WYBIERZ MODEL

Gimbal i kamera

Jak skalibrować gimbal?

Przez DJI Osmo Pocket:

Przesuń palcem w dół po ekranie dotykowym, aby przejść do Ustawień, następnie wybierz opcję Kalibracja.Przez aplikację DJI Mimo:

Stuknij ikonę w lewym dolnym rogu ekranu, następnie wybierz opcję "Gimbal Auto Calibration".

Jak przełączać się między różnymi trybami pracy gimbala?

Przez DJI Osmo Pocket:

Przesuń palcem w górę po ekranie dotykowym i wybierz jeden z trybów pracy gimbala, jak Tilt Locked, Follow czy FPV.Przez aplikację DJI Mimo:

Stuknij ikonę opcji gimbala znajdującą się po lewej stronie ekranu aplikacji, następnie wybierz pomiędzy trybami pracy, takimi jak Tilt Locked, Follow czy FPV.

Jak zmieniać ustawienia gimbala?

Przez DJI Osmo Pocket:

Przesuń palcem w górę po ekranie dotykowym, następnie wybierz Fast Follow lub Slow Folow.Przez aplikację DJI Mimo:

Stuknij w ikonę opcji gimbala znajdującą się po lewej stronie ekranu aplikacji, następnie wybierz Fast Follow lub Slow Follow.

Jak kontrolować kierunek obrotów DJI Osmo Pocket?

Przez DJI Osmo Pocket:

Przesuń palcem w dół po ekranie dotykowym, aby przejść do Ustawień. Po wybraniu opcji "Tilt Control" możesz kontrolować oś Pitch na stronie głównej, przesuwając palcem w górę lub w dół po prawej stronie ekranu.Przez aplikację DJI Mimo:

Użyj wirtualnego joysticka po prawej stronie ekranu, aby sterować gimbalem w trybie podglądu kamery.Przez pokrętło Controller Wheel:

Użyj pokrętła, aby sterować osiami DJI Osmo Pocket.

W jakiej maksymalnej rozdzielczości wideo nagrywa DJI Osmo Pocket?

DJI Osmo Pocket nagrywa wideo do 4K w 60 klatkach na sekundę (3840x2160).

Jakie formaty wideo wspiera DJI Osmo Pocket?

DJI Osmo Pocket wspiera formaty MOV oraz MP4.

Co sprawia, że wideo w trybie Superfine modelu DJI Osmo Pocket jest wyjątkowe?

Tryb Superfine oferuje wyższy bitrate, tym samym dostarczając płynniejsze i wyższej jakości wideo.

Czy mogę sprawdzić pozostałą ilość wolnego miejsca na karcie SD podczas nagrywania za pomocą DJI Osmo Pocket?

Tak. Podczas nagrywania lub robienia zdjęć, wystarczy zerknąć na dolną część ekranu, aby sprawdzić ile możesz jeszcze zrobić zdjęć, lub nagrać materiału wideo. Pozostałą ilość wolnego miejsca możesz także sprawdzić w Ustawieniach.

Jak ustawić rozdzielczość wideo?

Przez DJI Osmo Pocket:

Przesuń palcem w lewo na ekranie dotykowym, aby przejść do Ustawień Wideo. Następnie ustaw rozdzielczość nagrywania.Przez aplikację DJI Mimo:

Połącz się aplikacją, następnie na podglądzie z kamery zmień rozdzielczość znajdującą się po lewej stronie ekranu.

Jak przełączać się między trybami Recenter oraz Selfie?

Przez DJI Osmo Pocket:

Przesuń palcem w górę na ekranie dotykowym, następnie wybierz tryb Recenter lub Selfie. Alternatywnie, kliknij dwa razy na przycisk Power, żeby przejść w tryb Recenter, lub kliknij trzy razy na przycisk Power, aby przejść w tryb Selfie.Przez aplikację DJI Mimo:

Połącz się aplikacją, następnie wybierz tryb Recenter lub Selfie.

Jak przełączyć się w tryb Flashlight?

Metoda 1:

Zablokuj gimbal, przytrzymaj uchwyt DJI Osmo Pocket, przechylaj kamerę do momentu, aż będzie skierowana na wprost, a DJI Osmo Pocket automatycznie przejdzie w tryb Flashlight. Przytrzymaj uchwyt DJI Osmo pionowo, żeby wyjść z trybu Flashlight.Metoda 2:

W trybie Follow, przytrzymaj uchwyt DJI Osmo Pocket, przechylaj kamerę do momentu aż będzie skierowana na wprost, następnie przesuń palcem w górę po ekranie dotykowym i stuknij Recenter, aby przejść w tryb Flashlight. Przytrzymaj uchwyt DJI Osmo Pocket pionowo, a następnie stuknij Recenter, aby wyjść z trybu Flashlight.

