WYBIERZ MODEL

Dron

Jak można sterować DJI Mavic Air?

Istnieją trzy sposoby sterowania DJI Mavic Air. Można używać dedykowanej aparatury sterującej, smartfona lub obu jednocześnie.W przypadku ostatnich dwóch opcji, DJI Mavic Air łączy się z Twoim smartfonem przez DJI GO 4.

Jak aktywować Mavic Air?


Podłącz DJI Mavic Air do urządzenia mobilnego i postępuj zgodnie z instrukcjami w DJI GO 4, aby zakończyć aktywację.

Czy Mavic Air jest wodoodporny?


Nie.

Jakie karty Micro SD są zalecane do stosowania z Mavic Air?

16 GB: Sandisk Extreme, Kingston SDHC-I, SDCAC/16GB32 GB: Sandisk Extreme V30, Sandisk Extreme V30 A1, Sandisk Extreme V30 Pro A164 GB: Sandisk Extreme V30 A1, Sandisk Extreme Pro V30 A1128 GB: Sandisk Extreme V30, Sandisk Extreme Plus V30 A1

Czy podczas transportu DJI Mavic Air powinienem zdjąć śmigła?

Nie jest to konieczne.

Dlaczego DJI Mavic Air nie posiada składanych śmigieł?


Nieskładane śmigła są bardziej opływowe, dzięki czemu Mavic Air jest mniejszy i bardziej mobilny po złożeniu.

W jakich warunkach wietrznych może latać DJI Mavic Air?

DJI Mavic Air może latać przy wietrze o prędkości do 10 m/s.

Jaka jest maksymalna przelotowa wysokość nad poziomem morza?

5000 m.

Czy mogę podłączyć smartfona do aparatury sterującej kablem USB?

Tak. Można użyć zwykłego kabla USB do podłączenia smartfona do aparatury sterującej poprzez port USB u dołu kontrolera, jednakże może to spowodować dyskomfort podczas obsługi. W zależności od potrzeb dron jest dostarczany z różnymi kablami.

Gdzie mogę znaleźć nazwę Wi-Fi i hasło do DJI Mavic Air?


Ze względów bezpieczeństwa każdy DJI Mavic Air ma niepowtarzalną nazwę i hasło Wi-Fi. Znajdują się one z boku drona, w komorze baterii i na walizce. (W przypadku systemów iOS wymagany jest system iOS w wersji 9.0 lub nowszej).Podłącz swój smartfon do bezprzewodowej sieci Wi-Fi drona poprzez zeskanowanie kodu QR za pomocą aplikacji DJI GO 4 w przypadku pierwszego użycia. Alternatywnie można również ręcznie wpisać nazwę Wi-Fi i hasło.

Jak mogę zmienić nazwę Wi-Fi i hasło DJI Mavic Air?


Najpierw podłącz swój smartfon do drona przez sieć Wi-Fi. Następnie uruchom aplikację DJI GO 4 i przejdź do Ustawień Wi-Fi, aby zmienić nazwę sieci Wi-Fi i hasło. Możesz również zmienić nazwę Wi-Fi i hasło za pomocą aplikacji DJI Assistant 2 na komputerze.

Czy można połączyć się z siecią Wi-Fi DJI Mavic Air za pomocą aplikacji innej firmy do skanowania kodu QR?

Nie. Kod QR można zeskanować tylko w celu połączenia z bezprzewodową siecią Wi-Fi drona za pomocą DJI GO 4.

Jaki jest maksymalny zakres regulacji DJI Mavic Air w SmartCapture?

Zakres sterowania wynosi 2,5-6 m.

Jakie tryby panoramy obsługuje DJI Mavic Air?

DJI Mavic Air obsługuje następujące tryby panoramiczne:
Pionowy: Kamera automatycznie wykonuje trzy pionowe zdjęcia, łącząc je do jednej panoramy.
Pozioma: Kamera zrobi dziewięć zdjęć pod różnymi kątami, łącząc je w jedną panoramę.
180°: DJI Mavic Air automatycznie obraca się i wykonuje 21 zdjęć, łącząc je w DJI GO 4 do zapierającej dech w piersiach panoramy 180°.
Sferyczne: DJI Mavic Air automatycznie obraca siebie i gimbal, aby wykonać 25 zdjęć, łącząc je razem dla uzyskania panoramy sferycznej.

Dlaczego podczas lotu w trybie SmartCapture DJI Mavic Air pozostaje na wysokości oczu?

