WYBIERZ MODEL

Funkcje

Co to jest tryb Smooth Track?

Tryb SmoothTrack umożliwia operatorowi jednego gimbala przekształcić jego ruchy nachylenia i obrotu w płynną i stabilną zmianę pozycji kamery. To powoduje, że nagranie szerokokątne i bliskich ujęć staje się znacznie prostsze dla jednego operatora.

Kiedy muszę użyć funkcji automatycznej kalibracji gimbala?

Przy każdej zmianie kamery lub dodaniu / usunięciu akcesoriów, które zmieniają ciężar zestawu. Najpierw należy manualnie wyrównać gimbal, a następnie użyć funkcji Auto Tune Stability do kalibrowania.

Czym jest tryb śledzenia pojedynczej osi?

Tryb Single Axis Follow umożliwia zastosowania Smooth Track dla jednej osi, utrzymując idealnie ustabilizowaną kamerę w pozostałych płaszczyznach. Np. możemy zastosować Smooth Track tylko dla osi obrotu ignorując wszystkie przypadkowe ruchy operatora w osiach tilt i roll.

Ile waży DJI Ronin?

DJI Ronin, wraz z uchwytami oraz baterią waży 4.20 kg.

Jak ciężki ładunek jest w stanie unieść DJI Ronin?

Maksymalna masa ładunku DJI Ronin wynosi 7.25 kg.

Jakie kamery obsługuje DJI Ronin?

DJI Ronin obecnie obsługuje kamery do maksymalnej głębokości 140 mm (mierzone od środka ciężkości), wysokości 225 mm i szerokości 195 mm. Maksymalna masa ładunku wynosi 7.25 kg. Kamery takie jak: BMPCC, BMCC, Canon 1Dc, Canon 5D MK II, Canon 5D MK III, Canon 6D, Canon 7D, Canon C100, Canon C300, Canon C500, Nikon D800, Panasonic GH3 / GH4, Red Epic / Scarlet, Sony Nex7.

Czy trudno jest wyważyć gimbal i kamerę?

Nie, żadne narzędzia nie są potrzebne, aby wyważyć kamerę. Zmiana konfiguracji dla różnych kamer jest szybka i prosta. (Proszę wyważyć kamerę najlepiej jak to możliwe. Aby tego dokonać, obejrzyj film instruktażowy).

Ile trybów ma DJI Ronin? W jaki sposób mogę się między nimi przełączać?

Istnieją trzy różne tryby pracy. Pozwalają one na wykorzystanie Ronina w różnych scenariuszach. Jest to: tryby pionowy (Upright), tryb podwieszony (Underslung) i tryb aktówki (Briefcase).Domyślnym trybem działania jest tryb podwieszony.Aby przełączyć się w tryb pionowego z trybu Podwieszonego, obróć pokrętło tak, aby przód był skierowany do Ciebie. Przekręć gimbal, aby przybliżyć kamerę na wysokość oczu.Aby przełączyć się w tryb Aktówki z trybu Podwieszonego, obróć uchwyty o 90 stopni w stosunku do gimbala, a następnie obróć uchwyty w dół, aż tryb zostanie automatycznie zmieniony. Tryb Aktówki musi być aktywowany w aplikacji Assistant.

Czy DJI Ronin może unieść większe kamery takie jak Sony F55?

Maksymalna masa ładunku DJI Ronin wynosi 7,25 kg (16 funtów). Oto lista kamer, które mogą być używane: BMPCC, BMCC, Canon 1Dc, Canon 5D MK II, Canon 5D MK III, Canon 6D, Canon 7D, Canon C100, Canon C300, Canon C500, Nikon D800, Panasonic GH3 / GH4, Red Epic / Scarlet i Sony Nex7. Można również używać innych kamer o podobnej wadze i wymiarach do wspomnianych powyżej kamer. Maksymalna głębokość obsługiwana od środka ciężkości na płycie podstawy kamery wynosi 140 mm, maksymalna wysokość podparcia mierzona od góry podstawy kamery wynosi 225 mm, a maksymalna szerokość podparcia wynosi 195 mm.Dla większych kamer udostępniono dwa rodzaje akcesoriów.