Jak przełączyć się między trybami Portrait i Underslug?

Metoda 1:

Obróć DJI Osmo Pocket w lewo lub prawo, aż przejdzie w tryb Portrait.Metoda 2:

Obróć DJI Osmo Pocket o 180 stopni w dowolną stronę w dół, aby przejść w tryb Underslug.* Ta funkcja nie działa w trybie FPV.

Czy mogę przeglądać zdjęcia panoramiczne na wyświetlaczu DJI Osmo Pocket?

Nie. Zdjęcia panoramiczne mogą być łączone i przeglądane tylko po połączeniu z aplikacją DJI Mimo.

Jak mogę przeglądać zapisane zdjęcia oraz filmy?

Przez DJI Osmo Pocket:

Przesuń palcem w prawo po na ekranie dotykowym, żeby przejść w tryb podglądu, następnie możesz przeglądać zapisane zdjęcia oraz filmy.Przez aplikację DJI Mimo:

Przejdź w tryb Playback, aby przeglądać zapisane zdjęcia oraz filmy.

Jak mogę wyeksportować zdjęcia oraz nagrania wideo z karty microSD?

Metoda 1:

Wysuń kartę microSD z DJI Osmo Pocket, następnie wyeksportuj materiały za pomocą czytnika kart.Metoda 2:

Włącz DJI Osmo Pocket, następnie połącz się z komputerem za pomocą kabla USB typu C, żeby eksportować zdjęcia oraz filmy.Metoda 3:

Połącz DJI Osmo Pocket ze swoim urządzeniem mobilnym, następnie eksportuj materiały poprzez przez pobranie ich na swoje urządzenie.

Czy Osmo Pocket wspiera tryb AFS?

Aktualizacja v1.4.0.20 dodaje możliwość zmiany trybu ostrości pomiędzy AFC i AFS. DJI będzie regularnie podnosił jakość pracy fokusu poprzez aktualizacje oprogramowania.

Czy jest plan wprowadzenia trybu Pro do wbudowanego ekranu Osmo Pocket?

Tryb Pro został dodany w aktualizacji v1.4.0.20. Jeżeli nie posiadasz możliwości wyboru trybu Pro na ekranie wbudowanym, zaktualizuj urządzenie do najnowszej wersji firmware.

Dlaczego dźwięk nagrany przez Osmo Pocket jest niewyraźny?

Osmo Pocket korzysta z 2 mikrofonów, jeden pod ekranem wbudowanym, a drugi na dole urządzenia. Gdy nagrywasz wideo, upewnij się, że oba mikrofony są odsłonięte. Dodatkowo upewnij się, że wbudowany ekran jest skierowany w Twoją stronę podczas nagrywania.

Czuję, że Osmo Pocket nagrzewa się podczas nagrywania, dlaczego?

Osmo Pocket jest w stanie nagrywać wideo 4K 60 kl./s z prędkością 100 Mb/s, rzeczywisty rozmiar pliku w ciągu minuty może osiągnąć nawet 700 MB. Tak ogromna ilość danych jest przetwarzana przez Osmo Pocket w czasie rzeczywistym, stąd nagrzewanie się urządzenia jest nieuniknionym problemem. Problem występuje również w przypadku innych urządzeń elektronicznych. Aby zachować stabilność systemu, zaprojektowaliśmy system oddawania ciepła, który według naszych testów zapewni stabilną temperaturę działania urządzenia.

Jak długi jest czas działania akumulatora podczas nagrywania?

Gdy kamera nie jest połączona z żadnym urządzeniem lub acesorium, Osmo Pocket jest w stanie nagrywać wideo w jakości 1080p 30 kl./s przez ok. 140 minut. Użycie większych wartości dla klatkażu, rozdzielczości, łączenie z akcesoriami i smartfonem, a także zwiększenie jasności ekranu przełoży się na krótszy czas pracy urządzenia. Temperatura również wpływa na czas pracy akumulatora. Istnieje możliwość ładowania Osmo Pocket w trakcie użycia.

Dlaczego Osmo Pocket ładuje smartfon po podłączeniu?

Zgodnie z protokołem AOA systemu Android, Osmo Pocket musi zapewnić zasilanie urządzenia o wartości 5 V 500 mA. Skutkuje to krótszym czasem pracy akumulatora, aczkolwiek Osmo Pocket pozwala na jednoczesne ładowanie i nagrywanie.

