WYBIERZ MODEL

Phantom 4 Pro

Phantom 4 Pro

Phantom 4 Pro V2.0

Phantom 4 Pro V2.0

Funkcje

Jakie nowe inteligentne tryby posiada dron DJI Phantom 4 Pro?

AR Route, TapFly Backward, TapFly Free, Circle, Profile, Spotlight w trybie ActiveTrack oraz tryby Draw i Gesture. Obsługuje również Narrow Sensing i używa nowych algorytmów dla trybu RTH (powrót do miejsca startu).
Filmy instruktażowe dla niektórych z wymienionych powyżej trybów można zobaczyć na oficjalnym kanale DJI Support w serwisie YouTube pod tym linkiem.

W jaki sposób ulepszono funkcję RTH (powrotu do miejsca startu) w dronie DJI Phantom 4 Pro?

Aby poprawić precyzję funkcji RTH wykorzystywane są teraz dane z dolnego systemu wizyjnego (moduł VPS). Dron zapisuje wygląd podłoża po wzniesieniu się na wysokość 7 metrów i wykorzystuje te dane do precyzyjniejszego lądowania. Aby dowiedzieć się więcej o funkcji RTH, zajrzyj do instrukcji obsługi.

W jaki sposób korzystać z funkcji Narrow Sensing?

Ustaw przycisk C1 lub C2 jako przełącznik do funkcji Narrow Sensing. Podczas latania w otoczeniu bogatym w przeszkody, użyj funkcji Narrow Sensing, a dron będzie dostosowywał zakres detekcji i prędkość lotu, aby bezpiecznie przelatywać przez zwężone luki.

Co powinienem wiedzieć o trybie ActiveTrack?

Przedmiot, który ma być śledzony, musi być umieszczony na środku ekranu w celu jego identyfikacji. W momencie, gdy na ekranie pojawi się przycisk „GO” po przeciągnięciu pola wokół przedmiotu, obiekt zostanie zidentyfikowany. Po wybraniu „GO” można rozpocząć inteligentny tryb śledzenia. Śledzony obiekt nie powinien mieć podobnego koloru ani wzorów do otoczenia. Dron DJI Phantom 4 Pro może śledzić na wysokości od trzech do pięciu metrów w odległości od pięciu do piętnastu metrów.

Co powinienem wiedzieć o trybie TapFly?

W trybie Tapfly możesz latać w dowolnym kierunku w zakresie od -25 do +25 stopni kontrolowanego zakresu ruchów gimbala. W aplikacji DJI GO 4 istnieje możliwość ustawienia prędkości od 1 m/s do 13 m/s. W momencie wykrycia przeszkody, dron wzniesie się, aby jej uniknąć. Po wybraniu opcji poziomego omijania przeszkód ("Enable Horizontal Obstacle Avoidance"), dron DJI Phantom 4 Pro automatycznie wygeneruje trasę przelotu tak, aby omijać przeszkody znajdujące się po obu stronach. Kiedy przeszkoda okaże się niemożliwa do ominięcia, dron zawiśnie w powietrzu.

Funkcja TapFly drona DJI Phantom 4 Pro działa w trybach: forward mode, backward mode oraz free mode.

Czy w trybie P (pozycjonowania) można latać z włączonymi bocznymi czujnikami podczerwieni?

Nie. W trybie P działają tylko przednie i tylne systemy wizyjne. Czujniki boczne działają w trybach Beginner oraz Tripod.

Przy jakiej prędkości przestaje działać system pozycjonowania wizyjnego (VPS)?

Przy 14 m/s.

Kiedy system wykrywania przeszkód poprzez podczerwień działa podczas lotu?

Tylko w trybie "Beginner" oraz "Tripod".

Jaka jest różnica w systemach Lightbridge pomiędzy modelem DJI Phantom 4, a DJI Phantom 4 Pro?

Dron DJI Phantom 4 Pro wykorzystuje nowy, dwuzakresowy system transmisji. Zasięg transmisji wynosi do 3,5 km (bez przeszkód, bez zakłóceń, zgodnie z wymogami CE). Użytkownicy mogą również przełączać się pomiędzy częstotliwościami 2.4 GHz i 5.8 GHz, aby unikać zakłóceń.

Jakiego rodzaju technologię transmisji wykorzystano w dronie DJI Phantom 4 Pro?

W dronie DJI Phantom 4 Pro wykorzystano ulepszoną wersję modułu DJI Lightbridge i obsługuje pasma częstotliwości 2.4 GHz i 5.8 GHz.

Czy aparatura sterująca nadal pracuje na częstotliwości 2.4 GHz?

