WYBIERZ MODEL

Gimbal

Jaki jest maksymalny udźwig stabilizatora DJI Ronin-S?

Przetestowany udźwig wyniósł 3,6 kg podczas optymalnego użytkowania.

Jaki jest zakres temperatury roboczej stabilizatora DJI Ronin-S?

Od -20°C do 45°C

Czy płyta mocująca kamery Ronina-S jest kompatybilna z jakimkolwiek systemem szybkozłączek?

Płyta mocująca kamery Ronina-S jest kompatybilna z szybkozłączką Manfrotto 501PL. Wystarczy zdjąć mocowanie wraz z kamerą z Ronina-S, a następnie zamontować kompatybilny statyw lub system typu fluid head.

Jak wykonać aktualizację oprogramowania firmware stabilizatora DJI Ronin-S?

Włącz stabilizator i połącz z komputerem, a następnie użyj programu DJI Pro Assistant for Ronin.

Czy DJI Ronin-S posiada w zestawie statyw?

Tak. Można go również złożyć i używać jako przedłużonego uchwytu dla lepszej stabilizacji.

Czy DJI Ronin-S posiada walizkę transportową?

Tak, posiada.

Czy mogę używać kamer Red lub Arri ze stabilizatorem DJI Ronin-S?

DJI Ronin-S nie obsługuje wspomnianych kamer.

Czy joystick stabilizatora DJI Ronin-S jest wielokierunkowy?

Tak, joystick jest wielokierunkowy, dzięki czemu można poruszać nim w górę, w dół, w lewo, w prawo, a także na skos.

Co robi przedni spust?

Spust umożliwia natychmiastowe wyłączenie funkcji SmoothTrack, ponowne wyśrodkowanie gimbala i obrócenie go o 180°. Na przykład przytrzymanie spustu
w dół umożliwia płynne przejście pomiędzy trybem pionowym (Upright) i podwieszonym (Underslung). 

Czy mogę przestawić gimbal ręcznie?

Tak, stabilizator DJI Ronin-S obsługuje tryb Push (pchnięcia) w osiach Pan, Tilt i Roll, co umożliwia zmianę położenia gimbala za pomocą rąk.

Jaka jest największa możliwa ogniskowa podczas używania stabilizatora DJI Ronin-S?

Testy specjalistów DJI dowiodły, że DJI Ronin-S potrafi uchwycić płynny materiał z kamery 5D Mk IV z obiektywem EF 85mm f/1.4L IS USM.

Jakie akcesoria wymagające zasilania są kompatybilne ze stabilizatorem DJI Ronin-S?

Gniazda 8-pin po obu stronach panelu kontrolnego mogą służyć do zasilania Ronin-S Focus Wheel. Podwójne gniazdo 4-pin CAN Bus poniżej uchwytu na kamerę zapewnia zasilanie o mocy do 24 W dla szerokiej gamy akcesoriów marki DJI. Przy użyciu dedykowanych do tego celu kabli, istnieje możliwość połączenia kompatybilnych kamer do interfejsu RSS i wykorzystania ich funkcji, jak chociażby: start/stop, nagrywanie wideo i dostęp do ustawień parametrów urządzenia. 

Z jakiego rodzaju akumulatorów korzysta DJI Ronin-S?

Ronin-S wykorzystuje inteligentny akumulator RB1 2400 mAh 14,4 V.

Jak długi jest czas pracy akumulatora w stabilizatorze DJI Ronin-S? 

W pełni naładowany akumulator może zasilać urządzenie przez 12 godzin, jeśli gimbal jest odpowiednio wyważony.

Jak długo trwa pełne ładowanie akumulatora?

Pełne naładowanie akumulatora przy użyciu ładowarki z adapterem USB o mocy 24 W trwa około dwóch godzin.

Jak naładować akumulator?

Podłącz uchwyt do gimbala Ronin-S i naładuj wbudowany akumulator przez złącze USB-C. Dostępny jest również opcjonalny zasilacz, który umożliwia ładowanie/rozładowywanie akumulatora bez konieczności bezpośredniego podłączania do gimbala.

Co to jest strojenie automatyczne Auto Tune?