Użycie opcjonalnego modułu bezprzewodowego może również zniwelować problem zapewniając jednocześnie taką samą kontrolę nad urządzeniem.

Jaki jest minimalna odległość ostrzenia DJI Osmo Pocket? Czy mogę za pomocą tej kamery nagrywać ujęcia z bliska?

W trybie Photo minimalna odległość ostrzenia wynosi 10 cm. W trybie Video odległość ta wynosi 20 cm.

Jak mogę się upewnić, że nagrywany obiekt jest ostry?

Osmo Pocket korzysta z funkcji detekcji twarzy, dzięki czemu kamera automatycznie koryguje ostrość w czasie rzeczywistym. Domyślnie Osmo Pocket na bieżąco ostrzy obiekt znajdujący się w centrum, aczkolwiek istnieje możliwość wyboru obiektu poprzez wybranie go na ekranie wbudowanym.

Jak prawidłowo trzymać Osmo Pocket, gdy jest połączone ze smartfonem?

Aby zapewnić bezpieczeństwo użytkowania zalecamy trzymanie Osmo Pocket i smartfona obiema rękami.

Jak włączyć tryb ActriveTrack oraz FaceTrack?

Przez DJI Osmo Pocket:

Na ekranie dotykowym naciśnij dwa razy na obiekt, za którym chcesz żeby kamera podążała, aby włączyć tryb ActiveTrack. Przejdź w tryb Selfie, a tryb FaceTrack włączy się automatycznie.Przez aplikację DJI Mimo:

Przeciągnij ramkę wokół obiektu, za którym chcesz żeby kamera podążała, aby włączyć tryb ActiveTrack.

Jakie tryby zdjęć panoramicznych oferuje DJI Osmo Pocket?

DJI Osmo Pocket jest w stanie wykonać panoramę 180 stopni, oraz 3x3.

Ile punktów odniesienia mogę ustawić podczas nagrywania wideo w trybie Motionlapse?

Przez DJI Osmo Pocket: Maksymalnie dwa punkty.

Przez aplikację DJI Mimo: Maksymalnie cztery punkty.

Czy mogę zapisać oryginalne zdjęcia podczas nagrywania wideo w trybie Motionlapse?

Tak, możesz zapisać oryginalne zdjęcia w formacie JPG podczas nagrywania wideo w trybie Motionlapse, jednak możesz je przeglądać tylko na komputerze.

Jakie akcesoria są dostępne do modelu DJI Osmo Pocket?

Model DJI Osmo Pocket oferuje szeroką gamę różnorodnych akcesoriów, takich jak wodoszczelna obudowa, moduł bezprzewodowy, wielofunkcyjne pokrętło oraz wiele innych. Po więcej informacji zapraszamy na stronę https://ars-online.pl/catalogsearch/result/?q=dji+osmo+pocket

Jaką aplikację powinienem pobrać, aby móc sterować moim DJI Osmo Pocket za pomocą urządzenia mobilnego?

DJI Mimo.

Jak udostępniać materiały wideo nagrane za pomocą DJI Osmo Pocket?

Możesz zapisać materiały wideo na swoim urządzeniu mobilnym, lub udostępniać je bezpośrednio na swoich portalach social media za pomocą aplikacji DJI Mimo.

Jak połączyć zdjęcia w panoramę w aplikacji DJI Mimo?

Po zrobieniu zdjęć panoramicznych podczas połączenia urządzenia mobilnego z aplikacją DJI Mimo, każde zdjęcie zostanie zapisane i połączone w panoramę. Ostateczna panorama zostanie zapisana tylko na urządzeniu mobilnym. W przypadku robienia zdjęć panoramicznych z DJI Osmo Pocket niezależnie, można oglądać panoramę w trybie odtwarzania na urządzeniu mobilnym przy użyciu aplikacji DJI Mimo. Jeśli nie znajdziesz panoramy na urządzeniu mobilnym, pobierz ponownie panoramę.

Jak ręcznie ustawić parametry kamery?

Przejdź do Ustawień w aplikacji DJI Mimo i wybierz tryb Pro. Następnie wybierz tryb M, aby ręcznie sterować migawką, czułością ISO oraz innymi parametrami kamery.

Jak mogę aktywować DJI Osmo Pocket

Pobierz i zaloguj się w aplikacji DJI Mimo za pomocą swojego konta DJI. Instrukcje pojawią automatycznie, a sama aplikacja przeprowadzi Cię przez proces aktywacji po pierwszym połączeniu z urządzeniem mobilnym. DJI Osmo Pocket nie może być aktywowane przez kabel micro USB, moduł bezprzewodowy czy inny sposób.