Tak, ale wiele urządzeń korzystających z sieci Wi-Fi i Bluetooth działa również w paśmie częstotliwości 2.4 GHz, więc zakłócenia są bardziej prawdopodobne. Obecnie zakres częstotliwości 5.8 GHz nie jest tak szeroko stosowany, więc mniej prawdopodobne jest to, że podczas korzystania z pasma 5.8 GHz wystąpią zakłócenia.

Ile wynosi maksymalny zasięg drona DJI Phantom 4 Pro?

FCC: 7 kilometrów, CE: 3,5 kilometra (bez przeszkód). Rzeczywista odległość transmisji różni się w zależności od ukształtowania terenu i występujących w tym obszarze zakłóceń.

Ile wynosi opóźnienie sygnału transmisji wideo drona DJI Phantom 4 Pro?

Około 220 ms dla aparatury sterującej bez wyświetlacza i około 180 ms dla aparatury sterującej z wyświetlaczem. Rzeczywiste opóźnienie zależy od parametrów technicznych urządzenia mobilnego i zakłóceń środowiskowych.

Jaka jest maksymalna rozdzielczość obrazu podczas poglądu na żywo w dronie DJI Phantom 4 Pro?

720p przy 30 kl./s.

Co zrobić, jeśli podczas przesyłania obrazu na ekranie pokazują się czarno-białe paski?

W aplikacji DJI GO 4 kliknij menu i wyłącz opcję "Over Exposure Warning".

Jaka jest specyfikacja kamery drona DJI Phantom 4 Pro?

Dron DJI Phantom 4 Pro wykorzystuje czujnik CMOS z 20 milionami efektywnych pikseli obsługujący nagrywanie wideo w formacie maksymalnie 4K 60 kl./s (H264) oraz 4K 30 kl./s (H.265) z bitrate'em rzędu 100 Mb/s. Przysłona może być regulowana od F/2.8 do F/11. Do trybów aparatu dodano również tryb A (priorytet przysłony) i tryb S (priorytet migawki).

Czy filtry ND dla kamery drona DJI Phantom 4 mogą być wykorzystane w kamerze drona DJI Phantom 4 Pro?

Nie, ponieważ rozmiary tych dwóch kamer są różne.

Dlaczego gimbal nie może utrzymać równego poziomu, gdy lecę z najwyższą prędkością w trybie S (sport)?

W trybie S dron może nachylić się do 42 stopni, podczas gdy gimbal może poruszać się co najwyżej 45 stopni w górę i 120 stopni w dół. W związku z tym gimbal nie może utrzymać poziomu, gdy dron leci zbyt szybko w trybie S. Aby rozwiązać ten problem, podczas lotu w trybie S należy przesunąć oś Pitch gimbala w dół o co najmniej 12 stopni.

Jaka jest maksymalna szybkość transmisji wideo drona DJI Phantom 4 Pro?

100 Mb/s.

Czy gimbal jest wykonany z plastiku?

Nie, jest wykonany ze stopu ceramiczno-magnezowego.

W jaki sposób przełączyć się z migawki mechanicznej na migawkę elektroniczną w dronie DJI Phantom 4 Pro?

Kamera domyślnie używa migawki elektronicznej, gdy czas otwarcie migawki przekracza 1/2000 lub podczas korzystania z funkcji zdjęć seryjnych. W przeciwnym wypadku używana jest mechaniczna migawka, aby zapobiec niechcianym wibracjom.

Jakie są nowości w kamerze drona DJI Phantom 4 Pro?

Kamera drona DJI Phantom 4 Pro została wyposażona w 1-calowy sensor o rozdzielczości 20 megapikseli oraz posiada ręcznie regulowaną przysłonę od F2.8 do F11. Po wciśnięciu do połowy przycisku migawki możliwe jest włącznie funkcji auto focus. Zakres ostrości to od metra do nieskończoności. Pamiętaj, aby ponownie ustawiać ostrość przed wykonaniem zdjęć w przypadku, gdy obiekt został przesunięty poza punkt ostrzenia. Ustaw zakres ostrości na nieskończoność, jeśli obiekt znajduje się w odległości większej niż 30 m.

Jakie korzyści płyną z korzystania z mechanicznej migawki?

Elektroniczna migawka może powodować pojawienie się artefaków i zniekształceń, jak chociażby efekt jello (drżenie obrazu), podczas próby uchwycenia szybko poruszających się obiektów. Mechaniczna migawka zapobiega tym sytuacjom i gwarantuje wysoką jakość obrazu.

Czy kamera drona DJI Phantom 4 Pro pozwala na regulowanie ostrości obrazu?

