WYBIERZ MODEL

Ogólne

Jaka jest różnica między Roninem-SC a Roninem-S?

Ronin-SC jest stworzony dla aparatów bezlusterkowych. Ronin-S to profesjonalne narzędzie zaprojektowane aby stabilizować większe i cięższe aparaty typu lustrzanki lub większe bezlusterkowe aparaty. W porównaniu z Roninem-S, Ronin-SC jest lżejszy i bardziej poręczny. Dodatkowo, pewne zmiany konstrukcyjne i optymalizacja umożliwiają korzystanie z dodatkowych funkcji.

W jakich wersjach dostępny jest Ronin-SC?

Ronin-SC dostępny jest w sprzedaży w dwóch wersjach. Podstawowa Ronin-SC oraz Ronin-SC Pro Combo.

Czy Ronin-SC posiada wbudowany system przesyłu obrazu przez Wi-Fi?

Ronin-SC nie posiada takiej funkcji.

Jak działa zabezpieczenie osi w przypadku Ronina-SC?

Blokady osi można użyć w przypadku transportowania Ronina SC lub w ustawiania balansu gimbala.

Jaką funkcję pełni ruchoma płytka montażowa?

Ruchoma płytka montażowa pozwala na idealne wyważenie Twojego aparatu. Pozwala również na bezpieczne wyważenie osi tilt.

Co mogę zrobić, aby zapobiec ewentualnej utracie balansu po długim okresie filmowania oraz zapobiec potencjalnej możliwości upadku aparatu z Ronina-SC?

Aby sprawdzić prawidłowe wyważenie włącz test balansu w aplikacji Ronin. Dodatkowo Ronin-SC posiada zabezpieczenie w ruchomej płytce montażowej, która uniemożliwi upadek aparatu.

Jaki jest optymalny ładunek, który możemy zamontować na Roninie-SC?

Zgodnie z testami, Ronin-SC działa najlepiej przy obciążeniu sprzętem nie przekraczającym 2 kg.

Jak mogę się szybko przełączać między różnymi trybami?

Można wybrać trzy indywidualne ustawienia Ronina-SC w profilu użytkownika aplikacji Ronin. Naciskając przycisk M, można się przełączać między tymi grupami parametrów w trakcie filmowania.

Jakie akcesoria posiada Ronin-SC?

Możesz sprawdzić wszystkie akcesoria w naszym sklepie DJI ARS oraz naszych salonach.

Czy silnik focusa do Ronina-S jest kompatybilny z Roninem-SC?

Nie. Każdy z gimbali (Ronin-S oraz Ronin-SC) posiada osobny dedykowany model modułu Focus Motor, które nie są kompatybilne pomiędzy modelami stabilizatorów.

Czy płytka montażowa z Ronina-S jest kompatybilna z Roninem-SC?

Nie. Płytka montażowa nie będzie kompatybilna między stabilizatorem DJI Ronin-S oraz Ronin-SC.

W jaki sposób mogę zaktualizować oprogramowanie dla Ronina-SC?

Oprogramowanie można zaktualizować przez aplikację Ronin po połączeniu przez Bluetooth. Nie ma potrzeby łączenia Ronina-SC z komputerem.

Jaki jest czas pracy Ronina-SC na akumulatorze?

Ronin-SC pozwala na czas pracy do 11 godzin, zakładając, że akumulator był naładowany do 100% oraz aparat jest dobrze wyważony.

Czym jest Tryb Sport i jak mogę go włączyć?

W trybie sport gimbal szybciej podąża za Twoimi ruchami, co jest przydatne przy filmowaniu szybko poruszających się obiektów. Aby włączyć tryb sport, naciśnij i przytrzymaj przycisk M aż dioda LED zaświeci się na żółto. Można ustawić gimbal w trybie sport na stałe - wystarczy przytrzymać przycisk M i dwa razy nacisnąć spust.

Czym jest automatyczna kalibracja?