Czy mogę użyć mojego konta DJI do logowania do aplikacji DJI Mimo?

Możesz zalogować się do aplikacji DJI Mimo prosto z aplikacji SkyPixel, DJI GO lub innych kont DJI.

Jak mogę udoskonalić swoje umiejętności fotograficzne za pomocą DJI Osmo Pocket?

Możesz pobrać aplikację DJI Mimo, dzielić się swoją wiedzą w dziedzinie fotografii oraz uczyć się od innych użytkowników DJI Osmo Pocket. Możesz także użyć gotowych szablonów stworzonych przez innych użytkowników przez MyStory.

Czym jest Story Mode i jak się go używa?

Story Mode to nowa funkcja aplikacji DJI Mimo. Dzięki użyciu szablonów możesz szybko kręcić, edytować i udostępniać krótkie filmy. Ta funkcja oferuje specjalne ruchy gimbala, gotowe podkłady muzyczne, filtry obrazu i inne funkcje.

Kiedy będzie dostępny tryb Story Mode i D-Cinelike?

Tryb Story Mode został dodany w aktualizacji DJI Mimo app v1.0.4. D-Cinelike został dodany w aktualizacji v1.4.0.20. Aby korzystać z tych trybów, zaktualizuj aplikację DJI MIMO i wersję oprogramowania urządzenia.

Jaki jest czas pracy modelu DJI Osmo Pocket?

Model DJI Osmo Pocket jest w stanie nagrywać wideo o jakości 1080p 30 kl/s nieprzerwanie przez 140 minut.

Ile czasu potrzeba, aby w pełni naładować Osmo Pocket?

Około 73 minuty.

Jak mogę zaktualizować oprogramowanie modelu DJI Osmo Pocket?

Model DJI Osmo Pocket aktualizuje oprogramowanie automatycznie przez aplikację DJI Mimo.

Czy mogę podłączyć model DJI Osmo Pocket do urządzenia mobilnego bezprzewodowo?

Tak, ale będziesz potrzebować w tym celu Modułu Bezprzewodowego, który jest sprzedawany oddzielnie.

Czy akumulator w DJI Osmo Mobile jest wymienny?

Nie.

Jak zamontować statyw lub podstawkę do modelu DJI Osmo Pocket?

Metoda 1:

Użyj Modułu Bezprzewodowego jako płaskiej podstawki.Metoda 2:

Zamontuj DJI Osmo Pocket do Wysięgnika Teleskopowego, który posiada standardowe mocowanie 1/4", dzięki któremu będziesz mógł zamontować dodatkowe akcesoria takie jak statyw.Metoda 3:

Zamontuj DJI Osmo Pocket do dedykowanego Mocowania Akcesoriów, dzięki niemu możliwe będzie zamontowanie zestawu do statywu.

Czy model DJI Osmo Pocket jest wodoodporny?

Nie, ale możesz użyć dedykowanej Obudowy Wodoszczelnej DJI Osmo Pocket.

Ile wbudowanych mikrofonów posiada model DJI Osmo Pocket?

Dwa. Mikrofony te posiadają algorytm redukcji szumów, znacznie poprawiając jakość nagrywanego dźwięku

Czy mogę użyć zewnętrznego mikrofonu z modelem DJI Osmo Pocket?

Tak, możesz podłączyć zewnętrzny mikrofon za pomocą dedykowanego adaptera 3,5mm DJI Osmo Pocket.

Jakie są polecane karty do modelu DJI Osmo Pocket?

Polecane są karty microSD z prędkością zapisu powyżej 15MB/s.

Czy adapter Osmo Pocket może uszkodzić port danych mojego smartfona?

Adapter smartfon DJI Osmo Pocket został zaprojektowany w taki sposób, aby usprawnić komunikację i transfer plików, nie ma powodu do obaw podczas używania urządzenia w normalnych warunkach. NIE obracaj, zginaj, kręć Osmo Pocket i smartfona, gdy są ze sobą połączone. Pamiętaj, aby trzymać urządzenia obiema rękami, gdy są ze sobą połączone poprzez adapter.

Czy muszę cały czas nosić Osmo Pocket w etui ochronnym?

Mechaniczny gimbal, jest delikatnym urządzeniem w porównaniu do standardowych produktów elektronicznych. Etui ochronne to przedmiot konieczny do prawidłowej ochrony gimbala.