Funkcja Auto Tune pozwala na automatyczną kalibrację sztywności silnika na podstawie zamontowanego ciężaru i rodzaju wybranej intensywności. Funkcja Auto Tune jest dostępna w zakładce "Configuration - Motor Parameters". Przed wykonaniem automatycznego dostrajania za pomocą wspomnianej funkcji, niezbędne jest wykonanie mechanicznego wyważenia sprzętu. Trzy przygotowane ustawienia intensywności spowodują zmianę sztywności. Ustawienie Low zostało zoptymalizowane do wykonywania powolnych ruchów. Gdy DJI Ronin-S jest zamontowany w pojeździe lub używany do nagrywania dynamicznej sceny, optymalne osiągi gimbala może zapewnić ustawienie High. Domyślnym ustawieniem jest ustawienie Mid, które zapewnia zadowalający wynik w większości przypadków.

Co to jest SmoothTrack?

SmoothTrack to funkcja umożliwiająca stabilizatorowi DJI Ronin-S inteligentną reakcję na ruch operatora i podążanie za nim bez konieczności pomocy drugiego operatora. W stabilizatorze DJI Ronin-S można włączyć funkcję SmoothTrack dla wybranych osi Pan, Tilt lub Roll. Aby poznać więcej informacji na temat korzystania z SmoothTrack, zajrzyj do instrukcji obsługi.

Jak działają ustawienia sztywności silnika?

Wartości sztywności silnika określają moc silników stabilizatora, aby zachować pozycję kamery, co ma decydujący wpływ na zachowanie stabilności. Większy ciężar kamery zamontowanej w gimbalu wymaga większej sztywności. Wszystko po to, żeby osiągnąć oczekiwany efekt.
Nieodpowiednie wartości sztywności poskutkują brakiem optymalnej stabilizacji. Jeśli nie masz pewności, które wartości należy ustawić, po prostu użyj funkcji Auto Tune, aby DJI Ronin-S sam wybrał optymalną sztywność silnika.

Co to jest kalibracja systemu i kiedy należy z niej korzystać?

Kalibracja systemu ma na celu przeciwdziałanie dryfowania gimbala spowodowanego przez nawarstwiające się błędy czujnika. Przed rozpoczęciem kalibracji, DJI Ronin-S musi być umieszczony na płaskiej powierzchni pozbawionej zakłóceń i wstrząsów.
Użyj kalibracji systemu, jeśli zauważysz, że gimbal dryfuje lub gdy nie utrzymuje równego położenia w poziomie.

Do czego służy aplikacja na urządzenie mobilne?

Aplikacja Ronin umożliwia konfigurację i precyzyjne dostrojenie wydajności gimbala dzięki ustawieniom parametrów silnika, różnych inteligentnych funkcji oraz SmoothTrack.

Czy mogę używać ze stabilizatorem DJI Ronin-S pilota zdalnego sterowania innej marki?

Tak, istnieje taka możliwość. DJI Ronin-S jest kompatybilny z kontrolerem DJI Master Wheels oraz Force Pro, gdy jest podłączony z bezprzewodowym odbiornikiem DJI Pro Wireless Receiver. Stabilizator DJI Ronin-S można również połączyć z systemami zgodnymi z magistralą D-Bus, takimi jak seria Futaba, za pośrednictwem portu w urządzeniu DJI Focus Wheel.

Czy stabilizator DJI Ronin-S zawiera moduł GPS? Jaki jest jego cel?

DJI Ronin-S nie posiada wbudowanego modułu GPS. Dla montażu samochodowego dostępny będzie opcjonalny moduł GPS, który pomoże wyeliminować błędy położenia gimbala, jakie mogą wystąpić przy dynamicznych zmianach przeciążenia. 

Jakie inteligentne tryby obsługuje DJI Ronin-S?

Timelapse, Motionlapse, Panorama oraz Track.

Jaki jest zasięg bezprzewodowego sterowania stabilizatorem DJI Ronin-S?

W przypadku sterowania za pomocą aplikacji mobilnej zasięg wynosi około 10 m. Po podłączeniu do systemów sterowania innych marek zasięg może być różny. Szczegółowe informacje na temat zasięgu można znaleźć w dokumentacji producenta urządzenia zewnętrznego. Po podłączeniu do odbiornika bezprzewodowego DJI Pro Wireless Receiver, zasięg można zwiększyć do 3 km (w warunkach bez zakłóceń).

Ile punktów mogę ustawić dla funkcji Motionlapse?

W trybie Motionlapse istnieje możliwość skonfigurowania do pięciu punktów trasy.