WYBIERZ MODEL

Kamera

Jakie są różnice między DJI Zenmuse X3 a X5?

DJI Zenmuse X3 jest dołączany do DJI Inspire 1, posiada sensor 1/2.3" umożliwiający nagrywanie filmów wideo w formacie 4K i robienie 12-megapikselowych zdjęć, przy zakresie ISO 100-3200. DJI Zenmuse X5 jest pierwszą na świecie kamerą Micro 4/3 stworzoną specjalnie do fotografii i filmowania z lotu ptaka. Sensor Micro 4/3 jest ośmiokrotnie większy od tego w kamerze DJI Zenmuse X3 i umożliwia uzyskanie wysokiej jakości obrazu o czułości w zakresie ISO 100-25600. Kamera przechwytuje obraz o rozdzielczości 16 megapikseli z zachwycającymi szczegółami oraz nagrywa filmy wideo o rozdzielczości 4K. Z 12.8-stopniowym zakresem dynamiki, cienie i światło we wszystkim, co uchwycisz, są doskonale naświetlone. DJI Zenmuse X5 posiada mocowanie obiektywu M4/3, który zapewnia elastyczność podczas fotografowania, pozwalając na zmianę obiektywów. Niektóre z kompatybilnych obiektywów z kamerą DJI Zenmuse X5 M4/3 to: Panasonic Lumix 15 mm, Olympus M.Zuiko Digital 12 mm/45 mm oraz DJI MFT 15 mm.

Jaka jest różnica między DJI Zenmuse X5 a X5R?

DJI Zenmuse X5R nagrywa wideo w bezstratnym formacie (RAW), aby zachować maksymalną ilość szczegółów i umożliwić precyzyjne edytowanie i późniejsze przetwarzanie, dzięki czemu operatorzy filmowi mogą lepiej kontrolować wygląd końcowego materiału. DJI Zenmuse X5R posiada zintegrowany dysk SSD o pojemności 512 GB do przechowywania nagranych materiałów. DJI zaprojektował oprogramowanie do edycji plików w bezstratnym formacie (RAW), które umożliwia zaawansowanym filmowcom łatwe edytowanie i przetwarzanie filmów zgodnie z własnymi potrzebami.

Jaka jest zaleta modelu DJI Zenmuse X5, w porównaniu do innych kamer M4/3?

Kamera DJI Zenmuse X5 to pierwsza kamera M4/3 zaprojektowana specjalnie do zdjęć lotniczych. Wyposażona w zintegrowany 3-osiowy system stabilizujący, który można zainstalować do drona DJI Inspire 1. Rejestruje zdjęcia o rozdzielczości 16-megapikseli, wideo w 4K i może być w pełni kontrolowany przez aplikację DJI GO.

Czy mogę używać DJI Zenmuse X5 jako oddzielnej kamery?

Nie, kamera DJI Zenmuse X5 może być używana z dronem DJI Inspire 1 lub stabilizatorem ręcznym DJI Osmo.

Z jakimi produktami DJI, DJI Zenmuse X5 jest kompatybilny?

DJI Zenmuse X5 jest obecnie kompatybilny z DJI Inspire 1 oraz stabilizatorem ręcznym DJI Osmo. Więcej kompatybilnych produktów będzie dostępnych w przyszłości.

Jakie są zalety sensora Micro 4/3?

Sensor M4/3 jest ośmiokrotnie większy niż sensor znajdujący się w DJI Zenmuse X3, umożliwiając zapisywanie bardzo szczegółowych zdjęć i filmów wideo, w tym jakość 4K oraz zapewnia lepszą wydajność w słabym świetle. Mocowanie M4/3 umożliwia zastosowanie wymiennej optyki.

Co to mocowanie M4/3?

Mocowanie obiektywu M4/3 jest łączeniem między korpusem (body), a obiektywem. Dzięki standardowemu mocowaniu M4/3 można wybierać pomiędzy różnymi obiektywami. Wielkość M4/3 mieści się między rozmiarem super 35mm a 16mm.

Jakie obiektywy są kompatybilne z kamerą Zenmuse X5?

Obecnie istnieją cztery główne kompatybilne obiektywy: Panasonic Lumix 15mm, Olympus M.Zuiko Digital 12mm/45mm i DJI MFT 15mm.Poniżej lista wszystkich kompatybilnych obiektywów.Dlaczego nie wszystkie obiektywy MFT są kompatybilne z DJI Zenmuse X5?

Aby zapewnić płynne ruchy i swobodną pracę 3-osiowego gimbala, obiektywy muszą być dopasowane pod względem wagi i wielkości. Nie wszystkie obiektywy spełniają te wymagania, dlatego nie wszystkie obiektywy MFT są kompatybilne z Zenmuse X5.

Co to aplikacja DJI GO?

DJI GO to łatwa w obsłudze aplikacja mobilna dla urządzeń iOS oraz Android do użytku z produktami DJI.

Jak zamontować kamerę DJI Zenmuse X5 na drona DJI Inspire 1?

Jeżeli posiadasz drona DJI Inspire 1 z zamontowaną kamerą DJI Zenmuse X3, należy zamontować płytkę montażową, która umożliwia montaż kamery DJI Zenmuse X5.

Dlaczego DJI Zenmuse X5R ma zintegrowany dysk SSD a DJI Zenmuse X5 nie?

Ponieważ kamera DJI Zenmuse X5R nagrywa w bezstratnym formacie (RAW) wymaga dużej pamięci do przechowywania. Z tego powodu oferujemy dyski SSD 512 GB kompatybilne z DJI Zenmuse X5R.

Czy mogę zdjąć osłonę obiektywu, podczas pracy DJI Zenmuse X5 z określonym obiektywem?

Zależy to od używanego obiektywu. Jeśli używasz Olympus M.Zuiko Digital 12mm, można zdjąć osłonę obiektywu bez problemów w wykonywaniu pracy. Jednak jeśli używasz Panasonic Lumix 15mm lub DJI MFT 15mm, osłona musi być zamontowana.

Czy DJI Go wyświetla moje nagrania i zdjęcia?

Tak, możesz przeglądać zdjęcia i filmy, przechodząc do biblioteki DJI GO w aplikacji.

Czy mogę używać DJI Go do edytowania zdjęć i filmów wideo?

Tak, przejdź do biblioteki i otwórz edytor wideo i zdjęć.

Jak używać auto focus'a w kamerze DJI Zenmuse X5?

Aby użyć auto focus'a należy dotknąć na ekranie miejsce, na którym ma skupić się ostrość. Jest to rozwiązane w takim sam sposób jak w smartfonach.

Jakie są dostępne tryby ekspozycji w DJI Zenmuse X5?

Automatyczna, priorytet przysłony, priorytet migawki, ręczna ekspozycja.

Czy mogę używać zoom'u w kamerze DJI Zenmuse X5?

Tak, przy użyciu dedykowanych obiektywów wyposażonych w tą funkcję. Np. Olympus M.Zuiko Digital ED 14-42mm f/3.5-5.6 EZ