WYBIERZ MODEL

Dron

Jakie tryby lotu są dostępne dla DJI Phantom 3 Standard?

Szczegóły dotyczące każdego z nich podano poniżej:Tryb P (Positioning): Tryb działa najlepiej, gdy sygnał GPS jest silny. Jedna z dwóch opcji zostanie automatycznie wybrana przez urządzenie w zależności od natężenia sygnału GPS.a. P-GPS: dostępny jest GPS. Dron używa GPS do pozycjonowania.


b. P-ATTI: GPS nie jest dostępny. Dron wykorzystuje tylko barometr, aby utrzymać wysokość.Tryb A (Attitude): GPS nie jest używany do pozycjonowania, a Dron wykorzystuje tylko barometr, aby utrzymać wysokość. Jeżeli urządzenie złapie sygnał GPS, dron nadal będzie wracał do ostatnio zarejestrowanego punktu startowego w przypadku utraty łączności z aparaturą.Tryb F (Function): W tym trybie obsługiwana jest inteligentna kontrola orientacji (IOC). Więcej informacji można znaleźć w sekcji IOC w instrukcji obsługi.Przełącznik trybu lotu jest domyślnie zablokowany w trybie P. Aby włączyć inne tryby lotu, przejdź do aplikacji DJI GO> Camera View> MC Settings > Advanced Settings > Enable Multiple Flight Modes.

Gdzie mogę znaleźć szczegółową specyfikację techniczną DJI Phantom 3 Standard?

Więcej informacji na temat urządzenia znajdziesz na tej stronie w zakładce "specyfikacja"

Jakie są inteligentne tryby lotu?

Możesz używać inteligentnych trybów lotu w trybie F. Inteligentne tryby lotu obejmują Course Lock, Home Lock, Point Of Interest (POI), Follow Me oraz Waypoints. Z pomocą tych trybów możesz łatwo stworzyć profesjonalne ujęcie. Course Lock i Home Lock pomagają głównie zablokować drona w miejscu, dzięki czemu możesz skupić się na innych rzeczach np. ruszaniu kamerą i kadrowaniu. Pozostałe inteligentne tryby lotu, takie jak Point of Interest, Follow Me oraz Waypoints pozwalają na automatyczny lot zgodnie z zaprogramowanymi ustawieniami, włączając w to wysokość, oraz odległość.Wciśnij przycisk S1, aby włączyć tryb P, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami w aplikacji DJI GO, aby skorzystać z innych trybów lotu.

Jak utrzymać w dobrym stanie DJI Phantom 3 Standard?

a. Jeśli śmigła są nadszarpnięte zębem czasu, uszkodzone lub zdeformowane, wymień je przed lotem.b. Przechowuj Inteligentny akumulator oraz aparaturę w temperaturze od 22 do 28 stopni Celsjusza.

Jak się zchować, gdy na wyswietlaczu nieoczekiwanie pojawi się błąd kompasu?

Najczęstszą przyczyną tego błędu może być obecność silnego pola elektromagnetyczneo np. jeśli latamy blisko linii wysokiego napięcia. Diody umieszczone na ramionach urządzenia będą pulsować na czerwono i żółto, a w aplikacji DJI Go pokaże się następujący komunikat:- Błąd kompasu, wymagana kalibracjaTen komunikat wskazuje, że dron otrzymuje nieprawidłowe odczyty kompasu. Zaleca się wyłączenie urządzenia i ponowne skalibrowanie kompasu w innej lokalizacji, a następnie wznowienie lotu.- Błąd kompasu, wyjdź z trybu P-GPSTen komunikat wskazuje, że dron dryfuje. Zwiększ wysokość, tak aby wzmocnić sygnał GPS lub przełącz się w tryb A. W trybie A (Attitude) nie można wykonać zawisu w miejscu, w którym stracimy GPS, ponieważ podmuch wiatru wpływa na stabilność drona. Zanim zaczniesz latać w trybie A, opanuj najpierw podstawy latania w trybie Pozycjonowania (P).

Gdzie mogę pobrać dokumenty i instrukcje dotyczące DJI Phantom 3 Standard?

Odwiedź stronę

Gdzie mogę obejrzeć filmy instruktażowe dotyczące DJI Phantom 3 Standard?