Jaka jest główna różnica między DJI Ronin-M a oryginalnym DJI Ronin?

DJI Ronin-M jest dużo lżejszy, bardziej kompaktowy, łatwiejszy w transporcie i oferuje możliwość robienia zdjęć w szerszej gamie scenariuszy, gdy przestrzeń i elastyczność są kluczowe. DJI Ronin-M udostępnia światowej klasy technologię stabilizacyjną DJI dostępną dla szerszej gamy twórców. Oryginalny Ronin jest odpowiedni dla tych, którzy korzystają z dużo cięższych kamer, większych obiektywów i innych profesjonalnych narzędzi.

Czy seria produktu DJI Ronin jest wodoodporna?

Nie. Akumulatory, silniki i inne urządzenia elektroniczne nie są wodoszczelne.

Jaka jest różnica pomiędzy DJI Ronin, DJI Ronin-M a DJI Ronin-MX.

DJI Ronin-MX został zaprojektowany do użytku zarówno w powietrzu, jak i na ziemi. Komunikuje się bezpośrednio z kontrolerem lotu DJI A3. DJI Ronin-MX można zamontować na DJI Matrice 600 w ciągu zaledwie kilku minut, dzięki czemu można łatwo uzyskać materiał wideo nie tylko z poziomu ziemi, ale również z powietrza.DJI Ronin i DJI Ronin-M są zaprojektowane specjalnie do stosowania na ziemi i nie zalecamy ich stosowania w powietrzu.DJI Ronin-MX zawiera wszystkie funkcje DJI Ronin i DJI Ronin-M, tj. Trzy tryby pracy, wbudowany odbiornik i pilot, a także jest kompatybilny z DJI Assistant 2 i DJI GO, do sterowania ustawieniami gimbala.

Czy niewystarczająca moc silnika może spowodować drgania?

Nie. W większości przypadków drgania spowodowane są niewłaściwym montażem. Aby wyeliminować wibracje, upewnij się, że wspornik obiektywu jest poprawnie zmontowany, a gimbal jest prawidłowo wyważony, przed włączeniem urządzenia. Jeśli drgania nadal występują po włączeniu gimbala, dopasuj sztywność każdej osi, aż wibracje znikną.

Co zrobić, jeżeli temperatura jednego z silników gimbala jest bardzo wysoka?

Upewnij się, że zainstalowane jest najnowsze oprogramowanie gimbala, łącząc gimbala z oprogramowaniem DJI Assistant dla systemu Windows lub Mac OS X i sprawdź wersję oprogramowania w zakładce "Upgrade". Co więcej, upewnij się, że przed włączeniem zasilania gimbal jest prawidłowo wyważony, ponieważ nieprawidłowe wyważenie może powodować wysokie temperatury.

Co powinienem zrobić, jeżeli w nagranym materiale występują drgania i obraz nie stabilizuje się poprawnie?

Przed włączeniem należy upewnić się, że wspornik obiektywu jest właściwie zmontowany, a gimbal jest prawidłowo wyważony. Jeśli problem nadal występuje, dostosuj sztywność każdej osi i zwiększ wartość "deadband" dla każdej osi.

Dlaczego mój gimbal nie podąża za ruchem osi po wybraniu trybu SmoothTrack?

Upewnij się, że tryb Aktówki jest wyłączony, zwiększ prędkość i zmniejsz wartość deadband dla osi Roll. Te parametry można ustawiać za pomocą aplikacji Asystenta DJI na Androida, iOS, lub za pośrednictwem oprogramowania DJI Assistant dla systemów Windows i Mac OS X.

Dlaczego podczas automatycznej kalibracji gimbala, urządzenie hałasuje oraz wibruje?

Jest to normalne zachowanie gimbala podczas autokalibracji.

Jakie platformy latające są w stanie unieść Ronina?