Tak. Wystarczy, że dotkniesz na ekranie wybrany punkt, aby ustawić ostrość po przełączeniu z trybu pomiaru na tryb ostrości. Auto focus można również włączyć, wciskając do połowy spust migawki przed pełnym naciśnięciem migawki, które powoduje wykonanie fotografii. Ostrość można ustawić w zakresie od 1 m do nieskończoności.

Jakie są główne cechy obiektywu kamery w DJI Phantom 4 Pro?

Kamera drona DJI Phantom 4 Pro wykorzystuje zupełnie nowy obiektyw, zoptymalizowany do obrazowania z powietrza, z zakresem przysłony od F2,8 do F11 i ogniskowej o równowartości 24 mm. Jest on wyposażony w mechaniczną migawkę i regulowany zakres przysłony, z funkcją auto focus.

Jakie karty SD są kompatybilne z dronem DJI Phantom 4 Pro?

Dron DJI Phantom 4 Pro jest wyposażony w kartę microSD o pojemności 16 GB. Obsługuje on karty SD o pojemności do 128 GB, klasy 10 i UHS-1 z szybkością zapisu większą niż 15 MB/s. Rekomendowane karty Micro SD to:1. Sandisk Extreme 32GB UHS-3 V30 MicroSDHC.


2. Sandisk Extreme 64GB UHS-3 V30 MicroSDXC.


3. Panasonic 32GB UHS-3 MicroSDHC.


4. Panasonic 64GB UHS-3 MicroSDXC.


5. Samsung PRO 32GB UHS-1 MicroSDHC.


6. Samsung PRO 64GB UHS-3 MicroSDXC.


7. Samsung PRO 128GB UHS-3 MicroSDXC.

Jaki odtwarzacz multimedialny może odtwarzać wideo w formacie H.265?

Windows: VLC, PotPlayer, KMPlayer, MilkPlayer.


IOS: Elmedia Player.

Jakie urządzenia mobilne są kompatybilne z aplikacją DJI GO 4?

Aplikację DJI GO 4 można pobrać na urządzenia z systemem Android oraz iOS. Więcej informacji znajdziesz w instrukcji obsługi.

Jaka jest maksymalna prędkość drona DJI Phantom 4 Pro w trybie ActiveTrack?

14 m/s, tyle samo co maksymalna prędkość w trybie P (pozycjonowania).

Jakie są różnice pomiędzy aparaturami w dronach DJI Phantom 4 Pro i DJI Phantom 4 Pro+?

Aparatury różnią się w obu modelach. Aparatura drona DJI Phantom 4 Pro+ wyposażona jest w 5,5-calowy wyświetlacz 1080p o jasności 1000 cd/m². Podgląd widoczny jest wyraźnie nawet w bezpośrednim świetle słonecznym oraz może być używany w niskich temperaturach. Sporą zaletą jest fakt, że nie potrzebujemy dodatkowego urządzenia mobilnego. Aparatura sterująca posiada również port HDMI, gniazdo karty micro-SD oraz wbudowany mikrofon i głośnik, umożliwiające transmisję na żywo poprzez portale społecznościowe w dowolnym miejscu i czasie.

Czy aparatura może przekazywać sygnał HDMI?

Aparatura sterująca drona DJI Phantom 4 Pro może przekazywać sygnał HDMI z zainstalowanym modułem HDMI i urządzeniem mobilnym. Po zainstalowaniu modułu HDMI uaktualnij oprogramowanie firmware aparatury do najnowszej wersji. Aparatura sterująca drona DJI Phantom 4 Pro+ posiada wbudowany port HDMI.

Jak długo trwa ładowanie aparatury sterującej drona DJI Phantom 4 Pro / 4 Pro+?

Pełny proces ładowania trwa ok. 3 godzin.

Czy mogę przełączyć aparaturę pomiędzy FCC a CE?

Użytkownicy nie mogą ręcznie przełączać się między FCC i CE. Aparatura sterująca umożliwi uruchomienie trybu FCC lub CE na podstawie lokalizacji i zgodnie z przepisami obowiązującymi w rejonie, w którym przebywasz.

Po jakim czasie aparatura sterująca drona DJI Phantom 4 Pro się rozładuje?

Aparatura bez wyświetlacza może pracować przez 6 godzin po całkowitym naładowaniu, natomiast aparatura z wyświetlaczem może pracować przez 5 godzin.

W jaki sposób mogę połączyć aparaturę sterującą z dronem DJI Phantom 4 Pro przy użyciu kombinacji klawiszy?

Naciśnij równocześnie przyciski C1, C2 i wideo. Po usłyszeniu alarmu "D-DD" naciśnij pokrętło ustawień aparatu, a aparatura połączy się z dronem.