Odwiedź stronę

Jak przejść przez proces aktywacji DJI Phantom 3 Standard?

Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat aktywacji DJI Phantom 3 Standard obejrzyj ten film instruktażowy

Jak zaktualizować oprogramowanie w DJI Phantom 3 Standard?

Obejrzyj samouczek wideo: link

Jak mogę uaktualnić oprogramowanie DJI Phantom 3 Standard i oprogramowanie aparatury?

Szczegółowe informacje jak zaktualizować DJI Phantom 3 Standard i aparaturę znajdziecie w tym filmie

Skąd mogę pobrać aplikację DJI GO?

Aplikacja DJI GO jest bezpłatna do pobrania z Apple App Store i Google Play. Wyszukaj "DJI GO" i pobierz / zainstaluj aplikację tak jak zwykle.

Które urządzenia przenośne są zgodne z aplikacją?

a). iOS: iPhone 5, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPod touch 6, iPad Pro, iPad Air, iPad Air Wi-Fi + LTE, mini iPad 2, mini iPad 2 Wi-Fi + LTE, iPad Air 2, iPad Air 2 Wi-Fi + LTE, mini iPad 3, mini iPad 3 Wi-Fi + LTE, mini iPad 4 i mini iPad 4 Wi-Fi + LTE. Ta aplikacja jest zoptymalizowana dla iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6 i iPhone 6s Plus.

b). Android: Tablety Samsung 705c, Samsung S6, Samsung S5, Samsung NOTE4, Samsung NOTE3, Google Nexus 9, Google Nexus 7 II, Ascend Mate7, Huawei Mate 8, Nubia Z7 mini, SONY Xperia Z3, MI 3, MI PAD i Smartisan T1.

Jak korzystać z edytora?

Podczas lotu możesz wejść w Edytor, aby przeglądać zrobione zdjęcia lub wyświetlić przechwycone zdjęcia podczas odtwarzania.Zaleca się, aby dron był włączony, a urządzenie mobilne jest podłączone do kontrolera w ciągu 24 godzin po zrobieniu zdjęć. Zdjęcia zrobione automatycznie zostaną zapisane w Edytorze w aplikacji DJI GO. Oto film instruktażowy pokazujący, jak używać edytora:

link

Jak mogę się upewnić, że moje zdjęcia i filmy zostaną zsynchronizowane z moją galerią w iOS?

Może być konieczne dostosowanie ustawień urządzenia mobilnego. W obszarze Ustawienia wybierz kartę Prywatność, wybierz kartę Zdjęcia, a następnie przełącz przełącznik obok ikony aplikacji DJI GO. Jeśli aplikacja DJI GO nie uzyskała dostępu do Twoich albumów, zdjęcia i filmy nie mogą być synchronizowane.

Co oznaczają parametry telemetrii lotu w aplikacji DJI GO?

· D: wskazuje poziomą odległość między dronem a punktem startowym.· H: wskazuje pionową odległość między dronem a punktem startowym.· HS: wskazuje poziomą prędkość drona.· VS: wskazuje pionową prędkość drona.

Co pokazuje wskaźnik Attitude w aplikacji DJI GO?

Wskaźnik Attitude pokazuje pozycję drona w czasie rzeczywistym.Czerwona strzałka wskazuje orientację drona.Stosunek pomiędzy niebieskim i szarym obszarem oznacza stopień pochylenia drona.Pozioma granica niebiesko-szara wskazuje kąt przechylenia drona. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz ten samouczek:
link

Czy muszę aktywować mojego DJI Phantom 3 Standard?

Aktywuj DJI Phantom 3 Standard, jeśli używasz go po raz pierwszy. Przed aktywacją upewnij się, że twoje urządzenie mobilne jest podłączone do Internetu.

Czym DJI Phantom 3 Standard różni się od DJI Phantom 2 Vision lub Vision+?

DJI Phantom 3 standard jest bardziej funkcjonalny od wymienionych modeli m.in. dzięki lepszej kamerze, aparaturze w pełni zintegrowanej z aplikacją DJI GO, ulepszonej aparature zapewniającej lot na dalszą odległość, a także podglądowi HD.

