WYBIERZ MODEL

Phantom 4

Phantom 4

Phantom 3 Professional

Phantom 3 Professional

Phantom 3 Standard

Phantom 3 Standard

Gimbal i kamera

Czy gimbal dla DJI Phantom 3 Professional, Advanced i Standard jest wymienny?

Gimbal dla DJI Phantom 3 Professional i Advanced jest wymienny, ale upewnij się, że oprogramowanie drona pozostanie takie samo jak oprogramowanie gimbala. Jeśli na przykład zainstalowano gimbal z DJI Phantom 3 Professional do Advanced, zaktualizuj swojego drona z najnowszym oprogramowaniem DJI Phantom 3 Professional. Ponieważ gimbal w DJI Phantom 3 Standard jest zaprojektowany inaczej niż gimbal w advanced i professional, nie jest on wymienny.

Na ekranie podczas zdjęć na żywo widać paski. Czy coś jest nie tak z moją kamerą?

Paski te wskazują prześwietlenia i mogą być włączane lub wyłączane w aplikacji. W ustawieniach kamery naciśnij ikonę koła zębatego, a następnie wyłącz opcję „Over Exposure Warning”.

Moje filmy w jakości 4K nie są płynne podczas wyświetlania, dlaczego?

Filmy 4K mogą być odtwarzane tylko na specjalnych ekranach. Brak płynności oznacza, że potrzebujesz silniejszego komputera do odtwarzania.

Jak mogę przywrócić plik wideo, jeśli w trakcie nagrywania dron się wyłączy?

Nie wyciągaj karty Micro-SD z kamery. Jeśli karta SD została usunięta, umieść ją w kamerze. Włącz drona, poczekaj 30 sekund, a plik wideo zostanie przywrócony.

Dlaczego nie mogę użyć trybu Metering?

Tryb Metering jest wyłączony w trybie Manual Exposure. Ustaw aparat na tryb Auto Exposure.

Czy można kontrolować tryb Exposure Matering ręcznie?

Gdy dron jest włączony kamera jest domyślnie ustawiona w trybie Center-weighted Metering.
Jeśli chcesz używać Spot Metering, naciśnij na ekranie obiekt, który chcesz sfotografować, aby go prawidłowo naświetlić. W miejscu, w którym naciśniesz, pojawi się żółte pole. Aby wyjść z trybu Spot Metering, kliknij żółty krzyżyk w prawym górnym rogu. Trybu Exposure Metering nie można używać w trybie ręcznym.

Jakie są różnice między filtrami ND i Filtrami UV?

Filtry UV służą do filtrowania światła ultrafioletowego (UV) w celu ochrony aparatu przed kurzem. Filtry ND (Neutral Density) są używane do fotografowania w dzień. Pomagają zmniejszyć wszystkie długości fali lub kolory światła, nie powodując zmian w odcieniach kolorów lub barwy. Filtry ND mogą zapobiec efektowi nadmiernego nasycenia lub efektu jello w filmie.

Jakie są różnice pomiędzy DJI Phantom 3 Professional, Phantomem 3 Advanced a DJI Phantom 3 Standard?

Największą różnicą między DJI Phantom 3 Professional a Advanced jest kamera. DJI Phantom 3 Porfessional jest w stanie nagrywać filmy wideo o rozdzielczości 4K z prędkością do 30 klatek na sekundę, a DJI Phantom 3 Advanced potrafi nagrywać filmy wideo o rozdzielczości do 2,7K. Oba modele robią zdjęcia o rozdzielczości 12 megapikseli. Po drugie, ładowarka DJI Phantom 3 Professional ma 100w a DJI Phantom 3 Advanced zaledwie 57W. Największa różnica między DJI Phantom 3 standard a innymi DJI Phantom leży w kontrolerze sterowania. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź ten link: link

Jaka jest różnica między certyfikatami CE i FCC? Czy mogę przełączyć się między nimi?

CE i FCC to dwa różne certyfikaty zgodności z bezpieczeństwem stosowane w różnych regionach geograficznych. Normy certyfikatu CE ustala Unia Europejska w odniesieniu do produktów, które importują, natomiast normy certyfikatu FCC są ustalone przez Stany Zjednoczone. Są pewne różnice między nimi. Na przykład normy CE bardziej ograniczają odległość lotu niż normy FCC. Dron automatycznie określi, który certyfikat jest odpowiedni w zależności od twojej lokalizacji bez możliwości przełączania manualnego.

