WYBIERZ MODEL

Kamera

Jaka jest różnica pomiędzy DJI Zenmuse X5S a DJI Zenmuse X4S?

Podczas gdy obie kamery wykonują zdjęcia o rozdzielczości 20 megapikseli, X4S wyposażony jest w 1-calową matrycę CMOS Exmor R i stały obiektyw, zaprojektowany specjalnie do umieszczenia matrycy i silnika przetwarzania obrazu. Ponadto X4S nagrywa wideo o rozdzielczości 4K w formatach H.264 i H.265.DJI Zenmuse X5S posiada matrycę M4/3 i wymienne mocowanie obiektywu dla soczewek M4/3. W połączeniu z wewnętrznym systemem przetwarzania obrazu CineCore 2.0 pochodzącego z Inspire 2 DJI Zenmuse X5S może nagrywać wideo w formatach H.264 i H.265, a także CinemaDNG i Apple ProRes. Dzięki temu DJI Zenmuse X5S nadaje się do szerokiej gamy profesjonalnych zastosowań w produkcji filmowej i produkcji telewizyjnej.

Jak DJI Zenmuse X4S różni się od DJI Zenmuse X3?


DJI Zenmuse X4S różni się od DJI Zenmuse X3 w następujący sposób:a. Matryca DJI Zenmuse X4S została zmodernizowana na 1-calową i 20-megapikselową, co oznacza mniej szumów, większy zakres dynamiki i większą wyrazistość kolorów. Dla porównania DJI Zenmuse X3 wyposażony jest w 1/2,3-calowy, 12-megapikselową matrycę.b. Obiektyw wysokiej rozdzielczości DJI Zenmuse X4S jest wyjątkowo kompaktowy i wyposażony w ręcznie regulowaną przesłonę, szybki autofokus oraz Leaf Shutter.c. Poza zdjęciami o rozdzielczości 20 megapikseli, X4S może również nagrywać obraz w rozdzielczości 4096 x 2160/60 fps i obsługuje maksymalny przepływ danych 100 Mb / s, a także kodowanie w formacie H.265, co zapewnia doskonałą jakość obrazu.

Czy mogę używać DJI Zenmuse X4S oddzielnie jako autonomicznej kamery?

Nie. DJI Zenmuse X4S musi być używany z DJI Inspire 2. W przyszłości będą obsługiwane dodatkowe produkty.

Czy należy zdjąć osłonę obiektywu?

Nie. Osłona obiektywu chroni obiektyw przed brudem i uszkodzeniem.

Jak korzystać z funkcji Auto Focus (AF)?


Wyposażony w funkcję szybkiego AF, DJI Zenmuse X4S ma zasięg ustawienia ostrości od 1m do nieskończoności. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, zalecamy ustawienie ostrości przed rozpoczęciem fotografowania. W tym celu otwórz aplikację DJI GO i dotknij ekranu, aby ustawić ostrość (najpierw możesz zmienić tryby Focus lub Metering). Skupienie na wzorzystym obszarze sprawia, że AF jest szybszy i dokładniejszy.

Jakiego rodzaju tryby ekspozycji są obsługiwane przez DJI Zenmuse X4S?

DJI Zenmuse X4S posiada regulowaną przesłonę i obsługuje cztery tryby ekspozycji: Program (P), Aperture Priority (A), Shutter Priority (S) and Manual (M).

Czy DJI Zenmuse X4S ma funkcję powiększania?

Nie. DJI Zenmuse X4S nie obsługuje zoomu optycznego.

Jak korzystać z migawki listkowej?

Migawka listkowa w DJI Zenmuse X4S automatycznie zadziała, gdy prędkość migawki będzie wolniejsza niż 1/2000s. Migawka listkowa pozwala pozbyć się efektu zniekształcenia tzw. rolling shutter i zapobiega rozmyciu się obrazu podczas wykonywania zdjęć szybko poruszającym się obiektom.

Czemu kodek H.265 jest lepszy od H.264?


H.265 jest nowym standardem kompresji wideo zgodnym z H.264. H.265 posiada 50% więcej informacji, lepszą wydajność kompresji i niższy stopień wykorzystania pasma. Pamiętaj, że do odtwarzania lub dekodowania filmu H.265 potrzebujesz uaktualnionego urządzenia.

Czy DJI Zenmuse X4S obsługuje formaty wideo CinemaDNG i Apple ProRes?

Nie. DJI Zenmuse X4S nie obsługuje żadnego z tych formatów.