Gdzie mogę znaleźć porównanie wszystkich dronów z serii DJI Phantom?

link

Czy mogę zdemontować oryginalną kamerę i dołączyć własną, zewnętrznej firmy?

Nie. Kamera, w którą jest wyposażony DJI Phantom 3 Standard jest na stałe. Próba wyjęcia, wymiany lub modyfikacji aparatu może spowodować uszkodzenie produktu i utratę gwarancji.

Jak mogę przywrócić plik wideo, jeśli nagrywanie zostało przerwane?


Nie wyjmuj karty Micro SD urządzenia. Natomiast jeśli została usunięta, wsadź ją z powrotem. Włącz urządzenie i odczekaj około 30 sekund, aż plik wideo zostanie przywrócony.

Co muszę wiedzieć o gimbalu?


Gimbal posiada bardzo precyzyjne elementy, które po upadku lub kolizji mogą przestać działać właściwie. Nie należy naciskać na gimbal, gdy urządzenie jest włączone i czuć opór na silnikach. Nie należy obciążać gimbala dodatkowym obciążeniem. Pamiętaj, aby przed każdym uruchomieniem drona zdjąć plastikową blokadę transportową z kamery. W innym wypadku możesz przeciążyć silniki gimbala i narazić się na dodatkowy koszt naprawy. Jeśli nie planujesz w najbliższym czasie lotów nałóż blokadę na gimbal, aby zapobiec przypadkowym uszkodzeniom kamery.

Jaki typ karty jest obsługiwany przez DJI Phantom 3 Standard?


DJI Phantom 3 Standard jest wyposażony w kartę Micro SD o pojemności 8 GB, ale obsługuje również karty Micro SD o pojemności do 64 GB. Zalecamy użycie karty Micro SD UHS-1 lub Class 6, aby zminimalizować opóźnienie podczas odczytu lub zapisu plików o wysokiej rozdzielczości. Nie wkładaj ani nie wyjmuj karty Micro SD, gdy urządzenie jest włączone.

Do czego służy port USB umieszczony w kamerze?

Dostęp do filmów i zdjęć zapisanych na karcie Micro SD można uzyskać na dwa sposoby: podłączając DJI Phantom 3 Standard do komputera za pomocą portu Micro USB lub wyjmując kartę i umieszczając ją w czytniku kart micro SD.

Jak rozpoznać stan kamery po migającej diodzie led?

Dioda LED wbudowana w kamerę zapala się po włączeniu urządzenia i może dostarczyć nam informacji na temat jej stanu. Więcej informacji można znaleźć w instrukcji obsługi.

W jakich trybach działa gimbal?

Dostępne są dwa tryby działania gimbala. Przełączaj różne tryby działania na stronie ustawień kamery aplikacji DJI GO. Pamiętaj, że Twoje urządzenie mobilne musi być podłączone do aparatury, aby zmiany przyniosły zamierzony skutek. Szczegółowe informacje znajdują się w poniższym opisie:Tryb Follow Mode: Kąty nachylenia gimbala i drona pozostają takie same.Tryb FPV: kąty pochylenia gimbala pozostają takie same, zapewniając wyjątkowy widok z perspektywy pierwszej osoby.

Jaką funkcję pełnią szpilki montażowe przy gimbalu?

DJI Phantom 3 Standard wyposażony jest w dwie szpilki montażowe wspomagające bezpieczne połączenie kamery i gimbala z resztą urządzenia. Jeśli chcesz zamontować dodatkowe szpilki, zasięgnij porady w instrukcji użytkownika.Aby zamontować szpilki, zdejmij blokadę antypoślizgową przez amortyzator i środek pierścienia. Zaciśnij je razem, aż usłyszysz kliknięcie. Do zapewnienia prawidłowego bezpieczeństwa wystarczą dwie szpilki zamontowane obok siebie.

Jaki jest maksymalny zasięg przesyłania obrazu z DJI Phantom 3 Standard?

Odległość transmisji podglądu na żywo zależy od warunków atmosferycznych, możliwych zakłóceń oraz przepisów obowiązujących w danym regionie. Maksymalny zasięg drona DJI Phantom 3 Standard to 500m w trybie CE (w UE).