Po włączeniu automatycznej kalibracji, gimbal sam dobierze odpowiednie ustawienia silników, bazujące na wadze zamieszczonego na nim sprzętu. Po zamontowaniu kamery oraz wyważenia gimbala, rekomendujemy włączenie Automatycznej Kalibracji przed filmowaniem.

Czym jest Deadband?

Deadband pozwala ustalić martwą strefę ruchu gimbala. Wysoka wartość tego parametru oznacza, że martwa strefa gimbala również będzie wysoka.

Jak mogę ręcznie ustawić kierunek gimbala?

Możesz manualnie ustawić kierunek gimbala wybierając w aplikacji Ronin profil użytkownika i włączając funkcję Push Pan.

Jak włączyć funkcję obrotu o 360 stopni w trakcie filmowania?

Należy wybrać profil użytkownika w aplikacji Ronin oraz włączyć “3D Roll 360”

Co to jest System Calibration? W jakiej sytuacji dokonywać kalibracji?

Stabilizacja Ronina-SC może ulec zmianie przy filmowania w ekstremalnych warunkach. Dzięki dokonywaniu kalibracji systemu, możesz skasować parametry i zniwelować błędy systemowe, by usprawnić pracę Ronina-SC. Umieść gimbala na płaskiej powierzchni przed rozpoczęciem kalibracji.

Jak uzyskać dostęp do Pan & Tilt Follow, Pan Follow, FPV, oraz 3D Roll 360?

Uruchom aplikację Ronin, kliknij Profil Użytkownika a następnie ustaw parametry silnika, wybierz różne tryby podążania. W Trybie Full Follow, osie pan i tilt będą podążały zgodnie z Twoimi ruchami. W trybie Pan Follow, jedynie oś Pan będzie podążała za Twoimi ruchami. W Trybie FPV, osie pan, tilt i roll będą w pełni śledzić Twoje ruchy. W 3D roll 360, gimbal automatycznie wejdzie w tryb latarki pozwalając o obrót o 360 stopni.

Co to jest ActiveTrack 3.0?

ActiveTrack 3.0 jest funkcją automatycznego śledzenia wykorzystującą algorytmy DJI. Po włączeniu aplikacji Ronin i aktywacji funkcji ActiveTrack 3.0, gimbal będzie automatycznie rozpoznawał ludzi i śledził obiekty. Możesz również ręcznie ustawić obiekt do śledzenia, co jest przydatne przy filmowaniu w trudnych sytuacjach.

Jakie są cechy funkcji ActiveTrack 3.0?

ActiveTrack 3.0 stabilizuje Twoje ujęcie podczas śledzenia, umożliwiając przy tym przekadrowanie gimbala joystickami. Skupiając ostrość na głowie i ramionach obiektu, ActiveTrack 3.0 cechuje się największą dokładnością.

Jak używać ActiveTrack 3.0?

Zamocuj swój telefon na złączu akcesoriów swojego aparatu, wybierz “Create” w aplikacji Ronin a następnie aktywuj ActiveTrack 3.0. Następnie wybierz na ekranie telefonu obiekt i kliknij “Trigger” by zacząć śledzenie.

Co to jest Force Mobile?

Przy aktywacji funkcji force mobile, możesz używać swojego telefonu do sterowania ruchami gimbala, dzięki wbudowanym w telefon akcelerometrom. Póki co funkcja działa jedynie na urządzeniach z iOS.

Jaki jest maksymalna odległość, z której działa funkcja Force Mobile?

Około 20 metrów.

Jak używać uchwytu na telefon?

Mocując swój telefon do gniazda “gorącej stopki” swojego aparatu, lub do boku gimbala, za pomocą uchwytu na telefon, możesz używać swojego telefonu jako monitora podglądowego, dzięki transmisji video przez Wi-Fi. Otrzymujesz również dostęp do funkcji Force Mobile mocując swój telefon do statywu.