Silniki wydają się nie być poziomo. Czy coś jest nie tak?

Nie, silniki są celowo tak zaprojektowane.

Jak założyć śmigła i osłony na śmigła?

Aby założyć śmigła, obejrzyj film poniżej:

link

Aby założyć osłony na śmigła, obejrzyj film poniżej:

link

Co należy zrobić, aby zapobiec uszkodzeniu silników?


Utrzymuj silniki z dala od kurzu, wilgoci oraz piasku, a w razie wypadku napraw drona.

Jak mogę uaktualnić oprogramowanie dla DJI Phantom 3 professional / Advanced?

Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat uaktualnienia oprogramowania dla DJI Phantom 3 Professional / Advanced, obejrzyj ten film:

link

Jak mogę aktywować DJI Phantom 3 Professional i DJI Phantom 3 Advanced?

Aby uzyskać szczegółowe infromacje na temat aktywowania DJI Phantom 3 Professional / Advanced, obejrzyj ten film:

link

Jakiego rodzaju karty SD są obsługiwane przez DJI Phantom 3?

W teorii DJI Phantom 3 obsługuje karty Micro-SD klasy 10 lub wyższą i szybkością zapisu powyżej 60 mb/s. Zaleca się używanie tylko kart SD wymienionych poniżej. Te karty SD zostały przetestowane w celu zapewnienia zgodności z DJI DJI Phantom 3. Klienci mogą zakupić inne karty SD, ale ich zgodność i stabilność nie jest gwarantowana.Sugerowane karty SD:1. Lexar 633X Class10 16GB MicroSDHC UHS-I SD


2. Panasonic 16GB MicroSDHC UHS-3 SD


3. Sandisk Extreme 16GB MicroSDHC UHS-3 SD


4. Lexar 633X Class10 64GB MicroSDXC UHS-3 SD


4. Ile filmów mogę zapisać na karcie SD?1. W formacie 4K lub 1080p z kartą SD 16GB możemy nagrać około 36 minut filmu.


2. W formacie 2,7K z kartą SD 16GB możemy nagrać około 48 minut filmu.


3. W formacie 720p z kartą SD 16GB możemy nagrać około 84 minut filmu.

Gdzie mogę zapoznać się z polityką gwarancyjną DJI Phantom 3?

Więcej na temat gwarancji możesz przeczytać pod tym linkiem:

link

Mój osiągalny dystans lotu jest mniejszy, niż powinien być. Jak to naprawić?

Przetestuj urządzenie w otwartym terenie z mniejszą interferencją. Nie lataj na obszarach miejskich. Zauważ, że sygnały WiFi mogą zakłócać działanie drona.mUważaj na kierunek anten. Anteny aparatury powinny być ustawione równolegle i skierowane w stronę drona. Więcej informacji można znaleźć w tym filmie:
link

W systemie iOS włącz bezprzewodowe dekodowanie sprzętu lub wypróbuj inne urządzenia przenośne. Uaktualnij aplikację DJI GO i oprogramowanie do najnowszych wersji. Ponadto spróbuj ręcznie przełączać kanały w ustawieniach przekazywania obrazów. Jeśli problem nie zostanie rozwiązany, zrób zrzut ekranu z ustawieniami transmisji obraz w aplikacji i skontaktuj się z DJI Support.

Jaka jest maksymalna wysokość i odległość lotu DJI Phantom 3?

Seria DJI Phantom 3 może osiągać wysokość do 500m. Pilot jest domyślnie ustawiony zgodnie z normą CE. Odległość transmisji zależy od warunków otoczenia. Dla CE maksymalna możliwa odległość to 3500m od pilota, gdy nie ma przeszkód w otoczeniu i interferencji, natomiast dla FCC może osiągnąć do 5000m.

Jaki jest czas lotu DJI Phantom 3 Professional?

Czas lotu różni się w zależności w od tego, w jaki sposób latamy oraz w jakich warunkach atmosferycznych odbywa się lot. Inteligentny akumulator zapewnia do 23 minut nieprzerwanego lotu podczas pełnego naładowania.

Pomimo tego, że nigdy nie używałem akumulatora, liczba pokazująca ilość ładowań w aplikacji DJI GO nie jest równa zeru. Dlaczego?

Każdy akumulator przed wysyłką jest testowany pod kątem bezpieczeństwa.

Jak długo trwa ładowanie akumulatora?