Platforma musi mieć wystarczającą ładowność i stabilność, aby unieść pełną masę Ronina i akcesoriów. Należy zwrócić uwagę, że w przeciwieństwie do serii Zenmuse, Ronin nie posiada gumowych amortyzatorów.

Ronin i Ronin-M są zaprojektowane specjalnie do stosowania na ziemi i nie zalecamy ich stosowania w powietrzu.

Czy należy dokonać innych korekt po zmniejszeniu czasu otwarcia migawki w celu zmniejszenia efektu jello?

Należy również zmniejszyć czułość ISO kamery i zastosować niewielką przysłonę. W środowisku o jasnym świetle słonecznym można również dodać filtr ND, aby zminimalizować efekt jello.

Co powinienem wiedzieć, jeśli dron jest podłączony bezpośrednio do kabla zamiast do SRW-60G?

Zaleca się, aby ograniczyć odstępy osi Yaw do lewej 179 mm i prawej 179 mm po włączeniu, co może zapobiec zablokowaniu gimbala. Odstęp ten będzie domyślnie ustawiony w wersjach oprogramowania powyżej v2.0.

Czy produkty serii DJI Ronin mogą zasilać inne urządzenia lub kamery?

Dwa regulowane 12 V P-taps, jedno 500 mAh złącze USB i jeden port DJI Lightbridge HD Video Downlink oferują wygodne źródło zasilania dla innych urządzeń. DJI Ronin i DJI Ronin-M nie może zasilać dodatkowych kamer. W urządzeniu DJI Ronin-MX można zainstalować opcjonalny rozdzielacz mocy akumulatora, zapewniający dodatkowe zasilanie.

Jak długo możemy pracować na w pełni naładowanym akumulatorze?

Dzięki inteligentnemu akumulatorowi 3400 mAh 4S, Ronin może pracować przez ponad 4 godziny. Oczywiście w zależności od wagi dołączonej kamery i użycia gimbala.

Dzięki nowym, inteligentnym akumulatorze o pojemności 4350 mAh 4S, Ronin może pracować przez ponad 6 godzin.

Ile akumulatorów znajduje się w zestawie z DJI Ronin?

DJI Ronin ma w zestawie tylko jeden akumulator, ale są jeszcze dodatkowe 3 miejsca.

Jak długo trwa ładowanie akumulatora DJI Ronin?

Starszy akumulator naładujemy w ok. 60 minut, a nowszą wersję w 95 minut.

Czy można ładować nowe akumulatory ładowarkami starszego typu lub starszy typ akumulatora ładowarką dedykowaną do nowszych akumulatorów serii DJI Ronin?

Zalecamy ładowanie nowych typów akumulatorów za pomocą nowych ładowarek, ponieważ starszy typ ładowarki może ładować nowe akumulatory do 90% ich pojemności. Akumulatory starszego typu muszą być naładowane za pomocą ładowarki dedykowanej do akumulatorów starszego typu.

Czy oryginalny akumulator DJI Ronin może być używany z DJI Ronin-M lub odwrotnie?

Oryginalny akumulator DJI Ronin może być używany z DJI Ronin-M, ale akumulator DJI Ronin-M nie może być używany w standardowym DJI Ronin.

Czy akumulatory DJI Ronin i DJI Ronin-M mogą być używane z DJI Ronin-MX i odwrotnie?

Tak. Akumulator dostarczany w pudełku z DJI Ronin-MX jest taki sam jak akumulator DJI Ronin-M (1580 mAh). Możesz także podłączyć drugi akumulator, aby zasilić kamerę oraz niezbędne do niej akcesoria.

Na jak długo wystarczy akumulator, który zasila kamerę podłączoną do stabilizatora?


Czas pracy jest uzależniony od typu zainstalowanej kamery. Jeśli używasz np. kamery Red Raven i nagrywasz materiał wideo w jakości 4k akumulator o pojemności 4350 mAh wystarczy Ci na około 60minut.

Czy mogę używać pilota zdalnego sterowania innej firmy, aby kontrolować serię DJI Ronin?