Lot w trybie SmartCapture pozwala na maksymalną wysokość na poziomie oczu tylko w przypadku odległości między dronem a osobą sterującą mniejszej niż 3m. Ma to na celu zapewnienie większego bezpieczeństwa lotu i precyzji sterowania. Możesz wykonywać gest lotu wznoszenia i opadania, gdy dron znajduje się dalej od Ciebie.

Czy można używać ładowarki DJI Mavic Air Battery Charger do jednoczesnego ładowania drona i aparatury sterującej?

Tak.

Do czego służy adapter powerbank?


Adapter pozwala ładować urządzenie mobilne lub aparaturę sterującą prosto z akumulatora DJI Mavic Air.

Jakie funkcje pełni przycisk zasilania?


Przycisk zasilania włącza i wyłącza akumulator. W tym celu naciśnij go raz, a następnie naciśnij ponownie i przytrzymaj przez co najmniej dwie sekundy, aby włączyć lub wyłączyć akumulator.Przycisk zasilania umożliwia również sprawdzenie poziomu naładowania akumulatora. W tym celu należy nacisnąć przycisk zasilania jeden raz i obserwować, ile diod LED świeci się na poziomie zasilania.

Jak długo trwa pełne naładowanie akumulatora?


Całkowite naładowanie akumulatora przy użyciu standardowej ładowarki USB lub HUB-a trwa 55 minut.

Jak często należy ładować akumulatory?

Zaleca się ładowanie akumulatorów co najmniej raz na trzy miesiące.

Czy mogę używać innych aplikacji podczas aktualizacji DJI GO 4?


Nie. W takim przypadku aktualizacja się nie powiedzie.

Dlaczego DJI GO 4 przypomina mi o ponownym nawiązaniu połączenia z siecią Wi-Fi DJI Mavic Air bezpośrednio przed ponownym uruchomieniem aktualizacji?


Przed zakończeniem aktualizacji dron będzie musiał uruchomić się ponownie. Po rozłączeniu sieci podłącz ponownie smartfona do sieci Wi-Fi DJI Mavic Air. DJI GO 4 po prostu przypomina Ci, że musisz połączyć się ponownie z siecią po restarcie.

Czy mogę odłączyć się od Internetu po pomyślnym pobraniu oprogramowania?

Tak.

Co należy zrobić, jeśli wersje oprogramowania drona i akumulatora są niespójne?
Podłącz DJI Mavic Air do DJI GO 4, a aplikacja poinformuje Cię o odpowiednich aktualizacjach w celu zapewnienia spójności oprogramowania.

Jakie czynniki mogą skutkować niepowodzeniem instalacji aktualizacji?a. Niski poziom naładowania akumulatora. Upewnij się, że poziom naładowania akumulatora jest wyższy niż 50%.b. Wyłączenie podczas aktualizacji zasilania DJI Mavic Air lub aparatury sterującej. Jeśli tak się stanie, należy ponownie uruchomić DJI Mavic Air oraz aparaturę sterującą i rozpocząć aktualizację.c. Odłączenie Internetu podczas pobierania oprogramowania.d. Jeśli błąd aktualizacji powtarza się lub aparatura sterująca nie łączy się z dronem, może wystąpić niespójność oprogramowania układowego między urządzeniami. W takim przypadku użyj programu DJI Assistant 2 na komputerze, aby osobno zaktualizować drona i aparaturę sterującą do najnowszej wersji.

Jaki jest zasięg transmisji wideo DJI Mavic Air?

Po podłączeniu do aparatury sterującej:2,4 GHz: FCC: 4000 m, CE: 2000 m, SRRC: 2000 m (teren niezabudowany, wolny od zakłóceń).5,8 GHz: FCC: 4000 m, CE: 500 m, SRRC: 2500 m (teren niezabudowany, wolny od zakłóceń).W przypadku połączenia z urządzeniem mobilnym:Maksymalna wysokość: 50 m, Odległość maksymalna: 80 m.

Jaka jest rozdzielczość transmisji wideo DJI Mavic Air?

720p przy 30 klatkach na sekundę.

Jakie jest opóźnienie w transmisji wideo DJI Mavic Air?


Opóźnienie transmisji sygnału wizyjnego do urządzenia mobilnego wynosi 170-240 ms. Zależy to jednak od wydajności urządzenia mobilnego i mocy sygnału.

Czy pasma częstotliwości można regulować ręcznie podczas transmisji wideo?DJI GO 4 wybiera domyślnie pasmo częstotliwości automatycznie, ale użytkownicy mogą ręcznie wybrać między 2,4 GHz a 5,8 GHz, zgodnie z rzeczywistymi potrzebami.