Używając ładowarki od DJI Phantom 3 Professional, proces ładowania trwa 67 minut, natomiast używając ładowarki od DJI Phantom 3 Advanced czas ładowania wynosi 96 minut.

Dlaczego akumulator nie chce się ładować?

Sprawdź według instrukcji, co wyświetla się na wskaźniku poziomu akumulatora. Jeśli akumulator miga niepoprawnie, skontaktuj się z pomocą techniczną DJI w celu uzyskania pomocy.

Czy za każdym razem muszę ładować oraz rozładowywać akumulator do końca?

Aplikacja wyświetli informację o tym, kiedy akumulator musi zostać w pełni naładowany i rozładowany. Nie ma potrzeby robić tego po każdym locie.

Jak należy przechowywać akumulator, jeśli nie będę używać go przez kilka miesięcy?

Podczas długotrwałego przechowywania, akumulator należy ładować co trzy miesiące, aby zapobiec wyładowaniu. Upewnij się też, że bateria jest naładowana na poziomie 50% lub więcej przed jej przechowywaniem.

Jak zrobić aktualizację oprogramowania?

Aby dowiedzieć się jak poprawnie zrobić aktualizację, zapoznaj się z poniższym filmem:

link

Zaktualizowałem poprawnie oprogramowanie, jednak aplikacja wciąż prosi mnie o uaktualnienie kamery i akumulatora. Jak mogę to naprawić?

Sprawdź jeszcze raz czy oprogramowanie, które zainstalowałeś jest aktualne.Jeśli tak, odinstaluj aplikację i zainstaluj ją ponownie.Jeśli wciąż nie możesz rozwiązać problemu, wyślij dziennik aktualizacji do pomocy technicznej DJI w celu przeprowadzenia analizy.

Jakie urządzenia przenośne są kompatybilne z aplikacją DJI GO?

Zalecane są następujące urządzenia:IOS: iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPad Air, iPad Air Wi-Fi + komórkowe, mini iPad 2, mini iPad 2 Wi-Fi, iPad Air 2, iPad Air 2 Wi-Fi, iPad mini 3 i mini iPad 3 Wi-Fi. Ta aplikacja jest zoptymalizowana dla iPhone 5, iPhone 6 i iPhone 6 Plus.Android: Samsung NOTE4, Samsung NOTE3, Google Nexus 9, Google Nexus 7 II, SONY Z3 EXPERIA.Wsparcie dla dodatkowych urządzeń z Androidem stanie się dostępne w miarę testowania i rozwoju.

Moje urządzenie w systemie Android jest powyżej wersji 4.1.2, ale nie mogę zainstalować DJI GO. Dlaczego?

Podstawową zasadą korzystania z urządzenia mobilnego z systemem Android, jest to, że wersja systemu operacyjnego powinna być powyżej 4.1.2, ale nie oznacza to, że wszystkie urządzenia powyżej tej wersji są kompatybilne. Sprzęt może nie spełniać wymagań dotyczących uruchamiania aplikacji. Proszę używać urządzeń mobilnych z zalecanej listy.

W jaki sposób używać edytora w aplikacji DJI GO?

Zapoznaj się z poniższym linkiem:

link

Dlaczego nie mogę przechowywać zdjęć zrobionych w mojej bibliotece?

Proszę włączyć drona w ciągu 24 godzin od lądowania i połączyć urządzenie przenośne z aparaturą, a następnie uruchomić edytor aplikacji DJI GO, wtedy zdjęcia zostaną automatycznie zapisane.

Jak używać symulatora lotu?

Najpierw włącz aparaturę oraz drona, następnie połącz urządzenie mobilne z aparaturą. Uruchom aplikację DJI GO, kliknij ikonę kapelusza w prawym górnym rogu, a będziesz mógł uzyskać dostęp do symulatora lotu. Po zakończeniu ćwiczeń w symulatorze możesz go opuścić, klikając ikonę domu w lewym górnym rogu. Jeśli możliwość wyjścia jest zablokowana, zamknij aplikację i wyłącz drona wraz z pilotem. Odczekaj 30 sekund, ponownie uruchom aplikację, włącz ponownie swojego drona oraz aparaturę i wyjdź z symulatora.

Jak sprawdzić wersję oprogramowania w dronie oraz aparaturze?