Tak. Gimbal obsługuje piloty zdalnego sterowania o częstotliwości 2,4 GHz i posiada port D-Bus, jeśli chcesz używać odbiornika innego niż DJI.

Jaka jest aplikacja obsługująca stabilizatory serii DJI Ronin?

Aplikacja DJI Assistant umożliwia łatwą konfigurację wszystkich parametrów systemu bezprzewodowo za pośrednictwem technologii Bluetooth.

Kiedy należy przywrócić domyślne ustawienia?

Po uaktualnieniu oprogramowania zaleca się przywrócenie ustawień domyślnego DJI Ronin w aplikacji Assistant, a następnie przeprowadzić auto kalibrację.

Jakie jest domyślne hasło dla stabilizatorów z serii DJI Ronin w aplikacji DJI Assistant?

Nie ma domyślnego hasła dla gimbala. Jeśli nie pamiętasz swojego hasła, wystarczy, że połączysz swoje urządzenie do oprogramowania DJI Assistant dla systemu Windows lub Mac OS X. Następnie kliknij przycisk "Resetuj hasło" i połącz gimbal z aplikacją DJI Assistant na Androida, lub iOS, aby zresetować hasło.

W jaki sposób mogę używać serii Ronin z DJI Lightbridge 2?

W skrzynce rozdzielczej zasilania znajduje się port połączenia dla DJI Lightbridge 2.

Jak mogę zainstalować Follow Focus lub inne zasilane akcesoria z serii Ronin?

Dodatkowe systemy ostrości można łatwo montować w seriach Ronin przy użyciu standardowych, podwójnych prętów segmentowych 15 mm. Segmentowane pręty mogą być dostosowywane do różnych długości, w zależności od ustawień aparatu i obiektywu. Dwa regulowane 12 V P-taps i jedno złącze USB o pełnej wielkości 500 mAh zapewniają wygodne źródło zasilania dla różnych akcesoriów, w tym dla Follow Focus, łącza wideo HD i innych.

W jaki sposób jeden operator może korzystać z serii Ronin?

W trybie SmoothTrack, gimbal automatycznie ustawia kamerę w kierunku, który nas interesuje. Aby uzyskać lepszą kontrolę, możemy skorzystać z kontrolera sterowanego kciukiem.

Co to jest Ronin Grip? Jak go używać?

DJI Ronin Grip to wyposażenie dodatkowe przeznaczone do wygodnego umieszczania i transportu serii Ronin. Ma dwa rozmiary, jeden dla Ronina i jeden dla Ronin-M oraz Ronin-MX.Większa powierzchnia uchwytu umożliwia łatwe przenoszenie Ronina pomiędzy ujęciami, co czyni go idealnym na długie sesje. Jeśli nie jest używany, cały Ronin-MX można umieścić na ścianie lub w samochodzie, co umożliwia pauzowanie podczas kręcenia bez podstawy Ronina.

Co to jest SRW-60G? Dlaczego tego potrzebuję?

SRW-60G jest wyposażeniem przeznaczonym do transmisji wideo krótkiego zasięgu (ok. 10 m). Umożliwia przesyłanie danych wideo z kamery do urządzenia Lightbridge 2, dzięki czemu pilot może oglądać na żywo obraz HD kamery w aparacie M600. Korzystając z różnych typów kabli transmisyjnych, można również użyć SRW-60G jako nadajnika wideo krótkiego zasięgu do innych zastosowań niż z Ronin-MX. Jednostka SRW-60G jest zabroniona podczas lotu w Ameryce Północnej.

Co to jest Remote Start / Stop?

Pilot zdalnego sterowania Start / Stop DJI jest elementem przeznaczonym do zdalnego sterowania uruchamianiem / zatrzymywaniem kamer podczas nagrywania filmów wideo oraz sterowania migawką aparatu.

Jakie kamery obsługują Zdalne Start / Stop?

Zdalne uruchamianie / zatrzymywanie wymaga różnych przewodów połączeniowych do portów migawki w kamerze. Obsługiwane są popularne marki kamer, takie jak Sony, Canon, Panasonic, RED i BMCC.