WYBIERZ MODEL

Gimbal

Do czego służy DJI Ronin-M?

DJI Ronin-M jest 3 osiowym gimbalem służącym do stabilizacji szerokiej gamy kamer, dając użytkownikowi płynne i stabilne ujęcie w prawie w każdych warunkach.

Ile waży DJI Ronin-M?

Jego waga to 2.3kg łącznie z uchwytem i baterią, czyli prawie połowę wagi oryginalnego Ronina.

Dlaczego DJI Ronin-M waży tylko 2.3kg?

Rama DJI Ronin-M wykonana jest z magnezu. Większość innych producentów systemów stabilizujących unika stosowania magnezu, ponieważ jest to bardzo trudne do wytworzenia i pracy, ale zwiększona sztywność i zmniejszona masa magnezu wyznacza następną generację technologii stabilizacji kamer.

Jaką ładowność ma DJI Ronin-M?

Maksymalna masa ładunku DJI Ronin-M wynosi 3,6 kg.

Z czego wykonany jest DJI Ronin-M?

Główny korpus gimbala jest wykonany z magnezu.

Jakie kamery są obsługiwane przez DJI Ronin-M?

DJI Ronin-M obsługuje szeroką gamę systemów kamer, które ważą mniej niż 3,6 kg (8 funtów). Obejmuje to: Sony A7S, Canon 5D, Nikon D800, Panasonic GH4 i inne.DJI Ronin-M można łatwo wyważyć i automatycznie dostosować pod wszystkie współpracujące z nim kamery do preferowanej konfiguracji.

Jaki zakres możemy kontrolować w DJI Ronin-M?

DJI Ronin-M oferuje znacznie szerszy zakres kontroli zarówno osi odchylania (105 ° góra, 165 ° w dół) i rolki (± 110 °) w porównaniu z oryginalnym stabilizatorem DJI Ronin.

Jak ręcznie zdemontować boczne uchwyty? Dlaczego miałbym to robić?

Uchwyty demontuje się szybko i łatwo. Może to być wymagane, jeśli chcesz pracować w bardzo ciasnym miejscu, w którym przestrzeń jest ograniczona lub podczas transportu DJI Ronin-M.

Czy wyważenie stabilizatora DJI Ronin-M jest trudne?

Nie. Stabilizator można bardzo łatwo wyważyć pod aparat i rozpocząć fotografowanie lub kręcenie filmów. Nie wymaga to żadnych narzędzi, aby wyważyć aparat, a Auto Tune działa jednym naciśnięciem przycisku. Zmiana ustawień dla różnych trybów pracy aparatu i kamery także jest bardzo szybka i prosta.

Czy w skład DJI Ronin-M wchodzi walizka do transportu?

DJI Ronin-M posiada dedykowaną walizkę, ale musisz ją nabyć osobno.

Jaki jest zakres kontroli nadajnika DJI Ronin-M?

Zakres sterowania wynosi około 100-200m przy użyciu dołączonego nadajnika i wbudowanego odbiornika DJI. Port D-bus jest również dostępny, jeśli wymagany jest odbiornik innej marki.

Czy potrzebna jest specjalna instrukcja lub narzędzia do montażu DJI Ronin-M?

Nie, montaż DJI Ronin-M jest bardzo prosty, ponieważ tylko górny uchwyt, który posiada przycisk szybkiego zwolnienia, musi być zamocowany przed użyciem. Opcjonalnie, po każdej stronie uchwyty można odkręcić podczas fotografowania lub transportu. Montaż nie wymaga żadnych narzędzi.

Czy nadajnik DJI Ronin-M jest taki sam jak nadajnik do serii DJI Phantom?

Nie, DJI Ronin-M nie jest kompatybilny z nadajnikami DJI Phantom.

Czy DJI Ronin-M jest wodoodporny?

Nie. Akumulatory, silniki i inne urządzenia elektroniczne nie są wodoszczelne.

Czy mogę założyć DJI Ronin-M na latającą platformę?

DJI Ronin-M został zaprojektowany do stabilizacji ręcznej, ale posiada szybkozłączkę, która może być zamontowana do kompatybilnych dronów.Zauważ, że DJI Ronin-M nie posiada dedykowanej płytki wibroizolacyjnej lub gumowych amortyzatorów i podczas lotu stabilizacja może być bardzo ograniczona. Każda platforma latająca, do której dołączony jest Ronin-M, musi spełniać wymogi dotyczące maksymalnego udźwigu zarówno dla systemu Ronin-M, jak i systemu kamer.

Jaka jest różnica pomiędzy stabilizatorami DJI Ronin-M a DJI Ronin?