Włącz drona oraz aparaturę i podłącz urządzenie mobilne. Uruchom aplikację DJI GO, wejdź w podgląd i kliknij ikonę w prawym górnym rogu. Kliknij „about”, a zobaczysz wersje oprogramowania. Jeśli wyświetli się jako N/A, poczekaj kilka sekund, aby aplikacja zsynchronizowała dane z kontrolera lotu.

Nie wiem jak korzystać z aplikacji DJI GO, czy są jakieś instrukcje?

Po pierwsze, zapoznaj się uważnie z instrukcją obsługi. Możesz również skorzystać z poniższych filmów instruktażowych:

link

Aplikacja pokazuje „Disconnected”. Jak to naprawić?

1. Upewnij się, że twoje urządzenie mobilne znajduje się na liście zalecanych urządzeń.2. W przypadku urządzeń z Androidem upewnij się, że masz włączone debugowanie USB oraz dla urządzeń Samsung, musisz włączyć Media (MTP) lub Camera (PTP).3. Sprawdź, czy kabel nie jest uszkodzony.4. Sprawdź, czy port USB działa poprawnie. Wypróbuj także inne urządzenie przenośne, aby potwierdzić problem.5. Sprawdź, czy działa aplikacja. Jeśli nie, odinstaluj aplikację i zainstaluj ją ponownie.Jeśli problem nie zostanie rozwiązany, skontaktuj się z pomocą techniczną firmy DJI.

Czy DJI Phantom 3 Professional obsługuje dwie aparatury sterowania?

Nie, tylko jedna aparatura może być używany do sterowania zarówno dronem, jak i pochyleniem gimbala w tym samym czasie.

Na czym polega przełącznik „P, A, F” na aparaturze sterowania?

Ten przełącznik, zwany przełącznikiem trybu lotu, umożliwia przełączanie 3 różnych trybów lotu:1. W trybie P, zarówno GPS, jak i system Vision Positioning są aktywne, a twój DJI Phantom 3 będzie próbował ustabilizować się, używając obu tych opcji.2. W trybie A, dron nie korzysta z pozycjonowania GPS lub Vision Positioning. Do stabilizacji służy tylko barometr. Dron może nadal wrócić do punktu startowego, o sygnał GPS jest wystarczająco silny.3. W trybie F uaktywnia się funkcja Intelligent Orienation Control (IOC). Więcej szczegółów można znaleźć w sekcji IOC w instrukcji.

Dlaczego nie mogę wysunąć uchwytu urządzenia przenośnego na aparaturze sterowania?

Na uchwycie urządzenia znajduje się cienka przeźroczysta folia. Trzeba ją zdjąć przed użyciem.

Jak mogę uaktualnić oprogramowanie aparatury?


Jeśli wersja oprogramowania aparatury sterowania jest niższa niż 1.3.20, należy ją zaktualizować do wersji 1.3.20 przy użyciu interfejsu USB (użyj dysku flash USB lub czytnika kart USB SD). Jeśli wersja oprogramowania pilota zdalnego sterowania jest wyższa niż 1.3.20, podłącz aplikację do uaktualnienia.

Jak długo trwa ładowanie aparatury w DJI Phantom 3?

Ładowanie aparatury sterowania trwa 2,5-3 godziny a jego czas pracy to 4,5-5 godzin.

Czy mogę jednocześnie ładować aparaturę i akumulator?

Mimo że ładowarka aparatury oraz akumulatora są zintegrowane w jednym urządzeniu, nie zaleca się ładowania obu przedmiotów jednocześnie.

Jak mogę uaktualnić oprogramowanie aparatury sterowania dla DJI Phantom 3 Professional i DJI Phantom 3 Advanced?

Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat uaktualniania oprogramowania układowego aparatury sterowania, obejrzyj ten samouczek:

link

Podczas transmisji obrazu jest zielony ekran lub transmisja jest utrudniona, dlaczego?

Wypróbuj inne urządzenie przenośne (jeśli używasz urządzenia z Androidem, wypróbuj urządzenie iOS). Sprawdź, czy urządzenie mobilne lub dron działa poprawnie. W przypadku iOS włącz dekodowanie sprzętu. Zmień miejsce latania na nowe z mniejszymi zakłóceniami. Spróbuj ręcznie przełączać między kanałami ustawienia transmisji obrazu. Jeśli problem nie może zostać rozwiązany, zdejmij i ponownie włóż kable łączące gimbal z dronem. Jeśli problem nadal występuje, skontaktuj się z działem wsparcia DJI.