WYBIERZ MODEL

Kamera

Jaka jest różnica pomiędzy DJI Zenmuse X3 a serią DJI Zenmuse X5?

Gimbal DJI Zenmuse X3 z kamerą jest elementem zestawu DJI Inspire 1. Posiada matrycę 1/2.3 pozwalający nagrywać wideo w rozdzielczości 4K i wykonywać zdjęcia w rozdzielczości 12 megapixeli przy parametrach ISO 100-3200. Seria DJI Zenmuse X5 to pierwsze na świecie kamery micro cztery trzecie zaprojektowane specjalnie do ujęć z powietrza. Sensor M4/3 jest 4 razy większy od kamery X3. Efektem tego są niesamowicie przejrzyste ujęcia w wysokiej jakości w zakresie ISO 100-25600. Seria DJI Zenmuse X5 nagrywa obraz w jakości 4K i pozwala na wykonywanie zdjęć w rozdzielczości 16 megapikseli. 12.8 stopni EV pozwalają uchwycić cienie i zarysy przedmiotów w doskonałej przejrzystości. Seria DJI Zenmuse X5 ma możliwość wyboru szerokiej gamy obiektywów M4/3. Obecnie są dostępne 3 kompatybilne obiektywy: Panasonic Lumix 15 mm, Olympus M.Zuiko Digital 12 mm i DJI MFT 15 mm.

Jaka jest różnica pomiędzy DJI Zenmuse X5 a DJI Zenmuse X5R?

Największą różnicą pomiędzy tymi kamerami są możliwości, miejsce zapisu i typ pracy. DJI Zenmuse X5R nagrywa wideo w bezstratnym formacie, aby zachować jak najwięcej detali i umożliwić precyzyjną edycję w postprodukcji. DJI Zenmuse X5R posiada zintegrowany dysk SSD 512GB w celu zapisu bezstratnego formatu video. DJI zaprojektowało specjalne oprogramowanie przeznaczone do obsługi bezstratnego formatu wideo, umożliwiając filmowcom łatwą edycję materiału według ich potrzeb.

Jakie są plusy Serii DJI Zenmuse X5 w porównaniu do innych kamer M4/3 dostępnych na rynku?

Seria DJI Zenmuse X5 to pierwsze kamery micro 4/3 zaprojektowane specjalnie do fotografii z powietrza. Są zintegrowane z 3-osiowym systemem stabilizacji i zostały przeznaczone dla DJI Inspire 1 oraz DJI Inspire 2. Kamery wykonują zdjęcia w rozdzielczości 16 megapikseli i nagrywają obraz w technologii 4K. Wszystkie parametry mogą być na bieżąco kontrolowane przez aplikację DJI GO.

Czy mogę używać DJI Zenmuse X5R jak zwykłą kamerę?

Nie. DJI Zenmuse X5R może być używana razem z DJI Inspire 1 oraz DJI Osmo.

Z jakimi jeszcze urządzeniami są kompatybilne serią DJI Zenmuse X5?

Obecnie DJI Zenmuse X5 są kompatybilne z DJI Inspire 1, DJI Inspire 2, DJI Matrice 100, DJI Matrice 600, DJI Matrice 200.

Jakie są zalety sensora M4/3?

Sensor M4/3 jest 8-razy większy niż sensor DJI Zenmuse X3. Pozwala to wykonać zdjęcia w wyjątkowo wysoką jakością, zachowując przy tym bardzo dokładne detale, nagrać film w technologii 4K oraz uchwycić perfekcyjny obraz przy niskim oświetleniu. M4/3 pozwala na montaż 3 różnych obiektywów.

Czym jest uchwyt M4/3?

Jest to interfejs łączący body kamery z obiektywem. Dzięki standardowemu uchwytowi M4/3 istnieje możliwość zmiany obiektywu. Rozmiar M4/3 mieści się pomiędzy super 35 mm a super 16 mm. Obiektywy super 35 mm mogą być zamontowane do interfejsu MFT dając jeszcze więcej możliwości przy wykonywaniu profesjonalnych ujęć.

Które obiektywy są kompatybilne z serią DJI Zenmuse X5?

Obecnie są to Panasonic Lumix 15 mm, Olympus M.Zuiko Digital 12 mm i DJI MFT 15 mm.

Dlaczego niektóre obiektywy MFT są niekompatybilne z serią DJI Zenmuse X5?

W celu zapewnienia nieograniczonej możliwości ruchu 3-osiowego gimbala, wszystkie obiektywy muszą być dopasowane w zakresie wagi i wielkości. Nie wszystkie obiektywy spełniają te wymagania, dlatego nie wszystkie soczewki MFT moga współpracować z serią DJI Zenmuse X5.

Jak zamontować DJI Zenmuse X5R na DJI Inspire 1?

Jeśli masz DJI Inspire 1 z zainstalowanym DJI Zenmuse X3, mechanizm mocujący należy zmienić na nowy dołączony do serii DJI Zenmuse X5. Nowy mechanizm mocujący dostarczany z serią DJI Zenmuse X5 obsługuje kamery wstecz więc jest w pełni kompatybilny z kamerą DJI Zenmuse X3.

Dlaczego DJI Zenmuse X5R posiada zintegrowany napęd SSD, a DJI Zenmuse X5 nie?

Ponieważ nagrania DJI Zenmsue X5R są nieskompresowane i pozbawione utrat jakości materiału, dlatego wymaga dużej pamięci do zapisu. Z tego powodu oferujemy 512 GB SSD z DJI Zenmuse X5R.

Czy mogę zdjąć osłonę obiektywu, gdy używam DJI Zenmuse X5 z odpowiednio dobranymi obiektywami?

Zależy to od używanego obiektywu. 3-osiowy gimbal jest wrażliwy na ciężar zamontowanego obiektywu. Jeśli używasz Olympus M.Zuiko Digital 12 mm, można zdjąć osłonę obiektywu bez zakłóceń przy wykonywaniu tej czynności. Jeśli jednak używasz Panasonic Lumix 15 mm lub DJI MFT 15 mm, należy założyć osłonę obiektywu. Aby uzyskać więcej informacji, pobrać odpowiednią instrukcję i uzyskać oficjalne wskazówki.

Jak używać automatycznego ustawiania ostrości w serii DJI Zenmuse X5?

Aby skoncentrować się na określonym obszarze, wystarczy dotknąć ekranu swojego urządzenia mobilnego w taki sam sposób jak w każdym smartfonie.

Jakie są dostępne tryby ekspozycji w serii DJI Zenmuse X5?

Automatyczny, priorytet przysłony, priorytet migawki oraz ręczna ekspozycja.

Czy mogę używać zoomu DJI Zenmuse X5?

Tak. Niektóre obiektywy z zoom są wykorzystywane tylko w celach fotograficznych.

Co to jest DJI GO App, a gdzie mogę ją pobrać?

DJI GO to łatwa w obsłudze aplikacja mobilna dla urządzeń z systemami iOS oraz Android do użytku z produktami DJI.Więcej informacji można uzyskać na stronie: http://www.dji.com/product/goapp

Czy mogę przeglądać nagrane zdjęcia i filmy na aplikacji DJI GO?

Tak, możesz przeglądać zdjęcia i filmy, przechodząc do biblioteki aplikacji DJI GO.

Czy mogę używać DJI GO do edytowania zdjęć i filmów wideo?

Tak, możesz przejść do biblioteki i wybrać opcję edycji wideo oraz zdjęć.