Zasięg aparatury oraz transmisja obrazu zanikają, gdy odlecę dronem na niewielką odległość. Jak mogę temu zapobiec?

a). Wystartuj dronem w miejscu bez zakłóceń.b). Dostosuj położenie anten aparatury na podstawie wskaźnika natężenia opierając się na wskazaniach aplikacji DJI GO dla ustawienia optymalnej transmisji sygnału wymaganej do komfortowego lotu i zapewnienia transmisji dobrej jakości obrazu. Aby uzyskać więcej informacji, obejrzyj samouczek wideo:c). Włącz dekodowanie sprzętu, jeśli używasz urządzenia z iOS. Ewentualnie podłącz inne urządzenie mobilne. Uaktualnij oprogramowanie drona i aplikacji DJI Go do najnowszej wersji.d). Jeśli problem nadal występuje, skontaktuj się z pomocą techniczną DJI.

Ekran podglądu na żywo zatrzymał transmisję obrazu w miejscu lub jest w kolorze zielonym. Jak mogę to naprawić?

a). Spróbuj z innym urządzeniem mobilnym. Jeśli używasz urządzenia z Androidem, spróbuj z urządzeniem z iOS i odwrotnie. W przypadku urządzeń z iOS włącz dekodowanie sprzętu.b). Lataj dronem w miejscu bez zakłóceń.c). Wypnij i ponownie wsadź kabel łączący gimbal i drona.d). Jeśli problem nadal występuje, wyślij produkt do DJI w celu uzyskania diagnozy.

Jak mogę zmienić tryb sterowania mojego DJI Phantom 3 Standard?

Domyślnie kontroler zdalnego sterowania jest ustawiony na tryb 2. Oznacza to, że prawy drążek sterujący steruje ruchem drona, a lewy drążek kontrolny steruje przepustnicą i orientacją urządzenia. Te elementy sterujące można zmienić na tryb 1 lub ustawić niestandardową konfigurację w aplikacji DJI GO. Jest to zalecane tylko dla zaawansowanych użytkowników.

Czy muszę oddzielnie dokupić kontroler?

Nie, nie musisz kupować oddzielnej aparatury. Twój DJI Phantom 3 Standard zawiera kontroler zdalnego sterowania, który jest już z nim połączony.

Czy mój DJI Phantom 3 Standard obsługuje tryb pracy dwóch kontrolerów?

Niestety DJI Phantom 3 Standard nie obsługuje tego trybu. Dołączony kontroler może być używany do jednoczesnego sterowania zarówno dronem, jak i kontrolowania gimbala i kamery.

Dlaczego mój kontroler uruchamia alarm, gdy go włączę i zostawię na stole?

Jeśli kontroler jest włączony i nie był używany przez 5 minut, uruchomi się alarm. Po upływie 20 minut automatycznie się wyłączy. Porusz drążkami lub wykonaj inne akcje, aby anulować alarm.

Co muszę wiedzieć o aparaturze?

a. Przed każdym lotem upewnij się, że kontroler jest w pełni naładowany.b. Upewnij się, że uchwyt urządzenia mobilnego jest pewnie umieszczony i nie może się wysunąć.c. Upewnij się, że antena kontrolera zdalnego sterowania jest rozłożona i ustawiona we właściwej pozycji, aby uzyskać optymalną jakość transmisji.d. Napraw lub wymień kontroler, jeśli jest uszkodzony. Uszkodzona antena kontrolera znacznie zmniejszy wydajność.e. Jeśli chcesz wymienić kontroler, konieczne będzie ponowne sparowanie kontrolera z dronem.Jak włączyć kontroler zdalnego sterowania?

Ustaw przełącznik S1 w najwyższą pozycję i upewnij się, że oba drążki sterujące znajdują się w położeniu neutralnym. Przesuń przełącznik zasilania w prawo, aby uruchomić aparaturę. Dioda LED stanu urządzenia zaświeci się na zielono, gdy kontroler jest podłączony do drona. Wskaźnik baterii wyświetli poziom naładowania baterii kontrolera zdalnego sterowania.

Jak mogę połączyć kontroler z moim dronem?