Co nowego przedstawiono w aparaturze sterującej drona DJI Phantom 4 Pro?

Dron DJI Phantom 4 Pro jest kompatybilny z dwoma typami aparatur, standardową i opcjonalną (z wbudowanym wyświetlaczem). Obie aparatury mogą przełączać się między pasmami częstotliwości 2.4 GHz i 5.8 GHz z maksymalnym zasięgiem do 3,5 km (bez przeszkód, bez zakłóceń, zgodny z CE). Obydwie aparatury pozwalają na wyostrzenie obrazu po połowicznym wciśnięciu przycisku migawki. Dron DJI Phantom 4 Pro+ posiada 5,5-calowy wyświetlacz 1080p o jasności 1000 cd/m² i wbudowaną aplikację DJI GO 4. Jego aparatura sterująca jest również wyposażona w port HDMI, gniazdo Micro SD, mikrofon, głośnik oraz moduł Wi-Fi.

Czy istnieje możliwość podłączenia urządzenia z systemem iOS lub Android do aparatury sterującej drona DJI Phantom 4 Pro+, aby używać aplikacji DJI GO 4?

Nie, aparatura łączy się tylko z wbudowanym wyświetlaczem.

Jakiego systemu operacyjnego używa wyświetlacz w aparaturze sterującej drona DJI Phantom 4 Pro+?

Systemu Android, natomiast obsługiwaną aplikacją jest DJI GO 4.

Czy aparatura sterująca drona DJI Phantom 4 Pro+ posiada łączność Wi-Fi i Bluetooth?

Posiada łączność Wi-Fi, ale nie Bluetooth.

Jaki akumulator wykorzystuje dron DJI Phantom 4 Pro?

Pojemność 5870 mAh, napięcie 15,2 V, wydajność prądowa 89,8 Wh.

Ile trwa ładowanie akumulatora drona DJI Phantom 4 Pro?

Około 90 minut.

W jaki sposób odpowiednio dbać o akumulator?

Trzymaj akumulator z dala od wody lub wilgoci. Poziom naładowania akumulatora powinien wynosić od 45% do 65%, gdy akumulator ma być nieużywany przez dłuższy czas. Jeśli akumulator ma być przechowywany przez dłużej niż 3 miesiące, powinien być naładowany do pełna i rozładowywany co trzy miesiące, aby zapobiec nadmiernemu rozładowywaniu.

Czy to normalne, że aplikacja DJI GO 4 wyświetla ikonę akumulatora w kolorze żółtym?

Tak, gdy napięcie akumulatora jest niższe niż 3,62 V, ikona zmienia kolor na żółty.

Jaka jest moc ładowarki drona DJI Phantom 4 Pro?

100W.

Jak uaktualnić oprogramowanie akumulatora drona DJI Phantom 4 Pro?

Akumulator zostanie zaktualizowany równocześnie z oprogramowaniem drona. Jeśli będzie wymagana aktualizacja akumulatora, aplikacja DJI GO 4 zakomunikuje „Inconsistent Firmware Found”. Przesuń wtedy suwak w prawo, a rozpocznie się proces aktualizacji.

Jak należy używać akumulatora w niskich temperaturach?

Pojemność akumulatora znacznie się zmniejszy, gdy jest używany w niskich temperaturach (poniżej -10 stopni Celsjusza). Zaleca się rozgrzanie akumulatora do około 20 stopni Celsjusza przed wykonaniem lotu.

Ile wynosi maksymalny prąd rozładowania akumulatora drona DJI Phantom 4 Pro?

5 C.

Dlaczego akumulator emituje ciepło, gdy jest przechowywany przez dłuższy czas?

Jest to normalne. Kiedy akumulator jest przechowywany przez dłuższy czas z ponad 65% naładowania, zostanie uruchomiona funkcja automatycznego rozładowywania. Akumulator będzie wtedy emitował umiarkowane ciepło.

Czy mogę jednocześnie ładować akumulator i aparaturę sterującą?

Można to robić, jednak nie jest to zalecane.

Czy istnieją jakiekolwiek różnice między dronami DJI Phantom 4 Pro a DJI Phantom 4 Pro Obsidian?

Technicznie drony są takie same. Jedyną różnicą jest kolor.

Czy akcesoria dla drona DJI Phantom 4 Pro Obsidian są w tym samym kolorze, co dron?

Tak, istnieje szeroka gama akcesoriów dla drona DJI Phantom 4 Pro Obsidian, w tym śmigła, osłony śmigieł, akumulatory, filtry UV / ND.