DJI Ronin-M jest znacznie lżejszy, bardziej kompaktowy, łatwiejszy do transportu oraz umożliwia pracę z większą ilością opcji gdzie przestrzeń jest ograniczona.

DJI Ronin-M jest idealnym produktem dla aspirujących i profesjonalnych filmowców. DJI Ronin-M powoduje, że światowej klasy rozwiązania technologiczne w dziedzinie stabilizacji obrazu są w tej chwili dostępne dla szerszej grupy odbiorców. Oryginalny DJI Ronin z drugiej strony jest dla osób które wymagają maksymalnie zaawansowanych ustawień kamery, długich obiektywów oraz pozostałych profesjonalnych akcesoriów. DJI Ronin-M jest urządzeniem wystarczającym w większości ustawień do kręcenia profesjonalnych filmów.

Co to jest tryb SmoothTrack?

Tryb SmoothTrack umożliwia operatorowi jednego gimbala przekształcić jego ruchy nachylenia i obrotu w płynną i stabilną zmianę kąta widzenia kamery. To powoduje, że nagranie szerokokątnych i bliskich ujęć staje się znacznie prostsze dla jednego operatora.

Co to jest Silent Mode?

Silent Mode został wprowadzony w celu zmniejszenia hałasu silników w stabilizatorze DJI Ronin-M, co może się przydać w konkretnych sytuacjach zdjęciowych, w zamkniętych lub ciasnych pomieszczeniach.Algorytmy stabilizacyjne DJI Ronin-M są natychmiast zmieniane tak, aby skupiać się na sile przy niewielkich zmianach i stabilizacji, sprawiając, że dźwięk silników nie jest rejestrowany przez wrażliwe mikrofony lub inne urządzenia rejestrujące dźwięk.

Czy DJI Ronin-M jest wyposażony w pilot zdalnego sterowania?

Tak, DJI Ronin-M jest wyposażony w aparaturę sterującą dla drugiego operatora, która pozwala zmienić nachylenie, obrót i przechył aparatu niezależnie od ruchu DJI Ronina-M. Drugi nadajnik operatora pozwala również na wybór trybu i prędkości pracy.

Czy w skład DJI Ronin-M wchodzi stojak?

Tak, jest wyposażony w stojak do zawieszania i przechowywania Ronina. Stojak można przedłużyć, a górną połowę można zdjąć, odkręcając pokrętło na górze, dzięki czemu można go używać z dowolnym standardowym statywem. Podczas korzystania z podstawy C należy sprawdzić stan podstawy, tak aby DJI Ronin-M się nie przewrócił. Podczas ustawiania stojaka na stole upewnić się, że stół jest płaski i równy.

Jak długo DJI Ronin-M może pracować z w pełni naładowaną baterią?

Dzięki inteligentnej baterii 3400mAh 4S, DJI Ronin-M może działać przez ponad 6 godzin, w zależności od podłączonej kamery i sposobu użytkowania gimbala. W pełni naładowana bateria 1580mAh 4S, pozwala na pracę przez ponad 3 godziny, w zależności od podłączonej kamery i sposobu użytkowania gimbala.

Ile baterii jest dołączonych do stabilizatora DJI Ronin-M?

DJI Ronin-M zawiera dwa akumulatory. Jeśli zakupiłeś DJI Ronin-M wcześniej generacji, zawierał on wtedy jedną baterię.

Czy oryginalny akumulator DJI Ronin może być używany z DJI Ronin-M lub odwrotnie?

Oryginalny akumulator Ronin może być używany z DJI Ronin-M, ale bateria DJI Ronin-M nie może być używana w oryginalnym stabilizatorze DJI Ronin.

Czy bateria DJI Ronin-M jest taka sama jak do DJI Phantom 2 i 3?

Nie, bateria DJI Ronin-M różni się od baterii inteligentnych DJI używanych w serii DJI Phantom 2 i 3.

Czy można używać ładowarki serii Phantom 2 i 3 do ładowania baterii Ronin-M?


Nie, należy używać dołączonej do zestawu ładowarki Ronin-M.

Jaka jest aplikacja mobilna dedykowana dla DJI Ronin-M?

Aplikacja DJI Ronin Assistant umożliwia łatwą konfigurację wszystkich parametrów systemu za pośrednictwem technologii Bluetooth.

Jak mogę pobrać aplikację DJI Ronin-M i jakie systemy operacyjne są obsługiwane?

Wyszukaj "DJI Ronin Assistant" w App Store lub Play Store, aby pobrać wersję dla odpowiedniego systemu.