DJI Phantom 3 Standard jest domyślnie połączony z kontrolerem, a ponowne podłączenie jest konieczne tylko wtedy, gdy kontroler zostanie zastąpiony nowym.Procedury łączenia są następujące:· Włącz drona i naciśnij przycisk połączenia (link). Przycisk będzie migał na czerwono, gdy dron będzie gotowy do połączenia.· Włącz kontroler, obróć pokrętło gimbala w skrajnie lewą stronę i szybko przełączaj przełącznik S2 w tył i w przód co najmniej trzy razy. Usłyszysz pulsujący dźwięk, gdy kontroler będzie próbował połączyć się z dronem.Kontroler przestanie wydawać sygnał dźwiękowy, a przycisk połączenia na dronie zaświeci się na zielono, jeśli połączenie zakończy się powodzeniem.

Jak połączyć się z bezprzewodową transmisją wideo?

Włącz kontroler. Włącz drona. Na swoim urządzeniu przenośnym wybierz "PHANTOM3_XXXXXX" z listy sieci Wi-Fi i wprowadź domyślne hasło "12341234". Uruchom aplikację DJI GO i wejdź w tryb Camera View. Sygnał wideo z kamery drona wskazuje, że dron nawiązał połączenie z łączem sieci Wi-Fi.

Jak zresetować połączenie WI-FI?

Włącz kontroler, przekręć pokrętło gimbala w prawo i ustaw pozycję przełącznika S2 w przód i w tył co najmniej trzy razy. Kontroler wyemituje sygnał dźwiękowy, jeśli identyfikator SSID i hasło sieci bezprzewodowej Wi-Fi zostały zresetowane do wartości domyślnych.

Jak długo działa bateria kontrolera zdalnego sterowania?

Wbudowana bateria kontrolera pozwala na pracę przez około trzy godziny.

Jak długo trwa ładowanie kontrolera?

Czas ładowania przy użyciu adaptera USB wynosi około 2,5 godziny przy ładowaniu 1,5 A. Po zakończeniu ładowania dioda LED stanu kontrolera zmieni się z czerwonego na zielony.

Dlaczego mój kontroler uruchamia alarm po włączeniu zasilania?

Sprawdź poziom naładowania baterii kontrolera zdalnego sterowania.Sprawdź, czy drążki sterowania są wyśrodkowane i skalibruj kontroler za pomocą aplikacji DJI GO.

Czy mogę używać inteligentnej baterii z DJI Phantom 2 z moim DJI Phantom 3 Standard?

Nie możesz. Seria DJI Phantom 3 wykorzystuje nowo zaprojektowaną inteligentną baterię o większej mocy. DJI Phantom 3 ma 4-ogniwową baterię o pojemności 4480 mAh i napięciu 15,2 V.

Czy mogę używać baterii od DJI Phantom 3 Professional / Advanced do DJI Phantom 3 Standard?

Tak, baterie z serii DJI Phantom 3 są takie same.

Jaki jest maksymalny czas lotu DJI Phantom 3 Standard?

Czas lotu będzie się różnić w zależności od warunków środowiskowych i sposobu użytkowania, ale akumulator powinien zapewnić do 25 minut nieprzerwanego lotu przy pełnym naładowaniu.

Dlaczego liczba rozładowań baterii nie wynosi zero, mimo że nigdy wcześniej jej nie używałem?

Każda bateria jest testowana przed zapakowaniem i wysłaniem. Ma to wpływ na czas rozładowania nowej baterii i jest przyczyną, że czas rozładowania wyświetlany w aplikacji GO nie jest zerowy. Bateria jest bezpieczna w użytkowaniu.

Jak korzystać z akumulatora w środowisku o niskiej temperaturze?

Pojemność baterii ulega znacznemu skróceniu podczas lotu w zimnym otoczeniu (tj. w temperaturach powietrza poniżej 0 stopni Celsjusza).Nie zaleca się latania w bardzo niskich temperaturach (tj. Temperaturach powietrza poniżej minus 10 stopni i 5 stopni Celsjusza). Zakończ lot tak szybko, jak to możliwe, gdy pojawi się komunikat o niskim poziomie baterii podczas lotu w niskich temperaturach.Staraj się ogrzać akumulator w pomieszczeniu przed lataniem w niskich temperaturach.Utrzymuj temperaturę rdzenia baterii powyżej 20 stopni Celsjusza, aby zapewnić optymalną wydajność.Ładowarka przerwie proces ładowania, jeśli temperatura rdzenia akumulatora jest poza zakresem roboczym (0 do 40 stopni Celsjusza).Upewnij się, że temperatura baterii przekracza 5 stopni Celsjusza przed startem.Aby ogrzać akumulator, zamontuj go w dronie na około 1-2 minuty przed startem. Rozpocznij latanie, dronem na małej wysokości przez około 1 minutę, aby upewnić się, że temperatura akumulatora jest stabilna.

