dostępny tylko w modelu DJI Mavic 2 Pro, a nie także w DJI Mavic 2 Zoom?

Schemat kolorów Dlog-M jest dostępny tylko w wersji DJI Mavic 2 Pro, ponieważ został on zaprojektowany z myślą o potrzebach profesjonalistów fotografii, którzy wymagają większej możliwości korekcji barw. 

Z drugiej strony, DJI Mavic 2 Zoom posiada D-Cinelike, aby wykonywać szybką i łatwą korektę barw. Tak, jak Dlog-M, D-Cinelike posiada większe rezerwy w zapisie rozjaśnień i barw niż jakikolwiek zwykły tryb korekcji kolorów, co pozostawia sporo pola do popisu w postprodukcji.

Czy DJI Mavic 2 może wykonywać zdjęcia podczas nagrywania?

Niestety nie ma takiej możliwości. 

Jaka jest różnica pomiędzy trybem Full FOV, a HQ w rozdzielczości 4K drona DJI Mavic 2 Pro?

Tryb Full FOV pomniejsza obraz z rozdzielczości 5.7K do 4K, podczas gdy tryb HQ kadruje w centralnym punkcie dla uzyskania lepszej jakości, ale kosztem kąta widzenia. Kąt widzenia trybu Full FOV wynosi 75°, a trybu HQ 55°. Można je przełączać dowolnie w zależności od potrzeb.

Czy mogę dostosować ogniskową w trybie Dolly Zoom w dronie DJI Mavic 2 Zoom?

Niestety nie ma takiej możliwości.

W jaki sposób zapisać pojedyncze zdjęcia wygenerowane w trybie Hyperlapse?

Wejdź w ustawienia kamery (Camera Settings) i wybierz "Save Original". Można wybrać zapisywanie zdjęć w formacie JPEG lub RAW. W polu "Storage Location" istnieje możliwość wyboru zapisu na karce Micro SD lub w pamięci wewnętrznej.