Jak sprawdzić poziom naładowania akumulatora?

Gdy akumulator jest wyłączony, naciśnij raz przycisk zasilania. Wskaźnik poziomu baterii świeci się, aby wyświetlić aktualny poziom naładowania baterii.

Jak działa mechanizm ochrony baterii?

Informacje na temat migających diod LED i odpowiadających im ostrzeżeń o ochronie akumulatora znajdują się w instrukcji obsługi.Po rozwiązaniu problemu z zabezpieczeniem naciśnij przycisk zasilania, aby wyłączyć ostrzeżenie o ochronie baterii. Odłącz akumulator od ładowarki i podłącz go, aby wznowić ładowanie. Pamiętaj, że nie musisz odłączać i podłączać ładowarki w przypadku wystąpienia błędu temperatury w pomieszczeniu. Ładowarka wznowi ładowanie, gdy temperatura znajdzie się w normalnym zakresie.

Jak rozładować baterię?

Powoli: Umieść baterię w komorze akumulatora DJI Phantom 3 Standard i włącz ją. Pozostaw go, dopóki nie będzie mniej niż 8% baterii lub dopóki bateria się nie wyłączy. Sprawdź poziom naładowania akumulatora w aplikacji DJI GO.Szybko: Lataj dronem na świeżym powietrzu, aż pozostanie mniej niż 8% baterii lub dopóki bateria nie będzie już w stanie się włączyć.

Jak długo trwa ładowanie baterii?

Czas ładowania za pomocą dostarczonej ładowarki wynosi około 1,5 godziny.Po zakończeniu ładowania akumulator zostanie automatycznie wyłączony.

Jak przechowywać baterię?

Rozładuj akumulator do 40%-65%, jeśli nie będzie używany przez 10 dni lub dłużej. Może to znacznie wydłużyć żywotność baterii.Bateria automatycznie rozładowuje się poniżek 65%, gdy jest nieużywana przez ponad 10 dni, aby zapobiec spęcznieniu. Rozładowanie baterii do 65% zajmuje około 3 dni. Jest to normalne, że podczas procesu wyładowywania może dojść do umiarkowanego emitowania ciepła z baterii. Ustaw progi wyładowania w aplikacji DJI GO.Bateria przechodzi w tryb hibernacji, jeśli zostanie wyczerpana i przechowana przez dłuższy czas. Gdy w trybie hibernacji próbujesz włączyć akumulator, dioda LED baterii będzie świecić na czerwono, a diody LED na akumulatorach zostaną wyłączone. W tym stanie nie można ręcznie wyłączyć diody zasilania baterii. Pozostaw akumulator bez nadzoru przez 5 minut, aż lampka zgaśnie. Naładuj baterię, aby wybudzić ją ze stanu hibernacji.Wyjmij baterię z drona, gdy są przechowywane przez dłuższy czas.

Jaka jest zalecana temperatura przechowywania baterii?

Przechowuj baterię i kontroler w chłodnym, suchym miejscu, z dala od bezpośredniego światła słonecznego, aby upewnić się, że wbudowana bateria LiPo nie jest przegrzana. Zalecana temperatura przechowywania: od 22 do 28 stopni Celsjusza w przypadku okresów przechowywania dłuższych niż trzy miesiące. Nigdy nie przechowuj baterii w środowisku o temperaturze spoza zakresu od -20 do 45 stopni Celsjusza.

Czy to normalne, że wyświetlacz napięcia jest żółty w aplikacji DJI GO?

Tak, gdy napięcie akumulatora jest niższe niż 3,62 V, wyświetlacz napięcia zmienia kolor na żółty.